Samoobrona

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-06-04, 13:39:48

Compact napisał(a):
Bepok - 2017-05-22, 09:21:13 napisał(a):Jak dla mnie to taka ochrona jest właśnie po to stosowana, że sami nie będziemy nawet w stanie dojść kiedy ktoś nam w taki "nowoczesny" sposób okradnie.

kłopot jednak też w tym, że kartę można skopiować i w automatach typu bankomat czy sklep i wtedy nic nie pomoże.

Owszem ale wtedy odpowiata za to bank lub sklep a nie Ty.
Compact napisał(a):
Bepok - 2017-05-22, 09:21:13 napisał(a):Dokładnie. Poza tym teraz można też telefonami płacić zbliżeniowo więc dobrze jest jak telefon leży osobno od portfela i kluczy. Przynajmniej takie słyszałem opinię jak chodzi o zabezpieczenie się przed utratą wszystkich cennych rzeczy.

Ja do takich płatności przekonany nie jestem. Pewnie dlatego, że często telefony gubię a znalezienie jest praktycznie niemożliwe.

czy ja wiem czy niemożliwe? Te nowe telefony mają przecież często namierzanie
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2017-06-17, 18:12:57

jarecki80 - 2017-06-04, 13:39:48 napisał(a):Owszem ale wtedy odpowiada za to bank lub sklep a nie Ty.

Niby tak ale dalej kasa ucieka, może nie warto wpadać w paranoję. Jeśli jednak portfel jest ładny i dodatkowo zabezpieczony to czemu nie.
jarecki80 - 2017-06-04, 13:39:48 napisał(a):czy ja wiem czy niemożliwe? Te nowe telefony mają przecież często namierzanie

Namierzanie mają, ale namierza i pokazuje, że na danej ulicy jest a tam 10 bloków.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2017-06-17, 22:05:18

Compact - 2017-06-17, 18:12:57 napisał(a):Namierzanie mają, ale namierza i pokazuje, że na danej ulicy jest a tam 10 bloków.

Większość tych nowych telefonów można zablokować po numerze IMEI i wtedy telefon jest tylko zbędnym kawałkiem plastiku. Nie wiem jak to wygląda w pancernych, ale na pewno telefony typu rugged q9 się pod to też podłączają.
Compact - 2017-06-17, 18:12:57 napisał(a):Niby tak ale dalej kasa ucieka, może nie warto wpadać w paranoję. Jeśli jednak portfel jest ładny i dodatkowo zabezpieczony to czemu nie.

Właśnie, nie ma co się nad tym zastanawiać, a po prostu robić wszystko tak, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-06-18, 14:16:05

Bepok napisał(a):
Compact - 2017-06-17, 18:12:57 napisał(a):Namierzanie mają, ale namierza i pokazuje, że na danej ulicy jest a tam 10 bloków.

Większość tych nowych telefonów można zablokować po numerze IMEI i wtedy telefon jest tylko zbędnym kawałkiem plastiku. Nie wiem jak to wygląda w pancernych, ale na pewno telefony typu rugged q9 się pod to też podłączają.

Ale blokada po imei nie obowiązuje przypadkiem tylko na terenie danego państwa?
Bepok napisał(a):
Compact - 2017-06-17, 18:12:57 napisał(a):Niby tak ale dalej kasa ucieka, może nie warto wpadać w paranoję. Jeśli jednak portfel jest ładny i dodatkowo zabezpieczony to czemu nie.

Właśnie, nie ma co się nad tym zastanawiać, a po prostu robić wszystko tak, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów

no a jeszcze duża ilość zabezpieczeń też na pewno w tym pomoże. Więc ja bym nie panikował
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-06-19, 20:48:43

jarecki80 - 2017-06-18, 14:16:05 napisał(a):Ale blokada po imei nie obowiązuje przypadkiem tylko na terenie danego państwa?

Nawet jeśli to jak Ci zginie telefon to właśnie w kraju. Chyba, że na wakacjach to inna sprawa. Oczywiście nie biorę pod uwagę ludzi mieszkających gdzieś tam.
jarecki80 - 2017-06-18, 14:16:05 napisał(a):no a jeszcze duża ilość zabezpieczeń też na pewno w tym pomoże. Więc ja bym nie panikował

Stosujecie może takie "siatki" zabezpieczające na bagaże w trakcie podróży?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Lulu7 » 2017-07-08, 11:57:58

Bepok napisał(a):jeśli to jak Ci zginie telefon to właśnie w kraju. Chyba, że na wakacjach to inna sprawa. Oczywiście nie biorę pod uwagę ludzi mieszkających gdzieś tam.

przeciętny użytownik nie może zablokować telefonu po numerze imei tylko i wyłącznie jakieś organy typu policja. Użytkownik może zablokować urządzenie poprzez odpowiednie konta na telefonie apple - icloud, android - gmail, aczkolwiek można to zdjąć tylko nie odzyskamy zawartości a telefon sam z siebie będzie działal


Bepok napisał(a):Stosujecie może takie "siatki" zabezpieczające na bagaże w trakcie podróży?

o jakich siatkach mowa ? :niepewny:
Avatar użytkownika
Lulu7None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2017-05-30, 19:44:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Justyna

Re: Re:

Postprzez mia » 2017-12-17, 23:09:39

Lulu7 napisał(a):przeciętny użytownik nie może zablokować telefonu po numerze imei tylko i wyłącznie jakieś organy typu policja. Użytkownik może zablokować urządzenie poprzez odpowiednie konta na telefonie apple - icloud, android - gmail, aczkolwiek można to zdjąć tylko nie odzyskamy zawartości a telefon sam z siebie będzie działal



Tak odbiegając odrobinkę od tematu, to możecie polecić mi jakieś porządne powerbanki? Bo szukam prezentu dla siostry i nie mogę nic znależć porządnego w atrakcyjnej cenie.. ;/


Lulu7 napisał(a):o jakich siatkach mowa ? :niepewny:

Tutaj chyba chodzi o taką siatkę --> militaria. pl/pacsafe/siatka_zabezpieczajaca_bagaz_pacsafe_85_l_ppa10180999_rb_p51997.xml . A tak apropo podróżowania to macie moze jakieś sprawdzone zestawy apteczkowe? Bo wybieramy się ze znajomymi nieługo w Alpy i przydałoby się miec coś pod ręką ' w razie co' :D


A tak w ogóle, to nie wiem czy wiecie, ale militaria.pl mają fajną ofertę odnośnie dostarczania prezentów , gwarantują dostarczenie paczki przed gwiazdką! Super, nie ? :D Kazdy dostanie swój prezent:D militaria .pl/dostawa-przed-gwiazdka.xml?wkm=Page_Top&kr=dostawa-przed-gwiazdka
Avatar użytkownika
miaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2017-08-18, 23:37:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Monika

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2018-03-28, 22:51:08

mia napisał(a):
Lulu7 napisał(a):przeciętny użytownik nie może zablokować telefonu po numerze imei tylko i wyłącznie jakieś organy typu policja. Użytkownik może zablokować urządzenie poprzez odpowiednie konta na telefonie apple - icloud, android - gmail, aczkolwiek można to zdjąć tylko nie odzyskamy zawartości a telefon sam z siebie będzie działal



Tak odbiegając odrobinkę od tematu, to możecie polecić mi jakieś porządne powerbanki? Bo szukam prezentu dla siostry i nie mogę nic znależć porządnego w atrakcyjnej cenie.. ;/


a jaki masz przedział cenowy?

mia napisał(a):
Lulu7 napisał(a):o jakich siatkach mowa ? :niepewny:

Tutaj chyba chodzi o taką siatkę --> militaria. pl/pacsafe/siatka_zabezpieczajaca_bagaz_pacsafe_85_l_ppa10180999_rb_p51997.xml . A tak apropo podróżowania to macie moze jakieś sprawdzone zestawy apteczkowe? Bo wybieramy się ze znajomymi nieługo w Alpy i przydałoby się miec coś pod ręką ' w razie co' :D


https://www.militaria.pl/bcb/apteczka_b ... p90463.xml ja mam coś takiego ale nie wiem czy w alpy się nada


mia napisał(a):A tak w ogóle, to nie wiem czy wiecie, ale militaria.pl mają fajną ofertę odnośnie dostarczania prezentów , gwarantują dostarczenie paczki przed gwiazdką! Super, nie ? :D Kazdy dostanie swój prezent:D militaria .pl/dostawa-przed-gwiazdka.xml?wkm=Page_Top&kr=dostawa-przed-gwiazdka

ja skorzystałem z tego i dostałem paczkę w sobotę. Nie wiedziałem, że to w ogóle możliwe i byłem mega zdziwiony widokiem kuriera w sobote
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości

cron