bardzo zniszczone włosy...:/

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez alma » 2009-03-10, 01:35:23

Mam bardzo zniszczone włosy- robiłam na nich pasemka, prostowałam, suszyłam gorącym powietrzem i teraz nie jestem w stanie sobie z tym sianem poradzić. Postanowiłam skupić się teraz na pielęgnacj, ratowaniu włosów (cóż lepiej późno niz wcale :pudlo: ) i zastanawiam się jakie kosmetyki są najlepsze. Wybór jest duży, dlatego proszę o radę osoby, które miały podobny problem.
Avatar użytkownika
almaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2007-11-25, 11:36:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez makoomba » 2009-03-10, 10:33:50

Nie wiem jakie kosmetyki, ale na kondycje włosów dobrze wpływa picie tranu.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez privace » 2009-03-10, 13:18:07

Po pierwsze ściąć- jak najkrócej, ale chociaż końcówki obowiązkowo.
po drugie- nie myć w gorącej wodzie!
Po trzecie- nie suszyć suszarką, nie trzeć ręcznikiem- owinąć, lekko przyklepać i potem włosy niech schną same.
Rozczesywać delikatnie, ja włosy spryskuję odżywką Gliss Kur Hair Repair i obywa sie beż plątania i szarpania.
Co do kosmetyków- najlepiej iść do dobrego fryzjera na odżywczą kurację. Ewentualnie w aptece kup henna wax threatment. I stosuj nie odżywki, lecz maseczki do włosów.
Z domowych sposobów- pozwól się włosom przetłuścić, zabarykaduj się i niech wyglądają wstrętnie przez tydzień ;) Ponoć rewelacyjnie na włosy działa majonez-Na brudne włosy, warstwami kładziesz majonez. czekasz 15-20 minut i normalnie myjesz.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez olka5 » 2009-03-10, 14:28:03

Nie próbowałam jeszcze maseczki z majonezu ale moze warto. Ja tez miałam zniszczone włosy ale jakos po wielu eksperymentach u fryzjera a potem w domu ich stan sie polepszył.Fryzjer nakładał mi cement na włosy ale nie widziałam zeby był jakis rezultat. W domu natomiast nakładałam odzywke do włosów rozjasnianych Dove . Po miesiacu włosy sa fajnie odzywione i nie mam efektu siana na głowie.
Ale z ta maseczka spróbuje
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez kamil » 2009-03-10, 23:43:58

Ja słyszałem że picie soku z pokrzyw wpływa bardzo dobrze na włosy. Można też iść do apteki i poradzić się farmaceutki o jakieś dobre tabletki.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez astarte » 2009-03-11, 10:12:28

kamil napisał(a):Można też iść do apteki i poradzić się farmaceutki o jakieś dobre tabletki.


Ostatnio moje włosy nie są w najlepszej kondycji-wypadają i łamią się.Dlatego zaczęłam brać Merz Spezial. Ma poprawić kondycję skóry włosów i paznokci. No i jak dla mnie -działa.Włosy a zwłaszcza cera dużo się poprawiła :)

Jeszcze słyszałam coś o szamponie z czarnej rzepy, że dobry na poprawę kondycji włosów.Ale nie wiem czy przesuszonych ...
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez okrushek » 2009-03-17, 23:18:27

jesli prostujesz włosy to ich nie susz! zlota zasada.. to dwie rzeczy ktore niszcza wlosy jak cholera.... :/
w takiej sytuacji maseczka (niebieska) Dove przede wszystkim. leżąc w wannie naloz ją i zostaw na glowie przynajmniej na 7-10 minut przy każdym myciu. troche to potrwa, ale gwarantuje ze pomoże. Jelsi nie maseczka to odżywka, ale też potrzymaj ją chwilkę dłużej ;)
widzialam ostatnio w sklepie ze Dove wypuscil tez serie dla wlosow ktore mają duzo kontaktu z ciepłem, też możesz sprobowac.
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez paimka » 2009-03-18, 15:54:50

a ja słyszałam że jajka i piwo. Tak na poważnie to tylko dobre a co za tym idze drogie kosmetyki dobrze i w miarę szybko działają. Polecam loreal'a linię profesjonalną.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez okrushek » 2009-03-18, 23:16:03

niekoniecznie drogie ;) ja proponuje Dove. wiem, powtarzam się, ale nie sa drogie, bo odżywka 6-8zł a maseczka 10-12zł. starcza na wiele razy bo dobrze sie rozprowadza i świetnie działa już po pierwszym użyciu ;)
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez pleple » 2009-03-19, 13:34:58

ja też słyszałam, że jajko i piwo a z rzeczy takich mniej babcinych sposobów, to radical ampułki i szampon i ew. tabletki lub odżywka wax :)
a na puszenie się i sianko na glowie, to może pantene pro v? teraz jakiś nowy jest, bodajże intensywna regeneracja. ja nie mam szamponu, bo używam z czarnej rzepy ale mam odżywkę i polecam
Było
Minęło
Nie wróci
Avatar użytkownika
plepleNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2006-11-17, 21:06:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez paimka » 2009-03-20, 14:13:05

okrushek napisał(a):niekoniecznie drogie ;) ja proponuje Dove


Dove nieeee... To jest jak półprodukt zastępczy odżywki a nie odżywka.

Odżywki tylko profesjonalne. Bardzo dobry jest jedwab biosilku jako odżywka bez spłukiwania. Drogi ale bardzo wydajny. Do spłukiwania to polecam lorea'l intensive repair.

Szampon używam rumainkowy J&J :) bardzo mi odpowiada :))
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez Q3lo » 2009-03-20, 14:29:43

Wszystkie te wasze maseczki, kremy, róznego rodzaju preparaty, suszenie, prostowanie niszczą włosy. Ja nie używam niczego poza dobrym szamponem i mam lśniące, mocne włosy ;)
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez Codino » 2009-03-20, 14:55:18

mozna we włosy pokroic cebule, dodac troche tluszczu(najlepiej smalcu), do tego pomidory, jakas papryka, na to wszystko jajko, ser i głowa do piekarnika na 30minut - 200 stopni.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-20, 14:57:13

pleple napisał(a):ja też słyszałam, że jajko i piwo


Znaczy, że trzeba żłopać dużo piwa i żreć jajka?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez paimka » 2009-03-20, 15:08:39

Codino napisał(a):dodac troche tluszczu(najlepiej smalcu),

Albo nie myć włosów przez tydzień :P. Jaka oszczędność czasu i pieniędzy :mrgreen:

Q3lo napisał(a):Wszystkie te wasze maseczki, kremy, różnego rodzaju preparaty, suszenie, prostowanie niszczą włosy. Ja nie używam niczego poza dobrym szamponem i mam lśniące, mocne włosy ;)

To żeś się pochwalił nieznajomością siebie i brakiem logicznego myślenia. Używać trzeba głowy wszędzie nie ważne czy to jest temat o włosach czy elektronice.
Mężczyźni dużo częściej ścinają włosy i zazwyczaj mają krótkie(mniemam że Ty też takie masz). Co za tym idzie są częściej ścinane i wszystkie ubytki, które tworzą się na włosach spadają za każdym pociągnięciem maszynki czy też ścięciem nożyczek. Toteż masz lśniące, piękne włosy tylko dlatego, że nie są długie.
Kobiety zazwyczaj(toteż nie reguła, ale większość) mają długie włosy, które z czasem się niszczą.
Nie odwiedzają tak często fryzjera jak wy- mężczyźni. By wyglądały cały czas tak jak po wyjściu od fryzjera: muszą o nie dbać- nakładając maseczki i inne "cuda nie widy".
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez Q3lo » 2009-03-20, 17:29:44

Mam długie włosy, zapuszczam już 7 miesięcy.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez paimka » 2009-03-21, 01:16:34

Q3lo, taaaaaak jasne mówisz o tych 3 mm ;]

Oszust :boks: :D
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez Q3lo » 2009-03-21, 11:03:49

Nigdy nie miałem 3 mm nawet jak się scinałem na którko ;)
właśnie zmierzyłem i mam juz prawie 20cm ;)
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez okrushek » 2009-03-21, 17:18:41

paimka napisał(a):Dove nieeee... To jest jak półprodukt zastępczy odżywki a nie odżywka.

moze i jest polproduktem, ja sie nie znam. jednak widze efekty bardzo szybko więc polecam do bardzo zniszczonych wlosow.

paimka napisał(a):Bardzo dobry jest jedwab biosilku jako odżywka bez spłukiwania.

uzywałam go przez dwa miesiace, i nie widziałam rezultatów - żadnych. pozniej dowiedziałam się, że jedwab ten jedynie pokrywa włosy tworząc dla nich ochrone, ale nie pomaga ich regenerować
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: bardzo zniszczone włosy...:/

Postprzez paimka » 2009-03-21, 19:50:49

Q3lo napisał(a):mam juz prawie 20cm


Na du... czy na jajach?
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości

cron