Moda na samobójstwo??

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Moda na samobójstwo??

Postprzez privace » 2006-12-07, 04:11:56

Uczniowie odbierają sobie życie

ÂŚroda, 6 grudnia (16:00)

Z danych zebranych przez kuratorów oświaty od 1 września do 5 grudnia tego roku wynika, że w tym czasie 31 uczniów popełniło samobójstwo; w większości tych przypadków targnięcie się na życie nie miało bezpośredniego związku ze szkołą.

artykuł
Prawdę mówiąc nie podają danych na temat wcześniejszych statystyk, więc nie wiem, czy to dużo. Ale i tak liczba jest przerażająca...
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez yamall » 2006-12-07, 12:26:59

I podejrzewam ze w większości powodem są "głupie" problemy które z niewiadomych przyczyn urastają w oczach dzieciaków jako takie nie do przejscia.
Z tego co jakis czas temu czytałem, najczesciej sa to dzieciaki z tzw "dobrych rodzin", ktorym raczej niczego nie brakowało w życiu, które można by powiedzieć żyły pod "kloszem".
Potem przytrafiało się jakies niepowodzenie i dramat, niewiedza co z soba zrobić
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez mala_adzia » 2006-12-07, 12:35:29

Chociaż powodem samobójstwa mogą być głupie problemy to niestety, kiedy juz jedna osoba postanawia odebrać sobie życie robi to za jej przykładem więcej osób. Moim zdaniem jest tak,ponieważ nagle ludziom się przypomina,że jest właśnie takie "wyjście z kłopotów".
A kto powiedział,że życie jest łatwe ?? Trzeba walczyć !!
Byle do przodu........
Avatar użytkownika
mala_adziaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2006-10-26, 14:11:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez Yenna » 2006-12-07, 18:01:29

Wiadomo, że w życiu nie jest łatwo...a w "moim" wieku nawet najblahsze problemy potrafią urosnąc do ogromnych rozmiarów(wiem z doświadczenia :P ) Ale trzeba walczyć i iść do przodu... nie poddawac się... Samobójstwo jest dla mnie oznaką tchórzostwa :(
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez BlueMan » 2006-12-07, 23:50:51

Yenna napisał(a):Samobójstwo jest dla mnie oznaką tchórzostwa
Właściwie tak...
Ale według mnie to nie ich wina...

Co tu dużo mówić... żal mi ich, że nie mieli w sobie tyle charyzmy, aby się zmobilizować i nie pozwolić sobie "w kaszę dmuchać" :(
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-12-08, 00:23:35

Yenna napisał(a):Samobójstwo jest dla mnie oznaką tchórzostwa

Moze tez byc oznaka ogromnej determinacji i ustabilizowanego swiatopogladu. Nie ma jednej oceny.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez privace » 2006-12-08, 00:32:52

Całkiem niedawno był taki trend na świecie, że młodzież umawiała się za pośrednictwem netu na wspólne odejście, wymieniała się najlepszymi pomysłami na samobójstwo...
Tak mnie zastanawia, czy jednak medialny szum nie miał czegoś wspólnego z tymi statystykami :/
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez ChaOS » 2006-12-08, 05:58:20

Niedługo w TV zrobią program rozrywkowy pokazujący zbiorowe akty skakania z mostów, podżynania sobie żył i gardel, strzelania w łby i wieszania się. Na Bogów, do czego to dochodzi, żeby samobójstwo się stawało trendem. Niedługo wymyślą na to nazwę, np. suiciding.

-Cześć stary, co robisz?
-Idę posuisajdować.
-Aaa.. spoko, to do jutra.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez ET » 2006-12-08, 10:02:23

:mur: Nie chce mi się tłumaczyć znów, że między dziećmi neostrady wypisującymi bzdury w stylu : "chyba się powieszę" a samobójcami jest potężna różnica
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez Cthulhu » 2006-12-08, 10:27:48

Do tego wszystkiego należy dorzucić rolę kultury i mediów. Swoiste propagowanie śmierci, w tym samobójstwa. Mówię tu o niektórych subkulturach, o modnych, mrocznych poglądach, o roli kinematografii i przemysłu rozrywkowego.

Przychodzi mi tu na myśl powszechny w epoce romantyzmu werteryzm. Setki ludzi, pod wpływem jednego dzieła autorstwa Goethego, przyjęły opisany wizerunek za własny i w myśl haseł owej epoki popełniali samobójstwa, które stały się istną plagą owych czasów...

Jak widać różnorakie formy przekazu, treści, mogą - odpowienio uderzając w czuły punkt podświadomości rozbudzając ukryte dotąd, chore wyobrażenia - spowodować, często w sposób niezamierzony, tą tragiczną decyzję danego człowieka.
"That is not dead which can eternal lie,
and with strange aeons even death may die..."
Avatar użytkownika
CthulhuNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2006-12-05, 19:01:43
Lokalizacja: R'lyeh
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez BlueMan » 2006-12-08, 11:42:41

Głównie media mają tutaj wpływ na kształtowanie człowieka... im więcej piszą/mówią o zbrodniach/zabiciach/etc. tym bardziej młody człowiek to przyjmuje do siebie :(

Cthulhu napisał(a):Przychodzi mi tu na myśl powszechny w epoce romantyzmu werteryzm. Setki ludzi, pod wpływem jednego dzieła autorstwa Goethego, przyjęły opisany wizerunek za własny i w myśl haseł owej epoki popełniali samobójstwa, które stały się istną plagą owych czasów...
Bardzo dobre skojarzenie ! :super:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez WidzialamKoteck » 2006-12-08, 12:11:07

Yenna napisał(a):Samobójstwo jest dla mnie oznaką tchórzostwa


A dla mnie nie do konca, bo z drugiej strony ja bym nie miala tyle odwagi zeby ze soba skonczyc.



p.s. wysadzmy sie w centrum o 16

Przychodzi mi tu na myśl powszechny w epoce romantyzmu werteryzm. Setki ludzi, pod wpływem jednego dzieła autorstwa Goethego, przyjęły opisany wizerunek za własny i w myśl haseł owej epoki popełniali samobójstwa, które stały się istną plagą owych czasów...

Tyle, ze dzis nikt nie czyta "cierpien mlodego wertera" i strzela sobie w leb po przeczytaniu ksiazki
..za kazdy bol w duszy dzis zycie wstrzyknie mi morfine..
Avatar użytkownika
WidzialamKoteckNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2006-09-14, 14:58:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez Cthulhu » 2006-12-08, 12:37:07

WidzialamKoteck napisał(a):Tyle, ze dzis nikt nie czyta "cierpien mlodego wertera" i strzela sobie w leb po przeczytaniu ksiazki

Oczywiście, że nie :) Mówiąc o werteryźmie chciałem poprzeć tylko tezę o wpływie treści/przekazu na psychikę zbiorowości. Taki kontekst historyczny rzecz można ;)

BlueMan napisał(a):Bardzo dobre skojarzenie !

Dziękuję :)

Żeby jednak całkowitego OT nie robić, dodam, że dla mnie samobójstwo jest nie tylko oznaką tchórzostwa, ale i słabości. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym zdecydować się na tak bezcelowy i tragiczny krok. Niektórzy jednak, często nie z własnej winy, nie wiedzą co do końca robią uciekając w ten sposób od dręczących ich problemów...
"That is not dead which can eternal lie,
and with strange aeons even death may die..."
Avatar użytkownika
CthulhuNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2006-12-05, 19:01:43
Lokalizacja: R'lyeh
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez mala_adzia » 2006-12-08, 13:00:03

WidzialamKoteck napisał(a):Yenna napisał/a:
Samobójstwo jest dla mnie oznaką tchórzostwa


A dla mnie nie do konca, bo z drugiej strony ja bym nie miala tyle odwagi zeby ze soba skonczyc.


Z jednej strony rzeczywiście możemy patrzeć na samobójstwa jak na objaw tchórzostwa.Jednak z drugiej rzeczywiście wymaga to odwagi. podobnie jak WidzialamKoteck nie miałabym odwagi żeby odebrac sobie życie :/
Byle do przodu........
Avatar użytkownika
mala_adziaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2006-10-26, 14:11:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez WidzialamKoteck » 2006-12-08, 14:14:23

mala_adzia napisał(a):nie miałabym odwagi żeby odebrac sobie życie


"kocham zycie, ktorego nienawidze, nienawidze zycia, ktore kocham"

;)
..za kazdy bol w duszy dzis zycie wstrzyknie mi morfine..
Avatar użytkownika
WidzialamKoteckNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2006-09-14, 14:58:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez Yenna » 2006-12-08, 17:03:46

Ahl-I-Batini napisał(a):Moze tez byc oznaka ogromnej determinacji i ustabilizowanego swiatopogladu.
Ahl-I-Batini, proszę trochę jaśniej, bo nie do końca Cię zrozumiałam :)

WidzialamKoteck napisał(a):ja bym nie miala tyle odwagi zeby ze soba skonczyc.

mala_adzia napisał(a):Jednak z drugiej rzeczywiście wymaga to odwagi.


Ja bym tego nie nazwała odwagą...Odważny jest człowiek, który potrafi poświęcić swoje życie, ale dla innych. Dla nas samobójstwo może wydawać się odważne...bo my kochamy nasze życie. Samobójcy są zrezygnowani, więc dla nich to jest tylko ucieczka od problemów.
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Moda na samobójstwo??

Postprzez ChaOS » 2006-12-08, 17:09:32

Popełniasz, moja droga, pewien błąd w założeniach. Brak odwagi, by żyć, nie oznacza braku odwagi jako takiej.
Yenna napisał(a):Samobójcy są zrezygnowani, więc dla nich to jest tylko ucieczka od problemów

Czy ja byłem zrezygnowany, kiedy się wieszałem? Nie. Byłem nieświadomy. A świadomość nieświadomości przyszła w chwili, gdy sięgnąłem po nóż, żeby przeciąć sznur. Traktujcie to jak metaforę.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

cron