[problem] Strona na hasło

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

[problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-24, 14:17:02

Kolejne pytanie!!!
Zacznę od tego, że szukałem na google i na tym forum ale niepiesze konkretnie albo nic nie rozumiem.
A więc chcę zrobić na mojej stronie jedną podstronę która poprosi o podanie hasła.
Jestem w tym zielony i nie mam o tym pojęcia. Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć krok po kroku co jak i gdzie.
Czyli jaki kod, czy trzeba mieć serwer z PHP itp.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez BlueMan » 2007-11-24, 14:25:27

Nie wierzę, że szukałeś w google :| http://www.google.pl/search?q=strona+na ... =firefox-a bardzo konkretnie piszą na ten temat... .

Adam13 napisał(a):Czyli jaki kod, czy trzeba mieć serwer z PHP itp.
Zależy, czy masz PHP, .htacces, ASP,NET, czy tylko HTML/JS.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Aspie » 2007-11-24, 17:15:38

Najprościej by było .htaccesem zrobić, jak masz serwer. Jeśli nie masz - to istnieje możliwość w php, ale tu już bardziej trzeba grzebać.
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-25, 17:43:01

Powoli!
Tak więc dopiero się uczę więc strona jest na bezpłatnym serwerze CBA.pl na którym ma być PHP 5.2 oraz PHP 4.4 (rozszerzenie .php4)
BlueMan napisał(a):
Adam13 napisał(a):Czyli jaki kod, czy trzeba mieć serwer z PHP itp.
Zależy, czy masz PHP, .htacces, ASP,NET, czy tylko HTML/JS.

Nic a nic nie rozumię tak samo jak
Man Called Who napisał(a):Najprościej by było .htaccesem zrobić, jak masz serwer. Jeśli nie masz - to istnieje możliwość w php, ale tu już bardziej trzeba grzebać.


A ze stronki http://yarpo.republika.pl/php/pliki/haslo.htm i tak jak wpiszę hasło to pisze że źle podałem hasło.
Jedynie to http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/sawczuk_dawid/strhaslo/strona.htm.asp ale nie wiem jak określić do jakiej podstronki ma sie odnosić jakie hasło.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez BlueMan » 2007-11-25, 18:39:33

Adam13 napisał(a):A ze stronki http://yarpo.republika.pl/php/pliki/haslo.htm i tak jak wpiszę hasło to pisze że źle podałem hasło.
Musi działać, bo prostszego logowania nie znajdziesz.

Adam13 napisał(a):Jedynie to http://www.pckurier.pl/ar.../strona.htm.asp ale nie wiem jak określić do jakiej podstronki ma sie odnosić jakie hasło.
Popatrz w kod JS - tam jest napisane.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-26, 17:57:45

Ludzie!
W kodzie z http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/sawczuk_dawid/strhaslo/strona.htm.asp nie potrafię określić o jaką podstronę chodzi i jakie chcę mieć hasło. Po prostu to jest coś w rodzaju wyszukiwania tzn. jeśli w katalogu mam plik loguj.htm i xxx.htm to jak wpiszę w tym oknie co wyskoczy loguj to mnie tam przeniesie a jak xxx to przeniesie mnie do xxx.htm

Co do http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/sawczuk_dawid/strhaslo/strona.htm.asp
sami sie zobaczcie tutaj jesli wpiszesz prawidłowe hasło czyli "kurs" to ok pisze że podałeś prawidłowe hasło ale jeśli podasz jakiekolwiek błędne to pisze że złe hasło ale dane na tej stronie są dostępne. Czyli na nic sie to przyda.
Proszę o konkretną pomoc z działającym skryptem lub czymś.[/b]
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez BlueMan » 2007-11-26, 18:35:27

Adam13 napisał(a):W kodzie z http://www.pckurier.pl/ar.../strona.htm.asp nie potrafię określić o jaką podstronę chodzi i jakie chcę mieć hasło. Po prostu to jest coś w rodzaju wyszukiwania tzn. jeśli w katalogu mam plik loguj.htm i xxx.htm to jak wpiszę w tym oknie co wyskoczy loguj to mnie tam przeniesie a jak xxx to przeniesie mnie do xxx.htm
Dokładnie tak. JS to najprostsze zabezpieczenie... .

ale dane na tej stronie są dostępne.
Jeśli udostępnisz docelowy odnośnik do strony, to niestety nikogo nie powstrzyma prymitywna JS.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-26, 19:01:57

ale dane na tej stronie są dostępne.
Jeśli udostępnisz docelowy odnośnik do strony, to niestety nikogo nie powstrzyma prymitywna JS.

Sorry mój błąd, drugi link to powinien być http://yarpo.republika.pl/php/pliki/haslo.htm i to chyba jest PHP.
Ale i tak nadal nie rozwiązałem problemu. Napisze mi konkretnie co mam zrobić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez BlueMan » 2007-11-26, 19:41:15

Kod: Zaznacz cały
function baza_lacz() { $link = mysql_connect("localhost", "user", "haslo") or die ("Nie można się połączyć z bazą: " . mysql_error()); mysql_select_db(nazwabazy, $link) or die ("Nie można wybrac bazy: " . mysql_error()); } function sprawdz_us(){ if(isset($_POST['logowanie'])) { $uzytkownik = $_POST['uzytkownik_nazwa']; $haslo = $_POST['uzytkownik_haslo']; $wynik = mysql_query("SELECT `nazwa_user`, `haslo`, `admin` FROM autorzy WHERE `nazwa_user` = '$uzytkownik' AND `haslo` =md5('$haslo')"); $row = mysql_fetch_array($wynik); if(mysql_num_rows($wynik) == 1) { $_SESSION['logowanie'] = 'poprawne'; if($row[2]=='admin'){ $_SESSION['administrator']='admin'; } else{ $_SESSION['administrator']='user'; } $_SESSION['nazwa_uz'] = $row[0]; } else { $_SESSION['logowanie'] = 'Błędny login lub hasło!'; } unset($_POST['logowanie']); } if(isset($_POST['wylogowanie'])) { unset($_SESSION['logowanie']); unset($_SESSION['administrator']); unset($_SESSION['nazwa_uz']); } }

Nice :)


Pod w/w linkiem masz wszystko. Nic więcej nie powiem, ponieważ jest tam wszystko.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-27, 18:50:50

Co to jest??
Co mam z tym zrobić??
Co to jest Mysql??

Jak wkleję ten tekst, to na stronie mi go normalnie wyświetla jako tekst ciągły.
A więc jest możliwość zrobienia podstrony na której, będzie 1 pole formularzu na podanie hasła, a po podaniu prawidłowego wyświetlenie zawartości poufnej podstrony??
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez BlueMan » 2007-11-27, 19:40:41

Jak wkleję ten tekst, to na stronie mi go normalnie wyświetla jako tekst ciągły.
A więc jest możliwość zrobienia podstrony na której, będzie 1 pole formularzu na podanie hasła, a po podaniu prawidłowego wyświetlenie zawartości poufnej podstrony??
Musisz najpierw sam poczytać, dokształcić się w tej kwestii, ponieważ za bardzo nie pomożemy. To tak jakby ślepego podczas rozmowy przez komórki prowadzić po ulicy :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez Adam13 » 2007-11-27, 22:16:12

Chyba znalazłem rozwiązanie przypadkowo na http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=34439 i to jest mniej więcej to o co mi się rozchodzi. :super:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Strona na hasło

Postprzez NightHunter » 2008-01-27, 15:17:01

Też się z tym męczyłem. Znalazłem odpowiadający mi skrypt z 4 poziomowym uwierzytelnianiem. Troszkę podrasowałem na własne potrzeby i hula. Więc jak chcesz to odezwij się na PW bo niestety nie pamiętam url'a do strony. Wytłumaczę, podeśle itd.
Dwukrotnie odznaczony orderem bana stałego I kategorii. Wielokrotny laureat multi warna w latach 2008 i 2009. Obecnie nominowany do nagrody "ofiara systemu 2010".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NightHunterNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-05-11, 20:01:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości