Życie przez internet

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Życie przez internet

Postprzez night_rider » 2010-12-22, 15:21:27

Tak się ostatnio zastanawiałem, ponieważ jestem dość zabieganym człowiekiem i wszelkie udogodnienia załatwiania spraw przez internet po prostu oszczędzają mój czas, co jeszcze mogliby usprawnić? Co przydałoby Wam się najbardziej? Ja czekam na to, kiedy będę mógł załatwić wszystkie urzędowe sprawy jak np. rejestracja samochodu, tablice rejestracyjne mogły by być do nas przesyłane pocztą. Wolę poczekać dwa dni na gotowe tablice, niż brać wolne w pracy żeby stać w kolejce w urzędzie :diabel: .
Avatar użytkownika
night_riderNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-12-22, 15:18:40
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Aleksy » 2010-12-22, 16:35:29

Zgadzam się w 100%, sprawy urzędowe to chyba najbardziej denerwująca kwestia gdyż z powodu godzin otwarcia zawsze wiążą się z dniem wolnym w pracy :wsciekly:
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Życie przez internet

Postprzez dylan » 2010-12-22, 17:49:49

Wprowadziłbym internetowe zapisy w przychodniach . Jakoś prywatne lecznice nie mają z tym problemu, oprócz tego jest podgląd jak duże obłożenie jest na dany dzień u lekarza. Ostatnio byłem przeziębiony i strasznie mnie wkurzało, że najpierw leciałem żeby się zapisać, bo nie mogłem się dodzwonić, a potem drugi raz do lekarza. beznadzieja.

O i wiem, mogli by też zobić Lotto przez internet, lubię sobie od czasu do czasu puścić jakiś zakład, a ostatnio jak była kumulacja to stałem w kolekturze w sporej kolejce A tak, człowiek dla odstresowania w pracy sobie puści zakładzik, mnie to nawet taka "trójka" cieszy :) .
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-22, 19:46:27

Spraw urzędowych na pewno jeszcze długo długo nie będziemy załatwiać bezpośrednio* przez internet.


No faktycznie - brakuje Lotto przez neta :]


*bezpośrednio, bo pewnie istnieją jakieś strony/firmy które za pełnomocnictwo i grubą kasę zrobią to za nas :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez niania_ogg » 2010-12-28, 20:59:33

O lotto przez net by się sprawdziło. :)
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dylan » 2010-12-29, 15:24:02

niania_ogg napisał(a):O lotto przez net by się sprawdziło. :)


A czemu miało by się nie sprawdzić? Mam rodzine zagranica i jak bylem u nich to normalka, ze puszczaja zaklad przez neta. Nie wiem może Ty cenisz sobie sapcery do kolektury, ale ja juz 90 porc. rzeczy załatwiam przez internet bez niepotrzebnego chodzienia, dzwonienia, Lotto byloby tez naturalne gdyby było.
Prosty przykład jak są wyniki Lotka, to gdzie je sprawdzasz? Idziesz do kolektury po wydruk? Chyba raczej wchodzisz na ich strone, to samo byłoby z puszczaniem kuponu. Dla mnie to co jeszcze nie jest w interencie to wstyd i nasze polskie zacofanie. Mam nadzieję, że dobijemy kiedys do poziomu Zaachodu. :mrgreen:
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-29, 17:29:19

dylan napisał(a):
niania_ogg napisał(a):O lotto przez net by się sprawdziło. :)


A czemu miało by się nie sprawdzić? Mam rodzine zagranica i jak bylem u nich to normalka, ze puszczaja zaklad przez neta. Nie wiem może Ty cenisz sobie sapcery do kolektury,


Przecież koleżanka napisała, że uważa, że się sprawdzi... :pudlo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez niania_ogg » 2010-12-30, 14:14:58

No właśnie dylan czytaj ze zrozumieniem. :)
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dylan » 2010-12-31, 15:59:35

niania_ogg napisał(a):No właśnie dylan czytaj ze zrozumieniem. :)


Zwracam honor :pudlo:
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sago » 2011-04-30, 20:52:39

Rejestracja w przychodni byłaby dobra, ale generalnie jestem sceptyczna. Przeczytałam ostatnio książkę "Wielka sieć. E-seje z socjologii Internetu" i coraz bardziej, także na podstawie własnych doświadczeń z ludźmi, którzy w Internecie potrafią siedzieć godzinami, że to zatraca taką bezpośrednią komunikację. Ludzie zaczynają mieć pretensje o bzdety, o to, że ktoś nie zrozumiał czegoś na gg, a przecież to był tylko żart. Czasem dochodzi do jakiegoś absurdu.
Avatar użytkownika
SagoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2008-09-25, 15:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-30, 22:07:14

Sago - 30 kwi 2011 20:52 napisał(a):Ludzie zaczynają mieć pretensje o bzdety, o to, że ktoś nie zrozumiał czegoś na gg, a przecież to był tylko żart. Czasem dochodzi do jakiegoś absurdu.



Relacje (przyjaźnie) przez internet nie są wcale gorsze niż te zawierane w realu. Dzięki sieci masz możliwość poznania i obcowania z ludźmi, których nie miał byś możliwości nigdy poznać ze względu na dzielącą was odległość.
A w relacjach - czy to bezpośrednich czy poprzez ekran monitora dochodzi czasem do nieporozumień. Również z błahych powodów.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez feministka » 2011-05-18, 14:05:56

Mogliby wprowadzić lekarz interetowego, nie tylko rejestrację w przychodni ale też taką internetową przychodnie - na przykład wizyta u lekarza i konsultacja za pomocą kamery internetowej, oczywiście wtedy tylko, gdy nie potrzeba badania. Później lekarz wypisuje receptę i wysyła ją nam na maila :D a my do apteki internetowej i na drugi dzień dostajemy pocztą lekarstwo :) troche mnie poniosło, hehe. Prawda jest taka, że kiedyś pewnie wszystko będzie załatwiane przez internet, tylko czy to jest takie fajne, że ludzie przestana z domów wychodzić...?
Księżyc hak, gwoździe gwiazd przytrzymują niebo, co na głowę chce mi spaść.
Avatar użytkownika
feministkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2009-11-17, 01:01:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-05-19, 07:17:53

Myślę, że z czasem wszystko będzie można załatwić przez neta (oczywiście w granicach tego co się da) i nie wiem czy nie będziemy jeszcze tego żałować.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-05-24, 23:15:10

Będziemy i już często żałujemy. Społeczeństwo powoli zamyka się w 4 ścianach, czego sam jestem dobrym przykładem. Nawet ubrania kupuję wysyłkowo. Nie wiem czy sieć w takim wymiarze jest dobry. Może dobry jest, ale nie każdy potrafi umiarkowanie z niego korzystać. Za sprawami związanymi z urzędami - jestem za!
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-27, 23:16:53

Przecież to całkiem naturalne. Technologia zmienia kulturę bezpośrednio, zarówno na poziomie krajowym jako całej populacji jak i indywidualnym. Dlatego też rozwój i rozpowszechnienie internetu zmieniło życie każdego z nas. Jednych bardziej, innych mniej. Tak samo było gdy pojawiły się telefony komórkowe czy też gdy telewizja zaczęła zastępować radio. To są naturalne przemiany kulturowe, które są spowodowane innowacjami technicznymi. To się dzieje od stuleci i nie jest żadnym nowym zjawiskiem, by panikować nad tą kwestią. Jedyna różnica według mnie polega na tym, że teraz ludzie są nieco bardziej świadomi zachodzących przemian i wyraźniej je dostrzegają.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Maciej » 2011-05-30, 11:08:11

Dokładnie, wszystkie urzędowe sprawy fajnie byłoby załatwiać przez internet. Wszelkie rachunki za gaz, prąd, wodę :D Rejestracja w przychodni online też byłaby niezła. Nie widzę problemu. Każdy się musi zarejestrować, założyć swoją kartę, potem wybrać odpowiedniego lekarza, zobaczyć kiedy jest wolny termin i się zapisać. Proste jak budowa cepa. A jakie szybkie :D !!!
Avatar użytkownika
MaciejNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2011-05-12, 11:07:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-03, 23:14:06

Rejestracja w przychodni przez Internet? Bez przesady, ja tam idę do mego rodzinnego i jestem z miejsca przyjmowana:) Czekam góra 15 minut, obojętnie o jakiej porze dnia się zjawię. Natomiast rejestracja w przychodniach specjalistycznych - tutaj uważam, że i tak lepiej zadzwonić, bowiem o pewne rzeczy można dopytać.

Poza tym, zwróćcie uwagę, że gdyby rejestrowanie się do przychodni mogło odbywać się również metodą elektroniczną, placówki musiałyby zatrudnić dodatkowy personel, który by te wszystkie zgłoszenia internetowe wprowadzał do grafików lekarzy. Aktualnie telefony odbierają te same pielęgniarki, które siedzą w rejestracji i wykonują również inne prace, typu wyjmowanie kart, zanoszenie lekarzowi, wypisywanie recept. Ale raczej mało prawdopodobne, by w przypadku dojścia możliwości rejestracji przez Internet, ten obowiązek został zwalony na te same osoby. Także pociągnęłoby to za sobą kolejne etaty opłacane z pieniędzy publicznych.

Jesteście tego absolutnie pewni, iż chcecie opłacać ze swoich podatków mnóstwo dodatkowych etatów w tym kraju, tylko po to, by mieć możliwość załatwienia takich spraw przez Internet? Zapewniam, że w perspektywie ogólnej dużo taniej wyjdzie po prostu zadzwonić.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-06-04, 14:34:35

cre[a]tive - 2011-06-03, 23:14 napisał(a):Rejestracja w przychodni przez Internet? Bez przesady, ja tam idę do mego rodzinnego i jestem z miejsca przyjmowana:) Czekam góra 15 minut, obojętnie o jakiej porze dnia się zjawię.

Ja ostatnio 1 dzień musiałem czekać, ale to i tak wcisnęli mnie, bo tak to 3 dni oczekiwania jest.

cre[a]tive - 2011-06-03, 23:14 napisał(a):Poza tym, zwróćcie uwagę, że gdyby rejestrowanie się do przychodni mogło odbywać się również metodą elektroniczną, placówki musiałyby zatrudnić dodatkowy personel, który by te wszystkie zgłoszenia internetowe wprowadzał do grafików lekarzy. Aktualnie telefony odbierają te same pielęgniarki, które siedzą w rejestracji i wykonują również inne prace, typu wyjmowanie kart, zanoszenie lekarzowi, wypisywanie recept. Ale raczej mało prawdopodobne, by w przypadku dojścia możliwości rejestracji przez Internet, ten obowiązek został zwalony na te same osoby. Także pociągnęłoby to za sobą kolejne etaty opłacane z pieniędzy publicznych.

Można byłoby to zautomatyzować - aby rejestracja od razu wprowadzała w elektroniczny kalendarz tego pacjenta i tyle :)

cre[a]tive - 2011-06-03, 23:14 napisał(a):Zapewniam, że w perspektywie ogólnej dużo taniej wyjdzie po prostu zadzwonić.

Nie jestem do tego tak przekonany :cool:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-04, 17:39:17

BlueMan - 04 cze 2011 14:34 napisał(a):Można byłoby to zautomatyzować - aby rejestracja od razu wprowadzała w elektroniczny kalendarz tego pacjenta i tyle :)



OK, ale taki system trzeba by stworzyć i wprowadzić w milionach przychodni i oddziałów w całym kraju. Wyobrażasz sobie, ile to pochłonęłoby pieniędzy z budżetu państwa, w którym i tak jest permanentna dziura?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-06-06, 09:17:28

No niekoniecznie - każda przychodnia mogła by mieć swój elektroniczny terminarz ;)
Kwestia administracji wewnątrzprzychodniowej to już jej prywatna sprawa, czy zapisuje to w księdze, na karteczkach na lodówce, czy w elektronicznym terminarzu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Następna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości

cron