Koniec komórek na kartę.

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez KenWatanabe » 2012-09-17, 22:36:15

manganesesulfate, właśnie to tak jakby zrobiłaś kopiując literki na forum :P.
Grozisz nam?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Marina1 » 2014-07-26, 18:16:55

zgadzam się w 100 procentach przedmówcą.
Avatar użytkownika
Marina1None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-07-26, 17:21:41
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez silveris » 2014-07-28, 14:42:59

Mam nadzieję, że to nigdy nie nadejdzie...
Avatar użytkownika
silverisNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2014-07-28, 14:28:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez MagicznySkoczek » 2014-08-25, 14:57:17

Nie zaradzimy temu :)
Avatar użytkownika
MagicznySkoczekNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2014-06-20, 09:04:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cre[a]tive » 2014-08-25, 23:53:44

I co? Minęły dwa lata i jakoś końca komórek na kartę nawet nie widać ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez explissita » 2014-09-28, 14:32:09

Nie widzę przyszłości tych państwa we wróżbiarstwie ;)
www.podnosimy.pl
Avatar użytkownika
explissitaFemale
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-09-28, 12:47:11
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez benitta » 2014-10-10, 14:56:29

Ja uważam że to bardzo dobry pomysł, każdy kto chce korzystać z telefonu, powinien być spisany. Sami powiedzcie, ilu ludzi kupuje karty tylko i wyłącznie po to, żeby robić sobie głupie żarty albo wysyłać pogróżki? Pewnie we własnym otoczeniu jesteście wymienić chociażby kilka osób. Pomysł ten więc uważam za jak najbardziej słuszny.
Bielizna erotyczna xxl – nie tylko dla odważnych :)
Avatar użytkownika
benittaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2014-10-03, 13:22:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2014-10-10, 16:59:44

ja nie znam akurat nikogo kto wysyłałby pogróżki i się tym chwalił :przestraszony:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez kahuna » 2014-11-03, 22:20:13

W Norwegii wszystko jest rejestrowane między innymi kart tel. nawet gdy zechcesz zagrać w TotoLotka to musisz zarejestrować swoje dane, karty do bankomatu są ze zdjęciem i możesz się nimi posługiwać jak dowodem osobistym.
Popatrzmy na to jak wygląda i jak funkcjonuje ten kraj, wszystko zależy od intencji i perspektywy. Wszystko można wykorzystać na różne sposoby. Ten kraj kwitnie a w Polsce wmawia się nam bańki mydlane jako jedynie słuszne prawdy.
Pracuje w Norwegii od 5 lat i uwierzcie,że nikt tu się nie boi, że jego dane są udostępniane prawie w każdym momencie życia. Wszystko zależy od perspektywy.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2014-11-09, 21:25:26

Ale kraje skandynawskie sa specyficzne, oni tam zgadzają sie na zycie pod linijkę...
Nasz polski temperament tkai nie jest.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2014-11-09, 22:44:27

Do końca się nie zgodzę z tym, ponieważ w ten sposób chronią swoje dobra i jeżeli nie robisz nic złego to nie masz nic do ukrycia. Gdy podpisujesz umowę abonencką to i tak podajesz dane czy to w Polsce czy w krajach skandynawskich. My Polacy mamy zakorzenione chore poglądy i fobie pokomunistyczne. Zamiast dbać o własne interesy to sprzedajemy wszystkie dobra jakie nam pozostały i stajemy się klientami krajów które nas podbiły ekonomicznie. A ludzie boją się, że ich dane będą udostępnione, jak dla mnie to lekka paranoja. W dużych sprawach jak to, że obce korporacje mordują nam rodzimy biznes mamy gdzieś a przejmujemy się kartami telefonicznymi.

Polski temperament to chyba masz na myśli nawalić się i dla zabawy podzwonić z głupim tekstami i być anonimowym. Tak samo robi hater w internecie, a gdy dojdzie do konfrontacji w realu, to wymięka i wali w gacie ze strachu.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2014-11-09, 23:58:38

kahuna jak rzadko podpisuje się w 100% pod Twoim postem :super:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez Hypnos » 2014-11-25, 17:49:33

kahuna napisał(a):Do końca się nie zgodzę z tym, ponieważ w ten sposób chronią swoje dobra i jeżeli nie robisz nic złego to nie masz nic do ukrycia. Gdy podpisujesz umowę abonencką to i tak podajesz dane czy to w Polsce czy w krajach skandynawskich. My Polacy mamy zakorzenione chore poglądy i fobie pokomunistyczne. Zamiast dbać o własne interesy to sprzedajemy wszystkie dobra jakie nam pozostały i stajemy się klientami krajów które nas podbiły ekonomicznie. A ludzie boją się, że ich dane będą udostępnione, jak dla mnie to lekka paranoja. W dużych sprawach jak to, że obce korporacje mordują nam rodzimy biznes mamy gdzieś a przejmujemy się kartami telefonicznymi.


Z drugiej strony wolę nie podawać swoich danych, chociażby po to, aby każde korpo nie dzwoniło do mnie z promocjami, nowymi ofertami, itp. Nie oszukujemy się, że jest coś takiego jak handlowanie numerami, a możliwość zmiany numery jest czasami po prostu potrzebna.
Avatar użytkownika
HypnosNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-11-25, 17:39:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2014-11-26, 09:01:13

Jak rejestrujesz telefon na kartę możesz u operatora zastrzec, nie chcę reklam operatora (1/3) reklam ci odpada, w banku w którym masz konto mówisz, nie chce komunikacji marketingowej - przestają dzwonić do mnie nie dzwonią wcale ani nie dostaje sms a telefon mam zarejestrowany... ostatni spam dostałem o jakiejś egzoteryce i innych badziewiach (3 smsy o 2 w nocy) sprawdziłem numer, należał do wapstera (wapster@wapster.pl) wysłałem e-mail z protestem powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883) to samo na reklamacja@najlepszewrozby.pl i kontakt@mobilemarketingcenter.pl - niestety nie udało mi się dokładnie dojść która z tych firm odpowiadała za sms.Smsy nawiązywały do najlepszewrozby ale numer zarejestrowany na wapstera, odpisał tylko wapster, że im przykro i rozumieją i wycofują numer.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez annika » 2015-01-01, 18:12:52

Dokładnie, spam reklamowy dociera do nas tylko na nasze własne "życzenie".
Nie chcę tu nikogo urazić, bo sama też wiem, że chcą skorzystać z jednej usługi premium jestem zmuszana do przyjęcia przynajmniej jednego przekazu reklamowego od firmy (min. jednego, bo jeśli po tym jednym wyślę takiej firmie sprzeciw i ona się zastosuje, to na 1x pozostanie).

Ale tak na prawdę wiele możemy sami zrobić jako konsumenci, pilnując tych małych rubryczek na końcach umów.

Nie chcecie być rejestrowani u opa... ale w wielu innych miejscach jesteście... i tak wiele się przed korporacjami nie ukryje...

Jeśli chodzi o obowiązkową rejestrację numerów na kartę, to po prostu obawiam się, że przestępca chcący skorzystać z 'czystego' jeszcze numeru, będzie go musiał skroić od obywatela na kilka godz. przed przestępstwem -> wzrost rozbojów... może się mylę, ktoś mnie poprawi? Bo teraz to wyobrażam sobie, że idzie do najbliższego kiosku i kupuje kart ile potrzebuje i na tym się kończy. No chyba że będą po prostu rejestrować na fałszywe dane... biznes się zrobić bardziej uciążliwy, no ale przy tyg stopach zwrotu...
"Napisano tysiące słów o złudzeniach sieci (…), najbardziej złudne z nich wszystkich jest poczucie bezpieczeństwa. " Antonina Liedtke

"You don't have to be crazy to work here, but it helps." Terry Pratchett
Avatar użytkownika
annikaFemale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-01-01, 17:26:39
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2015-01-02, 11:51:28

to nie tak, bo kupienie karty tak naprawdę Ci nic nie da, bo operator ma imei telefonu, więc nawet jak zmienisz kartę, masz od razu nowy numer i historię starych
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez annika » 2015-01-02, 17:28:41

No w sumie tak... tzn według Ciebie obowiązkowa rejestracja byłaby w porządku, czy nie?
"Napisano tysiące słów o złudzeniach sieci (…), najbardziej złudne z nich wszystkich jest poczucie bezpieczeństwa. " Antonina Liedtke

"You don't have to be crazy to work here, but it helps." Terry Pratchett
Avatar użytkownika
annikaFemale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-01-01, 17:26:39
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2015-01-04, 00:10:35

moim zdaniem obowiązkowa rejestracja jest akceptowalna, osobiście mam zarejestrowany telefon na kartę
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez bafu » 2015-07-13, 21:43:53

ja tam z komórki na kartę nie zrezygnuję ;)
Avatar użytkownika
bafuNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-07-13, 21:34:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez 1wjo » 2015-09-14, 13:41:31

No , ale ja np od 10 lat korzystam z oferty na kartę i jest mi to bardzo przydatne, ale nie, nie porywałem dotąd żadnego dziecka. Nie chcę, by przez debilnych porywaczy i złodziei normalnym ludziom miało być odebrane prawo do korzystania z tel. na kartę.
Avatar użytkownika
1wjoMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-09-14, 13:35:36
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości

cron