części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-09-20, 22:29:31

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez jarecki80 » 2018-10-04, 19:00:23

ostatnio ciągle deszczowa pogoda. Jakie wycieraczki najlepiej wybrać?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2018-10-04, 19:39:00

Witam. Drogi doradco - właśnie chcę wymienić wycieraczki w moim aucie i zastanawiam się nad wycieraczkami z systemem aquablade. Czy mógłbyś mi powiedzieć o nich coś więcej?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-10-04, 20:04:15

jarecki80 napisał(a):ostatnio ciągle deszczowa pogoda. Jakie wycieraczki najlepiej wybrać?

Witaj jarecki80. Polecam Ci zainteresować się wycieraczkami z systemem aquablade. Gwarantują lepszą pracę i krótszy czas reakcji w razie potrzeby.

Bepok napisał(a):Witam. Drogi doradco - właśnie chcę wymienić wycieraczki w moim aucie i zastanawiam się nad wycieraczkami z systemem aquablade. Czy mógłbyś mi powiedzieć o nich coś więcej?

Witaj Bepok. Wycieraczki z systemem aquablade zapewniają lepszą widoczność i większy komfort podczas jazdy. Warto dodać, że testy przeprowadzone przez Fraunhofer Institute pokazują, że kierowcy stosujący AQUABLADE reagują o 315 milisekund szybciej niż kierowcy używający tradycyjnych spryskiwaczy. Przekłada się to na krótszą o aż 4 metry drogę chamowania w warunkach miejskich.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez jarecki80 » 2018-10-04, 22:54:40

wygląda to faktycznie ciekawie. Czy ta różnica jest widoczna gołym okiem?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postprzez Bepok » 2018-10-04, 23:15:22

brzmi to całkiem ciekawie. Rozumiem, że to jest podłączone do naszych spryskiwaczy?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-10-11, 20:54:14

jarecki80 napisał(a):wygląda to faktycznie ciekawie. Czy ta różnica jest widoczna gołym okiem?

jarecki80, oczywiście. Możesz to zobaczyć na zdjęciu: https://imgur.com/NoG7Xqo
Bepok napisał(a):brzmi to całkiem ciekawie. Rozumiem, że to jest podłączone do naszych spryskiwaczy?

Bepok, dokładnie tak. Bez problemu podłączysz go do swoich spryskiwaczy. Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to zapraszam do zadawania pytań.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postprzez jarecki80 » 2018-10-11, 21:27:20

Tomek Doradca Valeo napisał(a):
jarecki80 napisał(a):wygląda to faktycznie ciekawie. Czy ta różnica jest widoczna gołym okiem?

jarecki80, oczywiście. Możesz to zobaczyć na zdjęciu: https://imgur.com/NoG7Xqo

wow, różnica jest potężna. Światła tak nie rażą i nie jest to zamazany obraz
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2018-10-11, 23:48:11

Co robić gdy wycieraczki zaczynają piszczeć?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-10-12, 12:31:18

Bepok napisał(a):Co robić gdy wycieraczki zaczynają piszczeć?

Bepok, najprostszym sposobem jest ich wymiana. Jednak pamiętaj aby wybrać wycieraczki dobrane odpowiednio do Twojego samochodu. To, że pasuje uchwyt nie znaczy, że te wycieraczki będą dobre do Twojego modelu samochodu. Oprócz długości i rodzaju ramienia (uchwytu) powinna być także dostosowana krzywizna wewnętrzna rdzenia pióra aby równolegle przylegało do szyby na całej długości.
W razie pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Re: Re:

Postprzez KrystianWDZ » 2018-10-19, 14:29:08

Tomek Doradca Valeo napisał(a):
Bepok napisał(a):Co robić gdy wycieraczki zaczynają piszczeć?

Bepok, najprostszym sposobem jest ich wymiana. Jednak pamiętaj aby wybrać wycieraczki dobrane odpowiednio do Twojego samochodu. To, że pasuje uchwyt nie znaczy, że te wycieraczki będą dobre do Twojego modelu samochodu. Oprócz długości i rodzaju ramienia (uchwytu) powinna być także dostosowana krzywizna wewnętrzna rdzenia pióra aby równolegle przylegało do szyby na całej długości.
W razie pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl

w takim razie jak wybrać odpowiednie wycieraczki?
Avatar użytkownika
KrystianWDZNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-10-18, 17:23:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Krystian

Re: Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-10-19, 14:43:56

KrystianWDZ napisał(a):
Tomek Doradca Valeo napisał(a):
Bepok napisał(a):Co robić gdy wycieraczki zaczynają piszczeć?

Bepok, najprostszym sposobem jest ich wymiana. Jednak pamiętaj aby wybrać wycieraczki dobrane odpowiednio do Twojego samochodu. To, że pasuje uchwyt nie znaczy, że te wycieraczki będą dobre do Twojego modelu samochodu. Oprócz długości i rodzaju ramienia (uchwytu) powinna być także dostosowana krzywizna wewnętrzna rdzenia pióra aby równolegle przylegało do szyby na całej długości.
W razie pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.


Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl

w takim razie jak wybrać odpowiednie wycieraczki?

KrystianWDZ, musisz się upewnić, że wycieraczki są kompatybilne z Twoim modelem samochodu i najlepiej kupować wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez Bepok » 2018-10-25, 21:56:54

Tomek Doradca Valeo - 2018-10-12, 12:31:18 napisał(a):Bepok, najprostszym sposobem jest ich wymiana. Jednak pamiętaj aby wybrać wycieraczki dobrane odpowiednio do Twojego samochodu. To, że pasuje uchwyt nie znaczy, że te wycieraczki będą dobre do Twojego modelu samochodu. Oprócz długości i rodzaju ramienia (uchwytu) powinna być także dostosowana krzywizna wewnętrzna rdzenia pióra aby równolegle przylegało do szyby na całej długości.
W razie pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.

Rozumie. To teraz mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy aquablade jest dostępne w sprzedaży? Bo naczytałem się sporo i wydaje się być to na prawdę świetne rozwiązanie. Swoją drogą widziałem działanie takiego systemu w autobusach miejskich i faktycznie działa to bardzo dobrze.
2. Jak dobrać tę krzywiznę wewnętrzną rdzenia? Czy jest to zależne od wyboru długości czy są to osobne parametry zależne od modelu mojego samochodu?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-10-26, 12:35:50

Bepok napisał(a):
Tomek Doradca Valeo - 2018-10-12, 12:31:18 napisał(a):Bepok, najprostszym sposobem jest ich wymiana. Jednak pamiętaj aby wybrać wycieraczki dobrane odpowiednio do Twojego samochodu. To, że pasuje uchwyt nie znaczy, że te wycieraczki będą dobre do Twojego modelu samochodu. Oprócz długości i rodzaju ramienia (uchwytu) powinna być także dostosowana krzywizna wewnętrzna rdzenia pióra aby równolegle przylegało do szyby na całej długości.
W razie pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.

Rozumie. To teraz mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy aquablade jest dostępne w sprzedaży? Bo naczytałem się sporo i wydaje się być to na prawdę świetne rozwiązanie. Swoją drogą widziałem działanie takiego systemu w autobusach miejskich i faktycznie działa to bardzo dobrze.

Bepok, w rozwiązaniach aftermarket wycieraczki aquablade będą dostępne na rynku jesienią 2018 roku. Tak, jest to coś takiego jak w autobusach.
Bepok napisał(a):2. Jak dobrać tę krzywiznę wewnętrzną rdzenia? Czy jest to zależne od wyboru długości czy są to osobne parametry zależne od modelu mojego samochodu?

Bepok, jeżeli wycieraczka będzie dopasowana do modelu Twojego samochodu to z całą pewnością krzywizna będzie idealnie dopasowana do Twojego modelu dzięki czemu woda będzie lepiej zbierana.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez Bepok » 2018-10-30, 22:17:38

Tomek Doradca Valeo - 2018-10-26, 12:35:50 napisał(a):Bepok, w rozwiązaniach aftermarket wycieraczki aquablade będą dostępne na rynku jesienią 2018 roku. Tak, jest to coś takiego jak w autobusach.

Aftermarket to znaczy, że wypuścicie je państwo do sklepów? Czyli takie rozwiązania są już w użytku dla aut osobowych?

Tomek Doradca Valeo - 2018-10-26, 12:35:50 napisał(a):Bepok, jeżeli wycieraczka będzie dopasowana do modelu Twojego samochodu to z całą pewnością krzywizna będzie idealnie dopasowana do Twojego modelu dzięki czemu woda będzie lepiej zbierana.

Rozumie, czyli dobierać wycieraczki do modelu i będzie wszystko działało. A zanim wejdzie ten aquablade to lepiej byłoby wymienić wycieraczki na takie zwykłe czy coś lepszego by pan polecał? Teść mi proponował ostatnio hybrydowe wycieraczki tylko nie za bardzo rozumiem różnicę pomiędzy hybrydami a zwykłymi. Oprócz ceny...
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-11-02, 12:01:40

Bepok napisał(a):Aftermarket to znaczy, że wypuścicie je państwo do sklepów? Czyli takie rozwiązania są już w użytku dla aut osobowych?

Bepok, dokładnie to znaczy, że będziesz mógł je kupić wkrótce w autoryzowanych sklepach Valeo. Masz zamiar przejść na wycieraczki tego typu?

Bepok napisał(a):Rozumie, czyli dobierać wycieraczki do modelu i będzie wszystko działało. A zanim wejdzie ten aquablade to lepiej byłoby wymienić wycieraczki na takie zwykłe czy coś lepszego by pan polecał? Teść mi proponował ostatnio hybrydowe wycieraczki tylko nie za bardzo rozumiem różnicę pomiędzy hybrydami a zwykłymi. Oprócz ceny...

Bepok, wiadomo, że lepsze wycieraczki to większe bezpieczeństwo. Natomiast wycieraczki dzielimy na szkieletowe oraz płaskie - hybrydowe to połączenie tych dwóch typów. Wybranie tego typu wycieraczek sprawia, że pracują one cicho i mają doskonały docisk do szyby.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez Bepok » 2018-11-05, 13:03:05

Tomek Doradca Valeo - 2018-11-02, 12:01:40 napisał(a):Bepok, dokładnie to znaczy, że będziesz mógł je kupić wkrótce w autoryzowanych sklepach Valeo. Masz zamiar przejść na wycieraczki tego typu?

Właśnie jestem bardzo zainteresowany taka technologią do mojego auta ale cały czas zastanawiam się czy sam to zamontuję. No i czy będzie to pasowało. Bo przecież wycieraczki są dobierane do konkretnego modelu auta nie?
Tomek Doradca Valeo - 2018-11-02, 12:01:40 napisał(a):Bepok, wiadomo, że lepsze wycieraczki to większe bezpieczeństwo. Natomiast wycieraczki dzielimy na szkieletowe oraz płaskie - hybrydowe to połączenie tych dwóch typów. Wybranie tego typu wycieraczek sprawia, że pracują one cicho i mają doskonały docisk do szyby.

Ale cała technologia wygląda tak samo? Ostrze zmienia kurs przy powrocie, zbiera wodę etc? A samo montowanie takiej hybrydy wymagać będzie ode mnie zmiany mocowań wycieraczek czy to działa tak jak wymiana piór i koniec?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-11-08, 21:14:46

Bepok napisał(a):Właśnie jestem bardzo zainteresowany taka technologią do mojego auta ale cały czas zastanawiam się czy sam to zamontuję. No i czy będzie to pasowało. Bo przecież wycieraczki są dobierane do konkretnego modelu auta nie?

Bepok, niestety z odpowiedzią na to pytanie musisz jeszcze poczekać. Ciężko rozmawiać w tym kontekście o produkcie, którego jeszcze nie ma na rynku. Podejrzewam jednak, że będzie to zrobione tak aby pasowało do jak największej ilości aut.

Bepok napisał(a):Ale cała technologia wygląda tak samo? Ostrze zmienia kurs przy powrocie, zbiera wodę etc? A samo montowanie takiej hybrydy wymagać będzie ode mnie zmiany mocowań wycieraczek czy to działa tak jak wymiana piór i koniec?

Wycieraczki hybrydowe zapewniają każdemu kierowcy idealną pracę, ciszę oraz idealne dociśnięcie. Jest to połączenie zalet wycieraczek płaskich i szkieletowych.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Postprzez Bepok » 2018-11-15, 11:31:34

Tomek Doradca Valeo - 2018-11-08, 21:14:46 napisał(a):epok, niestety z odpowiedzią na to pytanie musisz jeszcze poczekać. Ciężko rozmawiać w tym kontekście o produkcie, którego jeszcze nie ma na rynku. Podejrzewam jednak, że będzie to zrobione tak aby pasowało do jak największej ilości aut.

Oczywiście, rozumie że to tylko teoretyzowanie. W takim razie można jedynie czekać na premierę w tym aftermarket.

Tomek Doradca Valeo - 2018-11-08, 21:14:46 napisał(a):Wycieraczki hybrydowe zapewniają każdemu kierowcy idealną pracę, ciszę oraz idealne dociśnięcie. Jest to połączenie zalet wycieraczek płaskich i szkieletowych.

Ok, rozumiem. Poczytałem trochę jeszcze w internecie i znalazłem dwa rodzaje hybryd valeo: silencio oraz first. Gdzie jest różnica?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Tomek Doradca Valeo » 2018-11-15, 20:36:40

Bepok napisał(a):
Tomek Doradca Valeo - 2018-11-08, 21:14:46 napisał(a):epok, niestety z odpowiedzią na to pytanie musisz jeszcze poczekać. Ciężko rozmawiać w tym kontekście o produkcie, którego jeszcze nie ma na rynku. Podejrzewam jednak, że będzie to zrobione tak aby pasowało do jak największej ilości aut.

Oczywiście, rozumie że to tylko teoretyzowanie. W takim razie można jedynie czekać na premierę w tym aftermarket.

Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Jeśli jednak będziesz miał inne pytania to z przyjemnością na nie odpowiem.

Bepok napisał(a):
Tomek Doradca Valeo - 2018-11-08, 21:14:46 napisał(a):Wycieraczki hybrydowe zapewniają każdemu kierowcy idealną pracę, ciszę oraz idealne dociśnięcie. Jest to połączenie zalet wycieraczek płaskich i szkieletowych.

Ok, rozumiem. Poczytałem trochę jeszcze w internecie i znalazłem dwa rodzaje hybryd valeo: silencio oraz first. Gdzie jest różnica?

Różnica jest przede wszystkim w jakości wykonania. Silencio hybrid są jakości najwyższego poziomu z kolei First Hybrid to opcja budżetowa. Ciekawostką jest także, że wycieraczki z serii First Hybrid dostaniesz także na tylną szybę.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Avatar użytkownika
Tomek Doradca ValeoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2018-09-20, 22:28:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Aleksander

Następna strona

  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości

cron