Kobiety za kierownicą

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Kobiety za kierownicą

Postprzez shadow94-94 » 2007-01-21, 15:34:56

Z pewnoscia nie odkryje Ameryki, jesli stwierdze, ze reprezentant tzw. plci pieknej, za kierownica jest “stworzeniem” wyjatkowym… Na poczatek, pozwolcie, ze zdefiniuje pewien podzial:
- kobieta za kierownica,
- “baba” za kierownica. Otoz, tak sie dziwnie sklada, ze sposrod 20-kilku znanych mi “kierowniczek” (kobiet posiadajacych prawo jazdy), DOBRYMI KIEROWCAMI sa dwie. (slownie: DWIE). Musze w tym miejscu zaznaczyc, ze piszac “dobry kierowca” nie odrozniam plci, mam na mysli tylko i wylacznie - UMIEJETNOSCI. Co wiecej, tak sie dziwnie sklada, ze wspomniane wyzej “DWIE” to moja byla kobieta i jej starsza siostra… Powaznie. Nie wiem dlaczego akurat tak, ale tak jest. Rzecz miala jednak byc nie tyle o prywacie, co o pewnym podziale - pozwolcie zatem, ze zaczne od krotkiej charakterystyki “baby” za kierownica:

“BABA” ZA KIEROWNICA

Jest zmora polskich kierowcow, jest zmora polskich drog. “Baba” wg wlasnej “obiektywnej” opinii jezdzi calkiem dobrze. A nawet jesli nie jezdzi calkiem dobrze, to z pewnoscia wystarczajaco dobrze. “Baba” doskonale zna przepisy o ruchu drogowym, a nawet jak nie zna, to zna “te najwazniejsze”… “Baba” nie placi mandatow albowiem zatrzymana przez policje nie odpuszcza - dotad przedstawia argumenty swiadczace o jej bezpodstawnym zatrzymaniu przez pana policjanta, az ten (z braku checi do klotni albo innych nieznanych blizej powodow) zwyczajnie ma dosc i poprzestaje na upomnieniu… “Baba” wbrew obiegowej opinii, czesto uzywa lusterek - zwlaszcza wstecznego - niekoniecznie do kontroli sytuacji na drodze.., po prostu do kontroli! “Baba” - zdarza sie - ma poczucie wyalienowania na drodze…- nikt jej nie rozumie - wokol same przyglupy! “Baba” czesto jest ubrana pod kolor swego auta. “Baba” zawsze dobrze wyglada w swoim samochodzie. Jesli “baba” nie wyglada dobrze w samochodzie, tzn., ze auto jest pozyczone od kolezanki. “Babie” auto sie nie psuje. Jesli “babie” auto sie zepsuje, lacze sie w bolu z partnerem “baby”… “Baba” wie, ze to nie jej wina, ze wlew paliwa zrobili nie po tej stronie, po ktorej ona podjechala do tankowania… “Babe” drazni zakaz palenia na stacji benzynowej. “Babe” wkurza prosba o nie korzystanie z tel. komorkowego w trakcie tankowania… “Baba” nie myli drogi. Ten, co zrobil mape to debil jakis. “Baba” dobrze parkuje, to nie jej wina, ze nigdy nie ma dosc miejsca. No i wreszcie: “Babe” tez denerwuje stan polskich drog…

KOBIETA ZA KIEROWNICA

Kobieta za kierownica to po prostu dobry kierowca! Jesli dac by wiare rozmaitej masci naukowcom, to kobiety te stanowia ok. 5% ogolu ludzi z waznym prawkiem jazdy. Ale uwaga - bynajmniej nie znaczy to wcale, ze pozostale 95% to znakomici kierowcy-mezczyzni! Z nieklamana przykroscia musze stwiedzic, ze kobieta za kierownica to niejednokrotnie, zeby nie powiedziec NAJCZESCIEJ lepszy czlowiek za kolkiem niz dobry kierowca-facet. Dlaczego? Dlatego, ze kobieta za kierownica (w odroznieniu od “bab” i facetow za kierownica)nie reaguje gestykulacja na mniej lub bardziej uzasadnione “machania raczkami” innych, nie dostrzezecie u niej “srodkowego palca”, “pukania w glowke”, itp. Nawet klaksonu kobieta za kierownica uzywa jedynie wtedy, gdy rzeczywiscie to uzasadniaja okolicznosci. Kobieta za kierownica zasadniczo niczym sie nie rozni od normalnego kierowcy, czyli takiego, ktory przejezdzajac (od lat) rokrocznie 25-30 tys.km w kraju i nie tylko - z czasem nabral juz na tyle doswiadczenia, ze nie straszne mu polskie drogi, polscy “uzytkownicy szos”, a nawet “baby” za kierownica… :)

Niewiem jak wy ale ja tylko widziałem "babę" za kierownicą :/
Avatar użytkownika
shadow94-94None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2006-12-10, 21:27:55
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez PoŁaMaNy^LuDziK » 2007-01-21, 20:54:23

a jaka roznica?? baba chlop jeden ch...
Chcę by budził mnie deszcz, łzy nim chcę zlewać, lojalność, nie jedyny pień drzewa jaki podlewam.
Spoko nic mi nie jest, wspominam stare dzieje, śmieje się w lustro, ZYCIE TO OSZUSTWO.
Szczęścia nie znajdziesz w kasynach, ono w dolinach, owiane spokojem, żyć tak bez blasku monet się nie boję.
Avatar użytkownika
PoŁaMaNy^LuDziKNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2007-01-12, 21:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Revolt » 2007-01-21, 21:18:53

A ja znam dużo kobiet które zawsze popełniają te same błędy np
zmiana biegu na środku skrzyżowania
krzyżowanie rąk na kierownicy podczas skrętu
zbyt szybkie/wolne puszczanie sprzęgła
ruszanie z 2
odwracanie sie do tyłu przy cofaniu - ja rozumiem ze tak mozna co więcej na egzaminie na pj trzeba ale bez przesady dopiero jak przyciemniłem szyby w aucie moja ex zaczeła sie domyslać po co są te lusterka (wybaczyłem bo nigdy nie siedziała za kierownicą :D )
Są to typowe błędy które można zaobserwować u Bab/kobiet
Egoista który rozbiera swoją dusze na kawałki, Egoista myślący o niej...
Avatar użytkownika
RevoltNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 850
Dołączył(a): 2006-03-14, 16:00:59
Lokalizacja: Enchanted Lands
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Nell » 2007-01-21, 21:23:34

Są również mężczyzni,którzy nie mogą popisac sie wyższą szkołą jazdy... :P
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia..."
Avatar użytkownika
NellNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-01-21, 20:37:59
Lokalizacja: woj.Śląskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-21, 22:57:36

Revolt napisał(a):zmiana biegu na środku skrzyżowania

Przepraszam, co w tym zlego? Moj stary samochod coprawda podjezdzal na jedynce do 60km/h, ale nie wyobrazam sobie przejechac dynamicznie skrzyzowania na jedynce jakims Punto. Moze nie rozumiem zarzutu :/

Revolt napisał(a):ruszanie z 2

Wedle kodeksu na lodzie powinno sie ruszac z dwojki :D
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez yamall » 2007-01-22, 08:47:43

Revolt napisał(a):zmiana biegu na środku skrzyżowania

Tez czesto tak robie, ale nie widze problemu z tym (no chyba ze wiem ze z autem cos nie tka i moze zgasnac mi na srodku po wrzuceniu biegu - wtedy zwracam na to uwage)

Revolt napisał(a):odwracanie sie do tyłu przy cofaniu

Znowu caly ja, lusterek przy cofaniu uzywam tylko jak nie mam innego wyjscia.


A tak przy temacie, dzisiaj przejejechalem zajaca jkiegos chyba :/ niewiem dokladnie, i zaraz musze wyjsc na parking przed biurem bo po tym przestalo mi dzialac ogrzewanie (niewiem czy to ma cos wspolnego no ale nie grzeje)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Revolt » 2007-01-22, 09:25:02

Ahl-I-Batini napisał(a):Przepraszam, co w tym zlego? Moj stary samochod coprawda podjezdzal na jedynce do 60km/h, ale nie wyobrazam sobie przejechac dynamicznie skrzyzowania na jedynce jakims Punto. Moze nie rozumiem zarzutu

Mnie uczono, iż jeżeli znajdujesz się w mieście (terenie zabudowanym) gdzie po 1. jest duzy ruch po 2. trzeba przedewszystkim zwracać uwagę na pieszych to nie należy zmieniać biegu na środku skrzyżowania.
Ahl-I-Batini napisał(a):Wedle kodeksu na lodzie powinno sie ruszac z dwojki

Być może na lodzie tak ale nie w normalnych warunkach.
yamall napisał(a):Znowu caly ja, lusterek przy cofaniu uzywam tylko jak nie mam innego wyjscia.

Ja od początku nauczyłem się jeździć na lusterkach i teraz przesiadając sie do bagażowego VW LT w którym nie da sie obrócić radze sobie doskonale.
Egoista który rozbiera swoją dusze na kawałki, Egoista myślący o niej...
Avatar użytkownika
RevoltNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 850
Dołączył(a): 2006-03-14, 16:00:59
Lokalizacja: Enchanted Lands
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez yamall » 2007-01-22, 09:58:15

Revolt napisał(a):przesiadając sie do bagażowego VW LT w którym nie da sie obrócić radze sobie doskonale.

no inaczej sie nie da :)

ja tylko czasem jezdze czyms co niema tylnej szyby, ale zazwyczaj jest to cos mniejszego (Fiorino) wiec wiekszych problemow nie ma :) , jak trzeba to sie czlowiek spreza :)


Ale wracajac do tematu, przyjelo sie ze kobiety sa gorszymi kierowcami, ale niepowiem, bo znam takie przy ktorych niejeden facet sie chowa :)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-22, 12:55:10

Revolt napisał(a):Mnie uczono, iż jeżeli znajdujesz się w mieście (terenie zabudowanym) gdzie po 1. jest duzy ruch po 2. trzeba przedewszystkim zwracać uwagę na pieszych to nie należy zmieniać biegu na środku skrzyżowania.

Ale jakis argument? Bo nie rozumiem co ma zmiana biegow do tego, ze sa piesi. A co do duzego ruchu, to chyba wypada jechac dynamicznie, nie? Na jedynce ciezko.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Q3lo » 2007-01-22, 13:50:07

Revolt napisał(a):zmiana biegu na środku skrzyżowania


ja nie połuje silnila na 1 puki nie wyjade ze skrzyzowania, jedeynka słuzy tylko do ruszania a nie do jazdy

Revolt napisał(a):odwracanie sie do tyłu przy cofaniu


W firmowym samochodze musze patrzeć w lusterka bo mam przyciemniana tylną szybę i kraty za siedzeniem ale w swoim oplu odrwacam sie zawsze.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez kingula » 2007-01-22, 13:52:39

Oj Panowie nie potraficie sie dogadac :] A tych bab za kierownica jest coraz mniej, fakt faktem kobiety jezdza ostrozniej przez co wolniej co wielu facetom przeszkadza (ja naleze do tych ktore nudza sie przy jezdzie wolniejszej jak 100 km/h :P ) Ale z drugiej strony ilu kierowców ginie w wypadkch płci meskiej a ile zenskiej...ma to swoje dobre i złe strony, co nie oznacza ze nie kle jak mi jedzie taka 60 poza zabudowanym :P
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Revolt » 2007-01-22, 17:35:19

Ahl-I-Batini napisał(a):Ale jakis argument? Bo nie rozumiem co ma zmiana biegow do tego, ze sa piesi.


Być może po prostu łatwiej jest wyhamować przy dużych obrotach bo auto hamuje silnikiem + Ty hamujesz hamulcem nożnym.

Ahl-I-Batini napisał(a): A co do duzego ruchu, to chyba wypada jechac dynamicznie, nie? Na jedynce ciezko.


Im wyższe obroty na 1 tym lepiej auto zbiera się na 2 :D

Ahl-I-Batini napisał(a):skrzyzowania na jedynce jakims Punto


Przyznam racje nigdy nie jeździłem na co dzień małymi samochodami w rodzinie same auta z pojemnością powyżej 2.0 lecz fakt faktem ciężko małym autem było by przeciągnąć skrzyżowanie na 1

Nie zmienia to faktu, iż u kobiet można zauważyć wiele błędów popełnianych notorycznie które jednocześnie w małym stopniu popełniane są przez mężczyzn
Egoista który rozbiera swoją dusze na kawałki, Egoista myślący o niej...
Avatar użytkownika
RevoltNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 850
Dołączył(a): 2006-03-14, 16:00:59
Lokalizacja: Enchanted Lands
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez BlueMan » 2007-01-22, 20:37:22

http://www.youtube.com/watch?v=Vx9UxzM3RQk

Pooglądajcie ,bo to tylko potwierdza regułę :szok:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez kingula » 2007-01-23, 00:06:38

Dla równowagi...podejrzewam ze nic waszego filmu nie przebije, ale bywaja i takie głaby :rotfl:

http://www.youtube.com/watch?v=zkdMOvd3 ... ed&search=

[ Dodano: 22 Sty 2007 23:07 ]
BlueMan napisał(a):
Pooglądajcie ,bo to tylko potwierdza regułę :szok:


O wyjatkach sie nie mówi :P
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez BlueMan » 2007-01-23, 16:04:51

kingula napisał(a):Dla równowagi...podejrzewam ze nic waszego filmu nie przebije, ale bywaja i takie głaby :rotfl:

http://www.youtube.com/wa...related&search=
Skoro taka mądra jesteś, to ciekawe, czy Ty byś zapanowała w takich warunkach? Kiedy auta bokiem mogą jeździć :| To nie jest wina braku umiejętności kierujących, a po prostu sam lód na drodze.
Inna sprawa, że ludzie chcieli się przemieszczać autami w takich warunkach :pudlo:

Koła z kolcami i łańcuchami by dopiero tutaj pomogły!!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez kingula » 2007-01-23, 19:50:35

Problem polega na tym ze w takich warunkach nie depta sie hamulca do konca i skreca sie koła w kierunku w ktorym cie zarzuca....głupio amerykanie nic nie potrafia.

A co do Twojego filmu...ciekawe czy ktorys facet by tak potrafił wjechac w brame...toz to wielka sztuka...tylko pozazdroscic umiejetnosci :]
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez puszka » 2007-01-23, 20:04:41

Nie głupi Amerykanie, tylko jeden, najwyżej kilku, bo nie oglądałam filmików.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez kingula » 2007-01-23, 20:36:56

puszka napisał(a):Nie głupi Amerykanie, tylko jeden, najwyżej kilku, bo nie oglądałam filmików.


Na dobra sprawe...jakbym miała checi i czas wkleiłabym ci tu setki tego typu filmików...wiec stwierdzam jednoznacznie ze amerykanie jezdzic nie potrafia, a i niejedna polska BABA jest znacznie lepszym kierowca.
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-23, 21:08:09

kingula napisał(a):Problem polega na tym ze w takich warunkach nie depta sie hamulca do konca i skreca sie koła w kierunku w ktorym cie zarzuca....

Takie wskazowki to dla samochodu z przyczepnoscia. Nadsterowne auto na letnich oponach nic nie zrobi nawet z rajdowcem w srodku.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kobiety za kierownicą

Postprzez kingula » 2007-01-23, 21:42:57

zeby nie było ze panie nie potrafia jezdzic :P

http://www.maxior.pl/?p=index&id=44147&8

http://www.maxior.pl/?p=index&id=44154&8
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości