Co myslicie o wwo??

Czyli wszystko co z muzyką związane w postaci ogólnej.

Co myslicie o wwo??

Postprzez highwind » 2007-01-06, 13:49:58

Dla mnie super :D Sokół i jedker potrafia tworzyc dobry hip hop :ok:
Wiesniacka verba moze sie schowac :oczami:
Avatar użytkownika
highwindNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2007-01-06, 13:31:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez BlueMan » 2007-01-08, 14:42:51

Zdecydowanie za dużo przeklinają, dlatego bardziej preferuje choćby Verbę.

z WWO nie mam żadnej ulubionej piosenki...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Cashmirah » 2007-01-08, 14:53:48

nieee no przepraszam bardzo ale porownywanie verby do wwo to lekka przesada :looka:
to tak jakby porownac np eryk'e badu do janet jackson - obywie niby wykonuja niby r'n'b ale nie 'z tej samej polki' ! verba - owszem muzka lekka, latwa i przyjemna dla ucha (choc ja akurat nie slucham hiphopu), pierwsze miejsca list przebojow itp, ale wwo to mądre, cięzke teksty nad ktorymi trzeba przysiac, posluchac piec razy i pomyslec - to niczym filozofia :D jednym slowem dla sluchacza hiphopu verba jest tym czym dla nas mandaryna :)
Avatar użytkownika
CashmirahNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-01-07, 20:08:07
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Oyen » 2007-01-08, 17:10:53

Kiedyś WWO miało swój klimat teraz już go nie czuję... Zdecydowanie lepszy jest Pezet Noon. Ma on: i tekst i beat i polot którym czaruje. Przynajmniej mnie ;]
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Karoljd » 2007-01-08, 21:05:13

WWO zajebisty skład nic dodac nic ująć. verba to nie hiphop!!!
Swiezutkie Forum o Polskim Hip-Hop'ie
Razem Mamy Wielka Siłe!!!
http://polskihip-hop.strzegom.eu/
Avatar użytkownika
KaroljdNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-01-08, 21:00:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez ChaOS » 2007-01-09, 15:07:49

BlueMan napisał(a):Zdecydowanie za dużo przeklinają

O tak... Choćby np. to:
Karoljd napisał(a):zajebisty
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Q3lo » 2007-01-10, 12:03:22

No jest zajebisty nie ma co, zajebiste dno, i te hiphopowe nazwy zespolow :|
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez PoŁaMaNy^LuDziK » 2007-01-12, 22:07:01

Nie wiem co ma verba do wwo?? to calkiem odmienna muzyka wiec nie mozna tego porownywac
Q3lo napisał(a):No jest zajebisty nie ma co, zajebiste dno, i te hiphopowe nazwy zespolow :|
Za to Gwen Stefani to jest cudowna co?? jej cukierkowe hity to juz rarytas, muzyka dla zbuntowanych gimnazjaliste, albo Bum czy Lazard co to w ogole jest?? nedzny eurotrance czy tam dance ale mi to zajezdza disco polo ze szpetnym wokalem cos dla fanow bez guscia
Chcę by budził mnie deszcz, łzy nim chcę zlewać, lojalność, nie jedyny pień drzewa jaki podlewam.
Spoko nic mi nie jest, wspominam stare dzieje, śmieje się w lustro, ZYCIE TO OSZUSTWO.
Szczęścia nie znajdziesz w kasynach, ono w dolinach, owiane spokojem, żyć tak bez blasku monet się nie boję.
Avatar użytkownika
PoŁaMaNy^LuDziKNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2007-01-12, 21:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Carol » 2007-01-12, 22:53:30

PoÂŁaMaNy^LuDziK napisał(a):cos dla fanow bez guscia

chyba bez gustu..

Kidys sluchalam hh, ale to nie dla mnie..Nie porafie sie przy tym bawic czy zrelaksowac.

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez yagodowy_yogurt » 2007-01-12, 23:03:23

Innym to może się podobać, mi natomiast nie podoba się. Jakoś nie umiem się odnaleść w muzyce hip-hopowej
Wracam po długiej przerwie. ;)
Avatar użytkownika
yagodowy_yogurtNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1202
Dołączył(a): 2007-01-11, 16:16:22
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez ChaOS » 2007-01-13, 13:56:10

Nie będę się wypowiadał, co do poziomu tekstów zawartych w wielu hiphopowyh kawałkach, nawet najlepszym zdarza się napisać chłam, a wyłazi z tego pakerny kawałek. Ot, choćby "Light my fire" Doors'ów, który wg. mojej opinii jest jednym z najbardziej tępych i populistycznych kawałków pod słońcem. Ale w HH, należącym do muzyki, która z założenia usiłuje coś przekazać, jeżeli ktoś pozwala sobie na debilizm, nie dość, że mija się z celem i powołaniem, to jest śmieszny. Wybaczcie, ale pozwolę sobie na odrobinę analizy tekstów WWO, które, nota-bene, oprócz starego Kalibru 44, kiedy grał z nimi Magik, jest chyba jedyną kapelą HH, jaką znam, która trzyma jeszcze w miarę poziom.
W którym roku żyjesz? weź się nie afiszuj
Nie bądź taki do przodu, bo wymiękniesz na finiszu

To po co kurde pytasz, skoro zaraz masz zamiar gasić odpowiedź?
nie będziemy słuchać ludzi, którzy sami są głusi, chociaż słyszą i chociaż patrzą, to nie widzą.

Głusi, według nowej definicji - słyszą, ale choć patrzą - nie widzą.
Gdy twój przyjaciel okazał się kurwą
Gdy twoja dupa okazała się suką
Gdy twój interes okazał się klapą
Tańcz, idź w bal na bogato

Gdy twoje życie okazało się śmiercią
Gdy twój los się okazał szydercą
Gdyby ten tekst stał się przepowiednią
Tańcz, idź w bal serio

Nie ma smutno na bogato
Koniec to początek co ty na to?
Wiem ciężko pozbyć się złych myśli
Znaleźć miłość w nienawiści
Co jest czym? ile w tym prawdy?
Nie słuchaj tego co ja mówię - żarty

Masa zaprzeczania samemu sobie, obrócona potem w żart, po cholerę?

I serio, mimo występującej gdzieniegdzie niekonsekwencji, braku sensu, WWO jest jedną z tych pozycji, która w natłoku HH'owych kapelek odznacza się w miarę sporym, jak na gatunek, poziomem. I mimo mojego braku szacunku do nurtu HH i braku chęci do słuchania jego efektów, myślę, że niektóre pozycje zasługują na co najmniej jedno przesłuchanie i zastanowienie się. Swoją drogą, zdecydowanie wolę Rocka.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez PoŁaMaNy^LuDziK » 2007-01-13, 14:05:41

Nie pomyslales o tym ze wiele z tych tekstow jest metafora, np glusi i slepi nie chodzi a dyspozycje fizyczne, tylko o cos duchowego, dlatego sa glusi chodz slysza, ta muzyke trzeba rozumiec, trzeba umiec jej sluchac, jak ktos nie lubi jej i slucha od zawsze czegos zupelnie innego to nie zrozumie tego, wiec szkoda czasu na tego typu analizy
Chcę by budził mnie deszcz, łzy nim chcę zlewać, lojalność, nie jedyny pień drzewa jaki podlewam.
Spoko nic mi nie jest, wspominam stare dzieje, śmieje się w lustro, ZYCIE TO OSZUSTWO.
Szczęścia nie znajdziesz w kasynach, ono w dolinach, owiane spokojem, żyć tak bez blasku monet się nie boję.
Avatar użytkownika
PoŁaMaNy^LuDziKNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2007-01-12, 21:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez ChaOS » 2007-01-14, 01:59:15

Dokładnie to chciałem usłyszeć (przeczytać). Choć jestem Metalowcem, a jak sami wiecie, większość metali nie stara się nawet zrozumieć o co idzie w innych nurtach muzyczych i odwrotnie, żeby krytykować cokolwiek, muszę najpierw się z tym zapoznać. Według opinii większej części moich znajomych, HH jest tępą muzyką i słuchają jej tępi ludzie. Twoje zdanie dowodzi, że są w błędzie, że HH jest (przynajmniej w części) muzyką, którą trzeba interpretować, a nie tylko rozwodzić się nad walorami dźwiękowymi, którym generalnie, jako zwolennik ostrej muzy (Kaliber był moim zdaniem bardzo ostry, swoją drogą) mam sporo do zarzucenia.
Sam nie słucham HH zbyt często, bo nie są mi tego typu rady i dowartościowywanie potrzebne. Wolę się uczyć na swoich błędach, a nie słuchać o czyichś, stąd brak chęci i ochoty na HH. Jeżeli jednak pojawi się jakaś interesujący kawałek, czemu nie?
PoÂŁaMaNy^LuDziK napisał(a):szkoda czasu na tego typu analizy

Na jakąkolwiek analizę, nawet błędną (a w tym wypadku służącą konkretnemu celowi: sprawdzeniu, czy ktoś nie napisze np. "Nie znasz się, HH jest najlepsze" bez podania sensownego argumentu, co jak widać nie nastąpiło :padam: i chwała Ci za to, bo byłoby to uzasadnieniem teorii moich krytycznie nastawionych znajomych) nigdy nie szkoda mi czasu. Porażka jest najlepszym nauczycielem.

[ Dodano: 14 Sty 2007 01:02 ]
ChaOS napisał(a):Ale w HH, należącym do muzyki, która z założenia usiłuje coś przekazać, jeżeli ktoś pozwala sobie na debilizm, nie dość, że mija się z celem i powołaniem, to jest śmieszny.

A takie perełki, niestety, zdarzają się we wszelkich muzycznych nurtach.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Q3lo » 2007-01-14, 18:00:51

PoÂŁaMaNy^LuDziK napisał(a):Za to Gwen Stefani to jest cudowna co?? jej cukierkowe hity to juz rarytas, muzyka dla zbuntowanych gimnazjaliste, albo Bum czy Lazard co to w ogole jest?? nedzny eurotrance czy tam dance ale mi to zajezdza disco polo ze szpetnym wokalem cos dla fanow bez guscia


uderz w stol a nozyce sie odezwa xD

PoÂŁaMaNy^LuDziK napisał(a):albo Bum czy Lazard co to w ogole jest??


Wlasnie tutaj chodzi o to że jesli nie wiesz co to jest to nie wypowiadaj sie na ten temat. proste.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez PoŁaMaNy^LuDziK » 2007-01-14, 18:42:33

Q3lo napisał(a):Wlasnie tutaj chodzi o to że jesli nie wiesz co to jest to nie wypowiadaj sie na ten temat. p
czytaj wszystko co pisze a nie tylko to co chcesz przeczytac
Chcę by budził mnie deszcz, łzy nim chcę zlewać, lojalność, nie jedyny pień drzewa jaki podlewam.
Spoko nic mi nie jest, wspominam stare dzieje, śmieje się w lustro, ZYCIE TO OSZUSTWO.
Szczęścia nie znajdziesz w kasynach, ono w dolinach, owiane spokojem, żyć tak bez blasku monet się nie boję.
Avatar użytkownika
PoŁaMaNy^LuDziKNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2007-01-12, 21:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Q3lo » 2007-01-14, 18:49:52

Już Ci pisałem, jeślie tego nie znasz to sie nie wypowiadaj.

Za to Gwen Stefani to jest cudowna co??


No jeśli tak uważasz to może być, ja za nia nie przepadam. Ja w porównaniu do Ciebie nie jestem ograniczony i nie slucham tylko dnb. Halo?

Poza tym kwestia gustów i guścików była juz poruszana więc nie płacz jak Ci sie jakiś rodzaj muzyki nie podoba.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez PoŁaMaNy^LuDziK » 2007-01-20, 18:49:39

Slucham wielu gartunkow myzki nie tylko drum and bass, nie wiem skad snujesz te wnioski z dupy zaczerpniete, widac wrazliwy jestes na temat twoich hitow skoro tak sie buntujesz, odstaw gwen bo wpadniesz w paranoie

[ Dodano: 20 Sty 2007 17:52 ]
Q3lo napisał(a):Już Ci pisałem, jeślie tego nie znasz to sie nie wypowiadaj.

Po 1 znam to, pisalem, tylko ty czytasz to w czym latwiej ci dostosowac wypowiedz
Po 2 Ty nie znasz WWO a sie wypowiadasz, a ja nie moge? uwazasz sie za lepszego??
Chcę by budził mnie deszcz, łzy nim chcę zlewać, lojalność, nie jedyny pień drzewa jaki podlewam.
Spoko nic mi nie jest, wspominam stare dzieje, śmieje się w lustro, ZYCIE TO OSZUSTWO.
Szczęścia nie znajdziesz w kasynach, ono w dolinach, owiane spokojem, żyć tak bez blasku monet się nie boję.
Avatar użytkownika
PoŁaMaNy^LuDziKNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2007-01-12, 21:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez ET » 2007-01-21, 04:04:22

Stary, dobry hip hop. Sorry Blue, ale to porównanie do Vervy-to jak kupa do twarogu
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez BartHoo » 2007-01-21, 16:30:29

jeden wielki bullshit :P

"...bo hip hop to nie gówno, tak jak verba czy norbi..." Verba, Norbi, Mezo to raczej HIPHOPOLO... a co do większości dzisiejszych hiphopowców... to najbardziej podoba mi sie DonGuralEsko (mimo tego, że 3/4 tekstów napisał bedąć najaranym :P ) on tak dobiera słownictwo, że te rymy są... ahh... penerskie ;)

a co do WWO... tylko jedna pisoenka mi sie podoba... "Moge wszytsko" bo fajne rymy są... ale reszta to dno
Obrazek
Avatar użytkownika
BartHooNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 289
Dołączył(a): 2007-01-15, 22:12:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co myslicie o wwo??

Postprzez Waluś » 2007-01-21, 20:16:48

Jak napisał Q3lo, większość gatunków muzyki trzeba lubić, czuć się dobrze w klimacie. A co do WWO- niektóre teksty ma fajne. Np. Nie boj się zmiany. Tak jak wszyscy. Są piosenki mądre i fajne, których się słucha i sklaniają do refleksji, ale są też utwory o niczym.
BartHoo, DGE, PDG kartel i IGS - masa xD
Nie będę nikogo cytował. Niech inni cytują mnie.
Avatar użytkownika
WaluśNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 588
Dołączył(a): 2006-08-01, 22:17:25
Lokalizacja: Janowiec Wlkp.
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron