Wybielanie zębów

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Wybielanie zębów

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-04, 17:24:38

Istnieją różne metody: choćby skaling, czyli zwykłe usunięcie kamienia nazębnego, wybielanie lampą lub też laserem.

Czy korzystaliście z którejkolwiek metody? Jak skuteczność? Domyślam się, że skaling jest najmniej obciążający dla portfela.

No i wreszcie - domowe sposoby wybielania zębów. W Internecie można poczytać o paru, tylko czy są choć trochę skuteczne i czy bardziej nie zaszkodzą niż pomogą?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez paimka » 2011-03-05, 11:57:40

JA wybielalam ząbki,żelem który sie wkłada do nakładki nazębnej na noc. Podobno miało boleć i miała być "kosmiczna" wręcz nie do wytrzymania nadwrażliwość zębów. Owszem i byla ale taka delikatna. Nie było bólu podczas wybielania- a on też mial wystąpić. U mnie zostały wybielone o 1,5 tonu(bardzo niewiele) osiągając najwyższy stopień bieli (b2 bodajże- pewna nie jestem). Jest to dosyć tania metoda, obecnie te "maści do wybielania razem z uniwersalnymi nakładkami mozna kupić już od 200 zł. JA zaplaciłam o 300 zł wiecej ale miałamrobione nakładki na zęby dla własnego profilu i wliczona opieke mdyczna i to było jakieś, hmm 4 lata temu.

2 razy robilam sobie "serię przypominająca" by ząbki stały się biale tak jak na początku. Trwato ok 4h.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-07, 00:43:48

Ja dwa razy wybielałem zęby przy użyciu pasków Blendamed Whitening. Ich koszt, jakiś rok temu wynosił ok. 60 zł za opakowanie. Z tego co pamiętam, ząbki zostały wybielone, ale tak nie za mocno. Jeśli ktoś ma osad po kawie, bądź papierosach, i chce się ich pozbyć, to te paski się sprawdzą.

Co innego, jak chce się mieć rzeczywiście białe: wtedy polecam te lepsze, ale też droższe metody.

Marta - na Gruperze, Grouponie i MyDeal bardzo często można dostać kupony na wybielanie zębów skalingiem ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2011-03-10, 15:57:16

Ale do skalingu trzeba mieć wszystkie zdrowe ząbki. :) A tym żelem to się w ogóle opłaca? Nie muszę mieć super bielutkich ale choćby o ten ton czy dwa.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-10, 16:12:28

niania_ogg - 10 mar 2011 14:57 napisał(a):Ale do skalingu trzeba mieć wszystkie zdrowe ząbki. :)


Ja mam wszystkie zęby zdrowe.
niania_ogg - 10 mar 2011 14:57 napisał(a):A tym żelem to się w ogóle opłaca?


Na pewno skaling jest tańszy, ale nie u każdego zda egzamin. Jeśli nie ma się kamienia nazębnego (bo np. został niedawno zdjęty), a nadal brak idealnej bieli zębów to jest to wynikiem innych czynników, wówczas żel albo specjalna lampa.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez LesBleus » 2011-03-17, 16:45:46

O ton, czy dwa powinny Ci pomóc nawet te paski wybielające :) ja kiedyś stosowałem - i po tygodniu (tyle trwa terapia) można było zauważyć małą różnicę :) więc spoko. Do tego jakąś dobrą pastę wybielającą i powinny być widoczne efekty.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-03-17, 16:59:04

Ja stosowałem ostatnio pastę Binaca, nie jest to specjalna pasta do wybielania zębów, ale po miesiącu stosowania zauważyłem różnice w kolorze zębów. Nie wiem czy tą pastę można kupić w Polsce.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2011-03-18, 12:01:02

A tę pastę ciemną ktoś używał?
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybielanie zębów

Postprzez nasic » 2011-08-23, 15:06:30

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwań skutecznego sposoby na wybielanie zębów i z tego co słyszałam to preparat Liquid Smile jest bardzo dobry. Jest tak skuteczny, jak i wybielanie w gabinetach stomatologicznych, ale za to mniej bolesny. Może ktoś z Was już z niego korzystał?
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kamilla » 2011-08-23, 16:08:58

Ostatnio nawet pytalam farmaceutki o te pasty, tylko ze nic mi za specjalnie nie doradzila i ciezko jest sie na cos konkretnego zdecydowac..

Tym bardziej ze w tych aptekach sieciowych typu kwiaty polskie czy dbam o zdrowie jest naprawde duzy wybor...


Skoro polecacie to Liquid to moze sama sie skusze ;p Moze ktos jeszcze stosowal ten preparat??
Avatar użytkownika
KamillaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-08-23, 15:14:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kaminila » 2011-09-09, 13:39:21

Ja z kolei słyszałam o białej perle, ale jeszcze jej nie kupiłam. Jak ją zastosuję to opowiem o efektach, ale szczerze pisząc to wątpię, żeby rezultaty były widoczne, bo całe życie miałam żółtawe zęby :-( Jak będzie mnie stać na profesjonalną wizytę u stomatologa, to wtedy chyba się skuszę...
Avatar użytkownika
kaminilaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-08-08, 14:20:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez magnolia8989 » 2012-06-26, 11:07:58

A czy ktoś orientuje się jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?
lasery IPL
gabinet kosmetyczny Września
Avatar użytkownika
magnolia8989None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2012-05-11, 12:58:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-06-27, 12:58:14

magnolia8989 - 26 cze 2012 11:07 napisał(a):A czy ktoś orientuje się jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Znalezione w necie:

Wybielać zęby nie powinny:
-kobiety ciężarne i karmiące

-osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego np. nadtlenek wodoru

-chorzy na epilepsje lub chorobę Parkinsona

-osoby z intensywną nadwrażliwością zębów (po zabiegu wybielenia może wystąpić znaczne nasilenie objawów)

-młodzież do 16 roku życia (rozwój zębów nie jest jeszcze wtedy całkowicie zakończony)

Nałogowi palacze powinni pamiętać o tym, że podczas zabiegu wybielania nie będą mogli palić papierosów. Również osoby, które posiadają odsłonięte szyjki zębowe muszą o wiele bardzie ostrożnie podchodzić do wybielania niż osoby zdrowe.



Czyli trzeba uważać :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez megalion24 » 2012-10-31, 14:56:19

ja przyznaję długo paliłam więc na własną prośbę zżółkły mi zęby, i wszystkim od tego czasu polecam zabiegi wybielające zęby w Triclinium, zrobili naprawdę dobrą robotę.
Avatar użytkownika
megalion24None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2012-10-09, 13:10:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybielanie zębów

Postprzez kamikkk » 2012-11-02, 13:59:30

A używalisci może nakładek Ibright? Tutaj: http://snapja.com/co-zrobic-zeby-miec-biale-zeby-waszym-zdaniem o nich piszą. Chciałbym wybielić zęby o jakieś dwa tony. Trochę zmieniły kolor bo niestety palę papierosy i piją dużo kawy. Zadziałają? czy lepiej paski Blendamed?
Avatar użytkownika
kamikkkNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012-10-24, 08:20:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-11-04, 20:30:57

kamikkk wszelkie zabiegi wykonywane na własnych zębach prywatnie a nie pod nadzorem specjalisty mogą jednak zaowocować uszkodzeniem szkliwa. A potem to już chwila do próchnica, nadwrażliwości zębów na wszystko (gorące źle, zimne źle, letnie też źle) i paru innych problemów. Zęby masz jedne, nowe nie urosną już, chyba lepiej wydać trochę więcej ale mieć pewność, że nie będziesz później żałował testów na własnym uzębieniu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 313 gości

cron