paralizator do samoobrony

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Bepok » 2017-03-03, 13:42:08

jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):no ja właśnie najbardziej stawiam na to co zobaczę a nie na to co ktoś powie bo powiedzieć to można wszystko jednak jak widzisz pewne funkcje itp to jest to coś zupełnie innego. Wtedy nie kierujesz się wiarą w to, że sprzedawca nie jest oszustem tylko tym co widzisz

Dokładnie. Dobrze jest też sobie pójść do sklepu i zobaczyć. Może akurat będzie te sam bądź podobny model. Z tego co widziałem to sklepy militaria.pl są dobrze wyposażone
jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):Wtedy możesz zawsze skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem i to w sumie ich obowiązek aby rozwiać Twoje wątpliwości

Po to są czaty w sklepie żeby się dopytać o coś czego nie jesteśmy pewni
jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):ludzie dużo mówią ale jest wiele złych opinii bo ktoś np trafił na zły towar a zgubił paragon czy coś. Albo dostał uszkodzony FABRYCZNIE towar gdzie o jego wadach sprzedawca nie mógł wiedzieć.

No i to jest właśnie najgorsze w ludziach, bo zamiast logicznie podejść do problemu, zgłosić to i otrzymać nowy dobry towar to psują opinię naprawdę dobrym sklepom
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-03-06, 13:51:02

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):no ja właśnie najbardziej stawiam na to co zobaczę a nie na to co ktoś powie bo powiedzieć to można wszystko jednak jak widzisz pewne funkcje itp to jest to coś zupełnie innego. Wtedy nie kierujesz się wiarą w to, że sprzedawca nie jest oszustem tylko tym co widzisz

Dokładnie. Dobrze jest też sobie pójść do sklepu i zobaczyć. Może akurat będzie te sam bądź podobny model. Z tego co widziałem to sklepy militaria.pl są dobrze wyposażone

Nie każdy ma czas ale wtedy można zobaczyć video recenzje.
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):Wtedy możesz zawsze skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem i to w sumie ich obowiązek aby rozwiać Twoje wątpliwości

Po to są czaty w sklepie żeby się dopytać o coś czego nie jesteśmy pewni

Chaty, maile, telefony, facebook i inne media. Żyjemy w czasach gdy bardzo łatwo nawiązać kontakt z każdą firmą. No i każdej firmie bardzo zależy na tym aby nawiązać z Tobą kontakt i jak najszybciej rozwiać Twoje wątpliwości bo wtedy chętniej do nich wrócisz bo będziesz ich postrzegał jako profesjonalistów.
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:55:45 napisał(a):ludzie dużo mówią ale jest wiele złych opinii bo ktoś np trafił na zły towar a zgubił paragon czy coś. Albo dostał uszkodzony FABRYCZNIE towar gdzie o jego wadach sprzedawca nie mógł wiedzieć.

No i to jest właśnie najgorsze w ludziach, bo zamiast logicznie podejść do problemu, zgłosić to i otrzymać nowy dobry towar to psują opinię naprawdę dobrym sklepom

Dokładnie. Zwłaszcza, że każdy sprzedawca będzie się bardzo baaaardzo starał nam wynagrodzić ewentualny problem po to aby zrobić na nas dobre wrażenie
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2017-03-11, 18:32:35

jarecki80 - 2017-03-06, 13:51:02 napisał(a):Dokładnie. Zwłaszcza, że każdy sprzedawca będzie się bardzo baaaardzo starał nam wynagrodzić ewentualny problem po to aby zrobić na nas dobre wrażenie


A to święta racja. Czasem się nawet zdarza, że się dostaje jakiś mały upominek w ramach przeprosin. Nie wiem czy w sklepach outdoorowych też spotkaliście się z takimi sytuacjami?

jarecki80 - 2017-03-06, 13:51:02 napisał(a):Chaty, maile, telefony, facebook i inne media. Żyjemy w czasach gdy bardzo łatwo nawiązać kontakt z każdą firmą. No i każdej firmie bardzo zależy na tym aby nawiązać z Tobą kontakt i jak najszybciej rozwiać Twoje wątpliwości bo wtedy chętniej do nich wrócisz bo będziesz ich postrzegał jako profesjonalistów.


Każdej firmie zależy żeby uchodzić za najbardziej profesjonalną i najlepiej wiodącą na rynku. I im więcej możliwości skutecznego, bo to najważniejsze, kontaktu tym sklep zyskuje w oczach klientów.

jarecki80 napisał(a):Nie każdy ma czas ale wtedy można zobaczyć video recenzje.

Dużo sklepów ma też aktywne konta na yt jak tutaj https://www.youtube.com/user/Militariapl. Sam często tam zaglądam pooglądać filmy jak wieczorem nic w TV nie ma
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2017-03-20, 10:56:36

Bepok napisał(a):A to święta racja. Czasem się nawet zdarza, że się dostaje jakiś mały upominek w ramach przeprosin. Nie wiem czy w sklepach outdoorowych też spotkaliście się z takimi sytuacjami?

Powiem tak- wiem, że różnie się zdarza, ale ja i moi znajomi dużo już zamawialiśmy na militaria.pl i ani razu nie było żadnego problemu - więc żaden upominek w ramach przeprosin nie był potrzebny:)
Bepok napisał(a):Każdej firmie zależy żeby uchodzić za najbardziej profesjonalną i najlepiej wiodącą na rynku. I im więcej możliwości skutecznego, bo to najważniejsze, kontaktu tym sklep zyskuje w oczach klientów.

Zeszliście trochę niechcący na ciekawy temat, bo a propos tych profesjonalnych firm, to co myślicie o tym, żeby firma fundowała każdemu swojemu pracownikowi mały kurs samoobrony albo kupowała na każdego mały gaz pieprzowy? Tak w ramach trochę integracji, trochę profitów bonusowych. Może nie jest to szczyt marzeń każdego pracownika, ale firma pokazuje, że o niego dba.

Bepok napisał(a):Dużo sklepów ma też aktywne konta na yt jak tutaj https://www.youtube.com/user/Militariapl. Sam często tam zaglądam pooglądać filmy jak wieczorem nic w TV nie ma

Też tam wchodzę nnierzadko ;) I trafiłam na coś, czego nie znalazłam jakoś przeglądając sklep - mianowicie nowoczesne proce - fajna rzecz! https://www.youtube.com/watch?v=ADiSMCvoFGs
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2017-03-31, 11:30:10

Szara napisał(a):Powiem tak- wiem, że różnie się zdarza, ale ja i moi znajomi dużo już zamawialiśmy na militaria.pl i ani razu nie było żadnego problemu - więc żaden upominek w ramach przeprosin nie był potrzebny:)

Jak zamawiam coś od nich to też nie mam problemu. Ostatnio zamówiłem czołówkę petzla i przyszła super opakowana, szybko i nie było żadnych problemów. Swoją drogą bardzo polecam www.militaria.pl/petzl/latarka_czolowa_ ... p81450.xml jest mała ale daje na prawdę sporo światła i ułatwia nocne wędrówki.

Szara napisał(a):Też tam wchodzę nnierzadko ;) I trafiłam na coś, czego nie znalazłam jakoś przeglądając sklep - mianowicie nowoczesne proce - fajna rzecz! https://www.youtube.com/watch?v=ADiSMCvoFGs

Faktycznie świetne są te proce, coś kompletnie innego niż standardowe wiatrówki do strzelania do celu, a w ofercie mają ich sporo jak tak zacząłem szukać www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=proca. Ceny też całkiem dobre jak za te najbardziej wypaśne :D
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez jarecki80 » 2017-04-02, 21:56:06

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-03-06, 13:51:02 napisał(a):Dokładnie. Zwłaszcza, że każdy sprzedawca będzie się bardzo baaaardzo starał nam wynagrodzić ewentualny problem po to aby zrobić na nas dobre wrażenie

A to święta racja. Czasem się nawet zdarza, że się dostaje jakiś mały upominek w ramach przeprosin. Nie wiem czy w sklepach outdoorowych też spotkaliście się z takimi sytuacjami?

Kupuję tylko w militariach a Oni nigdy jeszcze nie nawalili w moim przypadku :D
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):Powiem tak- wiem, że różnie się zdarza, ale ja i moi znajomi dużo już zamawialiśmy na militaria.pl i ani razu nie było żadnego problemu - więc żaden upominek w ramach przeprosin nie był potrzebny:)

Jak zamawiam coś od nich to też nie mam problemu. Ostatnio zamówiłem czołówkę petzla i przyszła super opakowana, szybko i nie było żadnych problemów. Swoją drogą bardzo polecam http://www.militaria.pl/petzl/latarka_c ... p81450.xml jest mała ale daje na prawdę sporo światła i ułatwia nocne wędrówki.

ja bym chyba postawił bardziej na olight https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p20140.xml
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):Też tam wchodzę nnierzadko ;) I trafiłam na coś, czego nie znalazłam jakoś przeglądając sklep - mianowicie nowoczesne proce - fajna rzecz! https://www.youtube.com/watch?v=ADiSMCvoFGs

Faktycznie świetne są te proce, coś kompletnie innego niż standardowe wiatrówki do strzelania do celu, a w ofercie mają ich sporo jak tak zacząłem szukać http://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode ... ause=proca. Ceny też całkiem dobre jak za te najbardziej wypaśne :D

tylko jakie jest zastosowanie takiej procy? ;) Raczej tylko zabawa i strzelanie do butelek - nic więcej mi nie przychodzi do głowy
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-04-02, 22:18:10

jarecki80 - 2017-04-02, 21:56:06 napisał(a):ja bym chyba postawił bardziej na olight

Ten olight świetny, ale troche w innym przedziale cenowym. Masz takiego?

jarecki80 - 2017-04-02, 21:56:06 napisał(a):tylko jakie jest zastosowanie takiej procy? Raczej tylko zabawa i strzelanie do butelek - nic więcej mi nie przychodzi do głowy

Dokładnie, tak jak napisałem wyżej - strzelanie do celu. Jednak to też jest jakaś rozrywka. W sumie wiatrówka też jedynie do tego nam posłuży.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-04-05, 20:43:53

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-04-02, 21:56:06 napisał(a):ja bym chyba postawił bardziej na olight

Ten olight świetny, ale troche w innym przedziale cenowym. Masz takiego?

raczej nie bo wiesz olight raczej robi normalne latarki. Czołówka to dodatek. Tyle tylko, że mam ich latarki i są po prostu genialne dlatego kupując czołową też bym na pewno brał olight nawet jak trzeba dopłacić. Chociaż petzl to też bardzo dobra firma
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-04-02, 21:56:06 napisał(a):tylko jakie jest zastosowanie takiej procy? Raczej tylko zabawa i strzelanie do butelek - nic więcej mi nie przychodzi do głowy

Dokładnie, tak jak napisałem wyżej - strzelanie do celu. Jednak to też jest jakaś rozrywka. W sumie wiatrówka też jedynie do tego nam posłuży.

Ale wiatrówka jest dokładniejsza i ma lepsze możliwości. Ja jednak bym wolał kupić wiatrówkę niż procę. Albo jakieś akcesoria do wiatrówek
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-04-13, 18:50:31

jarecki80 - 2017-04-05, 20:43:53 napisał(a):raczej nie bo wiesz olight raczej robi normalne latarki. Czołówka to dodatek. Tyle tylko, że mam ich latarki i są po prostu genialne dlatego kupując czołową też bym na pewno brał olight nawet jak trzeba dopłacić. Chociaż petzl to też bardzo dobra firma

Petzl to tylko czołówki z tego co widziałem na militariach. Jednak nie zgodzę się ze czołówka to dodatek. Według mnie to pełnoprawna latarka jak każda inna. Dają też bardzo dużo mocnego światła, a do tego są znaczenie poręczniejsze niż zwykłe latarki bo kierują swiatło dokładnie tam gdzie patrzysz
jarecki80 - 2017-04-05, 20:43:53 napisał(a):Ale wiatrówka jest dokładniejsza i ma lepsze możliwości. Ja jednak bym wolał kupić wiatrówkę niż procę. Albo jakieś akcesoria do wiatrówek

Najlepiej to wiatrówkę z magazynkiem na 10 "naboi" :D
Jak ktoś ma już wiatrówkę, a lubi spędzać czas trenując celność to proca też fajne urozmaicenie. NIe jest to też jakoś super drogie https://www.militaria.pl/barnett/proca_ ... p29102.xml to już taka lepsza jest
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2017-04-22, 15:19:57

Bepok - 2017-04-13, 18:50:31 napisał(a):Petzl to tylko czołówki z tego co widziałem na militariach. Jednak nie zgodzę się ze czołówka to dodatek. Według mnie to pełnoprawna latarka jak każda inna. Dają też bardzo dużo mocnego światła, a do tego są znaczenie poręczniejsze niż zwykłe latarki bo kierują swiatło dokładnie tam gdzie patrzysz

Zgadza się, w górach czołówka jest nieoceniona. Zwłaszcza zimową porą ale i latem jak trzeba wieczorową porą dozbierać drewna wygodniej jest mieć czołówkę i wolne dwie ręce.
Bepok - 2017-04-13, 18:50:31 napisał(a):Najlepiej to wiatrówkę z magazynkiem na 10 "naboi"
Jak ktoś ma już wiatrówkę, a lubi spędzać czas trenując celność to proca też fajne urozmaicenie. NIe jest to też jakoś super drogie https://www.militaria.pl/barnett/proca_ ... p29102.xml to już taka lepsza jest

Tylko na te lepsze (mocniejsze) wiatrówki potrzebne jest pozwolenie a z procą można się bawić wszędzie. Z do miasta nie pójdziesz po strzelaniu.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2017-04-24, 14:14:24

Compact - 2017-04-22, 15:19:57 napisał(a):Zgadza się, w górach czołówka jest nieoceniona. Zwłaszcza zimową porą ale i latem jak trzeba wieczorową porą dozbierać drewna wygodniej jest mieć czołówkę i wolne dwie ręce.

Właśnie o to chodzi. I w warsztacie też dobrze jest mieć ręce wolne a światło skierowane wprost na robioną rzecz. Sam mam tikke i mimo że mała i tania to bardzo dobra :D
Compact - 2017-04-22, 15:19:57 napisał(a):Tylko na te lepsze (mocniejsze) wiatrówki potrzebne jest pozwolenie a z procą można się bawić wszędzie. Z do miasta nie pójdziesz po strzelaniu.

Ja zawsze byłem przekonany ze wiatrówkę można dostać bez pozwolenia.. jakie to są te mocniejsze? Jakiś praktyczny przykład?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-04-27, 17:21:32

Bepok napisał(a):
Compact - 2017-04-22, 15:19:57 napisał(a):Zgadza się, w górach czołówka jest nieoceniona. Zwłaszcza zimową porą ale i latem jak trzeba wieczorową porą dozbierać drewna wygodniej jest mieć czołówkę i wolne dwie ręce.

Właśnie o to chodzi. I w warsztacie też dobrze jest mieć ręce wolne a światło skierowane wprost na robioną rzecz. Sam mam tikke i mimo że mała i tania to bardzo dobra :D

dokładnie. Czołówka w ogóle jest bardzo przydatna przy wszelkich pracach. No i w czasie wędrówek też jest spoko bo światło pada w kierunku w którym patrzymy i nie trzeba cały czas w ręku trzymać latarki. Ile dałeś za swoją?
Bepok napisał(a):
Compact - 2017-04-22, 15:19:57 napisał(a):Tylko na te lepsze (mocniejsze) wiatrówki potrzebne jest pozwolenie a z procą można się bawić wszędzie. Z do miasta nie pójdziesz po strzelaniu.

Ja zawsze byłem przekonany ze wiatrówkę można dostać bez pozwolenia.. jakie to są te mocniejsze? Jakiś praktyczny przykład?

wiatrówki do 17J są chyba bez pozwolenia z tego co pamiętam. Powyżej musisz już mieć papierek
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-04-27, 20:37:31

jarecki80 - 2017-04-27, 17:21:32 napisał(a):dokładnie. Czołówka w ogóle jest bardzo przydatna przy wszelkich pracach. No i w czasie wędrówek też jest spoko bo światło pada w kierunku w którym patrzymy i nie trzeba cały czas w ręku trzymać latarki. Ile dałeś za swoją?

taka mam https://www.militaria.pl/petzl/latarka_ ... p81457.xml
jarecki80 - 2017-04-27, 17:21:32 napisał(a):wiatrówki do 17J są chyba bez pozwolenia z tego co pamiętam. Powyżej musisz już mieć papierek

Ale te powszechnie dostępne są poniżej tych 17J nie?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez ridz » 2017-05-21, 15:33:11

Bepok napisał(a):Ja zawsze byłem przekonany ze wiatrówkę można dostać bez pozwolenia.. jakie to są te mocniejsze? Jakiś praktyczny przykład?

można przyjąć założenie, że tektóre są w sklepach militaria.pl i podobnych na mieście to te bez pozwolenia, takie które możesz kupić - reszta jest dla sportwoców, więc po prostu masz pełen wachlarz do wyboru i nie musisz się tymi pro dla sportowców przejmować, a z czasem może będziesz chciał.

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-04-27, 17:21:32 napisał(a):dokładnie. Czołówka w ogóle jest bardzo przydatna przy wszelkich pracach. No i w czasie wędrówek też jest spoko bo światło pada w kierunku w którym patrzymy i nie trzeba cały czas w ręku trzymać latarki. Ile dałeś za swoją?

taka mam https://www.militaria.pl/petzl/latarka_ ... p81457.xml

fajna i tania. ale niestety, warto bardziej kupić Tikka 2, lepszy model a niewiele droższy.


Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-04-27, 17:21:32 napisał(a):wiatrówki do 17J są chyba bez pozwolenia z tego co pamiętam. Powyżej musisz już mieć papierek

Ale te powszechnie dostępne są poniżej tych 17J nie?

tak, powyżej to broń sportowa i wymaga pozwolenia, ale spkojnie, nie martw się taką, też się da uprawiać sport strzelecki.
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bepok » 2017-05-22, 09:16:36

ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):można przyjąć założenie, że tektóre są w sklepach militaria.pl i podobnych na mieście to te bez pozwolenia, takie które możesz kupić - reszta jest dla sportwoców, więc po prostu masz pełen wachlarz do wyboru i nie musisz się tymi pro dla sportowców przejmować, a z czasem może będziesz chciał.

Dobrze wiedzieć, bo już przekopywałem opisy w poszukiwaniu ilości J przy każdej z wiatrówek która wpadała mi w oko :P
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):tak, powyżej to broń sportowa i wymaga pozwolenia, ale spkojnie, nie martw się taką, też się da uprawiać sport strzelecki.

Do tego to jeszcze daleka droga, póki co amatorsko do puszek. Jedyna rzecz która mnie najbardziej denerwuje to to ciągłe ładowanie wiatrówki...
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):fajna i tania. ale niestety, warto bardziej kupić Tikka 2, lepszy model a niewiele droższy.

Lepszy pod względem jakości dawanego światła?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2017-05-30, 22:27:27

Bepok - 2017-05-22, 09:16:36 napisał(a):Dobrze wiedzieć, bo już przekopywałem opisy w poszukiwaniu ilości J przy każdej z wiatrówek która wpadała mi w oko

Chyba wygodniej wstąpić do sklepu i ze sprzedawcą się skonsultować.
Bepok - 2017-05-22, 09:16:36 napisał(a):Lepszy pod względem jakości dawanego światła?

Pewnie ma więcej lumenów, ale to z drugiej strony szybciej baterie rozładowuje.

Bepok - 2017-05-22, 09:16:36 napisał(a):Do tego to jeszcze daleka droga, póki co amatorsko do puszek. Jedyna rzecz która mnie najbardziej denerwuje to to ciągłe ładowanie wiatrówki...

Jest chwila na odpoczynek a co do puszek to nie boisz się że kogoś niechcący ustrzelisz??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2017-05-31, 22:25:49

ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):można przyjąć założenie, że tektóre są w sklepach militaria.pl i podobnych na mieście to te bez pozwolenia, takie które możesz kupić - reszta jest dla sportwoców, więc po prostu masz pełen wachlarz do wyboru i nie musisz się tymi pro dla sportowców przejmować, a z czasem może będziesz chciał.
możesz podać jakieś konkretne marki, które mają typowo "sportowy" sprzęt?

Bepok napisał(a):
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):tak, powyżej to broń sportowa i wymaga pozwolenia, ale spkojnie, nie martw się taką, też się da uprawiać sport strzelecki.

Do tego to jeszcze daleka droga, póki co amatorsko do puszek. Jedyna rzecz która mnie najbardziej denerwuje to to ciągłe ładowanie wiatrówki...

ja uważam to właśnie za atut, przygotowanie do strzału, połowa frajdy i tyle - jak Cię to denerwuje to kup sobie automat ;)

Bepok napisał(a):
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):fajna i tania. ale niestety, warto bardziej kupić Tikka 2, lepszy model a niewiele droższy.

Lepszy pod względem jakości dawanego światła?

https://www.militaria.pl/petzl/latarka_ ... p49935.xml a co myślicie o tej?
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-06-04, 13:37:56

Szara napisał(a):
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):można przyjąć założenie, że tektóre są w sklepach militaria.pl i podobnych na mieście to te bez pozwolenia, takie które możesz kupić - reszta jest dla sportwoców, więc po prostu masz pełen wachlarz do wyboru i nie musisz się tymi pro dla sportowców przejmować, a z czasem może będziesz chciał.
możesz podać jakieś konkretne marki, które mają typowo "sportowy" sprzęt?

A po co CI to? Chcesz się tym zająć bardziej na poważnie?
Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):tak, powyżej to broń sportowa i wymaga pozwolenia, ale spkojnie, nie martw się taką, też się da uprawiać sport strzelecki.

Do tego to jeszcze daleka droga, póki co amatorsko do puszek. Jedyna rzecz która mnie najbardziej denerwuje to to ciągłe ładowanie wiatrówki...

ja uważam to właśnie za atut, przygotowanie do strzału, połowa frajdy i tyle - jak Cię to denerwuje to kup sobie automat ;)

Ostatnio chyba nawet reklamowali jeden automat dość mocno, nie?
Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):
ridz - 2017-05-21, 15:33:11 napisał(a):fajna i tania. ale niestety, warto bardziej kupić Tikka 2, lepszy model a niewiele droższy.

Lepszy pod względem jakości dawanego światła?

https://www.militaria.pl/petzl/latarka_ ... p49935.xml a co myślicie o tej?

Petzl czyli najlepsza firma czołówek :) Nie ma co więcej mówić na ten temat
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-06-04, 22:51:40

jarecki80 - 2017-06-04, 13:37:56 napisał(a):Ostatnio chyba nawet reklamowali jeden automat dość mocno, nie?

Jaki konkretnie ? Jakoś nie zauważyłem nic, bo sporo na głowie miałem ostatnimi czasy
jarecki80 - 2017-06-04, 13:37:56 napisał(a):Petzl czyli najlepsza firma czołówek Nie ma co więcej mówić na ten temat

Ale sa ich rózne rodzaje wiec warto faktycznie spojrzeć na te lumeny. Ta z linku na 120lm poświeci 2h
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Bepok » 2017-06-04, 22:53:08

Compact - 2017-05-30, 22:27:27 napisał(a):Jest chwila na odpoczynek a co do puszek to nie boisz się że kogoś niechcący ustrzelisz??

Mam swoje miejsce za miastem gdzie jest sciana jakiegos starego domu wiec służy za osłonę. Tylko tarcz też sporo idzie na taki wyjazd. Dobrze ze nie sa drogie
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 165 gości

cron