Remont pokoju

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Remont pokoju

Postprzez Blumka » 2017-07-19, 17:15:05

Za niedługo mam remont pokoju. Mieszkam w bloku a mój pokój jest dosyć mały ( dł 4.4m, szer. 3.5m) Mam problem taki że nie mam pomysłu na kolory ścian, Na pewno chcę aby ściany miały ciemny kolor i na jednej z nich mam być fototapeta konia. Doradzicie?
Avatar użytkownika
BlumkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2010-07-12, 20:16:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Remont pokoju

Postprzez Ekspert_Dekoral » 2017-07-20, 11:18:58

Barwy mają to do siebie, że mogą optycznie powiększyć a nawet rozjaśnić pomieszczenie. Wybierając jednak nieodpowiednie kolory, możesz uzyskać całkowicie odwrotny efekt. Brzmi niezbyt niezachęcająco ? Bez obaw, jest na to jedna złota zasada: jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego. Dlatego w Twoim przypadku poważnie rozważyłabym malowanie ścian na ciemny kolor. Może to negatywnie wpłynąć na wystój Twojego wnętrza. Ciężko skupić się w pomieszczeniu ciemnym jak jaskinia. ;) Chyba, że lubisz takie klimaty ;) Postawiłabym więc na jasne kolory, które będą uzupełnieniem Twojej wyrazistej tapety – dodadzą przestrzeni. W tym przypadku doskonale sprawdzą się szarości, beże, delikatne fiolety, błękity a nawet zielenie. Wybierz delikatne i subtelne odcienie – nie przyćmią Twojej grafiki w konie, ale będą stanowić jej doskonałe tło. Jeśli dalej nie jesteś pewna, możesz skorzystać z naszej aplikacji Wizualizer 2.0 . To przyjazne urządzenie, dzięki któremu w prosty sposób możesz zobaczyć jak będą wyglądały wybrane kolory z naszej palety w Twoim mieszkaniu. Warto spróbować, jeśli jeszcze nie miałaś okazji ;)
Avatar użytkownika
Ekspert_DekoralNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-07-20, 11:15:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Marian

Re: Remont pokoju

Postprzez ilaj » 2018-01-15, 00:10:51

wydaje mi się że to zbyt mały metraż jak na ciemne kolory, jeszcze optycznie zmniejszysz pokój :( a co byś powiedziała na ocienie złota duluxa kolory świata? Są jasne, ciepłe i przyjemne do oka. Jeśli jedną ścianę pomalujesz na ciemniejszy odcień a resztę na jaśniejszy to jesteś w stanie zwiększyć optycznie przestrzeń
Avatar użytkownika
ilajNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2011-09-04, 17:58:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 224 gości

cron