Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez kris0181 » 2008-05-23, 21:22:42

Postanowilem nie męczyć sie dalej z 'super hiper zawrotną' prędkością mojego internetu i zmienić jak najszybciej dostawce... :looka:
Obecnie mam radiówke jakiegos regionalnego dostawcy... Wtedy nie bylo innej mozliwosci i bralem co dawali. A ze antena stoi na mojej posesji to mam go za darmo xD Co z tego ze za darmo jak mozna szału dostac korzystając z internetu... :znudzony: chcąc załatwic jakąś prostą podrzedną nawet sprawe czekam niemiłosiernie długo az otworzą mi sie strony... :mur:

Ale nie o tym... Mam dylemat którego dostawce wybrać... Mam do wyboru TP, Netia, Orange i Plus ... i moze jeszcze jakiegos dostawce o którym nie wiem a Wy moze zaproponujecie...
Chciałbym sie dowiedziec jakie macie zdanie na temat wymienionych przeze mnie sieci... Moze korzystacie z nich albo wasi znajomi...? Pomóżcie w dobrym wyborze.
pozdrawiam ;)
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez Suceed » 2008-05-23, 21:50:25

kris0181 napisał(a):Mam do wyboru TP, Netia, Orange i Plus

Netie także masz do wyboru ;) Usługa jest świadczona na linii TP SA.
Ceny maja bardzo atrakcyjne i jakość usługi stoi na bardzo wysoki poziomie. Korzystam od grudnia (1 Mbit) Zawsze uzyskuje transfer maksymalny. Dotychczas miałem tylko raz awarie. Jednak była ona spowodowana wadliwym okablowaniem :] wymiana nastąpiła w czasie 1 tyg (Jednak tym się zajeli panowie z TP SA, Netia tylko przyspieszyła ten proces). W tym okresie zdarzały sie częste disconnecty. Obecnie zero problemów net jest 24/7. Wiem bo korzystam z routera i z ciekawości sprawdzam logi ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez kris0181 » 2008-05-23, 22:01:37

Od razu zaznaczam ze jestem ciemny w te klocki...
Skoro jest Netia jest na linii TP to zeby mi zalozyli muszą miec najpierw zgode TP.... z moze nie...?
Netia oferuje tez internet bezprzewodowy...jak to z nim jest...?

Właśnie sprawdzilem tu -> http://neostrada.pl/tpsa/run?n=neo_prefix&p1=check1 czy moge zalozyc Neo...i sie okazalo ze nie... A moze to jest mało wiarygodne...? Rok temu chcialem załozyc neo ale tez nawijali ze nie ma warunkow tech. ... a sąsiad 200m ode mnie ma te warunki...? czy to normalne...?
Jak to jest z tą neo...? :znudzony:
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez kamil » 2008-05-25, 10:24:54

Żeby mieć internet z neti, muszisz miec telefon tp. My też w salonie mamy ten internet z neti 1Mbit/s jest szybki, polecam. Za 1Mbit/s zapłacisz jedynie 44 zł. W domu mam z multimedi - 512Kbit/s też jest w miare szybki, brak internetu to rzecz która sie nie zdarza. Jedyną wade jaką mają to jest cena. Ja płace 64 zł, no ale u mnie nie ma możliwości nic konkretniejszego.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez kris0181 » 2008-05-25, 18:42:54

Telefon mam w TP...a na stronce pokazują ze nie mam mozliwosci tech... moim zdaniem to jakies bzdury skoro mój sąsiad tez ma tel. w TP a neta mu założyli... :looka:
ooooo.... o multimedii tez pomysle...
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez evil » 2008-05-25, 18:54:13

kris0181 napisał(a):Telefon mam w TP...a na stronce pokazują ze nie mam mozliwosci tech... moim zdaniem to jakies bzdury skoro mój sąsiad tez ma tel. w TP a neta mu założyli... :looka:

jemu mogli założyć - z bardzo prostej przyczyny. Do świadczenia usług internetowych przez TP czy na łączach TP (jak np. Netia) potrzebne są centrale cyfrowe, na każdej takiej centrali jest ograniczona liczba nazwijmy to slotów do których można podłączyć użytkownika końcowego, załóżmy, że na centrali do której należysz jest 100wolnych slotów a Ty jesteś 101 użytkownikiem - w takim wypadku usługi Ci nie podłączą... najprostszym rozwiązaniem będzie złożyć zgłoszenie i czekać na jego finał, informacje na stronie TP też mogą nie być aktualne więc nie ma na co czekać tylko składać wniosek.
Mam nadzieję, że w prosty sposób wszystko wytłumaczyłam.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez kris0181 » 2008-05-25, 19:12:58

evil napisał(a):Mam nadzieję, że w prosty sposób wszystko wytłumaczyłam.

Nom :) Teraz mam wreszcie ogólny pogląd na sytuację. Bo jak sie staralem rok temu o Neo to mowili tylko ze nie ma mozliwosci tech i nic wiecej wydukac nie chcieli...albo byl taki pracowanik ze g...o wiedział... :looka:
Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba wybrac sie do TP i skakac im nad głowami :D
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez olka5 » 2008-11-06, 16:56:12

A teraz jest bardzo fajna promocja świateczna w Netii
I co wazne dla kobiet ,mozna przy okazji dostac np. masaż dla dwojga,ewenntualnie ;-) gokarty
http://telepolis.pl/news.php?id=13014
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez bombom » 2008-11-06, 23:14:32

już chyba gdzieś pisałem, że netia jest solidną firmą. no i promocja raczej ma nie od parady. wcześniej w końcu mieli internet 4 Mb/s w cenie 1 Mb/s u konkurencji. to o czymś świadczy. nie wiem czy gokatry są takie typowe dla kobiet :P już bardziej kucyki, ale na pewno sporo fajnych rzeczy jest w tym tzw. "katalogu marzeń". ja bym się szczerze mówiąc sushi chętnie nauczył robić.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez Lawenda » 2008-11-06, 23:36:43

bombom napisał(a):już chyba gdzieś pisałem, że netia jest solidną firmą. no i promocja raczej ma nie od parady. wcześniej w końcu mieli internet 4 Mb/s w cenie 1 Mb/s u konkurencji. to o czymś świadczy. nie wiem czy gokatry są takie typowe dla kobiet :P już bardziej kucyki, ale na pewno sporo fajnych rzeczy jest w tym tzw. "katalogu marzeń". ja bym się szczerze mówiąc sushi chętnie nauczył robić.


mam inne zdanie o netii , miesiąc w ich dziale handlowym sprawił,że jest to ostatnia firma jakiej ufam co do sprzedaży.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez gizd » 2008-11-07, 15:38:17

jeśli o internecie mowa to tez mam swoją historię : mam obecnie radiówkę płacę na razie 45 zł za niby "768 kb/s w nocy przyspiesza " ale te 45 zł to jakieś chyba żarty bo na początku można było powiedzieć że było 512 w nocy noo juz był 1 mb racja ale później doszło ludzi z radiówką z mojej okolicy i podejrzewam że musiał admin gdzieś to upchać moim kosztem i miałem niedawno chyba z 256 kb ;/ w nocy tak samo , pogadałem z nimi trochę hałasu narobiłem i łaskawie mi powiedzieli że za 10 zł więcej mogę miec z 768 na 1 mb tiaaaaaaaaaaaaaaa i łaskawie powiedzieli że moge sobie przetestować różnicę na 2 miesiące za cenę 45 a później juz 55 ale co z tego jeśli wcześniej miałem niby 768 a było 256 oczywiście oni tak nie uważali i teraz mam tak jak na początku gdzieś tak 512 a ze niby 1 mb i od stycznia musze wtedy płacić 55 zł ;/ i coooo zrobić stacjonara nie mam nie chce nie opłaca mi sie O D P A D A , ale mam prośbę o resztę opcji : bo na pewno mam jakiegoś innego admina z radiówką w okolicy i jak to wygląda z radiówami wszystkie takie same niezależnie od admina czy raczej gdy porządny admin to i radiówka czy lepiej juz ten bezprzewodowy ?, tak żebym płacił max 55 zł na miesiąc ;) montaż obojętnie
pisać na gg jak ktoś chce jakaś gre ;p i pisać na gg jak ktoś się dobrze zna na kartach graficznych ;p
Avatar użytkownika
gizdNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-07-24, 22:09:17
Lokalizacja: z zadupia
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez hitman1986 » 2008-11-07, 21:30:52

A ja mam Play Online i sobie chwalę, o! :D
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez gizd » 2008-11-07, 21:59:15

a dasz jakieś szczegóły jaki modem czy na abonament i w ogóle jak to jest pobieram np. 5 gb z neta i zwalnia mi internet i po miesiącu znowu jest normalnie ? a powiedzmy kupie sobie blueconnect 49 i tam jest tylko 1 gb do wykorzystania ale jest prędkość 7,2 megabita /s jak sie to ma do gierek przez multiplayer? nic nie rozumiem najlepiej bylo by zadzwonić , pójść popytać do tesco :) ale to jest forum więc liczę na odpowiedz :) pójść też pójdę ale juz jakiś ogólny zarys chce mieć =)
pisać na gg jak ktoś chce jakaś gre ;p i pisać na gg jak ktoś się dobrze zna na kartach graficznych ;p
Avatar użytkownika
gizdNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-07-24, 22:09:17
Lokalizacja: z zadupia
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez hitman1986 » 2008-11-07, 22:09:10

Szczegóły masz podane tutaj viewtopic.php?f=41&t=11965&hilit=playonline
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez gizd » 2008-11-07, 22:44:10

a jak wykorzystasz na ściąganie 5 gb to jak później jest z transferem dobrze zassysa? a grasz przez multiplayer w coś ? i czy sie zmienia cena po 1 roku czy coś takiego?
pisać na gg jak ktoś chce jakaś gre ;p i pisać na gg jak ktoś się dobrze zna na kartach graficznych ;p
Avatar użytkownika
gizdNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-07-24, 22:09:17
Lokalizacja: z zadupia
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez hitman1986 » 2008-11-07, 22:47:55

gizd napisał(a):a jak wykorzystasz na ściąganie 5 gb to jak później jest z transferem dobrze zassysa?

Wtedy jest tragicznie, ogólnie prędkość spada do 32 kbit/s :/
gizd napisał(a):a grasz przez multiplayer w coś ?

Czasem pogram w Warcrafta III i śmiga elegancko
gizd napisał(a):i czy sie zmienia cena po 1 roku czy coś takiego?

Wróżkiem nie jestem...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez Gerno » 2008-11-09, 18:24:49

Ja mam internet od TP i jak dotąd nie było żadnych problemów. Nie wiem dlaczego tyle osób na nich narzeka. Obsługę klienta masz 24/7 za darmo(jak trzeba było to i ponad pół godziny mnie facet prowadził przez trudy połączenia z internetem ;p ). Co prawda początek nie był ciekawy bo dostałem uszkodzony modem, ale ktoś od nich przyjechał do mnie, wymienił modem i nie wziął ani grosza. Jak na razie jestem zadowolony. A wiem co mówię, bo już prawie 6 lat wspólnego pożycia za nami ;p
Avatar użytkownika
GernoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 767
Dołączył(a): 2007-04-18, 20:56:01
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez BlueMan » 2008-11-09, 18:43:33

Ja w domu mam internet z kablówki - płace 56zł i mam 6Mbit down/ 1,5Mbit upload. Więc jak widzicie nie mam co narzekać.
Jestem z nimi już 4 rok i ŻADNYCH zastrzeżeń nie mam.

Najlepsze są miny konsultantów jak dzwonią z TPSA/NETIA/ITP aby namówić mnie na ich internet :]
Tacy pewni:
- Chciałem zaoferować Panu nasz super internet.
- Dziękuję, już mam.
- A można dowiedzieć się jaką przepustować ma Pan i ile Pan płaci. Może możemy zaoferować coś bardziej korzystniejszego :)
- Wątpię... 6Mbit za 56 zł
- [...] no to faktycznie ma Pan bardzo korzystny internet :o

I rozmowa się kończy, bo żadnych innych argumentów nie mają :]



A w Krakowie mam obecnie Neo+ 2Mbit. Co jak co, ale narazie mucha nie siada.
Technicy tak profesjonalnie poprowadzili kable, że byłem w szoku. Wywiercili 2 dziurki w ścianie i bardzo przy tym uważali, aby nie wyrąbać pół kamienicy. Dosłownie małe dziurki są xD Jeden wiercił, a drugi z drugiej strony ściany słuchał jak daleko jest wiertło xD wtedy pierwszy wyłaczał udar i poszłooo... :] Kabel do tego jest idealnie ukryty przy podłodze i framugach drzwi.
Neo+ mam wpiętą do routera ADSL WiFi D-Link i żadnych zwiech, itp. 2Mb idzie pełną parą!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez Q3lo » 2008-11-10, 13:35:14

U mnie na ulicy teraz ciągnął nowy światlowodowy ;)

100MBit za 300zł.
40Mbit za 140zł.
20Mbit za 55zł.
10MBit za 51zł.
5Mbit za 48zł.

NPLAY (połączenie IT-NETu z ProNetem) :D
Ostatnio edytowano 2008-11-10, 13:41:00 przez Q3lo, łącznie edytowano 1 raz
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wasze opinie na temat dostawców internetu...?...

Postprzez BlueMan » 2008-11-10, 13:37:11

Q3lo napisał(a):100MBit za 300zł.
Cena niemożliwa :o
W serwerowniach tego typu łacze kosztuje 1500zł :/ Tylko, że tam 100Mbit to łacze synchroniczne i pewnie dlatego... .

Q3lo, a Ty jakie masz net?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Następna strona

  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 404 gości

cron