Aborcja

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Jak oceniasz aborcję

Jestem za
33
31%
Zdecydownanie przecie
52
48%
Jestem niezdecydowany
21
19%
Ekhm... a co to jest ?
2
2%
 
Liczba głosów : 108

Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-10, 19:50:30

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, popieracie czy nie i dlaczego?
Oto moje zdanie:
Generalnie aborcja jest zabójstwem i dlatego jest dla mnie złem i powinno się jej zakazywać. Dobra, zgodzę się, że szczególnymi przypadkami są gwałt i wybór życie matki - życie dziecka. Powiedzmy, że dla tych przypadków ustępstwa mogą być. Jestem przeciw w każdym innym wypadku (mam na myśli te o których wspominały "Kobiety na falach"). Żądają, aby możliwa była aborcja w sytuacji, kiedy kobieta jest w ciężkiej sytuacji majątkowej itp. Do licha!, przecież dzieciaków nie przynoszą bociany i nie wyłażą z główek kapusty - to przecież kobieta decyduje, czy chce się podjąć dziecka, czy nie, jeszcze zanim temu dziecku da życie. Orientowanie się, że nie podoła się wychować tego dziecka (ze względu np. na niedostateczne środki finansowe) po jego poczęciu jest dla mnie totalnym brakiem odpowiedzialności za życie ludzkie. W końcu od czego jest planowanie rodziny? Jeśli kobieta jednego dnia decyduje się na współżycie, a drugiego, że jednak nie chce mieć dziecka, to jest ona dla mnie osobą lekkich obyczajów
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Lamaszta » 2004-12-10, 20:53:29

Jestem za z prostego powodu. A nawet kilku.

Po pierwsze: Aborcja istniałą, istnieje i istnieć będzie w "podziemiu". Takie nielegalne aborcje często gęsto mają tragiczne skutki dla kobiet - stanowią zagrożenie dla ich życia. A jeśli się ją zalegalizuje, ale postawi odpowiedznie warunki, to można będzie przynajmniej częściowo miać nad tym kontrolę.

Po drugie: A czy urodzenie dziecka i zostawienie go na śmietniku jest lepsze? Dla mnie to większe bestialstwo i uważam, że jeśli tak ma zrobić i skazać je na śmierć na mrozie to aborcja jest być może lepszym rozwiązaniem.

Po trzecie: Wyobraźcie sobie sytuację, że młoda dziewczyna (około 15-letnia) zostaje zgwałcona i zachodzi przez to w ciążę. Ma zupełnie zmarnowane życie - nie skończy szkoły, a więc nie znajdzie pracy, nie będzie w stanie zaopiekować się tym dzieckiem. Jeśli do tego ma rodziców, którzy w żaden sposób nie zdecydują się jej pomóc, to co ma zrobić? Skazać siebie i dziecko na głód i cierpienie? Nie mówiąc o tym, że nie jest gotowa do bycia matką.

Argumentów jest jeszcze wiele. Uważam, że aborcja nie jest czymś godnym pochwały, ale i tak istnieje. A poza tym czasem jest "mniejszym złem"...
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez Codino » 2004-12-11, 00:37:29

Lamaszta napisał(a):Po pierwsze: Aborcja istniałą, istnieje i istnieć będzie w "podziemiu". Takie nielegalne aborcje często gęsto mają tragiczne skutki dla kobiet - stanowią zagrożenie dla ich życia. A jeśli się ją zalegalizuje, ale postawi odpowiedznie warunki, to można będzie przynajmniej częściowo miać nad tym kontrolę.

Na takiej podstawie, równie dobrze można zalegalizować morderstwa. Będzie nad nimi kontrola, nie będą ginąć przypadkowi ludzie. Nalezy uskutecznic zwalczanie "szarej strefy", oczywiscie jest to trudne, ale nie mozna z góry zakladac niepowodzeń.
Lamaszta napisał(a):Po drugie: A czy urodzenie dziecka i zostawienie go na śmietniku jest lepsze? Dla mnie to większe bestialstwo i uważam, że jeśli tak ma zrobić i skazać je na śmierć na mrozie to aborcja jest być może lepszym rozwiązaniem.

Wychodzi dokładnie na to samo- śmierć dziecka. Tylko, że kiedy dokonywana jest aborcja, to my już tego nie widzimy, tak jak dziecka zamarzniętego na śmietniku.
Lamaszta napisał(a):Po trzecie: Wyobraźcie sobie sytuację, że młoda dziewczyna (około 15-letnia) zostaje zgwałcona i zachodzi przez to w ciążę. Ma zupełnie zmarnowane życie - nie skończy szkoły, a więc nie znajdzie pracy, nie będzie w stanie zaopiekować się tym dzieckiem. Jeśli do tego ma rodziców, którzy w żaden sposób nie zdecydują się jej pomóc, to co ma zrobić? Skazać siebie i dziecko na głód i cierpienie? Nie mówiąc o tym, że nie jest gotowa do bycia matką.

W takim wypadku prawo pozwala na dokonanie aborcji, co jest zrozumiałe.

Obrazek
Obrazek
Zabić?
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/abor ... rcja2.html
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez Lamaszta » 2004-12-11, 00:45:42

Codino napisał(a):
Lamaszta napisał(a):Po pierwsze: Aborcja istniałą, istnieje i istnieć będzie w "podziemiu". Takie nielegalne aborcje często gęsto mają tragiczne skutki dla kobiet - stanowią zagrożenie dla ich życia. A jeśli się ją zalegalizuje, ale postawi odpowiedznie warunki, to można będzie przynajmniej częściowo miać nad tym kontrolę.

Na takiej podstawie, równie dobrze można zalegalizować morderstwa. Będzie nad nimi kontrola, nie będą ginąć przypadkowi ludzie. Nalezy uskutecznic zwalczanie "szarej strefy", oczywiscie jest to trudne, ale nie mozna z góry zakladac niepowodzeń.


Ale weź pod uwagę fakt, że nieprofesjonalnie wykonana aborcja, a w "szarej strefie" głównie takie się wykonuje, może być fatalna w skutkach. Może ona doprowadzić nawet do śmierci matki.

A jeśli się ją zalegalizuje, ale postawi odpowiedznie warunki
!!
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-11, 00:49:20

Ta strona, co Codino podał to jest oszustwo !! Ponieważ narządzy u dziecka nie są już tak wykształcone w ciagu 10 tygodni jak pokazuje obrazek.

Gdzies czytałem o tego typu stronach, że po prostu pokazują obrazki,a le całkiem nie zgodne z treścią,jakie tam ludzie zamieszczają.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Ayla » 2004-12-11, 18:44:49

Aborcja... hmmmm.... Jak to napisała już wcześniej Lamaszta to jest mniejsze zło... ale z koleiii BlueMan też miał rację pisząc:

Jeśli kobieta jednego dnia decyduje się na współżycie, a drugiego, że jednak nie chce mieć dziecka, to jest ona dla mnie osobą lekkich obyczajów


Bo według mnie jeśli ktoś się decyduje na współżycie to powinien wziąść pod uwagę wszystkie mozliwości... Skoro para chce współżyć ale nie chcą dziecka niech pomyślą o zabezpieczeniu!!

A więc jeśli chodzi o gwałty, czy jeśli ciąża zagraża życiu powinno się według mne stosować aborcję...ale z innych powodów raczej nie.... Skoro współżyjąc uznali siebie jako dorosłych, dojrzałych fizycznie decydując się na współżycie to powinni być w stanie zaopiekowac się maleństwem, a nie je zabijać... W kńcu do opieki nad dzieckiem trzeba dorosnąć, bo to nie jest zabawka....

A tak wogóle to na ten temat można się wypowiadac bardzo wiele, bo zarówno jest wiele"ZA" jak i "PRZECIW"....
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-11, 20:54:00

No, ale ankieta jednak mówi, że jesteśmy ZA :D


Czyli można wnioskować, że nowe/mlode pokolenie myśli inaczej od starszego :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Paulinka » 2004-12-11, 21:34:22

Weźcie Wy sie w łeb strzelcie

przecież to jest MORDERSTWO
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Aborcja

Postprzez Lamaszta » 2004-12-11, 23:43:58

Aborcji dokonuje się na płodzie do 10 tygodnia, kiedy nie ma jeszcze wykształconych dobrze nerwów. pozwala to przypuszczać, że czuje mniej, niż narodzone już dziecko. Dlatego uważam, że aborcja jest lepsza od zabójstwa niemowlaka. Jeśli już mam wybierać, to wybieram aborcję.

Jeśli ktoś decyduje się na współżycie dobrowolnie, to ok, powinien liczyć się z pełnymi tego konsekwencjami. Ale nie zawsze współżycie jest dobrowolne.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-11, 23:56:52

Dokładnie - lepiej, aby takie dziecko gniło gdzieś na śmietniku w worku na śmieci ?? NIE
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Tucker » 2004-12-12, 00:26:00

Ej co Wy wogole mowice aborcja to jest takie samo morderstwo jak kazde inne... tylko ze przy zabiegu dziecko jest rozrywane na kawalki i to samo czuje co i niemowlak... i jestem przeciw aborcjii ;)
Avatar użytkownika
TuckerNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2004-10-01, 15:22:43
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez Codino » 2004-12-12, 09:34:41

Nie można czegoś legalizować tylko dlatego, że rozwija się w "szarej strefie". Na takiej podstawie mozna rownie dobrze zalegalizowac wszelkie narkotyki.

Lamaszta napisał(a):Jeśli ktoś decyduje się na współżycie dobrowolnie, to ok, powinien liczyć się z pełnymi tego konsekwencjami. Ale nie zawsze współżycie jest dobrowolne.

I w tym wypadku prawo polskie dopuszcza mozliwosc aborcji.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-12, 12:06:17

Taaaa... czuje po byku takie dziecko.

Dziecko jak się rodzi to nawet nie wie co to jest strach - rodzice go uczą poprzez różne baby Jagi, potwory, itp.
Nie myśli o tym, że sie go rozrywa - po prostu właściwie jeszcze nie istnieje :idea:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Paulinka » 2004-12-12, 16:13:26

Może i mówisz mądrze Blueman, i jakby sie ktoś uparł to moze przyznać Ci rację że taki dzidziuś nie istnieje, ale zabijając go nie daje się mu szansy zaistnieć :!: :!: :!: i jestem zdecydowanie przeciw, lepiej dzieciaczka urodzić i oddać do domu dziecka
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Aborcja

Postprzez Ptaq » 2004-12-12, 18:18:40

hmmm... no wiesz fanka ale ty nie tentegujac sie z kolegami tez niedajesz szanse (przyszlym) dzieciom. A w domach dziecka to powinnas sie domyslac jak jest. Beda i w ogole lipa w w wiekszosci ludzie z domow dzicka co sa to nie maja za bardzo swietlanej przyszlosci i chwytaja sie roznych zajec w zyciu... najczesciej tych gorszych i to sie jeszcze wtedy bardziej wszystko rozwija, naktreca... i wiecej zlego niz dobrego. Dom dziecka mialby szanse jakby dzieci w nim umieszczane byly tylko z rodzi patologicznych, po wypadkach (sieroty). A jak wszystki kobiety by przyjely takie cos ze urodza dziecko i do domu dziecka to wiesz jakby sie nasilily niechciane ciaze. A domy dziecka by pekly w szwach i by bylo gorzej niz jest a jest juz zle . :?
BlueMan o SOBIE - http://i10.tinypic.com/2pq2oie.jpg :D
[ http://www.mnocleg.pl | http://www.s90.pl | http://www.projekty-logo.com ]
Avatar użytkownika
PtaqNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1522
Dołączył(a): 2004-09-22, 20:31:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez Paulinka » 2004-12-12, 18:20:09

No więc wniosek jeden: nie tentegować sie z kolegami :mrgreen: :wink: zero seksu pozamałżeńskiego- co Wy na to??? 8)

A wiesz Ptaqu co, zdrowe noworodki oddawane przez matki od razu po urodzeniu mają 100% szans na to żeby trafić do normalnej rodziny. Do domu dziecka trafiają albo dzieci osierocone w późniejszym wieku, chore albo z rodzin patologicznych :P
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Aborcja

Postprzez Codino » 2004-12-12, 20:17:20

BlueMan napisał(a):Taaaa... czuje po byku takie dziecko.

Dziecko jak się rodzi to nawet nie wie co to jest strach - rodzice go uczą poprzez różne baby Jagi, potwory, itp.
Nie myśli o tym, że sie go rozrywa - po prostu właściwie jeszcze nie istnieje :idea:

:shock: ? Że co?
Nie istnieje, to byl zart?
Co z tego, ze nie odczuwa strachu i nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje? Przeciez to nie jest zaden powod do zabijania. Czlowiek, gdy spi tez nie odczuwa strachu, wiec mozna go ukatrupic rozumiem?

A co do domów dziecka, jest generalnie tak, jak napisala Fanka, poza tym, zapytajcie jakiegos dzieciaka, ktory sie tam wychowuje, czy wolalby byc martwym.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez BlueMan » 2004-12-12, 22:22:24

Dzieci zabija sie do 10 tygodnia, ale to juz ostateczność. Jak ktos przewiduje, że może być w ciąży to znacznie, znacznie wcześniej. I jak tutaj można mówić o zabijaniu kilku nastu zwitków komórek ?? Czy jak zgniote kawałek rośliny to też ja zabijam :?:

Czy w takim razie jeśli w czasie stosunku pęknie Wam gumka (co sie zdarza) to jest z tego wyjście - idziesz do lekarza i on przepisuje Tobie (kobiecie) tabletki, które należy zażyć w ciagu 72h od stosunku. Czyli przez takie tabletki uśmiercasz dziecko. Tak ??
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aborcja

Postprzez Ptaq » 2004-12-12, 22:30:25

kurcze widze blue ze ty opykany z tymi pekajacymi gumkami ... kto by pomysle ze ty i *** :mrgreen:
BlueMan o SOBIE - http://i10.tinypic.com/2pq2oie.jpg :D
[ http://www.mnocleg.pl | http://www.s90.pl | http://www.projekty-logo.com ]
Avatar użytkownika
PtaqNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1522
Dołączył(a): 2004-09-22, 20:31:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aborcja

Postprzez Codino » 2004-12-12, 23:19:01

BlueMan napisał(a):Dzieci zabija sie do 10 tygodnia, ale to juz ostateczność. Jak ktos przewiduje, że może być w ciąży to znacznie, znacznie wcześniej. I jak tutaj można mówić o zabijaniu kilku nastu zwitków komórek ?? Czy jak zgniote kawałek rośliny to też ja zabijam :?:

Odpowiedz jest oczywista. Chyba, ze twierdzisz, ze roslina jest rzeczą.

A po 72h nawet nie ma mozliwosci wykrycia, czy kobieta jest w ciązy. Swoją drogą postaram się poszukac wiarygodnego zrodla, jak wyglada 10cio tygodniowy plód.

A swoją droga, bluman, szybko zdanie zmieniasz.

[ Dodano: 2004-12-12, 22:30 ]
[url=http://polki.pl/wiadomosc.html?wid=1037154&kat=1676&katn=Ci%B1%BFa&widn=Zanim+zobaczysz+male%F1k%B1+twarzyczk%EA&_err=4&ticket=5707662988468404tL1LZY0zL8IQcbRXpzSb%2B6DF6ihdnEW5a4qYFY%2BpyfsQHXA5tsoj3rs2aQ4CEC8lI%2FWIgpXYM%2Fcxfmw0gtd8mJ2TF7IZdqZwPiyDvPRIebo%3D]http://polki.pl/wiadomosc.html?wid=1037154&kat=1676&katn=Ci%B1%BFa&widn=Zanim+zobaczysz+male%F1k%B1+twarzyczk%
EA&_err=4&ticket=5707662988468404tL1LZY0zL8IQcbRXpz
Sb%2B6DF6ihdnEW5a4qYFY%2BpyfsQHXA5tsoj3rs2aQ4CEC8lI%2FWIgpXYM%2Fcxfmw0gtd8mJ2TF7IZdqZwPiyDvPRIebo%3D[/url]

Ah, znalazlem. Tak a propos "zwitków komórek" :)

Link podzielilem, aby nie "rozjezdzal" kolumny.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 251 gości

cron