Poglądy polityczne

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Jakie macie poglądy polityczne ?

Platforma Obywatelska
3
38%
Prawo i Sprawiedliwość
1
13%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
1
13%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
1
13%
Inne
2
25%
 
Liczba głosów : 8

Poglądy polityczne

Postprzez potter28 » 2011-03-02, 16:14:51

No jak w temacie ankiety. Jaką partię preferujecie i dlaczego ?
Ja osobiście jestem za PO ale od pewnego czasu coś mi się zmienia na PiS :zawstydzony:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-02, 18:58:42

potter28 - 02 mar 2011 15:14 napisał(a):Ja osobiście jestem za PO ale od pewnego czasu coś mi się zmienia na PiS :zawstydzony:


To ostre przejście, z jednej strony barykady na drugą rzekłabym wręcz. Ale co ja tam wiem o polityce ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez potter28 » 2011-03-02, 19:08:04

cre[a]tive napisał(a):
To ostre przejście, z jednej strony barykady na drugą rzekłabym wręcz. Ale co ja tam wiem o polityce ;)



No dokładnie xD I tu problem ;D
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-02, 23:24:34

Ostre przejście? Czy aby na pewno?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez wanda117 » 2011-03-03, 00:56:00

Polska scena polityczna jest przykrym do obserwacji zjawiskiem. No i jak każdy wie, kiedy zbliża się okres wyborów, to postawy poszczególnych partii wobec obywateli nijak się mają do szarej rzeczywistości po zajęciu stołków. Ja raczej skłaniałabym się ku liberalizmowi, a swojego czasu program wyborczy PO wyraźnie starał się do niego odnieść. Czuję się jednak "lekko" zawiedziona realizacją a nawet brakiem realizacji tego programu. Teraz raczej głosuję bardziej "przeciwko" konkretnej partii, niż "za" którąś z nich.
Bywają okazje, gdy zwyczajnie nie można się nie napić.
Avatar użytkownika
wanda117None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2011-02-28, 21:54:06
Lokalizacja: Ile razy myślę , że jestem na samym dnie/ktoś wręcza mi łopatę !
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy polityczne

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-03, 01:17:04

cre[a]tive napisał(a):To ostre przejście, z jednej strony barykady na drugą rzekłabym wręcz.

Codino napisał(a):Ostre przejście? Czy aby na pewno?


No właśnie, programowo się te partie aż tak od siebie nie różnią. Bardziej chyba chodzi o sposób uprawiania polityki, ale zmieniając orientację z PiS na PO czy odwrotnie oscylujesz tak na prawdę od konserwatyzmu, do konserwatyzmu z lekką dozą liberalizmu, a to daleka droga nie jest.

Może masz po prostu taki kompleks opozycjonisty?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-03, 08:17:26

KenWatanabe - 2011-03-03, 00:17 napisał(a):programowo się te partie aż tak od siebie nie różnią

No nie wiem, wg mnie różnią się w niektórych, kluczowych kwestiach:
- in vitro - PO dopuszcza, PiS chce karać więzieniem
- OFE - PO zmienia system emerytalny, PiS by zostawił
- PiS i PO mają całkiem odmienne style prowadzenia polityki zagranicznej - ci pierwsi są nieobliczalni, bezmyślni i po prostu głupi, z wiadomą dwójką ludzi na czele, PO zaś moim zdaniem jest bardziej pro-europejskie
- PiS woli nasze polskie ziemniaki, bo to takie swojskie, PO woli frytki, bo one są bardziej światowe niż kartofle...
... i jeszcze kilka różnic. Naprawdę dziwi mnie, że popierając PO popierasz PiS... To tylko moim zdaniem oznacza, że absolutnie nie znasz się na polityce i głosujesz tak jak motłoch głosuje, albo sprytni PRowcy PO i PiSu.

Ja nie zagłosuję ani na PO ani na PiS, pierwsi do złodzieje, drudzy to wariaci. Pierwsza nie chce za wuja oddać władzy i robi wszystko, aby ją zachować (dwu-dniowe wybory), druga po to, aby wrócić do władzy okłamuje wyborców (tak, wyborcy PiS, Jareczek kocha Rosjan i nigdy nawet słówkiem nie pisnął o jakimś-tam kondominium). Obie partie wspierają czarną mafię.

Z wielkiej czwórki najbardziej normalny wydaje się być SLD, ale na szczęście jest jeszcze Ruch Poparcia...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez potter28 » 2011-03-03, 13:41:09

hitman1986 napisał(a):
KenWatanabe - 2011-03-03, 00:17 napisał(a):programowo się te partie aż tak od siebie nie różnią

No nie wiem, wg mnie różnią się w niektórych, kluczowych kwestiach:
- in vitro - PO dopuszcza, PiS chce karać więzieniem
- OFE - PO zmienia system emerytalny, PiS by zostawił
- PiS i PO mają całkiem odmienne style prowadzenia polityki zagranicznej - ci pierwsi są nieobliczalni, bezmyślni i po prostu głupi, z wiadomą dwójką ludzi na czele, PO zaś moim zdaniem jest bardziej pro-europejskie
- PiS woli nasze polskie ziemniaki, bo to takie swojskie, PO woli frytki, bo one są bardziej światowe niż kartofle...
... i jeszcze kilka różnic. Naprawdę dziwi mnie, że popierając PO popierasz PiS... To tylko moim zdaniem oznacza, że absolutnie nie znasz się na polityce i głosujesz tak jak motłoch głosuje, albo sprytni PRowcy PO i PiSu.

Ja nie zagłosuję ani na PO ani na PiS, pierwsi do złodzieje, drudzy to wariaci. Pierwsza nie chce za wuja oddać władzy i robi wszystko, aby ją zachować (dwu-dniowe wybory), druga po to, aby wrócić do władzy okłamuje wyborców (tak, wyborcy PiS, Jareczek kocha Rosjan i nigdy nawet słówkiem nie pisnął o jakimś-tam kondominium). Obie partie wspierają czarną mafię.

Z wielkiej czwórki najbardziej normalny wydaje się być SLD, ale na szczęście jest jeszcze Ruch Poparcia...



Wiesz, czy ja wiem ..
I właśnie poglądy PO (nowoczesna Polska itp, InVitro itd) przekonują mnie za tą partią.
A znowu faktem jest że PO nas "trochę" okrada i nikt temu nie zaprzeczy.
PiS faktycznie są dziwni ale za razem jak rządzili było mniej bezrobotnych (ponoć)
A jak rządzi PO to znowu widać tendencję wzrostu poziomu życia (mimo okradania)
nowe drogi, nowoczesne szkoly, optymalne korzystanie z środków UE..
Na Ruch PP był raczej nie głosował, (choć dopiero za 2 lata xD)
A SLD hmm.. podoba mi się pogląd Napieralskiego ws. nowoczesnej Poslki podobne do PO.
I dlatego widziałbym po nast wyborach koalicję PO-SLD
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-03-03, 14:27:39

ja osobiście mam dość tej beznadziejnej polityki. A teraz mnie dobija to dokładnie, dzięki fascynującym zmianom w |NFZ oraz drożejącemu cukrowi :diabel:
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-03, 15:07:34

potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):nowoczesna Polska

PO i nowoczesna Polska? W którym miejscu? Bo chyba nie wtedy, gdy finansuje klechy? Podaj jakieś przykłady...
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):PO nas "trochę" okrada

Trochę to mało powiedziane...
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):PiS faktycznie są dziwni ale za razem jak rządzili było mniej bezrobotnych (ponoć)

No to może sprawdź najpierw w statystykach, a dopiero później pisz, dobrze? Za PiS wcale nie było mniejsze bezrobocie. Przeciwnie - było większe.
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm - zobacz sobie, PiS rządziło w latach 2005-2007, a PO rządzi w latach 2007-obecnie. Kiedy jest mniejsze bezrobocie, hm ?
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):nowe drogi

Serio? Gdzie? Bo z tego co mi wiadomo, przed wyborami samorządowymi były pieniądze na drogi, ale miesiąc po wyborach zniknęły w magiczny sposób?
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):podoba mi się pogląd Napieralskiego ws. nowoczesnej Poslki podobne do PO.

A co Ci się podoba w poglądach Napieralskiego? Które poglądy konkretnie?
Bo jeśli mówisz o tych poglądach, które n głosi w sprawie wypowiedzenia Konkordatu, to pamietaj, że w 2000 roku też SLD to obiecywało, a nie zrobiło nic. Ba! Łybacka zamiast przenieść katechezy ze szkół do salek, tak jak SLD obiecywało, zaczęła płacić katechetom! Wspieranie wyznanoiwego państwa, to jest Twoim zdaniem nowoczesna Polska?
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):I dlatego widziałbym po nast wyborach koalicję PO-SLD

To jest możliwe, bo Napieralski jest napalony na wicepremierowanie jak łysy na grzebień...
Chociaż koalicja PiS-SLD, jakkolwiek by to kuriozalnie nie brzmiało, też jest prawdopodobna, wiadomo, Kaczyński obiecuje że takiej koalicji nie będzie, ale jak się wiązał z Samoobroną i LPRem, to też wcześniej obiecywał co innego...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-03-03, 15:50:24

Bo chyba nie wtedy, gdy finansuje klechy

Klechy ?co to ;P
Hmm a no np. nowoczesny program szkół i rozwoju..
Serio? Gdzie? Bo z tego co mi wiadomo, przed wyborami samorządowymi były pieniądze na drogi, ale miesiąc po wyborach zniknęły w magiczny sposób?


Akurat mówię o mojej okolicy, gdzie to widać

A co Ci się podoba w poglądach Napieralskiego? Które poglądy konkretnie?


inVitro, podstawa.
Kaczyński obiecuje że takiej koalicji nie będzie, ale jak się wiązał z Samoobroną i LPRem, to też wcześniej obiecywał co innego...

Nie wiem, gdzie ale ostatnio przeczytałem, że planuje PiS koalicję z SLD
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-03, 20:27:31

hitman1986 - 2011-03-03, 07:17 napisał(a):No nie wiem, wg mnie różnią się w niektórych, kluczowych kwestiach:

To wszystko jest związane z interesem. Jeśli wziąć pod uwagę głosowania sejmowe to się różnią w 90% spraw, jednocześnie 90% kadr obu tych partii mogłoby się z powodzeniem zamienić miejscami i nikt różnicy by nie zauważył. Moje pytanie dotyczyło tego, na ile ludzie bez poglądów mogą się różnić.
hitman1986 - 2011-03-03, 14:07 napisał(a):No to może sprawdź najpierw w statystykach, a dopiero później pisz, dobrze? Za PiS wcale nie było mniejsze bezrobocie. Przeciwnie - było większe.http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm - zobacz sobie, PiS rządziło w latach 2005-2007, a PO rządzi w latach 2007-obecnie. Kiedy jest mniejsze bezrobocie, hm ?

To prawda, nie sposób jednak nie zauważyć, że przez cały okres rządów PiS bezrobocie spadało, a za rządów PO zaczęło rosnąć.

hitman1986 - 2011-03-03, 14:07 napisał(a):Wspieranie wyznanoiwego państwa, to jest Twoim zdaniem nowoczesna Polska?

Bardzo przesadzasz. Jest kilka spraw do załatwienia na linii KK - państwo, ale nie są to sprawy najważniejsze, a poruszanie niektórych z nich(np. kwestia krzyży w placówkach publicznych) może przynieść więcej szkody niż pożytku, natomiast powiedzieć, że jesteśmy państwem wyznaniowym to tak jakby powiedzieć, że Szwecja jest państwem komunistycznym.
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):I właśnie poglądy PO (nowoczesna Polska itp, InVitro itd) przekonują mnie za tą partią.

Co to jest nowoczesna Polska?

potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):A znowu faktem jest że PO nas "trochę" okrada i nikt temu nie zaprzeczy.

W jaki sposób PO nas okrada - proszę byś podał taki rodzaj okradania, którego nie stosowały inne partie.
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):PiS faktycznie są dziwni ale za razem jak rządzili było mniej bezrobotnych (ponoć)

Jak zauważył, hitman bezrobocie było większe, ale mogło Ci chodzić o to, że spadało. Jaki zatem jest związek między spadającym bezrobociem w tamtym okresie a rządami PiS?
potter28 - 2011-03-03, 12:41 napisał(a):A jak rządzi PO to znowu widać tendencję wzrostu poziomu życia (mimo okradania)

Co to znaczy, że tendencję tę "widać"? Wcześniej nie było widać?
potter28 - 2011-03-03, 14:50 napisał(a):Hmm a no np. nowoczesny program szkół i rozwoju..

Co to jest nowoczesny program szkół i rozwoju?
potter28 - 2011-03-03, 14:50 napisał(a):Akurat mówię o mojej okolicy, gdzie to widać

A wpływ na nowe drogi w Twojej okolicy miała władza centralna, czy władze samorządowe? Jeśli te drugie - kto rządzi w Twojej gminie?

Dodam jeszcze, że nie zadaję tych pytań, by się czepiać. Postaraj się na nie odpowiedzieć, choćby sam sobie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-03, 23:16:15

potter28 - 2011-03-03, 14:50 napisał(a):Klechy ?co to ;P

No bez kitu... Powiedz mi chłopcze, ile Ty masz lat?
potter28 - 2011-03-03, 14:50 napisał(a):Akurat mówię o mojej okolicy, gdzie to widać

Zatem podziękuj swoim samorządowcom, a nie parlamentarzystom, Tuskom, Kaczyńskim, czy innym rządzącym...
potter28 - 2011-03-03, 14:50 napisał(a):inVitro, podstawa.

Przypominam, że w 2001 roku SLD również obiecywało debatę nad invitro i ch... z tego wyszedł. Teraz zbliżają się wybory, więc będą Ci, jako młodemu, łykającemu jak pelikan, wyborcy, obiecywać loty w kosmos. Bylebyś oddał na nich głos.
Co do in vitro: była krótka debata, były głosowania nad ustawami i... cisza jak makiem zasiał. Widać, że in vitro nie jest Platformie po drodze, bo to wiązałoby się z ostrą debatą publiczną, na którą oczywiście Tusk pozwolić sobie nie może...

Poza tym, in vitro nie może być podstawą, a właściwie nie powinno: in vitro samo z siebie nie przysporzy nam wzrostu gospodarczego. In vitro powinno być miłym dodatkiem, wisienką na torcie moim zdaniem. Reforma ZUSowska, budowa dróg i autostrad, reforma służby zdrowia, wojska, czy chociażby reforma finansów publicznych, włączając w to likwidację niektórych ulg podatkowych i wyrównanie wieku emerytalnego - to jest w stanie przyspieszyć wzrost gospodarczy i obniżyć deficyt budżetowy. In vitro tego nie załatwi. Poza tym, po co Ci, w Twoim młodym wieku, in vitro akurat teraz, jak Państwo jest w mizernym stanie? Co Ci z tego, że będziesz miał możliwość wykonania zabiegu, skoro nie będziesz miał środków na wychowanie dziecka?
Codino - 2011-03-03, 19:27 napisał(a):Jeśli wziąć pod uwagę głosowania sejmowe to się różnią w 90% spraw, jednocześnie 90% kadr obu tych partii mogłoby się z powodzeniem zamienić miejscami i nikt różnicy by nie zauważył.

Ależ oczywiście, dlatego zgadzam się z Palikotem, że PiS zajął teraz de facto miejsce LPRu, poprzez te swoje nacjonalistyczne marsze z pochodniami, a PO przesunęło się w stronę PO-PiSu.
Codino - 2011-03-03, 19:27 napisał(a):To prawda, nie sposób jednak nie zauważyć, że przez cały okres rządów PiS bezrobocie spadało, a za rządów PO zaczęło rosnąć.

To prawda, nie sposób jednak zauważyć, że prawie przez cały okres rządów PO panował ogólnoświatowy kryzys, a następnie recesja, przez co rynek pracy również się pogorszył. PO miała pecha, po prostu. Ale, jak widać, sytuacja powoli, ale systematycznie się poprawia i stabilizuje...
Codino - 2011-03-03, 19:27 napisał(a):Bardzo przesadzasz.

Chyba jednak nie bardzo...
Codino - 2011-03-03, 19:27 napisał(a):Jest kilka spraw do załatwienia na linii KK - państwo, ale nie są to sprawy najważniejsze, a poruszanie niektórych z nich(np. kwestia krzyży w placówkach publicznych) może przynieść więcej szkody niż pożytku, natomiast powiedzieć, że jesteśmy państwem wyznaniowym to tak jakby powiedzieć, że Szwecja jest państwem komunistycznym.

Sorry, Codino, ale ja to właśnie tak widzę. Jak nazwiesz Państwo, które na każdą ważniejszą uroczystość zaprasza przedstawicieli jedynej słusznej religii? Jak nazwiesz Państwo, które co roku ładuje do kieszeni kleru setki milionów złotych, płaci katechetom za naukę religii w szkołach publicznych, sprzeciwia się i bezcześci inne symbole religijne poza tymi katolickimi? Jak nazwiesz Państwo, które w 2007 roku 40 milionów złotych ładuje w budowę Świątyni Opatrzności Bożej, które te pieniądze są tak naprawdę zrabowane nam, podatnikom, ponieważ to rozporządzenie jest niezgodne z Konstytucją? Jak nazwiesz Państwo, które nie ma pojęcia, ile pieniędzy czarna mafia pierze na swoich kontach bankowych (mówię o nieopodatkowanych pieniądzach dawanych "na tacę" i w kopertach po kolędzie - nikt nie zna wielkości tych przychodów, bo ani Kościół, ani Państwo nie prowadzą takich statystyk).
To jest Państwo wyznaniowe pełną gębą.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-03-04, 14:54:45

hitman1986- napisał(a):No bez kitu... Powiedz mi chłopcze, ile Ty masz lat?

Eh 16, ale nie o to tu chodzi. Nie za bardzo przytomnego umysłu byłem. Choruje miałem 38 stopni wrr..:(

Codino- napisał(a):Co to jest nowoczesna Polska?

No moim skormnym zdaniem, nowoczesne państwo to takie, które nie jest za bardzo związane z KK. Bo przecież powinniśmy mieć pełność wolności słowa. I dlaczego też w naszej Polsce trawa nielegalna .? ;/ Powinna być. Tak sama z InVitro i aborcją i eutanazją.. Każdego sprawa jak postępuje..
Nowoczesne państwa ma lepszą instarsutkure co troszkę u nas widać jest w lepszym stopniu niż kiedyś

Codino- napisał(a):W jaki sposób PO nas okrada - proszę byś podał taki rodzaj okradania, którego nie stosowały inne partie.


Chocby wyższy VAT.

Codino- napisał(a):Co to znaczy, że tendencję tę "widać"? Wcześniej nie było widać?


Choćby dam taki przykład dlaczego co raz więcej osób ma neta, cyfrową tel, nowoczesne tel. abonamenty sięgające 200zł
?
Więcej zarabiają na więcej ich stać proste? > lepsze życie jeśli większe zarobki ;)
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy polityczne

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-04, 15:56:26

potter28 napisał(a):
Codino napisał(a):Co to znaczy, że tendencję tę "widać"? Wcześniej nie było widać?
Choćby dam taki przykład dlaczego co raz więcej osób ma neta, cyfrową tel, nowoczesne tel. abonamenty sięgające 200zł
?
Więcej zarabiają na więcej ich stać proste? > lepsze życie jeśli większe zarobki ;)


A za rządów PiSu ludzie robili się coraz biedniejsi, zamieniali telefony tarczowe na takie z korbką, przerzucali się z internetu na telegazetę i zmniejszali abonament do 7,50...

Rząd ma wpływ na gospodarkę i najlepsze co może z tym zrobić to się jej nie dotykać... Wszystko zależy od okresu ale pomijając ten czynnik pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że rządy PiSu bardziej sprzyjały gospodarce niż PO ;)

potter28 napisał(a):I dlaczego też w naszej Polsce trawa nielegalna .?

Jak to nie, ja mam ładny trawnik... :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-05, 12:39:35

hitman1986 - 2011-03-03, 22:16 napisał(a):To prawda, nie sposób jednak zauważyć, że prawie przez cały okres rządów PO panował ogólnoświatowy kryzys, a następnie recesja, przez co rynek pracy również się pogorszył. PO miała pecha, po prostu. Ale, jak widać, sytuacja powoli, ale systematycznie się poprawia i stabilizuje...

Pech czy nie, recesja to świetna okazja do reform państwa i zwiększenia konkurencyjności państwa. Inwestycje w takim okresie mają większą wartość, więc trzeba coś zrobić by o nie zawalczyć, a tego u PO nie widziałem, poza działaniami marketingowymi czyli pokazywania zielonej Polski na tle czerwonej Europy.

Co do państwa wyznaniowego, znam te wszystkie sprawy które poruszyłeś i też uważam, że wymagają zmian, ale państwem wyznaniowym to jest Arabia Saudyjska, w Europie to się dawno skończyło i po prostu u nas pozostało jeszcze trochę nierozwiązanych problemów, którymi trzeba się zająć, ale do tego też jest potrzebne poparcie społeczne, bo niektóre z nich są zbyt błahe(np. kwestia krzyży w budynkach publicznych) by toczyć o nie wojny.

potter28 - 2011-03-04, 13:54 napisał(a):No moim skormnym zdaniem, nowoczesne państwo to takie, które nie jest za bardzo związane z KK. Bo przecież powinniśmy mieć pełność wolności słowa. I dlaczego też w naszej Polsce trawa nielegalna .? ;/ Powinna być. Tak sama z InVitro i aborcją i eutanazją.. Każdego sprawa jak postępuje..Nowoczesne państwa ma lepszą instarsutkure co troszkę u nas widać jest w lepszym stopniu niż kiedyś

Państwo pierwszych Piastów nie było związane z KK, narkotyki były w nim legalne, tak samo jak aborcja i eutanazja. Z kolei infrastruktura to bardziej mi pasuje do państwa bogatego, bo nawet najnowocześniejsze państwo bez odpowiednich zasobów finansowych autostrad nie wybuduje.

potter28 - 2011-03-04, 13:54 napisał(a):Chocby wyższy VAT.

Podwyższenie rodzaju już wcześniej stosowanego nie jest nowym rodzajem. Jeśli chodzi o wyższe podatki - tutaj trzeba przyznać PiS był jedyną partią, która podatki realnie obniżyła, szkoda tylko, że nie potrafili jednocześnie obniżyć wydatków. Jakby działali odpowiedzialnie to by tak właśnie uczynili, PO z kolei po prostu poszła na łatwiznę z podwyżką VAT czy akcyzy.

potter28 - 2011-03-04, 13:54 napisał(a):Choćby dam taki przykład dlaczego co raz więcej osób ma neta, cyfrową tel, nowoczesne tel. abonamenty sięgające 200zł?Więcej zarabiają na więcej ich stać proste? > lepsze życie jeśli większe zarobki

A wcześniej jak było?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Jacek i Agatka » 2011-03-05, 12:43:53

Brakło mi w ankiecie odpowiedzi ŻADNE, co prawda jest inne, ale Żadne nie znaczy INNE...

Receptą na dobre samopoczucie to nie angażować się za bardzo w politykę gdy nie mamy na nią wpływu, bądź bardzo znikomy.
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-03-05, 21:36:39

No wcześniej nie było aż tak dobrze, bo ludzie mniej zarabiali ;P
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-06, 23:36:35

potter28 - 2011-03-05, 20:36 napisał(a):No wcześniej nie było aż tak dobrze, bo ludzie mniej zarabiali ;P

No tak. Przed wojną w Polsce ludzie nie mieli telewizorów tylko czytali gazety, czy to znaczy, że Gierek był lepszy od Piłsudskiego?

Polityka to dość złożona sprawa, więc dobrze by było, byś czas, który Ci pozostał do wyborów poświęcił na zainteresowanie się jej problemami w trochę mniej powierzchowny sposób. Wtedy nie będziesz sobie pluł w brodę, że 4 lata wcześniej zagłosowałeś na kogoś, bo naiwnie uwierzyłeś w obietnice wyborcze.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poglądy polityczne

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-06, 23:56:15

Osobiście nie widzę nic na Polskiej scenie politycznej poza PiS-em, to co robił Ziobro, CBA to mi się podobało, bo teraz to jest walka CBA z klerem i takie newsy pojawiają się w kontekście afer i ich wykrywaniem :zalamany:
Mam brata od 2004 roku w PO i nie rozmawiam z nim o polityce bo to zawsze się kończy kłótnią, gdyż osobiście wymazałbym to ugrupowanie z Polskiej sceny politycznej, gdyż jest zakłamane, obłudne i steruje "umysłami" ludzi co pokazała scena na Ł3 w 2009 roku - otoczeni "towarzyszami broni" robią dla nich wszystko, tak jak wielce nieszanowny ówczesny minister schetyna, do tego akcja "widelec" - to tylko częściowy obraz paranoi, której szczerze nienawidzę - po "trupach" do celu i nieważna prawda - metodyka iście stalinowska :diabel:

Wolę PiS, ale nie dlatego że podobają mi się ich ideały - dlatego że nie ma właściwie w PL ugrupowania odpowiadającego mi w 100%, a oni częściowo choć wyznają dewizę: Bóg, Honor, Ojczyzna. A że jestem nacjonalistą marzy mi się takie ugrupowanie i co prawda jest NOP, ale to nie to i nie tędy droga :zdegustowany:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości

cron