Nie trać czasu w nocy

SubForum o tematyce dowolnej.

Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 16:41:13

Człowiek śpiąc jest nieświadomy swojej osoby w świecie fizycznym wiec obiektywnie patrząc czas snu jest przeznaczony "tylko" na regeneracje organizmu ,w dalszym rozumowaniu człowiek przesypia 1/3 swojego życia ,wiec gdy masz lat 60 , 20 z nich byłeś nieświadomy życia fizycznego . Czy nie zastanawiałeś się kiedyś ,czy można temu jakoś zaradzić ? Na pewno targały tobą takie myśli i słusznie bo jest na to rada , możesz nauczyć się kontrolować własny sen ,być świadomy swojej egzystencji w danej chwili , Zjawisko to zostało umownie nazwane LD z angielskiego świadomy sen , sen mądrości, sen prawdy . Pytasz się a po co mi to ? Odpowiem pytaniem na pytanie . Co byś zrobił gdyby jedynym koniem mechanicznym twoich poczynań była wyobraźnia ? Gdyby twoja percepcja nie była ograniczona żadnymi granicami?
Jeżeli odpowiesz sobie na to pytanie ,to masz odp: jak na tacy .

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen

http://spojrzenie.com.pl/ezoteryka/swia ... 46-51.html

pozdrawiam
p.s
Jeżeli temat był to Pardone ,usunąć w razie potrzeby ,nie obrażę się (: ,Użyłem opcji szukaj
nie znalazłem wiec piszę . Dzięki za uwagę
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Marta » 2007-07-01, 16:47:26

hm........... ciekawie przydało by mnie się ld często nie chcę zasnąć by nie śnić czasem udaje mnie się oszukać sen myśląc przed intensywnie o innych sprawach przyjemnych lecz pewnie samą siebie oszukuję. najlepiej byśmy w ogóle nie musieli chodzić spać szkoda czasu i tak mało go mamy ja się zmuszam do snu czasem by rano wstać trzeźwa umysłem
Avatar użytkownika
MartaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-06-27, 14:49:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 18:46:13

Marta nie chcesz śnić ? Dlaczego? To takie cudowne zjawisko , Sny odzwierciedlają tym kim jesteś twoje ukryte fobie ,wspomnienia, sympatie ,twoje działania .Ktoś kiedyś (na moim forum ) napisał "Jesteś tym kim sobie wyśnisz " Pamiętaj sny są najpiękniejsze kiedy są świadome Zjawisko LD po prostu przytłacza wolnością ,miłością ....................
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-01, 18:56:41

co świadomego snu to znam to zjawisko bardzo dobrze i to od wielu lat. tak się składa, że na tę przypadłość "cierpię". Kiedyś myślałam, że coś ze mną nie tak, bo jak można kontrolować sen? potem poszperałam trochę w literaturze, w internecie i okazało się, że nic ze mną "nie tak" nie jest :]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Marta » 2007-07-01, 19:19:36

chyba mam fobie na punkcie mego synka nie wiem za opiekuńcza jestem czy cuś czasem zamykam oczy i zasypiam i natychmiast chce sie obudzić by już nie śnić krzywd dziecka :(:(:(
tyle złego go spotkało i borykam się z tym na co dzień lecz czy muszę o tym śnić ?
Avatar użytkownika
MartaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-06-27, 14:49:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 19:21:51

Kobieta:
Wiec należysz do nikłego grona osób z predyspozycjami >tylko czy tych ,którzy wykorzystują swoje możliwości i dążą do poprawienia jakości swoich Ld-ków czy tych którzy mają ale nie korzystają ?
p.s
Jak jesteś już wtajemniczona to proponuję zainteresować jak i praktykować OOBE , nie wiem jakie są twoje poglądy i informację na ten temat ale wiedz że masz coś o co niektórzy walczą przez długie miesiące a czasami nawet lata
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Marta » 2007-07-01, 19:24:37

już niejednokrotnie próbowałam się pozbyć zła w snach lecz nie potrafię a wierz mi że mam marzenia i chce by mój świat stał się kolorowy staram się nie myśleć o kolejach mego losu i coraz cześciej uśmiech pojawia się na mej twarzy lecz sny zostają :(
Avatar użytkownika
MartaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-06-27, 14:49:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 19:28:43

Marta napisał(a):chyba mam fobie na punkcie mego synka nie wiem za opiekuńcza jestem czy cuś czasem zamykam oczy i zasypiam i natychmiast chce sie obudzić by już nie śnić krzywd dziecka :(:(:(
tyle złego go spotkało i borykam się z tym na co dzień lecz czy muszę o tym śnić ?

Jest na to sposób :
Jeżeli jesteś bardzo zdesperowana i masz chęci aby temu zapobiec , Wmawiaj sobie przez cały dzień afirmacje :
"Następnym razem gdy będę śniła o moim synu odzyskam świadomość że ja po prostu śnie "
Afirmacja poskutkuje jeżeli wejdzie ci to w nawyk. Chodzi o to aby robić testy rzeczywistości
w Rzeczywistości Fizycznej aby potem w śnie zrobić taki sam test rzeczywistości i cieszyć się
świadomością że mogę wszystko na co mi pozwoli moja jakże potężna wyobraźnia .
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Marta » 2007-07-01, 19:32:20

już przeszłam takie próby choć nie całodniowe tylko przed snem myślałam jak świetnie to mój synek to i tamto jaki jest kochany ile chce by dostał dobrego od życia itp. nic złego wymyślałam sytuacje i przypominałam te nieliczne dobre I NIC albo nic nie śnie albo żle i tak w kółko
Avatar użytkownika
MartaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-06-27, 14:49:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 19:41:35

Marta napisał(a):już przeszłam takie próby choć nie całodniowe tylko przed snem myślałam jak świetnie to mój synek to i tamto jaki jest kochany ile chce by dostał dobrego od życia itp. nic złego wymyślałam sytuacje i przypominałam te nieliczne dobre I NIC albo nic nie śnie albo żle i tak w kółko

Kurczę psycholog ze mnie żaden niestety , człowiek jest jak gąbka ,za dużo się martwi czasami niepotrzebnie , nie wiem co ci leży na sercu ale PODŚWIADOMY UMYSŁ wszystko pamięta , pewnie myślisz dobrze ale w podświadomości masz już wykreowany obraz , ciężko jest zmienić swoje przyzwyczajenia ,najtrudniej jest zwalczyć te najbardziej uciążliwe , nie myśl o dziecku tak często w dzień , ponieważ po drugiej stronie twojej jaźni wszystko wypłynie na powierzchnię . Wiec dobra afirmacja i do dzieła ,świat niepojętych możliwości jest dla was otwarty i każdy ma do niego dostęp . pozdrawiam
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Marta » 2007-07-01, 19:44:21

dzieki za dobre rady postaram się dostosować i jak zmienią się me sny dam znać :)
Avatar użytkownika
MartaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-06-27, 14:49:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez BlueMan » 2007-07-01, 21:36:34

Mam jakoś książkę jak się nauczyć kontrolować sen, przeżywać świadome śnienie, itp.
Cykl trwa miesiąc (4tyg) i powiem, że działa po kilku dniach...

Ale to było kilka lat temu.. chyba powrócę do tego :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-01, 22:16:17

BlueMan napisał(a):Mam jakoś książkę jak się nauczyć kontrolować sen, przeżywać świadome śnienie, itp.
Cykl trwa miesiąc (4tyg) i powiem, że działa po kilku dniach...

Ale to było kilka lat temu.. chyba powrócę do tego :P

Wrzucam na Rapidshare 3 e-booki. BlueMan czyżby chodziło ci o książkę
Ketih Harary i Pamela Weintraub PANOWAĆ NAD SNEM? Pewnie tak ,bo wyżej wspomniany kurs 4 tygodniowy się w niej znajduję .Po kilku dniach .... tak ale na tobie ,niestety w tej dziedzinie zainteresowań porównywanie człowieka do człowieka wypada z gry , Jedni potrafią osiągnąć LD od samego uświadomienia sobie o jego istnieniu ,inni czekają długie miesiące a ci bardzo leniwi (choć nie zawsze ) nawet lata , Nikogo w tym momencie nie zniechęcam
Jeżeli jesteś sumienny to musisz nauczyć śmiać się z porażki a jeżeli leniwy ..... sam sobie odpowiedz .Powiem jedno ..... Praca wasza nie pójdzie na marne , Możliwość wyszczególnienia nawet najmniejszej [+++18+++] zapiera dech w piersiach,świat jest tak realny ze nie będę się bał użyć stwierdzenia że nawet bardziej "realny" od tego w którym się teraz znajdujesz czytając ten tekst (:

Adam Bytof - Oneironautyka. Sztuka świadomego snu
Ketih Harary i Pamela Weintraub PANOWAĆ NAD SNEM
Joseph Murphy - Moc podswiadomości(Coś dla marty (: )

kod:
http://rapidshare.com/files/40464148/LD.rar.html (390 KB)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez Guciu » 2007-07-01, 22:33:29

Ciesze się ze w końcu ktoś założył tak ciekawy temat. Dla zgłębienia wiedzy o LD, a także o OOBE polecam forum True Searcher. xD
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez joszin » 2007-07-05, 23:30:30

Opowiem wam coś żebyście nie popadli w jakiś chory zachwyt...jak ja ....niestety. no to słuchajcie...oto historia prawdziwa żebyście nie byli tacy zadowoleni ... Opowiem bo sama to przeżyłam, a raczej przespałam i nadal nie moge powiedzieć tak do końca że mam to za sobą . No cóż opanowałam tę sztukę jakiś rok temu....zaczęło się niepozornie...koniec szkoły....czas odespać wszystkie zawalone nad książkami nocki :) No i spałam po 8 -9-10 dziennie, az nieświadomie zaczęłam kontrolować własne sny....z łatwością przyszło mi "rozgryzienie" zakodowania sobie pożadanych scenariuszy i po około kilkudziestu nocach potrafiłam juz bardzo efektowanie i sprawnie manipulowac moim "nocnym zyciem" w trakcie samego procesu śnienia.... i śniłam po 16 a czasami nawet 20 godzin dziennie. Totalnie zmieniło się moje życie, nie wychodziłam z domu, nie utrzymywałam kontaktów ze znajomymi, rozładowany telefon leżał gdzieś pod stertami papierów nawet kilka tygodni.....W realnym świecie bywałam najczęsciej późną nocą około 2 do 6 gdyż kiedy za oknem było ciemno ja zwyczajnie leżałam i marzyłam z niecierpliwością czekając na sen..... całymi dniami żaluzje koloru ciemny brąz cały czas szczelnie były zaciagniete nie wprowadzając ani promyczka słońca....ZA TO ŚNIŁAM...ŚNIŁAM SNY PIĘKNE.... byłam w nich tym, kim zawsze chciałam być, spotykałam ludzi których podziwiałam i którzy podziwiali mnie, widziałam miejsca o których wcześniej tylko czytałam, robiłam rzeczy których wcześniej bałam się robić....BYŁO CUDOWNIE :) Hmmm....pewnie dziś własnie bym spała gdyby nie fakt, że nie mieszkam sama ..... Początkowo moja mama dawała się przekonać że to zwyczajne lenistwo z mojej strony i że niedługo mi przejdzie....ale nie przechodziło....mijał miesiąc, drugi, tzrci....a ja spałam coraz więcej i więcej.....A tu przyszedł październik i pora wyjśc do szkoły....no a ja nie wychodziłam...tylko spałam i sniłam, byłam tym kim chciałam być a kiedy się budziłam...cierpiałam i chciałam znowu zasnąć....uzalezniłam się. Cóż mogę wam więcej napisać....nie będe się rozczulac jak okrutne było dla mnie wyrwanie z tego "pięknego" świata i jak bardzo teraz za nim tęsknie jak bardzo co noc chce do niego wrócić i jak bardzo ciężko sie żyje ze świadomością, że już nigdy wiecej nie wejde do tego świata :( Więc bądźcie rozsądni i nie słuchajcie zachwytów nawiedzonej koleżanki ...
joszin
Avatar użytkownika
joszinNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-07-04, 23:10:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-06, 01:40:54

to co miałaś to była jakaś choroba raczej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez amanita_citrina » 2007-07-06, 02:32:21

Czasem mi się zdarza kontrolować sen, ale raczej nie zamierzam prowadzić do doskonalenia tego. Mnie to by się przydała jakaś technika pomagająca mi usnąć, bo z tym mam problemy...
A jeśli chodzi o kontrolowanie snu, kiedyś się uśmiałam, bo śniło mi się, że wypadły mi wszystkie zęby, za chwilę odrosły i znowu wypadły itd. xD i w tym śnie pomyślałam sobie, że to niemożliwe przecież, żeby tak się działo, to na pewno sen i wówczas dolegliwość zębowa ustąpiła xD

Od Gucia dostałam takiego linka, gdzie po przeczytaniu:
- posiadamy świadomość podczas snu, ale nie możemy go kontrolować, obserwujemy go tylko tak jakbyśmy byli w filmie i siebie oglądali.

- mamy świadomość, wiemy co się z nami dzieje ale tylko w pewnym stopniu możemy wpłynąć na przebieg wydarzeń, nie wiemy co zrobić by się całkowicie "przebudzić".

stwierdziłam, że to mam xD
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-06, 09:42:58

Do joszin:
Dlatego osoby poniżej 12 lat nie powinny wchodzić w ten temat .
Spałaś ,spałaś a potem mam obudziła cię abyś poszła na grzyby do lasu . Sory ale moje Ego naprawdę rośnie czytając takie wypowiedzi): Wiesz dlaczego tak się działo ? Ponieważ zycie niczego cię nie nauczyło , nie umiałas żyć może dalej nie umiesz ( sądzę po twojej wypowiedzi) człowiek żyjący , MYŚLĄCY ,kalkuje na ile może sobie pozwolić ,umie rozdzielić te dwa światy , Zastanówmy się czego chcemy od życia a co życie wymaga od nas i czy nie chcemy (w niektórych przypadkach) zbyt wiele a zbyt mało dajemy ?
p.s
Znam ludzi którzy wstają o 3 nad ranem by doświadczyć LD ,OOBE a o piątej idą do pracy ,bo tacy ludzie wiedzą co chcą od życia ,wiedzą co jest ważne a co można odstawić na dalszy plan Pozdrawiam i radzę zrobić porządny rachunek sumienia .
OOBE.PL
Obemaniak.pl
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez joszin » 2007-07-06, 11:44:37

No cóż co innego marna próba robienia marnej analizy mojego życia a co innego odniesienie się do tej jedynie sfery i części mojego życia. Co niektórzy chyba się za bardzo podniecają i nie potrafią dostrzec tej różnicy :):):) No cóż ja to mam już za sobą, a co niektórzy chyba nie skoro wzbudza to wnich TYLE emocji :):):) Ja pier**** :) Życze więc powodzenia i UWAGA nie oceniaj ludzi...bo możesz zostać oceniona. Miłego dnia :)
Ostatnio edytowano 2007-07-06, 12:21:06 przez joszin, łącznie edytowano 1 raz
joszin
Avatar użytkownika
joszinNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-07-04, 23:10:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie trać czasu w nocy

Postprzez OOKetrabBE » 2007-07-06, 13:33:19

Oceniam to co widzę a widzę że ponosi cię fantazja i to dość katastrofalnie . Ale każdemu według jego zasług, internet zawsze wywyższał ludzkie fantazje .Być może mówisz prawdę być może nie , słyszałem kiedyś o chłopcu który medytował przez 9 miesięcy >Jeżeli było naprawdę tak jak mówiłaś (choć nie chce mi się wierzyć ) to wiedz, że nadmiar snu wpływa gorzej na człowieka niż jego niedomiar.
p.s
Jestem Ketrab , czyli On ,Reszta co pozostaję jest moją pasją czyli OOBE pozdro
OOBE.PL
Obemaniak.pl
Avatar użytkownika
OOKetrabBENone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-01, 16:10:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Wolnoć Tomq - Wyżymaczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości