Konkurs motoryzacyjny

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Konkurs motoryzacyjny

Postprzez olka5 » 2008-04-17, 12:30:07

To głównie prosba do Panów.

Postanowiłam sie troszke sprawdzic i konkursuje sie ;-) ale zatrzymałam sie na takim pytaniu http://zaufajmobil1.pl/
W latach 60-tych oleje syntetyczne rozwijano dla przemyslu: A.stalowego, B.gorniczego, C.lotniczego

i niejestem pewna co zazanczyc?
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Konkurs motoryzacyjny

Postprzez privace » 2008-04-18, 14:27:00

ok. 1960 - Historia Mobil 1 rozpoczęła się, kiedy Mobil rozwiązał problem nękający samoloty bojowe stacjonujące na lotniskowcach. Podczas lotów niskie temperatury występujące w wyższych warstwach atmosfery powodowały niekiedy "zestalenie" smaru w łożyskach kół. Podczas uderzenia o pokład lotniskowca przy lądowaniu, łożyska odmawiały posłuszeństwa. Wprowadzony wówczas syntetyczny smar Mobilgrease 28, raz na zawsze wyeliminował ten problem i od tego czasu jest używany w samolotach na całym świecie.

Późne lata 60. Ta sama technologia znalazła zastosowanie, kiedy konieczne stało się stworzenie syntetycznego oleju do bardzo specyficznych zastosowań: chodziło mianowicie o ogromne silniki Diesla, które napędzały wieże wiertnicze na północy Alaski i musiały pracować w temperaturze dochodzącej do -40°C.

czyli odpowiedź C: lotniczego ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Konkurs motoryzacyjny

Postprzez Hanko » 2008-05-14, 14:49:00

bierzecie jeszcze udział w tym konkursie, ja niedawno zaczelam i sie zastanawiam jak pozjzie, a moze juz ktos wygral. z tego co sie dowiedzialam juz wpiatek bedzie wiadomo co i jak z tym etapem, bo to juz ostatni
Avatar użytkownika
HankoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-05-14, 13:55:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Konkurs motoryzacyjny

Postprzez Hanko » 2008-05-18, 11:24:36

naiwgacji nie będzie, ale przynajmniej jakiś gadżecik wpadnie w moje łapki :-) a jak tam u Was?
Avatar użytkownika
HankoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-05-14, 13:55:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości