[problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

[problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez BlueMan » 2006-03-18, 21:21:11

No jak do tego podchodzicie ? Czy można jeszcze raz spróbować, skoro nie udało się poprzdnio? Ile takich powrótów jesteścei w stanie przeżyć i zaakceptowąć ?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-08-20, 08:42:41

Nie umiałabym spróbować raz jeszcze. Jak się związek nie uda za pierwszym razem, nie uda się też za drugim, ponieważ wiem jak trudno porzucić swoje przyzwyczajenia, poświęcić się, czy zmienić się dla drugiej połowy.. To się tyczy mojego byłego chłopaka.
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Tennousei » 2007-08-20, 09:31:25

Wejść 2x do tej samej rzeki? Nigdy w życiu!!! Każdy w życiu dostaje tylko jedną szansę. Jeśli się ją zmarnuje, to nie ma odwrotu. Trzeba iść dalej i nie oglądać się za siebie. Niedawno usłyszałam ciekawą rzecz (w jakimś filmie lub serialu). Mniej więcej tak to szło: Bóg po to dał nam oczy z przodu głowy, żebyśmy szli przed siebie, a nie oglądali się na to, co było. Zgadzam się z tym w 100%.
Hit him three times and even Buddha will get mad...
Avatar użytkownika
TennouseiNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2007-07-13, 08:30:50
Lokalizacja: ポーランド
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Kociak » 2007-08-20, 09:48:11

no oki.. ale ja i tak jak bym mogła weszła bym nawet pare razy do rzeki... ktora tak naprawde nie jest caly czas tak sama zmienia sie z czasem ... ja uwazam, ze powinno sie dawac szanse zawsze kiedy ktos o to prosi...
a co do szansy.. to tak naprawde nie dostajemy 1 szansy tylko całe ich multum tych szans.. i to nasza sprawa czy je zauwazymy i wykozystamy, czy prezjdziemy obok nich obojetnie...
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
— Oscar Wilde
Avatar użytkownika
KociakNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2007-08-10, 12:53:21
Lokalizacja: Z Nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Ana4 » 2007-08-20, 10:00:01

Moim zdaniem nie powinno się wracać do tego smego.
quenya napisał(a):Wejść 2x do tej samej rzeki? Nigdy w życiu!!! Każdy w życiu dostaje tylko jedną szansę. Jeśli się ją zmarnuje, to nie ma odwrotu. Trzeba iść dalej i nie oglądać się za siebie.

zgadzam się z tym w 100%
Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od drugich oczekują, ale nigdy nie żądają.

Dom jest tam, gdzie jest Nasze serce...i gdzie kogos Kochamy
Avatar użytkownika
Ana4None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2007-08-16, 21:10:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Tennousei » 2007-08-20, 10:08:11

Kociak napisał(a):a co do szansy.. to tak naprawde nie dostajemy 1 szansy tylko całe ich multum tych szans.. i to nasza sprawa czy je zauwazymy i wykozystamy, czy prezjdziemy obok nich obojetnie...
_________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
— Oscar Wilde


Może się mylę, ale to o czym piszesz jest trochę sprzeczne z cytatem, który zamieściłaś w podpisie.

Ja jednak nie zmienię zdania. Każdy dostaje tylko 1 szansę. A te 'multum' o którym piszesz jest tylko marną imitacją. Powiedzmy, że spotykasz się z jakimś facetem, potem się rozstajecie. Za jakiś czas on prosi o 2. szansę, zgadzasz się. I co? Bezustannie porównujesz to z poprzednim 'podejściem'.

Kociak napisał(a):ja uwazam, ze powinno sie dawac szanse zawsze kiedy ktos o to prosi...


Zawsze? :zdziwko: W takim razie gratuluję umiejętności wybaczania. Wg mnie są rzeczy, po zrobieniu których proszenie 2. osoby o ponowną szansę jest wręcz nieetyczne.
Hit him three times and even Buddha will get mad...
Avatar użytkownika
TennouseiNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2007-07-13, 08:30:50
Lokalizacja: ポーランド
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez tbfa » 2007-08-20, 10:29:52

Nie widze sensu wchodzenia do rzeki ;p Rzeka jest zimna i wole przejsc mostem ;)
A tak na serio to mam znajomego, który z jedna dziewczyna chodzil z 2-4 razy i im to jakos nie przeszkadzalo... Sam nie mam jakichs większych doświadczen wiec nie wiem co bym zrobil. :angel2:
Moja stronka z około 31 000 avatarami, zapraszam ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
tbfaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2007-08-16, 20:39:01
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez selene » 2007-08-20, 14:57:13

ja uwazam, ze nie ma sensu uogolniac. czasem wejscie po raz drugi do tej samej rzeki wychodzi, a czasem jest kolejnym rozczarowaniem.

z mojej perspektywy i moich perypetii z jednym facetem mialo to sens. tylko, ze ja weszlam po raz 3 do tej samej rzeki i moge powiedziec tylko, ze nigdy nie bylam z zadnym facetem tak szczesliwa. jest lepiej niz kiedys. tylko, ze nasza przerwa miedzy 2 a 3 razem wyniosla kilka lat, a nie tak jak najczesciej bywa (kilka tygodni, w trakcie ktorych niewiele mozna zmienic).
Avatar użytkownika
seleneNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2007-06-21, 21:21:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez kobieta24gold » 2007-08-20, 15:00:04

hmmm to zależy jakbym kochała to bym weszła drugi raz:)
Avatar użytkownika
kobieta24goldNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2007-08-19, 10:18:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez nika110 » 2007-08-20, 17:26:18

kobieta24gold, też tak myślę ale rana po tamtym razie zostałaby na zawsze a wtedy już o wiele trudniej jest zacząć od nowa i nie myśleć co było wcześniej. Ale raczej podziękowałabym za takie wyjście :pudlo:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez motyjek » 2007-08-20, 17:38:36

każdy zasługuje na więcej niż jedną szansę, to jest życie, po prostu :) można próbować wejść 2x do tej samej rzeki,która jak Kociak napisała, również się zmienia, to podejmowanie nowych wyzwań... próba nie strzelba, nie spróbujesz, nie będziesz wiedział czy się uda. :) i będziesz żałował... nika110, lepiej nie zaczynać wszystkiego od nowa, tylko kontynuować budowanie związku na nowych podstawach :)
poza tym czasem trzeba sie pomęczyć i pocierpieć, ale po tym życie oddaje z nawiązką ;) taka moja ideologia i póki co, dobrze mi z nią :)
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Lalique » 2007-08-20, 21:11:05

wszystko zalezy od sytuacji... sa rozstania spowodowane nieporozumieniem i wtedy jestem w stanie zrozumiec powrot. ale jesli sie rozstajemy bo ktores zdradzilo, oszukalo, zrobilo cos, czego zaakceptowac nie umiemy, to czy powrot cos da? mimo staran przy kazdym błahym problemie bedzie wylazilo z powrotem, pojawi sie wypominanie itp. czasem trzeba cos zamknac i otworzyc sie na cos nowego, miast ciagnac taki niewypal.
Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak, że to leniwiec...
Avatar użytkownika
LaliqueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-07-25, 18:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez iskierka90 » 2007-08-21, 00:13:13

z autopsji wiem,że warto.z X byłam przez dwa miesiące,nie pasowaliśmy do siebie i sie rozstaliśmy.Po roku spotkaliśmy się znów i uczucia odżyły.On był już barziej dorosły i ja podchodziłam do życia inaczej.Zrezygnował dla mnie ze swojego 'złego' towarzystwa,zmienił się.Jesteśmy razem półtora roku.Nie twierdze że jestesmy parą idealna,dużo jest w tym związków spięć,tym bardziej że jestem dosc wybuchową osobą.Ale bardzo go kocham i zycia bez niego sobie poprostu nie wyobrażam.

a tak btw to JESTEM TU NOWA :)
I witam wszystkich serdecznie! :)
Avatar użytkownika
iskierka90None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2007-08-20, 22:18:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez evil » 2007-08-21, 00:15:56

iskierka90, od powitań na forum jest odpowiedni dział :cisza:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez pucker22 » 2007-08-21, 10:20:20

No to ja Was teraz zaszokuje i przyznam się, że jednak "wszedłem 2 raz do tej samej rzeki". Niektórzy z Was sądzą, żę po co znów wracać do tej osoby jak i tak się nie uda... może i to prawda ale w niektórych sytuacjach się to udaje. Dowodem na to jest to, że koleżanka mojej byłej dziewczyny miała chłopaka, z którym zerwała a on... no właśnie... starał się o nią ponad 4 miesiące i dopiero za 3 razem się udało i teraz są ze sobą ponad rok i są szczęśliwi. Mi się za 2 razem nie udało ale mam nadzieję, że jednak wszystko się dobrze ułoży... i może za 3 razem :) Staram się jak tylko mogę.... :)
Pozdrawiam: PuCkEr
LOSTVille: POLSKI PORTAL FANÓW ZAGUBIONYCH
SERDECZNIE ZAPRASZAM :)
Avatar użytkownika
pucker22None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2007-02-07, 18:58:31
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Liberty » 2007-08-21, 13:19:31

nigdy nie wchodzi sie do tej samej rzeki, bo woda plynie i nie jest ta sama.
ludzie sie zmieniaja, dorosleja, dojrzewaja. ja nie mam nic przeciwko, ale kazda sytuacja jest inna. ma to swoje wady i zalety.
Avatar użytkownika
LibertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2007-08-10, 18:01:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Kamil888 » 2007-08-21, 13:46:14

Miałem tylko jeden taki powrót. Rozstałem się z dziewczyną (z powodu ciągłych spięć i niedomówień), mieliśmy jakieś 3-4 miesiące "przerwy" i postanowiliśmy do siebie wrócić, ale niestety nie był to dobry pomysł. Z początku było ok, oboje się staraliśmy itd., ale później wszystko zaczęło wracać. Ciągłe kłótnie, dziecinne fochy itp... Jeżeli chodzi o takie "powroty", to jestem na nie.
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez smoczyca » 2007-08-21, 14:40:22

ja weszlam powrotnie do rzeki po 13 latakch do 1 milosci i co i NICO tak samo jak za 1 razem te same zwarcia te same problemy a wydawaloby sie ze tyle lat minelo i doroslismy. juz nigdy nie wdepnę w to samo gie
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Koksinell » 2007-09-01, 00:08:55

To wszystko zależy od tego, jaki był powód rozstania... Jeżeli np. zdrada to 2 szansa wogóle nie wchodzi w grę, bo jak zaufać komuś takiemu. Jeżeli chodzi natomaist o zwykłe sprzeczki, nieporozumienia to wydaje mi się, że jeżeli tym osobom naprawdę na sobie zależy to dlaczego nie. Tylko muszą się obie strony starać aby nie popełniać tych samych błędów.
I`m gonna live my life the way I feel I wanna do...

Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu...
Avatar użytkownika
KoksinellNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-08-31, 22:32:53
Lokalizacja: UK
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] czy wchodzi się 2x do tej samej rzeki ?

Postprzez Isoł » 2007-09-01, 19:32:02

Myślę,że wszystko zależy od sytuacji,od ludzi,od uczucia.Każdu przypadek jest inny.CZasem warto wchodzic do tej samej rzeki,czasem nie.Ale jesli się chce,dlaczego nie spróbować?!Ten temat troche bliski mi.....
Avatar użytkownika
IsołNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2007-08-29, 22:51:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości

cron