odzież termoaktywna

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Bepok » 2016-11-13, 19:00:03

Compact napisał(a):Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ja osobiście nic pod termoaktywną bieliznę nie zakładam bo uważam że to się mija z celem.

No ale jeżeli ma się takie bokserki termoaktywne to można coś termoaktywnego chyba jeszcze na nie ubrać? Np. zimą
Compact napisał(a):Może wystarczy kupić gaz i do pasa przyczepić na wieczorne biegi. Czas zaoszczędzony i bezpieczeństwo pod ręką.

Tyle, że gazy są spore więc to byłoby bardzo nieporęczne...
Compact napisał(a):Jak komuś na sprzęcie zależy to też potrafi odkładać i kupić co chce w środku sezonu.

Pewnie że tak, ale nie każdy ma możliwość bądź motywację wystarczającą. Ważne żeby dopiąć celu i dostać to co chcemy
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Valerianka » 2016-11-21, 13:51:52

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Dobre rzeczy kosztują i niestety nie są one jeszcze popularne w Polsce. Może za parę lat..

Może za parę lat jak się zarobki zmienią. Prawda jest też taka, że jeżeli komuś zależy to poczeka na przeceny i okazje. Tak jak teraz na militaria.pl ta przecena z surge polonia.

Zbliżają się też święta, więc można sobie zażyczyć fajny prezent od Mikołaja :)
Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):No na pewno jest dużo łatwiej i przyjemniej.

przyjemnie to potem patrzy się na efekty w lustrze :D Chociaż ostatnio podczas biegania miałem nieprzyjemny incydent z cwaniaczkiem.. Myślę że chyba czas w końcu się na jakieś sztuki walki albo samoobronę zapisać. Chociaż z drugiej strony szkoda mi czasu...

Szkoda Ci czasu ale zdrowia już nie? :) Dla takich leniuchów są płyty CD z kursami i gazy treningowe. Możesz ćwiczyć z kumplem.
Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Ja to bym jednak wolała czuć, że mam bieliznę na sobie

No czasem faktycznie jest nieraz głupie uczucie jakby jej nie było, ale to na plus, bo nie skupiamy się podczas ćwiczeń że coś nas w uda ociera albo robi się niewygodne

Ja nigdy nie mam takiego problemu ale może jak faceci noszą bokserki, to im one przeszkadzają, bo są luźne.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Szara » 2016-11-24, 22:23:49

Compact napisał(a):Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ja osobiście nic pod termoaktywną bieliznę nie zakładam bo uważam że to się mija z celem.

no taki jest jej cel, żeby ciało oddychało i żeby działała na nie bezpośrednio - też uważam, że nie ma sensu mieć jeszcze jakąś pod spodem, ale jak ktoś tak się czuje komfortowo, to czemu nie

Compact napisał(a):
Bepok napisał(a):Może wystarczy kupić gaz i do pasa przyczepić na wieczorne biegi. Czas zaoszczędzony i bezpieczeństwo pod ręką.

Tyle, że gazy są spore więc to byłoby bardzo nieporęczne...

są dwa wyjścia, albo kupujesz gaz kieszonkowy, jakiś no w postaci breloczka, albo pas do biegania i tam się na pewno taki większy zmieści, bo na pewno nie jest większy od telefonu, który do takiego pasa możesz również włożyć

Compact napisał(a):
Bepok napisał(a):Jak komuś na sprzęcie zależy to też potrafi odkładać i kupić co chce w środku sezonu.
Pewnie że tak, ale nie każdy ma możliwość bądź motywację wystarczającą. Ważne żeby dopiąć celu i dostać to co chcemy

można szukać promocji :) takie na militaria zdarzają się często i na różne rzeczy
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Bepok » 2016-11-26, 13:32:57

Szara napisał(a):no taki jest jej cel, żeby ciało oddychało i żeby działała na nie bezpośrednio - też uważam, że nie ma sensu mieć jeszcze jakąś pod spodem, ale jak ktoś tak się czuje komfortowo, to czemu nie

Myślę, że to jest też kwestia przyzwyczajenia się. Niektórym to trochę czasu zabiera :D A co myślicie o czapkach termoaktywnych na narty i ujemne temperatury? Sprawdzą się?
Szara napisał(a):są dwa wyjścia, albo kupujesz gaz kieszonkowy, jakiś no w postaci breloczka, albo pas do biegania i tam się na pewno taki większy zmieści, bo na pewno nie jest większy od telefonu, który do takiego pasa możesz również włożyć

Masz na myśli nerkę jako ten pas do biegania, czy coś innego?
Szara napisał(a):można szukać promocji :) takie na militaria zdarzają się często i na różne rzeczy

Promocji i przecen. Na prawde można dużo zaoszczędzić jak np w tym wypadku https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p49933.xml
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: odzież termoaktywna

Postprzez jarecki80 » 2016-11-26, 19:47:39

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):no taki jest jej cel, żeby ciało oddychało i żeby działała na nie bezpośrednio - też uważam, że nie ma sensu mieć jeszcze jakąś pod spodem, ale jak ktoś tak się czuje komfortowo, to czemu nie

Myślę, że to jest też kwestia przyzwyczajenia się. Niektórym to trochę czasu zabiera :D A co myślicie o czapkach termoaktywnych na narty i ujemne temperatury? Sprawdzą się?

czepki termoaktywne? A nie lepiej dobra czapka?

Szara napisał(a):są dwa wyjścia, albo kupujesz gaz kieszonkowy, jakiś no w postaci breloczka, albo pas do biegania i tam się na pewno taki większy zmieści, bo na pewno nie jest większy od telefonu, który do takiego pasa możesz również włożyć

Ja jakoś nie mogę się przeonać do tak maleńkich gazów jak te co mogą służyć jako breloczki... dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są normalne gazy
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):można szukać promocji :) takie na militaria zdarzają się często i na różne rzeczy

Promocji i przecen. Na prawde można dużo zaoszczędzić jak np w tym wypadku https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p49933.xml

1020 lumenów :o łooooooo! Ciekawe jakie to ma zastosowanie...
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Szara » 2016-11-26, 22:07:32

Bepok napisał(a):Myślę, że to jest też kwestia przyzwyczajenia się. Niektórym to trochę czasu zabiera :D A co myślicie o czapkach termoaktywnych na narty i ujemne temperatury? Sprawdzą się?

no jasne, że tak - przez głowę ucieka najwięcej ciepła i warto o nakrycie głowy dbać :) poza tym uszy przy zjazdach są bardzo narażone na przewianie. A szukasz takiej właśnie? Myślę,że to super pomysł ;)

Bepok napisał(a):Masz na myśli nerkę jako ten pas do biegania, czy coś innego?

no właśnie nie o nerkę mi chodzi, jest taki specjalny pas, coś takiego https://www.militaria.pl/level_terrain_ ... p27566.xml i to w super kolorze ;) jak dla mnie bomba, nic się nie trzęsie podczas biegania, jak to się zdarza w przypadku nerki ;)

Bepok napisał(a):Promocji i przecen. Na prawde można dużo zaoszczędzić jak np w tym wypadku https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p49933.xml

no i to się nazywa promocja! a nie jak to bywa w sklepach często: wielka promocja z 9,99zł na 9,89 haha
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Szara » 2016-11-26, 22:35:45

jarecki80 napisał(a):
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):no taki jest jej cel, żeby ciało oddychało i żeby działała na nie bezpośrednio - też uważam, że nie ma sensu mieć jeszcze jakąś pod spodem, ale jak ktoś tak się czuje komfortowo, to czemu nie

Myślę, że to jest też kwestia przyzwyczajenia się. Niektórym to trochę czasu zabiera :D A co myślicie o czapkach termoaktywnych na narty i ujemne temperatury? Sprawdzą się?

czepki termoaktywne? A nie lepiej dobra czapka?

wiesz, chyba nie zawsze dobra czapka dobrze przepuszcza powietrze a przy okazji daje ciepło, ja mam z doświadczenia tak, że albo się przegrzewam w czapce na stoku, albo przepuszcza powietrze i czuję chłód podczas zjazdu ;) ale każdy lubi co innego
jarecki80 napisał(a):
Szara napisał(a):są dwa wyjścia, albo kupujesz gaz kieszonkowy, jakiś no w postaci breloczka, albo pas do biegania i tam się na pewno taki większy zmieści, bo na pewno nie jest większy od telefonu, który do takiego pasa możesz również włożyć

Ja jakoś nie mogę się przeonać do tak maleńkich gazów jak te co mogą służyć jako breloczki... dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są normalne gazy

takie brelok jest zawsze lepszy niż nic, a może to być dobry sposób, aby przekonać siostrę/mamę/koleżankę, żeby nosiła gaz ze sobą, bo gra on wtedy dodatkowo rolę fajnego gadżetu :)
jarecki80 napisał(a):
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):można szukać promocji :) takie na militaria zdarzają się często i na różne rzeczy

Promocji i przecen. Na prawde można dużo zaoszczędzić jak np w tym wypadku https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p49933.xml

1020 lumenów :o łooooooo! Ciekawe jakie to ma zastosowanie...

też jestem ciekawa kiedy przydaje się taka latarka, ale pewnie w góry, po zmierzchu jest ekstra
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Valerianka » 2016-11-27, 12:51:51

Szara napisał(a):wiesz, chyba nie zawsze dobra czapka dobrze przepuszcza powietrze a przy okazji daje ciepło, ja mam z doświadczenia tak, że albo się przegrzewam w czapce na stoku, albo przepuszcza powietrze i czuję chłód podczas zjazdu ;) ale każdy lubi co innego

Bo przecież czapka termoaktywna, to nic innego, jak zwykła czapka zrobiona z super materiału. Super czapki są z wełny merino https://www.militaria.pl/buff/czapka_bu ... p76222.xml
Szara napisał(a):takie brelok jest zawsze lepszy niż nic, a może to być dobry sposób, aby przekonać siostrę/mamę/koleżankę, żeby nosiła gaz ze sobą, bo gra on wtedy dodatkowo rolę fajnego gadżetu :)

Noo właśnie. Niektóre kobiety mogą się wstydzić nosić przy sobie gaz, a przecież dobrze jest mieć go na wyciągnięcie ręki.
Szara napisał(a):też jestem ciekawa kiedy przydaje się taka latarka, ale pewnie w góry, po zmierzchu jest ekstra

Takie mocne światło może się przydać do nadawania sygnału S.O.S. 1000 lumenów będzie dojrzane chyba nawet z orbity :D
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Szara » 2016-11-28, 21:29:29

Valerianka napisał(a):Bo przecież czapka termoaktywna, to nic innego, jak zwykła czapka zrobiona z super materiału. Super czapki są z wełny merino https://www.militaria.pl/buff/czapka_bu ... p76222.xml

no rzeczywiście ekstra są, jak przeczytałam, ze z wełny to w sumie pomyślałam, że są grube a tu takie zaskoczenie - nie dość, że ciepłe to jeszcze dobrze przylegają i mają fajny wygląd. A jak przeczytałam w opisie zdanie: 'Czapkę wyprodukowano z odnawialnych zasobów szanujących naturalne procesy, minimalizujących negatywny wpływ na ekosystem.' to już wgl się zakochałam ;3

Valerianka napisał(a):Noo właśnie. Niektóre kobiety mogą się wstydzić nosić przy sobie gaz, a przecież dobrze jest mieć go na wyciągnięcie ręki.

pewnie, że tak...albo myślą,że to niepotrzebne, co niestety okazuje się później dużym błędem gdy jednak zdarzy się coś groźnego. Mówi się, że najlepszą i udaną niespodzianką dla kobiety jest postawienie jej przed faktem dokonanym, no to faceci: stawiajcie swoje kobiety przed faktem dokonanym, dajcie im w prezencie gaz pieprzowy w ślicznym kolorze, pilnujcie, żeby go nosiła - dbajcie o nie po prostu ;) idą święta, a to dobra okazja

Valerianka napisał(a):Takie mocne światło może się przydać do nadawania sygnału S.O.S. 1000 lumenów będzie dojrzane chyba nawet z orbity :D

hahah no chyba tak,albo jak się zepsują światła w samochodzie to można kogoś na miejscu pilota zaangażować, żeby trzymał latarkę i oświecał drogę :DD
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-11-29, 20:55:47

Szara - 2016-11-24, 22:23:49 napisał(a):no taki jest jej cel, żeby ciało oddychało i żeby działała na nie bezpośrednio - też uważam, że nie ma sensu mieć jeszcze jakąś pod spodem, ale jak ktoś tak się czuje komfortowo, to czemu nie

Nie, bo wtedy nie działa jak powinna.
Szara - 2016-11-28, 21:29:29 napisał(a):pewnie, że tak...albo myślą,że to niepotrzebne, co niestety okazuje się później dużym błędem gdy jednak zdarzy się coś groźnego. Mówi się, że najlepszą i udaną niespodzianką dla kobiety jest postawienie jej przed faktem dokonanym, no to faceci: stawiajcie swoje kobiety przed faktem dokonanym, dajcie im w prezencie gaz pieprzowy w ślicznym kolorze, pilnujcie, żeby go nosiła - dbajcie o nie po prostu idą święta, a to dobra okazja

Dobra na pewno, warto tylko pomyśleć o czymś jeszcze jako prezencie i gaz jako dodatek. Bo inaczej może się okazać, że nasze panie się średnio ucieszą i się to na nas odbije.
Szara - 2016-11-28, 21:29:29 napisał(a):hahah no chyba tak,albo jak się zepsują światła w samochodzie to można kogoś na miejscu pilota zaangażować, żeby trzymał latarkę i oświecał drogę D

czasem się przydaje dużo światła w środku lasu ale pytanie ile czasu to jest w stanie świecić z taką intensywnością.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-11-30, 10:58:32

Compact napisał(a):Nie, bo wtedy nie działa jak powinna

powiedz to tym, którzy uważają, że to nie ma znaczenia i że mają rację - niestety jak ktoś chce nosić coś jeszcze pod bielizną/odzieżą termiczną to jego sprawa

Compact napisał(a):Dobra na pewno, warto tylko pomyśleć o czymś jeszcze jako prezencie i gaz jako dodatek. Bo inaczej może się okazać, że nasze panie się średnio ucieszą i się to na nas odbije.

to jest logiczna logiczność, że jest to dodatek, jakaś część prezentu... wątpię w to, żeby jakakolwiek dziewczyna była zadowolona z samego gazu pieprzowego, ale już w połączeniu z portfelem/torebką na pewno to doceni

Compact napisał(a):czasem się przydaje dużo światła w środku lasu ale pytanie ile czasu to jest w stanie świecić z taką intensywnością.

masz całą rozpiskę w opisie produktu na militaria.pl - tryb pracy/czas świecenia
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Bepok » 2016-11-30, 17:01:12

Szara napisał(a):powiedz to tym, którzy uważają, że to nie ma znaczenia i że mają rację - niestety jak ktoś chce nosić coś jeszcze pod bielizną/odzieżą termiczną to jego sprawa

Jest zawsze garstka osób które wiedzą do czego przeznaczony jest dany sprzęt i wykorzystują go zgodnie z przeznaczeniem, a spora część pozostałych osób robi po swojemu. Można liczyć że zainteresuje się ktoś jak to faktycznie powinno wyglądać z noszeniem takiej bielizny i dzięki różnym opinią jak zamieszczane tutaj dołączy do grona osób posiadający wiedzę w tym temacie
Szara napisał(a):to jest logiczna logiczność, że jest to dodatek, jakaś część prezentu... wątpię w to, żeby jakakolwiek dziewczyna była zadowolona z samego gazu pieprzowego, ale już w połączeniu z portfelem/torebką na pewno to doceni

Właśnie jak chodzi o takie torebki to może również coś zabezpieczającego rzeczy osobiste? Ja chce na święta sprezentować taką torebkę dziewczynie https://www.militaria.pl/pacsafe/torba_ ... p52138.xml bo ma uraz odkąd została okradziona przez jakiegoś kieszonkowca w tramwaju. Dobry wybór?
Szara napisał(a):czasem się przydaje dużo światła w środku lasu ale pytanie ile czasu to jest w stanie świecić z taką intensywnością.

Z intensywnością 1020 lumenów około 5 minut jeżeli dobrze pamiętam. Faktycznie jest to bardzo mocne światło więc nie można wymagać długiego czasu pracy baterii w takim trybie
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-11-30, 17:49:45

Szara napisał(a):
Compact napisał(a):Nie, bo wtedy nie działa jak powinna

powiedz to tym, którzy uważają, że to nie ma znaczenia i że mają rację - niestety jak ktoś chce nosić coś jeszcze pod bielizną/odzieżą termiczną to jego sprawa

No a potem gadają bzdury, że odzież termiczna to bzdury hehehe...
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):Dobra na pewno, warto tylko pomyśleć o czymś jeszcze jako prezencie i gaz jako dodatek. Bo inaczej może się okazać, że nasze panie się średnio ucieszą i się to na nas odbije.

to jest logiczna logiczność, że jest to dodatek, jakaś część prezentu... wątpię w to, żeby jakakolwiek dziewczyna była zadowolona z samego gazu pieprzowego, ale już w połączeniu z portfelem/torebką na pewno to doceni

Torebka RFID + gaz i mały zestaw bezpieczeństwa gotowy :)
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):czasem się przydaje dużo światła w środku lasu ale pytanie ile czasu to jest w stanie świecić z taką intensywnością.

masz całą rozpiskę w opisie produktu na militaria.pl - tryb pracy/czas świecenia

To też zależy od sprawności akumulatora.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: odzież termoaktywna

Postprzez Szara » 2016-11-30, 21:50:18

Bepok napisał(a):Jest zawsze garstka osób które wiedzą do czego przeznaczony jest dany sprzęt i wykorzystują go zgodnie z przeznaczeniem, a spora część pozostałych osób robi po swojemu. Można liczyć że zainteresuje się ktoś jak to faktycznie powinno wyglądać z noszeniem takiej bielizny i dzięki różnym opinią jak zamieszczane tutaj dołączy do grona osób posiadający wiedzę w tym temacie

na stronie militaria.pl można skorzystać z czatu z ekspertem jeżeli ma się wątpliwości w takich sprawach :)

Bepok napisał(a):Właśnie jak chodzi o takie torebki to może również coś zabezpieczającego rzeczy osobiste? Ja chce na święta sprezentować taką torebkę dziewczynie https://www.militaria.pl/pacsafe/torba_ ... p52138.xml bo ma uraz odkąd została okradziona przez jakiegoś kieszonkowca w tramwaju. Dobry wybór?

pewnie, że dobry! wytłumacz jej od razu, że torba oprócz tego, że jest ładna to są też bardzo pożyteczna, na pewno będzie zadowolona ;)

Bepok napisał(a):Z intensywnością 1020 lumenów około 5 minut jeżeli dobrze pamiętam. Faktycznie jest to bardzo mocne światło więc nie można wymagać długiego czasu pracy baterii w takim trybie

no pewnie, że tak. To i tak właściwie długo, taka intensywność nie jest wymagana cały czas tylko w określonych momentach i okolicznościach
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-12-07, 23:32:39

Szara - 2016-11-30, 21:50:18 napisał(a):no pewnie, że tak. To i tak właściwie długo, taka intensywność nie jest wymagana cały czas tylko w określonych momentach i okolicznościach

A po co komu taka intensywność światła?? może raz na jakiś czas się to przyda ale jakoś nie mam pomysłu do czego.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-12-08, 22:17:39

Compact napisał(a):
Szara - 2016-11-30, 21:50:18 napisał(a):no pewnie, że tak. To i tak właściwie długo, taka intensywność nie jest wymagana cały czas tylko w określonych momentach i okolicznościach

A po co komu taka intensywność światła?? może raz na jakiś czas się to przyda ale jakoś nie mam pomysłu do czego.

no ktoś już wspomniał o tym, ze jako sygnał S.O.S - nie jest to takie głupie rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, że nie raz można naciąć się na złe warunki pogodowe w górach i warto myśleć nawet to takich sytuacjach :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: odzież termoaktywna

Postprzez ridz » 2017-05-21, 16:05:38

Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):Właśnie jak chodzi o takie torebki to może również coś zabezpieczającego rzeczy osobiste? Ja chce na święta sprezentować taką torebkę dziewczynie https://www.militaria.pl/pacsafe/torba_ ... p52138.xml bo ma uraz odkąd została okradziona przez jakiegoś kieszonkowca w tramwaju. Dobry wybór?

pewnie, że dobry! wytłumacz jej od razu, że torba oprócz tego, że jest ładna to są też bardzo pożyteczna, na pewno będzie zadowolona ;)

chyba wszyscy już wiedzą co to jest pacsafe i rfid.

Compact napisał(a):
Szara - 2016-11-30, 21:50:18 napisał(a):no pewnie, że tak. To i tak właściwie długo, taka intensywność nie jest wymagana cały czas tylko w określonych momentach i okolicznościach

A po co komu taka intensywność światła?? może raz na jakiś czas się to przyda ale jakoś nie mam pomysłu do czego.

bo np. jest mgła, albo jesteś w jaskini i chcesz ją sprawdzić, albo poszukujesz człowieka w promieniu 200 m...
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bepok » 2017-05-22, 09:43:39

Compact - 2016-12-07, 23:32:39 napisał(a):A po co komu taka intensywność światła?? może raz na jakiś czas się to przyda ale jakoś nie mam pomysłu do czego.

Czasem po prostu chcesz zobaczyć co jest przed Tobą w większej odległości i tutaj masz taką możliwość. Nie idziesz w nieznane
jarecki80 - 2016-11-30, 17:49:45 napisał(a):No a potem gadają bzdury, że odzież termiczna to bzdury hehehe...

Gdyby u nas ceny takiej porządnej odzieży termoaktywnej były trochę niższe i kazdy mógłby w niej chodzić na codzień to byłyby duże lepsze oceny tych ubrań i świadomość ich jakości. W Stanach UA często ludzie noszą na codzień jako normalne bluzki.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-06-04, 14:21:37

Bepok napisał(a):
Compact - 2016-12-07, 23:32:39 napisał(a):A po co komu taka intensywność światła?? może raz na jakiś czas się to przyda ale jakoś nie mam pomysłu do czego.

Czasem po prostu chcesz zobaczyć co jest przed Tobą w większej odległości i tutaj masz taką możliwość. Nie idziesz w nieznane

Ciekawe czy to faktycznie działa na takie duże odległości bo czasem na pudełkach na prawdę widać kosmiczne odległości i aż ciężko uwierzyć, że taki kawał drogi można oświetlić
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2016-11-30, 17:49:45 napisał(a):No a potem gadają bzdury, że odzież termiczna to bzdury hehehe...

Gdyby u nas ceny takiej porządnej odzieży termoaktywnej były trochę niższe i kazdy mógłby w niej chodzić na codzień to byłyby duże lepsze oceny tych ubrań i świadomość ich jakości. W Stanach UA często ludzie noszą na codzień jako normalne bluzki.

Ale odzież termo np fjord nansen jest serio już bardzo przystępna cenowo
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2017-06-17, 18:25:53

jarecki80 - 2017-06-04, 14:21:37 napisał(a):Ciekawe czy to faktycznie działa na takie duże odległości bo czasem na pudełkach na prawdę widać kosmiczne odległości i aż ciężko uwierzyć, że taki kawał drogi można oświetlić

Tak to działa tylko wtedy strasznie baterię zajada i tym cały kłopot.
jarecki80 - 2017-06-04, 14:21:37 napisał(a):Ale odzież termo np fjord nansen jest serio już bardzo przystępna cenowo

To się zgadza ale dalej koszulka termo kosztuje tyle co 2 zwykłe.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 288 gości

cron