Hobbit

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Re: Hobbit

Postprzez Babyblue » 2013-12-23, 14:05:59

Wiem, ze się narażam, ale wiecie co?... Udało mi się wbić na pokaz prasowy Pustkowie Smauga w zeszłym tygodniu :dance:
O ile szlam, bo faktycznie chcialam zobaczyć, lae nie "jarałam" się jak dziecko, tak po wyjsciu z pokazu byłam najarana totalnie, do tego stopnia, ze kupiłam album o postaciach i miejscach filmowych - świetny prezent jakby lktoś jeszcze szukał, każdy kto trochę lubi bedize sie cieszyl :yahoo:
co do samego filmu - nie wiem czy to byly 24 czy 48 klatek ale 3d był tak płynne jak jescze nigdy nie widzialam - nawet bardoz dynamiczne sceny nic nie rozmazywały obrazu. Mimoo, że do kina zakladam okulary, więc miałam dwie pary po 15 minutah całkiem o nich zapomniałam. Watki poboczne też bynajmniej nie na siłę, a fajnie uzupelniają obraz. Thorin - jestem pod wrażeniem kreacji i smaug - oj, robi wrażenie, jest wyjatkowo nayuralny - o ile smok może być naturalny ;)
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Hobbit

Postprzez ajer » 2013-12-23, 21:59:55

Fajnie, że już ktoś z forum może coś na temat filmu powiedzieć. Ja patrząc na opinie i recenzje pewnie się też wybiorę :)
Avatar użytkownika
ajerNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-11-26, 20:43:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Hobbit

Postprzez bonanza » 2013-12-24, 16:54:21

Zawsze ktoś się znajdzie, kto się tak sprytnie wbił na pokaz przedpremierowy. Może i ja w końcu tak kiedyś przyszpanuje:P A jak tam Dol Guldur, dzieje się? Gandalf czaruje w końcu z prawdziwego zdarzenia?
Avatar użytkownika
bonanzaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2013-02-06, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez RanyJ » 2013-12-30, 14:03:43

cre[a]tive napisał(a):Tak, gusta się zmieniają. Podobnie jak charakter. Jednak przyznasz, że małe jest prawdopodobieństwo, by ktoś kto przykładowo amerykański pop uważa za kicz, nagle po upływie kilku lat zaczął go słuchać ; ) Pewne fundamentalne upodobania raczej się zmieniają. Ja tak mam z fantasy, dla mnie to bajki dla dzieci i nie jest w stanie mnie to zainteresować. Aczkolwiek jestem otwarta, może mnie kiedyś coś zaskoczy. Małe prawdopodobieństwo, ale zawsze jakiś 1 % jest.


Ale to się nie tyczy spice girsl i lady gagi. :D Kiedyś tego bym nie włączył a teraz nie wiem, czy zdarza mi się "dla beki" czy to mi się naprawdę podoba. :) To jednak wyjątki od reguły.

Co do fantastyki - nic dziwnego, jest masa kiepskich filmów i książek w gatunku, które w ogóle nie powinny powstać, Może filmów nawet mniej, bo to są z definicji drogie produkcje. To co jednak Jackson prezentuje we "Władcy" i w "Hobbicie" to jest jednak co innego. To są filmowe majstersztyki jeżeli chodzi o efekty, a samo śródziemie doczekało się wielu okołopolitycznych interpretacji, gdzie pod armie orków podstawiano przedstawicieli np. jakiś europejskich frakcji. :D Ja się w to nie zgłębiałem. W Tolkienie widzę więcej takich uniwersalnych wartości, ale też są takie postacie, które są ciekawsze jak Gandalf, który patrzy na wszystko z góry bo jest 100% mądrzejszy od całej drużyny, ale woli im pomagać, niż nimi rządzić (w przeciwieństwie do Sarumana, Saurona). Ciekawe są też hobbity - i Bilbo i Frodo, którzy kochają przygody, ale chcieliby żyć sobie bezpiecznie i nie mieszać się w jakieś dziwne akcje. To są o dziwo istoty, które są bliższe ludziom, niż śródziemscy ludzie. ;)
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gocha » 2014-01-02, 00:06:46

No i byłam na II Hobbita... no i to zdecydowanie moje klimaty i takie kino, no co ja na to poradzę ;-) mnie się bardzo podobało, naprawdę kolejny raz Jackson "wytrzymał" i dał widzom kawał dobrej rozrywki... ;-). Powoli robi się specjalistą od Śródziemia chyba...ciekawe co teraz sfilmuje???
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Hobbit

Postprzez Gocha » 2014-01-06, 00:40:30

No i tak po obejrzeniu Hobbita II (bardzo mi sie podobał) marzy mi się teraz coby się Mr. Jackson wziął za Thorgala, ech toby dopiero była uczta kinomana i komiksomana...pomarzę sobie, a nóż???
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez sokzżuka » 2014-01-31, 09:44:39

Film jest genialny! Dużo ciekawszy niż pierwsza część :) Dla fanów Tolkiena i Władcy Pierścieni pozycja obowiązkowa :)
http://kudowa.biz/
Avatar użytkownika
sokzżukaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-31, 09:41:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kadzi558 » 2014-02-06, 16:22:50

Jak władca pierścienia nie zrobił na mnie praktycznie wrażenia tak Hobbit był mega! ;) Obejrzałam praktycznie pod rząd obie części i czekam niecierpliwie na następną :D
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sajmon » 2014-02-12, 09:38:46

Pustkowie Smauga o niebo lepsze niż Niezwykła Podróż.Po obejrzeniu pierwszej części był mały niedosyt-brakowało czegoś co mogłoby narobić apetytu na drugą część,za dużo się nie działo-owszem-były momenty dla mnie epickie,jak walka gigantów w górach,czy pieśń krasnoludów,ale poza tym mało mnie ruszało. Po obejrzeniu Pustkowia chciało się siedzieć dalej w kinie i czekać na Trójkę.O wiele bardziej widowiskowa,pełna momentów zapierających dech w piersiach,momentami zabawna,a momentami poważna.Polecić mogę obie części,ale Pustkowie powinno na was zrobić większe wrażenie ;)
rozłącznik izolacyjny
Avatar użytkownika
SajmonNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-02-12, 09:10:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Hobbit

Postprzez margot » 2014-12-28, 20:45:22

Chyba czas na powrót do tematu, bo w kinach króluje już 3 część :)

Ktoś widział? :)
Avatar użytkownika
margotFemale
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2013-12-23, 22:46:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Hobbit

Postprzez Gocha » 2014-12-29, 17:13:58

Oczywiście, że już widziałam "Bitwę pięciu armii ja "stara" fanka obowiązkowo no i powiem ci, że... rewelacyjny, starcie ze smokiem i bitwa końcowa, po prostu wgniatają w fotel, do tego jak zawsze doskonała muzyka, a dziś się dowiedziałam, że Jackson za kilka lat być może wróci jeszcze do tolkieniowskich klimatów. Ja czekam.
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez GoldenBoj » 2015-01-02, 21:49:58

Dobrze, że to nie tlyko marketing, ale też jakość, bo ja dopiero idę i patrząc na super kampanię miałem lekkie obawy, że nie była przykrywką do słabeg filmu. Ten pomysł z wywiadem ze Smaugiem i okiem Saurona w Moskiwe - nawet jak nie wypalił to o tym mówieniono- bombowe! A na ulicach Warszawy roi się od plakatów z poszczególnymi bohaterami, do tego cały dworzec centralny - wisienka na torcie!
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cre[a]tive » 2015-01-04, 06:19:09

Podobno ostatnia część wyjątkowa słaba - tak mówią moi znajomi, fani fantasy, zagorzali fani Hobbita, oglądający poprzednie wersje bez końca się podniecając. A mimo wszystko ostatnią wersję - bitwa pięciu armii określili jako "słabą", "na siłę", "ujdzie, ale lepiej by nie powstała".

Ja natomiast nie gustuję w bajkach, nie widziałam ani nie czytałam żadnej części i nie zamierzam,także się nie wypowiem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Hobbit

Postprzez GoldenBoj » 2015-01-05, 23:25:46

Byłem wczoraj i moim zdaniem ostatnia część Hobbita jest wyjątkowo dobra. Jest dużo akcji od samego początku, są ciekawe wątki nawiązujące do WP, jest finalnie epicka bitwa - najlepsza jaką widziałem w filmie. Film ani przez chwilę nie nuży, wręcz za szybko się kończy i będę czekał na wersję rozszerzoną. Moim zdaniem godne zwieńczenie trylogii, ale jak widać zdania są podzielone ;-) Choć może Twoi znajomi oglądali w necie wersję kinową i stąd tak słaba ocena. Co jak co, ale taki film warto obejrzeć na dużym ekranie. Ja się skusiłem na wersję 3D i było super, idealnie płynny i wyraźny obraz, momentami szczęka opada :-p
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Odp: Hobbit

Postprzez cre[a]tive » 2015-01-07, 02:16:07

GoldenBoj, sugerujesz, że moi znajomi oglądali jakąś dupną wersję na komputerze? ;) Proszę Cię, przecież napisałam, że to mega fani. Byli w kinie, duża grupa, tylko mnie zabrakło, jako nietrawiącej bajek tego typu. I niestety opinie są niepochlebne dla tego filmu.

Wysłane z Samsung Galaxy S3 LTE via Tapatalk2
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Gracee89 » 2015-01-10, 15:30:13

1 Git, 2 - nuda.. wątki z ksiązki zrobione niemrawo za do dodane jakieś inne typu krasnolud+elfka.. masakra..,3 ok, nie przeszkadzało mi, że ciągle jest walka, chociaż znów przyleciały orły i koniec filmu...
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Hypnos » 2015-01-21, 01:00:08

Jak dla mnie 3 część, jak i zresztą cała trylogia się podobały! Może nie był to władca pierścieni, ale było to idealne uzupełnienie całej historii :)
Avatar użytkownika
HypnosNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-11-25, 17:39:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości

cron