Grunge

Czyli wszystko co z muzyką związane w postaci ogólnej.

Grunge

Postprzez półprzysiad » 2014-05-22, 15:42:23

No właśnie co sądzicie o tym gatunku? Sam ostatnio się dowiedziałem, że pod niego można podpiąć takie zespoły jak Nirvana, Black Sabbath czy Alice in Chains. Zawsze myślałem, że są to rożne odmiany rocka, ew. metalu a tutaj, popatrz, jeden gatunek. Nie powinno się dzieli muzyki na gatunki ale jak inaczej się połapać? Czy możecie poleci jakieś zespoły z tego gatunku? Czy może jeszcze jakiś znany 'band' mieści się w ramach tego gatunku, a ja, oczywiście, o tym nie wiem? :)
Avatar użytkownika
półprzysiadNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2014-04-24, 11:41:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Grunge

Postprzez Gocha » 2014-06-02, 23:56:31

No jeszcze Pearl Jam lub Stone Temple Pilot (ale ci ostatni to już ponad dekadę nie grają, zaciekawić cię za to może nowy projekt Anity Rywalskie (śpiewaczka głównie operowa) pod sugestywnym tytułem "Grunge" gdzie na warsztat właśnie bierze ten typ muzyki i aranżuje kawałki właśnie PJ, Nirvany i innych.
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Grunge

Postprzez półprzysiad » 2014-06-03, 12:19:38

Pearl Jam to na wylot znam, niemalże jak własną kieszeń. Nawet dla nich an Openera jadę :). Stone Tepmle Pilots znam, słuchałem, wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło.
Anita Rywalska i grunge? Kojarzę ją z filharmonii dowcipu czy śmiechu. Głos to ona ma nieziemski. A singiel promujący album jest genialny! Teledysk jak teledysk ale audio jest niesamowite. Bardzo podoba mi się połączenie tych dwóch, zdawało by się nie do połączenia, stylów. Oj Gocha rozbudziłaś we mnie wielką nadzieję. Mam nadzieje, że projekt wypali bo już się cały trzęsę ze zniecierpliwienia kiedy wreszcie będzie można posłucha Nirvany w jej wykonaniu.
Avatar użytkownika
półprzysiadNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2014-04-24, 11:41:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Grunge

Postprzez Babyblue » 2014-06-05, 11:40:56

No fakt zaskakujace... Znalazłam na Youtubie, że jest piosenka z tej płyty blach hole sun. Aranżacja ciekawa, tekstu bym nie rozponala, gdybym nie znała tytułu, ale coś w tym jest. Sopranem można spiewac nie tylko arie jak widać.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bonanza » 2014-06-30, 10:52:11

To wszystko pokazuje jak tego typu muzyka odnajduje się też w klasycznych aranżacjach. Rywalska pokazuje że dobry warsztat i muzyczna jakość nie zabija grunge'u tylko pozwala mu wykrzesać nowe zalety.
Avatar użytkownika
bonanzaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2013-02-06, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 243 gości

cron