Różaniec - modlitwa zawierzenia

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez Margaret » 2011-10-23, 12:19:38

Jest październik, miesiąc Różańca. Stąd moje pytanie do katolików - odmawiacie Różaniec? W kościele, z kimś, samemu? Uważacie Różaniec za szczególny rodzaj modlitwy, czy taki jak każdy inny? A może Wasze obcowanie z Różańcem ograniczało się tylko do 15 obecności w kościele, potrzebnych do bierzmowania?

O Różańcu:
Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby ludzie ją kochali. Odmawiajcie ku jej czci Różaniec. Czyńcie to zawsze... Przylgnijcie do Różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa... Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości.

O. Pio

Nie ma w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać za pomocą Różańca.

S. Łucja z Fatimy

Obietnice Różańca świętego, objawione bł. Alanowi de Rupe:
1.Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski.
2.Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
3.Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
4.Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do podążania rzeczy wiecznych.
5.Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca, nie zginie.
6.Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w swej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną, jeżeli będzie sprawiedliwy, wytrwały w łasce Bożej i będzie godny życia wiecznego.
7.Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca – nie umrze bez sakramentów Kościoła.
8.Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
9.Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca świętego.
10.Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
11.Otrzymacie wszystko, o co prosicie, przez odmawianie Różańca.
12.Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.
13.Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały dwór niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
14.Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec, są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
15.Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

Wierzycie w cudowną moc Różańca?
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-11-01, 20:14:48

Nie wierze.
Wierze natomiast w cudowna moc reklamy wpisanej w różaniec.
http://www.nadzieja-glejak.pun.pl/viewtopic.php?id=291

.
Załączniki
rozaniec.jpg
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-01, 21:31:10

Trzeba być raczej fanatykiem by codziennie cały różaniec odmawiać - ja nie jestem.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez Surykatka » 2011-11-02, 11:46:01

dkm1941bismarck napisał(a):Trzeba być raczej fanatykiem by codziennie cały różaniec odmawiać - ja nie jestem.


Dlaczego muzułmanie mogą się modlić kilka razy dziennie, a katolicy uważają, że nawet raz dziennie to fanatyzm?
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-02, 12:12:56

Surykatka napisał(a):Dlaczego muzułmanie mogą się modlić kilka razy dziennie

Bo islamiści są mało normalni ?? Odmawiają wszędzie gdzie się da a i tak zachowują się jak zwierzęta.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez cre[a]tive » 2011-11-06, 03:06:54

Surykatka napisał(a):
dkm1941bismarck napisał(a):Trzeba być raczej fanatykiem by codziennie cały różaniec odmawiać - ja nie jestem.


Dlaczego muzułmanie mogą się modlić kilka razy dziennie, a katolicy uważają, że nawet raz dziennie to fanatyzm?



Ale skąd ten wniosek, że dkm1941bismarck jest katolikiem? A nawet gdyby był, to chcesz głoszone przez siebie teorie opierać na jednej osobie?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-12-24, 20:43:02

Margaret napisał(a):Wierzycie w cudowną moc Różańca?

Większość posługujących się różańcem wierzy, że jest to zwyczaj chrześcijański.
Jednakże dowody historyczne wyjawiają, iż praktyka odmawiania modlitw i zliczania ich za pomocą sznura paciorków wywodzi się z czasów przedchrześcijańskich.
To po prostu prymitywne liczydło.
The World Book Encyclopedia podaje:
„Paciorki modlitewne mają za sobą prastarą tradycję, zapoczątkowaną prawdopodobnie przez buddystów. Zarówno buddyści, jak i muzułmanie posługiwali się nimi podczas modłów”.
The Catholic Encyclopedia przyznaje, iż niechrześcijanie znali takie koraliki i powszechnie ich używali na długo przed wprowadzeniem różańca do Kościoła katolickiego.
Rodowód pogański.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-26, 03:01:36

Miłujący prawdę - 24 gru 2011 19:43 napisał(a):Rodowód pogański.


Rodowód jest chyba drugorzędnej wartości. Liczy się tu i teraz. A teraz różaniec jest wyjątkowo ważny dla osób będących katolikami.
Z ciekawości - jak to wygląda u osób Jehowych? Które modlitwy uznajecie a które nie? I wg jakich kryteriów jest to selekcjonowane?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez unter » 2011-12-26, 16:31:21

Matko Boska, cre[a]tive...

Kuźwa, nie wywołuj pytaniami wilka z lasu, bo zarzuci nas cytatami z przerobionej Biblii!
Wiem co mowie, kiedyś miałem ja w reku, i z ciekawości rzuciłem okiem na pierwsza stronę aby zobaczyć kto był redaktorem odpowiedzialnym, kto naukowym, a kto tłumaczył Księgi. W końcu to zaszczyt niebywały móc uczestniczyć w opracowaniu Biblii, no i duża odpowiedzialność. I wiesz co znalazłem? Wielkie NIC, żadnego nazwiska! Nikt nie podpisał się pod ich księgą.
A wiesz dlaczego nie?
Dosłowny cytat miłujących prawdę: bo to jest dzieło Boga
Nie komentuje tego, ale kuźwa, czy ja wyglądam na niepiśmiennego idiotę?
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-26, 21:25:52

unter - 26 gru 2011 15:31 napisał(a):Kuźwa, nie wywołuj pytaniami wilka z lasu, bo zarzuci nas cytatami z przerobionej Biblii!


Liczę na jego inteligencję i kompetencję, bowiem zadałam jasno sformułowane pytanie i oczekuję jasnej i rzetelnej odpowiedzi. Także doprawdy nie sądzę, iż akurat w tym przypadku pojawią się tu jakieś cytaty.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-12-27, 07:06:16

cre[a]tive napisał(a):
Miłujący prawdę - 24 gru 2011 19:43 napisał(a):Rodowód pogański.


Rodowód jest chyba drugorzędnej wartości. Liczy się tu i teraz. A teraz różaniec jest wyjątkowo ważny dla osób będących katolikami.
Z ciekawości - jak to wygląda u osób Jehowych? Które modlitwy uznajecie a które nie? I wg jakich kryteriów jest to selekcjonowane?

Rodowód wbrew pozorom jest bardzo ważny, bo cały świat pogrążony jest w ciemności duchowej, nie zna Boga prawdziwego a przez takie niby drobne sprawy, daje się usidlić Szatanowi, który jest bogiem ludzi bez wiary. Tu i teraz, tu i zawsze liczy się prawda, dotykanie rzeczy obrzydliwych zawsze jest złe.
Różaniec wyjątkowo ważny element występujący w religii fałszywej.
Modlitwa jest rozmową z Bogiem, nikt inny nie może ich wysłuchiwać, tym samym jedynie do Boga modlitwy mogą być kierowane - tylko On wysłuchuje.
Powiedz jak byś potraktował kogoś, kto z Tobą rozmawia powtarzając w kółko kilka zdań na okrętkę, nie czeka na Twoją odpowiedź ani jakąkolwiek reakcje?
Jezus nauczył swych wiernych modlić się: zobacz tu w Mateusza 6:9-13.
Modlitwa jest forma wielbienia Boga. Musi więc wypływać z serca, odzwierciedlać jego stan.
Każdy sam dobiera słowa, ton, akcent i brzmienie - to rzecz wybitnie indywidualna i ważna.
unter napisał(a):Matko Boska, cre[a]tive...
Kuźwa, nie wywołuj pytaniami wilka z lasu, bo zarzuci nas cytatami z przerobionej Biblii!
Wiem co mowie, kiedyś miałem ja w reku, i z ciekawości rzuciłem okiem na pierwsza stronę aby zobaczyć kto był redaktorem odpowiedzialnym, kto naukowym, a kto tłumaczył Księgi.

Co Tobie dało przeczytanie w Biblii Tysiąclecia nazwisk tych którzy uczestniczyli w redakcji dokonującej jej przekładu? Nabrałeś większego zaufania? A niby dlaczego miałbyś takie zaufanie mieć? Bo poznałeś imię i nazwisko?
Poznałeś tych ludzi osobiście, sam może ich dobierałeś selekcjonowałeś? Nie!
Efekt końcowy: Biblia Tysiąca Błędów.
Ja wiedząc, iz Biblia - Przekład Nowego Świata był czyniony pod nadzorem i przez braci, to wiem z całą pewnością, że przedstawili tam rzecz tak jak było w oryginale tylko, że w innym języku.
A czy nie o to chodzi.
unter napisał(a):W końcu to zaszczyt niebywały móc uczestniczyć w opracowaniu Biblii, no i duża odpowiedzialność. I wiesz co znalazłem? Wielkie NIC, żadnego nazwiska! Nikt nie podpisał się pod ich księgą.
A wiesz dlaczego nie?
Dosłowny cytat miłujących prawdę: bo to jest dzieło Boga
Nie komentuje tego, ale kuźwa, czy ja wyglądam na niepiśmiennego idiotę?

Nie widziałem Ciebie, nie znam, ale pisać umiesz, tylko czasem nie rozumiesz co czytasz.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-12-27, 09:41:22

no dobra, a może byś tak zastąpił cytaty własnymi wnioskami? jesteś na tak bo... jesteś na nie bo... no ok da się wyczytać że uważasz to za dzieło szatana, ale co z tymi co odmawiają różaniec po cichu i czekają dajmy na to, że przesunęła się chmurka na niebie jako znak, że bóg wysłuchał modlitwy?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-12-28, 10:46:04

junior napisał(a):no dobra, a może byś tak zastąpił cytaty własnymi wnioskami? jesteś na tak bo... jesteś na nie bo... no ok da się wyczytać że uważasz to za dzieło szatana, ale co z tymi co odmawiają różaniec po cichu i czekają dajmy na to, że przesunęła się chmurka na niebie jako znak, że bóg wysłuchał modlitwy?

Sam sobie odpowiedz na tak bo... lub na nie bo....
Takie rozmowy według swego widzimisię mogą podobać się takim którym widzi się, że widziało im się, że w ogóle coś widzi im się.
Tu faktycznie powoływanie się na Pismo Święte nie ma sensu, bo większości coś się jedynie zdaje.
I tak w kółko.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez Thom » 2017-03-22, 08:24:50

Miłujący prawdę napisał(a):Większość posługujących się różańcem wierzy, że jest to zwyczaj chrześcijański.
Jednakże dowody historyczne wyjawiają, iż praktyka odmawiania modlitw i zliczania ich za pomocą sznura paciorków wywodzi się z czasów przedchrześcijańskich.


Ja gdzies wyczytalem (http://www.caelestibus.ugu.pl/pazdziernik-miesiacem-rozanca/, ze to Krzyzowcy przywiezli ten zwyczaj z Bliskiego Wschodu...
www
Avatar użytkownika
ThomMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2015-04-02, 08:04:46
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adrian

Postprzez Gabigold » 2017-10-09, 08:44:18

Dlaczego muzułmanie mogą się modlić kilka razy dziennie, a katolicy uważają, że nawet raz dziennie to fanatyzm?


Nie wiem, co jest zapisane w Koranie, ale w Nowym Testamencie jest napisane, by nie modlić się na rogu ulicy, tak by ludzie widzieli, ale wejść do izdebki i modlić się cicho.
Avatar użytkownika
GabigoldNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2017-10-09, 08:40:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Gabriela

Postprzez Wzorowy » 2017-12-14, 19:26:05

Modlić można się w domu, w kościele, w myślach w autobusie itd. Natomiast muzułmanie modląc się i blokując przy tym cały ruch na ulicy, stanowią po prostu zagrożenie dla innych.

https://www.youtube.com/watch?v=n65DbqG5QWo
Avatar użytkownika
WzorowyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2017-12-12, 20:40:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Karol

Re: Różaniec - modlitwa zawierzenia

Postprzez Gabigold » 2018-01-09, 16:32:44

Jak na przykład procesje na Boże Ciało
Avatar użytkownika
GabigoldNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2017-10-09, 08:40:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Gabriela

Postprzez AnnaLis » 2018-01-26, 17:59:12

Ja może w kwestii Zawierzenia napiszę . Polecam w każą pierwszą sobotę miesiąca w Częstochowie jest organizowana masz na której dokonuje się aktu zawierzani Maryi
( https://www.youtube.com/watch?v=shXfmG-G2k4 ) a więcej informacje znajdziecie http://bractwokrolowejpolski.pl/
Zobacz na : https://pl.next-jobs24.com/
Avatar użytkownika
AnnaLisNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2017-10-24, 11:23:08
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Anna


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron