[problem] z kompem

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

[problem] z kompem

Postprzez wojtek » 2007-11-25, 15:44:12

Otóz mam taki oto problem.Wcześniej gdy włączyłem kompa było dobrze ale kiedy przeniosłem go do innego pokoju zaczął sie problem. Gdy miał się zaczynać łądować windowś komputer sie normlanie zawieszał i nic. Ale jak chciałem zrobić formata i naciskałem F9 to też nic, nic nie reagowało. Czy wie ktoś co się mogło z nim stać. Za pomoc daję +'y
Twoje forum o Counter-Strike
Avatar użytkownika
wojtekNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 239
Dołączył(a): 2006-11-17, 20:18:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez Júzek » 2007-11-25, 17:04:57

Jeżeli chodzi Ci o tryb awaryjny to nie F9 tylko F8 ;)

Zakładając, że komp był sprawny przed przenoszeniem:

- podczas drogi uległ fizycznemu uszkodzeniu. Jeżeli jest stary to byle wstrząs może przyczynić sie do uszkodzenia.

- Twoja instalacja elektryczna może być w kiepskim stanie i zasilacz nie dostaje odpowiedniej mocy.

Odstaw go w poprzednie miejsce i sprawdź jak działa:

- jeżeli wszystko jest w porządku stawiam na instalacje elektryczną lub obecność silnych źródeł pola elektromagnetycznego (mikrofalówka, stary telewizor, działająca pralka, lodówka itd).

- jeżeli w poprzednim miejscu działa podobnie jak w nowym stawiam na uszkodzenie fizyczne. Najprawdopodobniej zasilacz, jednak przed kupnem nowego sprawdź wszelkie połączenia kabli (rozepnij i wepnij) oraz obowiązkowe przedmuchanie z kurzu.

Czekam na raport :]
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez BlueMan » 2007-11-25, 18:42:36

Juzek napisał(a):- podczas drogi uległ fizycznemu uszkodzeniu. Jeżeli jest stary to byle wstrząs może przyczynić sie do uszkodzenia.
Prawda, czasami nawet "zaburzenie konfiguracji kurzu" w obudowie potrafi niezły łomot zrobić. Serio ;)

Juzek napisał(a):sprawdź wszelkie połączenia kabli (rozepnij i wepnij) oraz obowiązkowe przedmuchanie z kurzu.
Dobrze jest także wyjąc k.graficzną, pamięc i włożyć je spowrotem. Może styki "zaśniedziały".


Jak stary jest ten komputer ?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] z kompem

Postprzez wojtek » 2007-11-25, 18:45:07

Juzek napisał(a):- podczas drogi uległ fizycznemu uszkodzeniu. Jeżeli jest stary to byle wstrząs może przyczynić sie do uszkodzenia.

- Twoja instalacja elektryczna może być w kiepskim stanie i zasilacz nie dostaje odpowiedniej mocy.

Też myślę że może chodzić o instalację elektryczną ponieważ komp jest już dość stary

Juzek napisał(a):- jeżeli wszystko jest w porządku stawiam na instalacje elektryczną lub obecność silnych źródeł pola elektromagnetycznego (mikrofalówka, stary telewizor, działająca pralka, lodówka itd).

- jeżeli w poprzednim miejscu działa podobnie jak w nowym stawiam na uszkodzenie fizyczne. Najprawdopodobniej zasilacz, jednak przed kupnem nowego sprawdź wszelkie połączenia kabli (rozepnij i wepnij) oraz obowiązkowe przedmuchanie z kurzu.


Z tym kablekami już próbowałem kilka razy i w tym samym miejscu i ciągle to samo :/

Ale jeżeli to byłby procek to komp by się chyba restował albo wyłączał (moim zdaniem),a nie zawieszał ??

dostajesz +'a
Twoje forum o Counter-Strike
Avatar użytkownika
wojtekNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 239
Dołączył(a): 2006-11-17, 20:18:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez Júzek » 2007-11-25, 18:55:36

Zależy od firmy, modelu, technologi, chłodzenia i wieku procka. Może się przycinać i resetować w przypadku smażenia. Intele (przynajmniej nowsze) przeżyją nawet bez radiatora, a AMD bez radiatora to patelnia na ogniu :/

Możliwe, że procek się grzeje, kurz stanowi dobrą izolację termiczną, pasta termoprzewodząca wyschła...

Sprawdź temperatury w biosie i porównaj z charakterystykami na necie.

Co do czyszczenia. Polecam zwykły duży i miękki pędzel malarski. Sprężone powietrze też jest dobre ale pędzel z podobną delikatnością czyści dokładniej. Poza tym jest tańszy i starcza na dłużej.

Dzięki za + :]

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez wojtek » 2007-11-25, 19:15:22

Dobra, kończymy sprawę tego kompa, on już jest R.I.P że tak powiem

I mam kolejne pytanie, mam zamiar złożyć sobie nowego kompa, i czy nowsze płyty główne "trawią"starzsze pamięci RAM tj. SDRAM, bo jeżeli tak to bym narazie nowych nie kupował tylko przełożył te stare.
Dzięki za pomoc w tym temacie :D

Juzek jak chcesz plusa to odpisz :P ale każdy inny też dostanie xD
Twoje forum o Counter-Strike
Avatar użytkownika
wojtekNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 239
Dołączył(a): 2006-11-17, 20:18:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez Júzek » 2007-11-25, 19:20:38

Niestety nic ze starego sprzętu poza HDD ATA, FDD i napędami optycznymi ATA nie przejdzie. Może karta graficzna ale będzie bardzo spowalniać resztę kompa, dzwiękówka powinna przejsć. Co do ramu - nowe płyty główne obsługują DDR'y tak więc starsze ramy nie wejdą nawet fizycznie w gniazdo.

Przy przenoszeniu części musisz wziąć pod uwagę czy znajdziesz sterowniki na XP / VISTE.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez wojtek » 2007-11-25, 19:30:40

Ale karty graficznej nie będę przekładał bo w starym kompie ona jest w płyte wbudowana :P
Cze płyta główna musi mieć złącze AGP jężeli chciałbym włożyc GeForca 4 128mb ram?
Dostajesz kolejnego +'a
Twoje forum o Counter-Strike
Avatar użytkownika
wojtekNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 239
Dołączył(a): 2006-11-17, 20:18:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] z kompem

Postprzez Júzek » 2007-11-25, 19:34:30

Jeżeli karta posiada złącze AGP to i płyta główna musi mieć wejście AGP :]
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości