Tolerancja

Czyli wszystko co z muzyką związane w postaci ogólnej.

Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-03, 22:28:51

Bardzo często poruszany problem teraz ma szansę wyjść na światło dzienne :P PO burzliwej rozmowie z Lamasztą doszedłem do wniosku aby założyc taki temat. Zaczęło się niewinnie bo o nietolerancji słuchających innej muzyki. To bardzo dziwne jak ktos kto słucha techno nie potrafi uszanowac innych któzy słuchają innego rodzaju muzy.

Ale też ogólnie, tolerancja, a w zzasadzie nietolerancja w naszym życiu . Co o niej sądzicię? Jakie macie odczucia kiedy ktoś mói o tolerancji?

Prosiłbym aby najpierw rozpatrzona była nietolerancja 'muzyczna' . później 'wyznaniowa' a później taka, jaka wam przyjdzie na myśl. :D

Piszcie mądrze i proszę bez wyzywania , bo cos czuję że będzie burza :D
Ostatnio edytowano 2006-05-03, 22:39:11 przez Oyen, łącznie edytowano 1 raz
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Paulinka » 2006-05-03, 22:31:35

Jeszcze sie temat nie rozkręcił, jestem ciekawa w którą pójdzie stronę, bo temat- rzeka ;)

Dla mnie nietolerancja to ciasnota umysłu. Niezdolność zrozumienia drugiego człowieka. Nie mylić z brakiem akceptacji.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-03, 22:35:33

Może opowiedz o objawach nietolerancji muzycznej z jaką się spotakłąś? Opowiedz co o tym sądzisz.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Lamaszta » 2006-05-03, 22:45:34

Dla mnie tolerancja to coś, bez czego trudno w dzisiejszym zglobalizowanym świecie żyć. Bo ciężko mają osoby nietolerancyjne w momencie, gdy wszystkie rasy, kultury, religie przenikają się wzajemnie.

Powiem tak. Jestem tolerancyjna niemal dla wszystkiego: słuchania innej muzy, wiary w inne ideały, odmiennej orientacji seksualnej i wielu innych rzeczy. Nie mam tolerancji tylko dla: pedofilii (za to to kazałabym wykastrować) i umysłowego ograniczenia. A poza tym jestem tolerancyjna dla każdego, kto tylko nie próbuje na siłę narzucić mi swojej "odmienności".

Ale słowo "tolerancja" źle mi się kojarzy. Sam prof. Bralczyk twierdzi, ze to słowo samo w sobie ma wydźwięk nieco negatywny. Wolę słowo "szacunek". Nie muszę się się z kimś zgadzać, może mi się ktoś nie podobać, ale szanuję jego prawo do bycia takim, jakim jest (wygląd, pochodzenie, zainteresowania, poglądy...), dopóki nie robi tym krzywdy innym ludziom.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Revolt » 2006-05-03, 23:01:34

Nic dodać nic ująć :)
Egoista który rozbiera swoją dusze na kawałki, Egoista myślący o niej...
Avatar użytkownika
RevoltNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 850
Dołączył(a): 2006-03-14, 16:00:59
Lokalizacja: Enchanted Lands
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez BlueMan » 2006-05-04, 08:17:38

Lamaszta napisał(a):dopóki nie robi tym krzywdy innym ludziom.

Dokładnie !!

Nie musi mi się podobać każda muzyka na świecie, ale to nie znaczy, że jej nie toleruje i nie będę się bawić na imprezie przy "innej niż moja" muzyka! O tym wiedzą moi znajomi (Lamaszta, Ptaq) :super:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tolerancja

Postprzez kamil » 2006-05-04, 08:55:45

Tolerancja to jest takie coś, gdy jak przyjdzie chipis do szkoły to inni na niego nie zwracają szczegółnej uwagi i traktują go jak normalnego człowieka, no bo przecież taki jest.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-04, 14:29:02

Mnie zaskakuje jak ludzie potrafią być perfidni i chamscy tylko dlatego że ktoś inny słucha innej muzyki. np, Jak słucham techno bo inni też słuchają. A ty dlaczego nie lubisz techno? Przevież wszyscy je lubią. Jakiś dziwny jesteś, debil... W**bać mu!!! - tak to się kończy jak dochodzi do tematu muzyki w moim najbliższym otoczeniu. To mnie poprostu zdumiewa, jak inni są tępi i nie mają innego , ba włąsnego zdania. To świadczy tylko o nich samych że nie potrafią sami myśleć...To wręcz żenujące( chyba ort ale nie chce mi się sprawdzić)
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez bufaloxxx » 2006-05-04, 14:51:45

Wiesz ja mam kolege, który słucha metalu. Niestety dużo osób w moim otoczeniu nie słucha tego typu muzyki i ten oto kolega czasami zostaje poniżany przez swoje preferencje muzyczne(częst nawet przezemnie :P). Lecz czemu my to robimy, bo narazie wychodzi na to że ja i reszta jesteśmy ci źli, a on dobry. Lecz nie. Robimy tak, ponieważ ten kolega jest zamknięty w swoim małym metalowym świecie i wszystko co nie jest metal jest do pupy(to nie jest brzydkie słowo :P ). Dlatego krytykujemy jego upodobania muzyczne, bo jak słyszy o jakieś piosence, lub wykonawcy techno lub hh(te 2 gatunki dałem dla przykładu, bo ich najbardziej nie lubi) to odrazu mówi że to do pupy, chociaż wcale tego nie słyszał.
Tyle mam do powiedzenie w tym temacie :) .
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Meth » 2006-05-04, 15:42:09

Ja, szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem, ani nie doświadczyłem zjawiska nietolerancji związanej z muzyką.
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez dezerter_666 » 2006-05-04, 16:31:25

Bufalo! Mówiąc kolega miałeś na myśli mnie? Tak sie tylko pytam. :zdegustowany:
"Krytykować może każdy głupiec i wileu z nich to robi"
W.Churchil
Avatar użytkownika
dezerter_666None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2006-04-18, 17:44:46
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-04, 17:06:13

Buff~~
A widzisz, wy nawet dobrze nie wiecie czego on słucha i od razu bombardujecie go od różnych. A on się tylko broni, tak mi się zdaje bo nie znam sytuacji ale tak na pierwszy rzut oka mi się zdaje.

Mnie też nikt nie potrafi zrozumieć bo chyba nikt nie słucha metalu ani niczego innego poza technem i jego odmianami. Ale czy kiedyś , komus ubliżyłem tylko dlatego bo słucha czegoś 'inszego' odemnie? Nie! Więc ni potrafię zrozumieć jak można oceniać kogoś jak dobrze go się nie zna.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez bufaloxxx » 2006-05-04, 17:07:28

dezerter_666 napisał(a):Bufalo! Mówiąc kolega miałeś na myśli mnie? Tak sie tylko pytam. :zdegustowany:


No :rotfl: . Ale nie musisz rozwijać tego offtopa(lub prywatniej rozmowy jak kto woli).

[ Dodano: 2006-05-04, 17:09 ]
A co do ciebie Oyen to wiem czego on słucha i gnoi(że sie tak wyraże) piosenki których nie słucha.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-04, 17:17:31

No to stweirdzam że ma nierówno pod sufitem :) Bez urazy ale to się nazywa czysty ideał nietolerancji :niepewny:
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez dezerter_666 » 2006-05-04, 17:22:39

Nie "gnoje" piosenek, których nie słucham. Po prostu ich nie lubie i tyle. A wracając do tolerancji. Często spotykam sie z przejawami nietolerancji. Często ze strony bufalo. On nie toleruje np. tego, że nie jestem otwarty na inne gatunki muzyczne tak jak on. Po prostu lubie jeden gatunek (no jescze ewentualnie rock). Jeszcze nikogo nie zabiłem, że słucha reggea, hip-hop lub techno. Niech sobie słuchają co chcą. Staram sie tolerować (jak tylko mogę) inne gatunki. jedna często nie mogę zrozumieć jak można te gó.. tzn. kupsko słuchać.
"Krytykować może każdy głupiec i wileu z nich to robi"
W.Churchil
Avatar użytkownika
dezerter_666None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2006-04-18, 17:44:46
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez bufaloxxx » 2006-05-04, 17:34:50

dezerter_666 napisał(a):Nie "gnoje" piosenek, których nie słucham. Po prostu ich nie lubie i tyle.


Dobrze że akurat ta prywatna dyskusja jest na temat bo zrobiłby sie niezły offtop :] .

A wracając do cytatu u góry to moge to skomentować emutikonką :rotfl: .
Nie wiem czy wiesz(na bank dużo ludzi tak robi a nawet o tym nie wie), ale ty nie tylko nie lubisz innych gatunków. jak ty mówisz że techno to chłam(oczywiście tu na forum pisze te bardzo delikatne kwestie). I na bank nie jesteś jedyną osobą, która nie wie że swoimi wypowiedziami ranni gusta muzyczne innej osoby. A co do mnie tak dokuczam ci że lubisz metal(sam osobiście z metalu uwielbiam Korna), lecz ja robie to dlatego że jesteś zamknięty w swoim jednym gatunku i nie chodzi o to że musisz lubić inne, tylko żebyś je zostawił w spokoju i nie mówił, ale od tego hh boli mnie głowa, jak ty przez to że w jakieś top liście MTV widziałeś jakieś hiphopolo to odrazu cały hh jest be. I te słowa kieruje do wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza do Rosjan(tolerancja :P )


Ps. to z Ruskami to żart, żeby nie było, a dlatego Rosja bo pierwsza mi się na myśl nasuneła.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Seth » 2006-05-04, 17:35:20

bufaloxxx napisał(a):(...)gnoi(że sie tak wyraże) piosenki których nie słucha.


To cała prawda, nie można temu zaprzeczyć!!

dezerter_666 napisał(a):Nie "gnoje" piosenek, których nie słucham.


Takiego kłamstwa to ja jeszcze nie słyszałem!!

Ostatnio chciał nawet kogoś pobić bo słucha Tokio Hotel ale go powstrzymaliśmy.
Zresztą widać po sygnaturce:
dezerter_666 napisał(a):Tokio Hotel??? To takie siostry i dwa orangutany???


P.S. Też nie lubie Tokio Hotel.

sry za offfftopa...może załozymy osobny temat? ^_^
Ostatnio edytowano 2006-05-04, 17:37:03 przez Seth, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SethNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2006-04-18, 19:40:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez Oyen » 2006-05-04, 17:35:44

No powiedzcie co was gryzie, i proszę o nie udzielanie interwencji przez moda czy admina. Nie dowiemy się co czują jeżeli ktoś im tego zabroni :D To jest doskonały przykłąd, wzorzec jak wygląda nietolerancja muzyczna. A przecież można inaczej... ALe chcę się dowiedzieć co mają do powiedzenia/ napisania buf~i dezerter.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez bufaloxxx » 2006-05-04, 17:38:19

jedna często nie mogę zrozumieć jak można te gó.. tzn. kupsko słuchać.


I po co to dodawałeś?? Sam widzisz teraz powiedziałeś że według ciebie słucham "kupska" sam nie wiesz co robisz.

I jak co Oyen ja nietoleruje jego zachowanie w stosunku do innej muzyki niż metal, a nie jego preferencji muzycznych(ja też słucham czasami metalu np. Korn miodzio, Iron Maden, AC/DC i stare kawałki Metallici)

PEACE
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tolerancja

Postprzez dezerter_666 » 2006-05-04, 17:49:58

Taki już jestem i nawet jakbyś bardzo chciał sie nie zmienie. Dalej bede siedział w moim małym pięknym metalowym świecie. A co do mojego stosunku do innych gatunków. Dalej bede twierdził, że techno to chłam itp. itd. Wiem, że mogę kogoś urazić ale mówi się trudno.
"Krytykować może każdy głupiec i wileu z nich to robi"
W.Churchil
Avatar użytkownika
dezerter_666None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2006-04-18, 17:44:46
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 840 gości

cron