Poprawa wzroku

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Poprawa wzroku

Postprzez koala » 2012-10-23, 09:29:49

Witam,
od kilkunastu lat noszę okulary, wady może pokaźniej nie mam (2,75 i 3) ale potrafi być uciążliwa. Słyszałam, że są różne metody poprawy wzroku - niektóre całkowicie skutecznie, niektóre mniej. Czy Wy słyszeliście o jakiś, może jakaś metoda Wam pomogła?
Avatar użytkownika
koalaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2010-11-25, 15:46:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lokart5151 » 2012-10-26, 13:50:08

Ja osobiście nigdy nie podjąłem się żadnej z metod poprawy wzorku, ponieważ boję się, że coś mogłoby pójść nie tak. Dużo jednak ludzi zachwala sobie laserową korektę wzorku, która podobno w znaczny sposób poprawia wzrok.
Biuro rachunkowe Trójmiasto
Avatar użytkownika
lokart5151None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2012-10-26, 13:16:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez gagata » 2012-11-04, 21:45:06

Są ćwiczenia, które ponoć wzmacniają "kondycję wzroku". Odpowiednia dieta też może zahamować pogarszanie się wzroku (nie wiem czy naprawi wzrok, ale przynajmniej spowolni jego utratę). Konkretnie chodzi o antyoksydanty (witaminy E, C i betakaroten) i coś co nazywa się quasi witaminami (ale o nich nie wiem za dużo :)). Poleca się jeść fioletowe oraz pomarańczowe warzywa i owoce, żółtka jaj i białą herbatę. Ponoć także kwasy omega-3 mają swój wpływ na wzrok (tych szukać w rybach i olejach np. rzepakowym). No a poza tym o wzrok trzeba dbać na co dzień - nie siedzieć za dużo przed TV i komputerem (a jak już to przy odpowiednim świetle i w odpowiedniej pozycji), czytać przy dobrym oświetleniu itp. itd.
Avatar użytkownika
gagataNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2012-02-20, 12:40:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rivela » 2013-06-05, 13:20:24

Dieta owszem jest bardzo ważna, ale jeśli chodzi o oczy to trzeba zadbać o to aby luteiny w niej nie zabrakło, bo wpływa ona dobrze na poprawę wzroku i przynosi ulgę zmęczonym i suchym oczom.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez AnnKowal12 » 2014-09-18, 12:55:51

Z pewnoscia mi sie przyda:) Mialam kiedys sokoli wzrok...teraz ledwo ledwo
Avatar użytkownika
AnnKowal12None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-09-12, 11:30:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Basiunia » 2014-12-30, 02:34:50

Pamiętam, że wiele lat temu mija koleżanka jeździła na jakiś obóz, gdzie przy diecie wegetariańskiej ćwiczyli wzrok w oparciu o tablicę z literami takimi jakie służą do badania wzroku. Wróciła szczęśliwa, bo poprawiła sobie wzrok z -3D do 2D. Przypomniało mi się to, gdy mój wzrok osiągnął +3D. Jednak poprawa do +2D, to dla mnie niewielka zmiana. Poza tym po kilku miesiącach bez ćwiczeń wszystko wróci. Darowałam sobie szukanie rozwiązań tego typu. W końcu przez te lata okulistyka musiała się rozwinąć. No i znalazłam klinikę okulistyczną Blikpol w Sopocie.Łatwo znaleźć, bo mieści się w sławnym krzywym domu przy ul. Haffnera 6. Blikpol Sopot należy do Centrum Medycznego "KARDIOTEL", które działa w trójmieście już ładnych parę lat. Specjalizują się w laserowych operacjach i korekcji wzroku, zaćmy, stożka rogówki oraz innych wad. Dowiedziałam się też, że laserowa korekcja wzroku to bezinwazyjny, bardzo skuteczny i bezbolesny zabiegiem, który poprawia wady wzroku od +6D do -13D. Niestety tego zabiegu nie można wykonać na NFZ, bo jest uważany za zabieg kosmetyczny.
Avatar użytkownika
BasiuniaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-01-07, 00:14:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Popperr » 2015-02-27, 11:03:03

A orientujecie się jaki może być koszt takiego leczenia. Mam wadę wzroku i ona się pogłębia więc nie chciałabym żeby być sytuacji że już na korektę będzie za późno. Nie wiem tylko z jakimi kwotami muszę się liczyć - ktoś podpowie ile płacił za zabieg?
Avatar użytkownika
PopperrMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-27, 10:44:16
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zazura » 2015-05-04, 14:13:28

Mi się wzrok pogarsza z dna na dzień. Lekarz zalecił mi wit A-pomogła:)
Avatar użytkownika
zazuraNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-04-30, 16:33:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 440 gości

cron