CCleaner

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

CCleaner

Postprzez cre[a]tive » 2013-12-07, 23:08:49

.

Używacie CCleaner'a? Czy jest to bezpieczny program? Napotkaliście jakieś problemy podczas używania go, np. błędy w Windowsie po usunięciu plików albo naprawieniu kluczy rejestru?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Zilog » 2013-12-07, 23:43:22

Z CCleanerem mam do czynienia od dawna,często używam go w komputerach w moim domu,również w komputerach które naprawiam. Usunie to co on chce usunąć i naprawi błedy rejestru. Nigdy nie miałem z nim problemu.

Warto dodać,że CCleaner jest proramem który usunie bezpowrotnie dane z dysku twardego :) Formatując dysk należy wybrać opcję Gutmanna. Formatuje ona dysk nadpisując go 35-cioma wzorcami zer i jedynek.Po tej operacji odzyskanie danych z dysku jest niemożliwe. Oczywiście wiąże się to z bardzo długim formatowaniem (jakieś 100MB farmatuje się przez ok. 3-4 godziny).
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez cre[a]tive » 2013-12-07, 23:58:55

Ja używam od dawna programu Odkurzacz, usuwa on masę niepotrzebnych plików oraz czyści aplikacje i jest niezawodny. Natomiast nie ma takiej opcji, by wykryć błędy w rejestrze i je naprawić, dlatego zainteresował mnie CCleaner. Po analizie wykrył około 20 błędów w rejestrze i trochę się waham czy kliknąć "napraw". Laptop ma rok, używam go bardzo ostrożnie, nie wchodzę na syfiaste strony ani nie instaluję wielu aplikacji czy gier, które potem się z kolei odinstalowuje i wiadomo, zostaje syf. Mam tutaj tylko to, co mi niezbędne do egzystencji, bo nie chciałam zawalać nowego komputera, tak jak to zrobiłam na stacjonarce, która później bardzo spowolniła i nie obyło się bez reinstalacji systemu. Zastanawiam się skąd aż tyle błędów w rejestrze w komputerze, który jest użytkowany ostrożnie i powiedziałabym: higienicznie. W związku z tym trochę się obawiam naprawiania tych kluczy, bo skoro system jest ok i chodzi bez żadnych zastrzeżeń to może nie warto w to się bawić? I dopiero jak będą jakieś problemy to zastosować tę opcję CCleanera?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Zilog » 2013-12-08, 00:26:46

Ja osobiście nie rozumiem tych błędów rejestru,sa one czasami tak błache że nie warto ich napraiwać bo i tak to nic nie da.Nie wpływają one na szybkość działania systemu. Ja po prostu te błędy usuwam bo są,a czego dotyczą to nigdy się nie dowiem.

Reasumując to błędy rejestru nigdy od ośmiu lat użytkowania komputera nie wyrządziły mi w moich systemach problemów. CCleanera użuwam do głównego oczyszczania i do tego jest dobry, rejestr czyszczę "przy okazji" gdy mam program włączony. Do reszty niepotrzebnych śmieci używam Malware Bytes Anti Malware i jestem w pełni zadowolony :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez cre[a]tive » 2013-12-08, 00:41:43

Dzięki za odpowiedź Zilog. W takim razie te błędy w kluczach rejestru zostawię w spokoju.
Malwarebytes Anti-Malware również posiadam i używam regularnie, podobnie jak Emsisoft Anti-Malware, oba programy oceniam dobrze.


-
Czekam również na wypowiedzi innych osób w temacie, chętnie poznam więcej punktów widzenia.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Nervous » 2013-12-30, 12:37:10

Używam CCleanera i jestem z niego bardzo zadowolony. Mały, darmowy program, który świetnie działa. Polecam go użyć, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :D
Aha i jeszcze. Jak sobie robisz cleaning to zwróć uwagę na zakładkę programy, co masz pozaznaczane. Żebyś sobie czasem ciastek, historii itd. nie powywalał z przeglądarki. No i ogólnie żeby ci się cache nie wyczyścił z tych programów, których nie chcesz.
The hardest thing in the world to understand is the income tax.
Avatar użytkownika
NervousNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 131
Dołączył(a): 2010-04-27, 18:34:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Satine » 2014-01-22, 14:06:41

Używam i nie miałam nigdy żadnych problemów. :)
Avatar użytkownika
SatineNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2014-01-22, 13:47:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez gabryssia » 2014-01-31, 13:34:26

Ja używam od dawna, super program, radzę się w niego zaopatrzyć.
http://1skupaut.pl/
Avatar użytkownika
gabryssiaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-31, 13:29:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Itak » 2014-10-09, 21:23:21

Dołączam do grona korzystających i cieszących się z działania tego programu. Od czasu do czasu włączam program i cieszę się tym, ile niepotrzebnych rzeczy usunęłam ze swojego komputera. Program szybki i łatwy do obsługi, polecam.
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach - F. Dostojewski
Avatar użytkownika
ItakFemale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-10-09, 14:43:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pawelek3D » 2014-11-24, 15:53:48

U mnie są problemy z czcionkami po czyszczeniu.
Daszki szklane
Avatar użytkownika
pawelek3DMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2014-09-22, 16:01:11
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 316 gości

cron