E-papieros

Wszystkie sprawy związane z lutowaniem, projektowaniem i programowaniem urządzeń elektronicznych.

E-papieros

Postprzez kropla » 2011-05-09, 19:35:36

Co sądzicie o zamiennikach najzwyczajniejszych papierosów na E-papierosy? Zakupiłam na próbę E-papieros Spark http://www.mediajet.pl/spark-epapieros-expert-510-starter-p-425.html - całkiem niedrogi bo za 35zł i po upływie 2 tygodni muszę przyznać, że skutki są takie, że palę o połowę mniej. Ale nie jestem pewna co do kontynuacji mojej decyzji. Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Eleo » 2011-05-10, 23:11:23

Fajna sprawa. Co prawda nie pale od lat ale sadze ze to fajna opcja. W smaku delikatniejsze i taki bajer. Zastanawiam sie tylko czy to bardziej gadzet dla tych co generalnie mal pala i gadzeciarzy czy realny zamiennik
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-05-11, 00:07:05

Tylko, że e-fajki nie mają walorów estetycznych... xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-papieros

Postprzez Ofelia_AVE » 2011-05-13, 08:13:05

kropla napisał(a):Co sądzicie o zamiennikach najzwyczajniejszych papierosów na E-papierosy? Zakupiłam na próbę E-papieros Spark http://www.mediajet.pl/spark-epapieros-expert-510-starter-p-425.html - całkiem niedrogi bo za 35zł i po upływie 2 tygodni muszę przyznać, że skutki są takie, że palę o połowę mniej. Ale nie jestem pewna co do kontynuacji mojej decyzji. Co o tym sądzicie?

Mój mężczyzna ''przesiadł się'' z analogowych papierosów na rzecz e-wynalazku. Tylko one mają jedną wadę ... atomizery szybko się psują ...zwłaszcza w tych tańszych :oczami: więc trzeba ciągle inwestować w nowe + czyścić sprzęt :oczami: nie powiem dokładnie co i jak, bo zbytnio do tego uwagi nie przykładam .... dla mnie plusem jest to, że on nie śmierdzi :) papierochami ...
Avatar użytkownika
Ofelia_AVENone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-07-13, 18:23:20
Lokalizacja: nietypowa :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-papieros

Postprzez kropla » 2011-06-08, 11:27:12

Ponieważ przekonałam się o skuteczności marki Spark, teraz zamówiłam ten:
http://www.mediajet.pl/spark-epapieros-expert-510-p-423.html
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-08, 17:21:49

KenWatanabe napisał(a):Tylko, że e-fajki nie mają walorów estetycznych... xD

Dokładnie :ok:
Poza tym jakoś papierosy kojarzą mi się z dymem, zapachem i całą "otoczką", a E-P...jakoś wolę opcję "normalną", poza tym - zastanawiają mnie osoby palące papierosy "czerwone" - palę od 3 lat czarne Marlboro i jeśli chodzi o zapach to rewelka, nie są to fajki które można "poczuć" na odległość :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Ramgon » 2012-03-07, 15:45:01

KenWatanabe napisał(a):Tylko, że e-fajki nie mają walorów estetycznych... xD



Jak to nie mają walorów estetycznych?! Te czarne, wcześniej wrzucone są fajne, a jeszcze lepsze są czarno-srebrne silvry - mnie się wydaje, że walory estetyczne jak najbardziej w tych e-fajkach są.
Avatar użytkownika
RamgonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2012-01-02, 12:34:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez yamall » 2012-03-07, 17:06:05

A ja mam bardzo negatywne odczucia co do e-papierosów.
Widzę na przykładzie moich znajomych (znam przynajmniej 3 osoby na które to zadziałało w ten sam sposób) że to uzależnia chyba bardziej niż zwykłe papierosy.
Zacząć muszę od tego, jaką kto ma kulturę palenia zwykłych papierosów.
Oni (oni = znajomi) np na imprezce, albo jak byłem po prostu u nich to żeby zapalic wychodzili z domu / szli na balkon (bo dzieci, bo ktoś inny nie pali, bo śmierdzi w domu).
Wszystko OK, czasem znikali na 2 - 3 minuty i było po wszystkiemu.
A teraz, przy e-papierosach na okrągło latają z tym w ustach. Praktycznie cały czas słychać wdech wydech, i non stop dymią itd.
Niby nie trujące, nie szkodliwe ale po prostu drażni mnie to. Wg mnie, więcej uwagi poświęcają temu i "dymią" duuużo więcej niż normalnie.
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez kropla » 2012-03-09, 09:50:48

Teraz mimo posiadania e-papierosa czasem sięgam po normalnego..... niestety
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-09, 17:30:41

Mnie e-papierosy też irytują. Kolega z pracy siada na sali zebrań przy stole i całe 3 godzinne zebranie puszcza dym z tego gówna. Może i to nie jest toksyczny dym, ale definitywnie drażni nerwy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez yamall » 2012-03-09, 17:47:20

cre[a]tive to ja miałem ciekawiej.
Moja firma jakoś nie ustosunkowała się do epapierosów, a jak widze pracownika na maszynie z czyms takim to mną trzęsie.
Tym bardziej jak za 1 razem podszedłem do niego że chyba sobie jaja robi, z tym papierosem na maszynie... i nie wiedziałem przyznam się co zrobić jak mi powiedział że to epaperos.
Niestety po moim zapytaniu w kadrach co z czyms takim głucha cisza.....
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Re:

Postprzez Graniczna » 2012-03-15, 16:47:37

Ramgon napisał(a):
KenWatanabe napisał(a):Tylko, że e-fajki nie mają walorów estetycznych... xD



Jak to nie mają walorów estetycznych?! Te czarne, wcześniej wrzucone są fajne, a jeszcze lepsze są czarno-srebrne silvry - mnie się wydaje, że walory estetyczne jak najbardziej w tych e-fajkach są.



Zgadzam się absolutnie, że ładnie wyglądają te fajki, właśnie te ciemne, i czarne, i srebrne, bo te białe są takie jakieś plastikowe. Kilku moich znajomych pali papierosy elektroniczne i z powodzeniem zastępują im normalne, nie wiem, od czego to zależy, że u jednych się sprawdzają, u innych nie
Avatar użytkownika
GranicznaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2011-10-25, 14:15:07
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez baaseth » 2012-03-22, 15:38:00

Ramgon napisał(a):
KenWatanabe napisał(a):Tylko, że e-fajki nie mają walorów estetycznych... xD



Jak to nie mają walorów estetycznych?! Te czarne, wcześniej wrzucone są fajne, a jeszcze lepsze są czarno-srebrne silvry - mnie się wydaje, że walory estetyczne jak najbardziej w tych e-fajkach są.



Podyskutowalibyście o walorach pozaestetycznych tych fajek, o ich wpływie na zdrowie, o parametrach technicznych, o podejściu społecznym do tego wynalazku, a nie jak baby - o wyglądzie ;).
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-24, 00:42:45

baaseth - 22 mar 2012 14:38 napisał(a):Podyskutowalibyście o walorach pozaestetycznych tych fajek, o ich wpływie na zdrowie, o parametrach technicznych, o podejściu społecznym do tego wynalazku, a nie jak baby - o wyglądzie ;).



Zatem czekamy na Twój głos w dyskusji ;-)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez baaseth » 2012-03-27, 13:31:39

Żeby była jasność - zgadzam się, że wygląd ma znaczenie ;). Na początku zaznaczę, że sam jestem e-palaczem.

Po kolei więc: wpływ na zdrowie. E-fajki nie zawierają substancji smolistych, które to są podstawową przyczyną problemów zdrowotnych powodowanych przez zwykłe papierosy. Zawierają nikotynę, która jest substancją uzależniającą, ale przez to, że można sobie wybierać spośród różnych stężeń nikotyny w e-papierosie, można przejść od największego stężenia, poprzez średnie, mniejsze, aż do zerowego. To tak jak z normalnymi fajami, jak się pali mocne, a później przechodzi do lightów albo cienkich (choć te ostatnie wiadomo, że są atrybutem kobiet). Dymek wydychany z e-fajki nie szkodzi otoczeniu, bo to para wodna.

Parametry techniczne: te są przeróżne, trochę się wkopałem, bo można by rozprawiać o tym godzinami, ale chyba najprościej byłoby poczytać informacje na forach dotyczących e-papierosów i e-palenia, tam się dyskutuje o konkretnych modelach. W każdym razie warto wybrać sobie 2-3 fajki, które ma się na oku i porównać, jak często wymienia się w ich kardridże czy kartomizery, na jak długi okres użytkowania starcza bateria, z czego jest taka fajka wykonana. Na pewno każdy użytkownik e-fajek powie, że nie warto inwestować w tanie buble, tylko lepiej kupić coś porządnego, co nie zniechęci nas do e-palenia od samego początku. Każdy model wszystkie te parametry ma dokładnie opisane, więc nie wiem, można wziąć na tapetę Milda, Nicore, Silvra - i zobaczyć, jak wygląda cena, jakie są dostępne smaki, ile trzyma bateria, jak często zmienia się kartomizery, i w zależności od tego, na czym komu zależy najbardziej, dokonać wyboru.

Podejście społeczne wydaje mi się w przypadku e-fajek bardzo ciekawe. Bo z jednej strony mamy do czynienia z czymś nowym, jakby gadżetem, elektroniką, a wiadomo, że część społeczeństwa jest od razu na "nie" z takimi nowościami. Ale ten konkretny "gadżet" ma sprawiać, że ludzie nie będą się truli smołą, będą zdrowsi, ma być środkiem do zwalczenia nałogu. Więc dziwią mnie niektóre opinie, że e-fajek powinno zabronić się w miejscach publicznych, czy miejscach pracy - bo dymek wypuszczany z takiego papierosa to czysta para wodna, więc nikomu nie szkodzi.

Tyle moich wypocin :boss:
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez nadgiri » 2012-04-06, 10:17:13

baaseth napisał(a):Każdy model wszystkie te parametry ma dokładnie opisane, więc nie wiem, można wziąć na tapetę Milda, Nicore, Silvra - i zobaczyć, jak wygląda cena, jakie są dostępne smaki, ile trzyma bateria, jak często zmienia się kartomizery, i w zależności od tego, na czym komu zależy najbardziej, dokonać wyboru.




Ja się już pogubiłam w parametrach, próbowałam porównać, obczaić, wyrobić swoją opinię na podstawie tych parametrów, ale jak jeden ma coś mocno na plus, to coś innego na minus i dokonaj wyboru, człowieku ;/
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2012-05-10, 12:14:48

Osobiście palę Silvra, smakuje mi, nie psuje się, cena dobra, no ale Twój wybór :).
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez nadgiri » 2012-05-11, 13:00:00

baaseth napisał(a):Osobiście palę Silvra, smakuje mi, nie psuje się, cena dobra, no ale Twój wybór :).


No wiem wiem, że mój wybór, ale kociołek mam w głowie ;). Powiedz mi, od jakich kwot zaczynają się takie porządne, dobre papierosy elektroniczne?
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2012-05-18, 16:00:11

Ja tego Silvra kupiłem za mniej niż 2 stówki, z tym, że to był cały zestaw - z dodatkowymi bateriami, kartomizerami, więc stwierdziłem, że się opyla. I chyba ogólnie lepiej zestawy kupować niż pojedyncze fajki, a już w ogóle papierosy jednodniowe czy jednorazowe to jakiś żart...
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-papieros

Postprzez Gracee89 » 2014-01-17, 14:52:31

Ja teraz szukam jakiegoś e-papierosa na prezent dla mamy, tylko że tyle tego jest na rynku.. Na co zwracać uwagę?
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości

cron