"Abstynet" w świecie "Pijaków"

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

"Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Suceed » 2006-09-16, 15:42:08

Od pewno czasu pewna myśl nie daje mi spokoju. Mianowicie jak większość z was wie nie dawno zacząłem się uczyć w liceum. Każdy wie jak to jest nowa szkoła, znajomi, nauczyciele itd. I właśnie w tym jest problem. Spora część mojej klasy jest nastawiona na alkoholowy tryb życia (ostatnio na spotkaniu "integracyjnym" robiłem za otwieracz do butelek i patrzałem jak inni piją). Większość z was pewnie myśli sobie, co to za problem, przecież to sama przyjemność. Problem jest taki, że ja z reguły nie pije. Czasami wypije troszeczkę w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jakoś dziwnie się czuje z tym, że nie pije. Z jednej strony chce pić a z drugiej jest jakaś bariera, która mnie powstrzymuje. Tu się pojawia kolejny problem. Jak wiadomo picia trzeba się nauczyć tak samo jak się uczy chodzić i mówić. Tylko samemu to trochę głupio będzie. Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Wiem, że mam jeszcze czas i nie wszyscy muszą pić. Jedni akceptują to, że nie pije a inni patrzą na mnie ze zdziwieniem. Wiem, że nie warto zawracać sobie głowy innymi jednak nie daje mi to spokoju. Chciałbym wiedzieć, co o tym myślicie.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez BlueMan » 2006-09-16, 15:56:03

Dla mnie normalna sprawa ;) Nie chcesz, to nie musisz :)

Ja w wieku 15-16lat czułem się skrępowany, kiedy musiałem iść do barku w pubie i zamówić choćby piwo ;)
I z reguły wypijałem 1, góra 2, więcej nie chciałem, bo i po co :P
Moje pierwsze takie CAÂŁE piwo to wypilem w wieku 14, czy 15 lat :P nigdy mnie nie ciągło do trunków ;)

Zaczęło się liceum, to od razu widać podział klasy, na tych co piją i umawiają się co tydzień w piątek do pubu i tych drugich (żeby nie powiedzieć "innych" :P). Mnie także szkoda kasy było na taki co piątkowe wydawanie 10zł na browary :P za bardzo oszczędny jestem ;)

Z reguły raczej więc nie piłem i nie chodziłem do barów :] potem pamietam w 1, czy 2 klasie były Dni Miasta Dąbrowy Górniczej - koncert DeMono. I wiesz co... pamiętam tylko jedną piosenkę - tą która leciała w BigBrother ;) reszty nie pamiętam, bo byłem tak zalany :( pierwszy raz wymiotowałem wtedy :( przeżycie niesamowite. Z jednej strony żałuję, że tak się zachowałem i jest mi wstyd :( a z drugiej strony w ten sposób poznałem siebie... Nigdy później nie zalałem się tak w trupa :)

Potem były imprezy 18nastkowe - też trochę się piło, ale wiedziałem gdzie jest moja granica i zwykle dużo wcześniej przed nia wychamowywałem :mrgreen: a u mnie w otoczeniu, jak ktoś nie chciał pić, to nie musiał - nic na siłę:D


Po prostu to zależy od tego z kim się przebywa. Jak ktoś nie umie zaakceptować, że nie chcesz pić, BO NIE (nie musisz tego wcale tłumaczyć dlaczego nie chcesz), to znaczy, że ta osoba nie jest tolerancyjna i prędzej, czy później sie odwrócicie od siebie ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Yenna » 2006-09-16, 15:56:32

Wszystko zależy od Ciebie...ja gdziekolwiek bym była, to do 18 alkoholu nie tkne. jezeli chcesz pic zeby byc akceptowanym przez innych, to to nie jest dobry pomysl.
Suceed napisał(a):Większość z was pewnie myśli sobie, co to za problem, przecież to sama przyjemność.

ja nie naleze do tej wiekszosci.
Suceed napisał(a):Jakoś dziwnie się czuje z tym, że nie pije.

Boisz sie ze CIe nie zaakceptuja? ja opinie ludzi którzy pija mam po prostu gdzies.
Suceed napisał(a):Jak wiadomo picia trzeba się nauczyć tak samo jak się uczy chodzić i mówić.

Taak? niepowiedzialabym.
Suceed napisał(a):Chciałbym wiedzieć, co o tym myślicie.
mysle ze powinienes zachowywac sie zzgodnie ze swoim sumieniem.
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez BlueMan » 2006-09-16, 15:59:08

Yenna napisał(a):jezeli chcesz pic zeby byc akceptowanym przez innych, to to nie jest dobry pomysl.
Yenna napisał(a):Boisz sie ze CIe nie zaakceptuja?
Yenna napisał(a):mysle ze powinienes zachowywac sie zzgodnie ze swoim sumieniem.


Dokładnie !! A to niech inni zmądrzeją przy Tobie :mrgreen:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Suceed » 2006-09-16, 16:20:46

BlueMan napisał(a):Ja w wieku 15-16lat czułem się skrępowany, kiedy musiałem iść do barku w pubie i zamówić choćby piwo ;)
I z reguły wypijałem 1, góra 2, więcej nie chciałem, bo i po co :P
Moje pierwsze takie CAÂŁE piwo to wypilem w wieku 14, czy 15 lat :P nigdy mnie nie ciągło do trunków ;)

NIe mówie tu o jakimś nałogowym piciu tylko tak jak piszesz 1-2 piwka.
BlueMan napisał(a):Po prostu to zależy od tego z kim się przebywa. Jak ktoś nie umie zaakceptować, że nie chcesz pić, BO NIE (nie musisz tego wcale tłumaczyć dlaczego nie chcesz), to znaczy, że ta osoba nie jest tolerancyjna i prędzej, czy później sie odwrócicie od siebie ;)

Znajomi (wiekszośc) akceptują to, tylko ostatnio co chwile starają mi sie uświadomic, że wartoby pić.
Yenna napisał(a):jezeli chcesz pic zeby byc akceptowanym przez innych, to to nie jest dobry pomysl.

O to napewno mi nie chodzi. Takie picie uważam za takie samo coś jak kupowanie sobie przyjaciół.

Poprostu dziwi mnie fakt, że pomimo tego iż większośc osób w moim wieku pije a ja nie.
Yenna napisał(a):mysle ze powinienes zachowywac sie zzgodnie ze swoim sumieniem.

Tez tak robie - nie pije. Chociaż wszystko co zakazane bardziej kusi.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez miki » 2006-09-16, 16:31:19

dla mnie ludzie, którzy nie piją są nikim.
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Masaccio » 2006-09-16, 16:46:50

Suceed, nie zmuszaj się do picia, jak nie lubisz to nie pij. Wydaje mi się, że 1-2 piwka pije się dla przyjemności. Jeśli przyjemności tobie to nie sprawia, to nie pij.

[ Dodano: 2006-09-16, 16:48 ]
miki napisał(a):dla mnie ludzie, którzy nie piją są nikim.
Napijmy się za niepijących ;)
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez miki » 2006-09-16, 16:53:41

miki napisał(a):dla mnie ludzie, którzy nie piją są nikim.
Napijmy się za niepijących ;)

liczyłem na jakieś obelgi;/
a tu taki kwiatek..
i jeszcze sentencja:
you're nobody... but nobody's perfect...
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Gośka » 2006-09-16, 16:57:55

no i bardzo dobrze że nie pijesz ja sznuje takich ludzi co potrafia mimo persfazji wszystkich zachowac swoje zdanie a nie robią czegoś wbrew sobie tylko po to aby zaspokoić kaprysy ogółu :hurra: będiesz zdrowszy a na picie masz jeszcze czas może kiedyś zasmakujesz w czymś odpowiednim dla CIebie nie martw się i nie przejmuj a wręcz możesz być z siebie dumny :ok: :super:
Avatar użytkownika
GośkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1520
Dołączył(a): 2006-09-04, 17:47:11
Lokalizacja: śląskiego blokowiska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez miki » 2006-09-16, 17:06:48

Gośka napisał(a):no i bardzo dobrze że nie pijesz ja sznuje takich ludzi co potrafia mimo persfazji wszystkich zachowac swoje zdanie a nie robią czegoś wbrew sobie tylko po to aby zaspokoić kaprysy ogółu :hurra: będiesz zdrowszy a na picie masz jeszcze czas może kiedyś zasmakujesz w czymś odpowiednim dla CIebie nie martw się i nie przejmuj a wręcz możesz być z siebie dumny :ok: :super:

głupia jesteś

[ Komentarz dodany przez: Suceed: 2006-09-16, 17:09 ]
Wychamuj troche kolego
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Suceed » 2006-09-16, 17:12:21

Jeśli przyjemności tobie to nie sprawia, to nie pij.

Może to głupio zabrzmi, ale sam nie wiem czy mi to sprawia przyjemnośc. Bo jakby się dokładniej zastanowić to dochodze do wniosku, że nigdy takiej ilości nie wypiłem.
Gośka napisał(a):no i bardzo dobrze że nie pijesz ja sznuje takich ludzi co potrafia mimo persfazji wszystkich zachowac swoje zdanie a nie robią czegoś wbrew sobie tylko po to aby zaspokoić kaprysy ogółu :hurra: będiesz zdrowszy a na picie masz jeszcze czas może kiedyś zasmakujesz w czymś odpowiednim dla CIebie nie martw się i nie przejmuj a wręcz możesz być z siebie dumny :ok: :super:

Dobrze jest usłyszec takie słowa ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez b4b4M » 2006-09-16, 17:29:58

Kiero,

Po pierwsze "primo": Polska - wolny kraj. Chcesz pijesz, nie chcesz nie pijesz. A jeśli ludzie z którymi "trzymasz" mają z tym problem to świadczy tylko o ich "brainless"... Przykład: mój kuzynek powiedział Sobie, że nie napije się alkoholu do 18. Jako "zakapturzony ziomal" ma całą mase znajomych brynoli [brynol = "Walneliśmy wczoraj po "siódemce" na łeb, a dziś idziemy zabić klina...]. I on wśród tych brynoli... miał niesamowity szacunek :)

Po drugie "primo": Mój sposób na przeprowadzenie ćwiczeń pt. "Co wódka wyprawia z człowiekiem": Bierzesz grono starych znajomych, kombinujecie miejscówke [najlepiej taką gdzie można przenocować - u Mnie to był namiot] i walisz w dekiel do upadłego :super: My z kumplami do dzisiaj wspominamy jazdy z tamtej impezy :rotfl2:
A warto to zrobić poza domem, bo jak przyjdziesz nawalony do domu w nocy i zaczniesz się dobijać do drzwi bo nie będziesz w stanie trafić w zamek to może być jazda, a jak przyjdziesz na "szalonym kacu" to będzie lżej [ moi starzy jak zobaczyli, że na śniadanie zjadam... dwie herbaty to mieli niezłą polewke]...
Avatar użytkownika
b4b4MNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2006-06-28, 15:09:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez WidzialamKoteck » 2006-09-16, 17:32:05

Dla mnie nic dziwnego, a nawet pozytyw, ze jest ktos kto nietylko potrafi sobie odmowic, a wcale przyjemnosci mu to nie sprawia. Bo teraz na kazdym rogu mozna spotkac malolata z piwem w reku i wcale nie wyglada to elegancko. Taki przyklad mam kazdego dnia rano, zamiast chodzic do szkoly przychodza na moje podowrko i pija piwo.
..za kazdy bol w duszy dzis zycie wstrzyknie mi morfine..
Avatar użytkownika
WidzialamKoteckNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2006-09-14, 14:58:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-09-16, 18:32:02

Poczekaj, na picie zawsze bedzie czas ;]
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Oyen » 2006-09-16, 18:52:51

Dla mnie picie czy niepicie jest rzeczą normalną. Sam nieraz lubię wypić conmieco. 1-4 Lechy i mam humor. Gadam z każdym i na każdy temat. A jeżeli dochodzi doczegoś poważnego ( 40% i więcej) to tylko wtedy gdy mam cięzki dzień/ tydzień i gdy chcę go później wspominać to musze go dobrze zaznaczyć w mojej pamięci :)

Jak dla mnie jesteś kimś normalnym ( no prawie Ty jesteś Adminem, a ja zwykłym userem :rotfl: ) Masz tylko 16 lat ( może aż..?) I masz czas aby pić nałogowo, amatorsko, czy okazjonalnie. Sam coś wiem na ten temat bo jestem w Twoim wieku :)
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez WidzialamKoteck » 2006-09-16, 18:54:36

Wybaczcie, ale zalosne jest jak 16sto latego mowi, ze pije wodke, bo mial ciezko dzien :rotfl:
..za kazdy bol w duszy dzis zycie wstrzyknie mi morfine..
Avatar użytkownika
WidzialamKoteckNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2006-09-14, 14:58:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Oyen » 2006-09-16, 19:01:52

A co w tym złego? Jestem tylk oczłowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce. Nieraz słucham tylko muzy nieraz piję. Zależy od stanu w jakim jestem.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez privace » 2006-09-16, 19:05:44

A ja popijam czasem, bo lubie. Bywalo duuuzo, ale na dyskotece, gdzie spalalam procenty w tancu i wychodzilam trzezwa.
A jak nie mam ochoty to nikt mnie nie zmusi. W pubie ktos moze wyzlopac 5 piw, a ja soczek i juz. Zyj i daj zyc innym :)
Mysle, ze to przede wszystkim kwestia dobierania sobie przyjaciol, ktorzy zaakceptuja Cie w kazdej sytuacji.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Suceed » 2006-09-16, 19:11:31

Teraz tak sobie myśle i dochodze do wniosku, że piciem nikomu nie zaimponujesz no i z picia nie ma korzyści. W zasadzie są same starty. Poczekam do okresu gdy będą 18-stki w klasie. Wtedy pewnie ustatkuje się alkoholowo tzn. albo będe pił albo nie. Dziękuje wszystkim którzy dotychczas wzieli udział w dyskusji ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Abstynet" w świecie "Pijaków"

Postprzez Oyen » 2006-09-16, 19:17:35

Prawidłowa postawa. :D Dobrze że sam sobie to uzmysłowiłeś. Oby tak dalej :ok:
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości

cron