Co ostatnio oglądałaś/eś?

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-02-23, 00:39:04

Są tematy co ostatnio przesłuchałeś, co przeczytałeś ale nie ma tego tematu dotyczącego filmów ;) . Zatem zaczynamy zabawę:

Fala
Obrazek
Film, powstały na podstawie powieści Todda Strassera o tym samym tytule, opowiada o autentycznym eksperymencie, który miał miejsce w 1967 r. Nauczyciel historii Rainer Wegner, chcąc przybliżyć uczniom pojęcie autokracji, powołuje do życia - w ramach eksperymentu pedagogicznego, ruch "Fala". Wszyscy, którzy nie chcą przystąpić do ruchu zaczynają być traktwani jak wyrzutki społeczeństwa. W ciągu tygodnia zaledwie, uczniowie klasy podporządkowują się nadrzędnej roli nauczyciela, a eksperyment z historycznej zabawy zmienia młodzież w jeden organizm poddany dyktaturze.


Film naprawdę warty obejrzenia - opowiada o tym jak można wpłynąć na innych, i jakie mogą być tego skutki. Dobra gra aktorska i sam pomysł filmu sprawia, że człowiek nie ma ochoty przestać go oglądać. Polecam wszystkim, którzy lubią dobre kino psychologiczne ;).
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-02-23, 16:34:41

evil napisał(a):Fala

Niezły film, pozytywnie mnie zaskoczył.

Wanted (Ścigani)
Obrazek

Młody mężczyzna (James McAvoy) dowiaduje się, że jego zaginiony ojciec w rzeczywistości jest zawodowym zabójcą. Kiedy ojciec zostaje zamordowany, syn zostaje zwerbowany do organizacji, która wyszkoliła jego ojca. Dostaje nauczyciela o imieniu Sloan (Morgan Freeman). Pod jego okiem chłopak przechodzi trening, który ma sprawić, że zajmie miejsce swojego ojca.


Filmowa adaptacja komiksu wyreżyserowana przez Timura Bakmambetova, twórcę "straży nocnej" i "strazy dziennej", z doborową obsadą aktorską. Pozycja dla fanów szybkiej akcji oraz efektów specjalnych rodem z "Matrixa" .
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Suceed » 2009-02-23, 20:00:51

Facet pełen uroku
Good Luck Chuck (2007)
Obrazek
Wieczorne eskapady z zawsze inną pięknością? To dopiero szczęście! Charlie Logan (Dane Cook) jest facetem nietypowym, bowiem przed jego drzwiami zawsze stoi kolejka urokliwych kobiet. Wszystko za sprawą swoistej klątwy, na skutek której, każda samotna dama po nocy spędzonej z Charliem, spotyka miłość swojego życia. Mężczyzna, niczym talizman, pomaga poznać singlom ich drugie połówki. Gdy jednak sam natrafia na bratnią duszę o imieniu Cam (Jessica Alba), „urok" ukazuje swoją mroczną stronę. Teraz, chcąc zatrzymać kobietę swoich snów, Charlie musi zrobić wszystko, by zniechęcić ją do spędzenia z nim nocy, w przeciwnym wypadku straci Cam na zawsze...


Nie przepadam za komediami romantycznymi, jednak z nudów postanowiłem sobie obejrzeć ten film. I nie żałuje naprawdę przyjemnie się oglądało i nawet się pośmiałem. Warto dodać, że w filmie gra Jessica Alba ;)
W sam raz na poprawę nastroju.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez hitman1986 » 2009-02-23, 22:00:16

Appaloosa
Obrazek
Dwóch rewolwerowców Virgil Cole i Everett Hitch przyjeżdżają do małego miasta Appaloosa. Mają stawić czoła terroryzującemu mieszkańców Randallowi Bragg. Ich plany pokrzyżuje uwodzicielska Allie French.


Fajny western, z resztą pisałem o nim już w innym wątku...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Q3lo » 2009-02-23, 22:20:21

W sumie to takiego tematu nie ma ale w nowinkach kinowych kazdy pisze co ostatnio ogladał wiec wydaje mi się ze ten temat jest zbędny.

btw "The Wave", "Falę", "Die Welle" ogladałem ze 3 tygodnie temu - bardzo dobry film, polecam!
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-02-23, 22:42:24

dla mnie temat nowinki kinowe to temat o tym co ma dopiero wejść na ekrany kin - ten temat ma służyć wyrażeniu opinii co ostatnio ogólnie oglądaliśmy bo jeden ogląda filmy na bieżąco drugi film co 5lat.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez BlueMan » 2009-02-24, 00:30:08

Ciekawy Przypadek Beniamina Buttona
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-02-24, 00:47:54

BlueMan napisał(a):Ciekawy Przypadek Beniamina Buttona

BlueMan Ty jako admin dawaj userom jakiś przykład! weź wysil szare komórki i rozwiń temat.

Ja jestem świeżo po obejrzeniu filmu:
Walkiria
Obrazek
Oparta na faktach historia zamachu na Adolfa Hitlera, który w krytycznym momencie II wojny światowej zorganizowała grupa niemieckich wojskowych pod wodzą pułkownika Klausa von Stauffenberga.

zastanawiam się do tej pory w czym problem, ponieważ dla mnie film jest totalną klapą. Widziałam zdecydowanie lepsze filmy mówiące o tej historii...Rola szukającego w życiu honoru i chwały Cruisa jest po prostu nędzna.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Q3lo » 2009-02-24, 01:38:36

evil, i jak wrażenia? Faktycznie taki słaby jak mówisz? Właśnie mi się ciągnie z zamiarem nie dla siebie a dla znajomego, Nie lubie Toma Cruisa i przez to pewnie nie strawie tego filmu.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-02-24, 16:45:38

Genova
Obrazek

Mary (11 lat) i Kelly (16) jadą wraz z ojcem na rok do Genui, aby rozpocząć od nowa swoje życie po wypadku samochodowym, w którym zginęła ich matka.
Mary, która spowodowała wypadek, nawiązuje kontakt z duchem matki. Kelly zaś nie może dojść do porozumienia z ojcem, który nie potrafi jej zastąpić matki. Pewnego dnia niemal dochodzi do ponownej rodzinnej tragedii... Akcja filmu rozgrywa się w ciemnych i posępnych klimatach współczesnej Genui.


Film się fajnie ogląda, natomiast brakuje mu tego czegoś co pozwoli go zapamiętać na dłużej. Ot taka ładnie pokazana historyjka dziejąca się w klimatycznym włoskim miasteczku i nic więcej.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-02-24, 20:57:30

Q3lo napisał(a):evil, i jak wrażenia?

nie mam wrażeń po tym filmie - przykryło je 10kilo mułu... moja ocena 1/10 - może komuś się spodoba dla mnie ten film to dno - pod względem gry aktorskiej, i wielu innych czynników.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-02-25, 10:23:42

evil napisał(a):Walkiria


FIlm moim zdaniem mocno przeciętny.
Gra Tom Cruise'a słaba, kolorytu filmowi dają głównie drugoplanowe postacie.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez nata » 2009-02-25, 12:13:24

mam wrazenie, ze zniknal moj post... oraz post kolezanki - posty nie powinny byc usuwane, bo wprowadza sie zamieszanie na forum - sam o tym wczoraj przeczytalem !

a co Walkirii - duzo ludzi pisze i przytacza przeklamywanie historii podobnie jak w Oporze
ja nie zgadzam sie z ta opinia - film dosyc dobrze oddaje fakty
uwaga - nie jest to film jedynie o Stauffenbergu :)
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Guciu » 2009-02-25, 20:09:50

Ostatnio obejrzałem The Reader z oscarową rolą Kate Winslet. Zajebisty jest. Ciekawie opowiedziana historia miłosna i oczywiście Kate daje czadu ;-) Polecam.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez nata » 2009-02-25, 20:13:38

podaje opis, zeby bylo wiadomo o jaki film chodzi :)

Oparty na bestsellerowej powieści, „Zaklinacz słów”, to hipnotyzująca historia pełnej tajemnic miłości, której akcja toczy się w targanych wojną i powojennych Niemczech. Hanna (Winslet) udziela pomocy Michaelowi Bergowi (Kross), który zasłabł na ulicy, wracając ze szkoły. W ten sposób krzyżują się losy młodego wrażliwego ucznia i pięknej, choć starszej od niego kobiety, którą jest zafascynowany od pierwszej chwili. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem namiętnego romansu, zakończonego nagłym i tajemniczym zniknięciem kobiety. Mija osiem lat. Michael jest studentem prawa i śledzi procesy nazistowskich zbrodniarzy. W tych właśnie, jakże odmiennych, okolicznościach spotyka ponownie swoją dawną kochankę. Hanna oskarżona jest o popełnienie odrażających zbrodni…
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez mleczna » 2009-02-27, 01:51:55

Szept serca...stare, wiem...ale to taka piękna historia... ;(
Wrocław 2012! http://www.wroclaw2012festival.pl Nie mogę się już doczekać...hi hi
Avatar użytkownika
mlecznaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2009-02-16, 23:08:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez nata » 2009-02-27, 01:59:31

mleczna napisał(a):Szept serca...stare, wiem...ale to taka piękna historia... ;(


ooo manga :D
zadziwiajaca jest dbalosc o szczegoly (kreska i muzyka) - fabula lekka i przyjemna, jednak najlepsza do zrozumienia w mlodym wieku - pozniej staje sie zbyt banalna...

polecam!
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez kamil » 2009-02-27, 09:15:42

Suceed napisał(a):Facet pełen uroku
Good Luck Chuck (2007)
Obrazek
Wieczorne eskapady z zawsze inną pięknością? To dopiero szczęście! Charlie Logan (Dane Cook) jest facetem nietypowym, bowiem przed jego drzwiami zawsze stoi kolejka urokliwych kobiet. Wszystko za sprawą swoistej klątwy, na skutek której, każda samotna dama po nocy spędzonej z Charliem, spotyka miłość swojego życia. Mężczyzna, niczym talizman, pomaga poznać singlom ich drugie połówki. Gdy jednak sam natrafia na bratnią duszę o imieniu Cam (Jessica Alba), „urok" ukazuje swoją mroczną stronę. Teraz, chcąc zatrzymać kobietę swoich snów, Charlie musi zrobić wszystko, by zniechęcić ją do spędzenia z nim nocy, w przeciwnym wypadku straci Cam na zawsze...


Nie przepadam za komediami romantycznymi, jednak z nudów postanowiłem sobie obejrzeć ten film. I nie żałuje naprawdę przyjemnie się oglądało i nawet się pośmiałem. Warto dodać, że w filmie gra Jessica Alba ;)
W sam raz na poprawę nastroju.


Oglądnąłem i musze powiedzieć że naprawde fajna komedia, można się było pośmiać.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-02-27, 11:06:56

Hurt Locker
Obrazek

Akcja filmu dzieje się w Iraku i opowiada o dokonaniach elitarnej jednostki saperów. Zmuszeni do niebezpiecznej gry w kotka myszkę w zamęcie wojny, łączą swoje siły, gdyż w miejscu, w którym sie znajdują każdy człowiek może się okazać potencjalnym wrogiem, a każdy obiekt - śmiertelną bombą.


Niezły film traktujący o wojnie w Iraku, dobrze oddający tamtejszą rzeczywistość. Polecam każdemu kto lubi tego typu klimaty.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez nata » 2009-02-27, 11:41:39

makoomba napisał(a):Niezły film traktujący o wojnie w Iraku, dobrze oddający tamtejszą rzeczywistość. Polecam każdemu kto lubi tego typu klimaty.


jeden z moich ulubionych - wojna z terroryzmem wsiac trwa, wiec temat zupelnie na czasie :)
Jeremy Renner poraz kolejny idealnie wczul sie w role zolnierza. nie bez znaczenia maja rowniez wspaniale wojenne zdjecia - jesli ktos lubi takie klimaty, to na pewno bedzie zadowolony :)
szkoda tylko, ze film nie byl do tej pory wyswietlany w polskich kinach...
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości

cron