Facebook wariuje..

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Facebook wariuje..

Postprzez Zilog » 2013-11-08, 15:06:14

Witam. Chciałem już dawno napisać ten wątek. Na wstępie pragnę napisać że FB służy mi przede wszystkim do śledzenia twórczości muzyków,porad serwisów komputerowych i nowinek ze świata komputerów/elektroniki.

Jakiś czas temu zauważyłem,że nie wszystkie posty polubionych profili wyświetlają się na mojej tablicy.Jak wchodzę na profil danej osoby to widać nowy post,natomiast na mojej tablicy go nie ma. Obecnie do ponad 20 godzin nie pojawiają się żadne wiadomości,mimo że na profilach są nowe.

Więc czy jest jakieś ustawienie wyświetlania się nowych wiadomości? Szukałem i nie mogę się tego doszukać.Chciałbym widzieć na swojej tablicy post każdej osoby która go doda.

Proszę o porady :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2013-11-09, 16:08:51

Wejdź na profil jakiejś osoby.

Najedź na przycisk Lubię to!
Untitled-1.png
(18.73 KiB) Pobrane 2972 razy

Najważniejsze abyś miał tam zaznaczone "Pokaż w aktualnościach" (albo coś podobnego po polsku).
Możesz także poeksperymentować z tą pierwszą opcją "Get notifications" - może pomoże.


Ogólnie Facebook jest inteligentny. Nie wyświetla wszystkiego na tablicy tylko te rzeczy którze uważa, że będą dla Ciebie fajne/ważne.
Jeśli nie klikasz lubie to, nie komentujesz wpisów osób/profili, to wtedy taki profil spada z rankingu "popularności" i pewnie dlatego nie wyświetla się u Ciebie na ścianie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2013-11-09, 18:54:09

Szymon jesteś wielki :ok: Nie miałem pojęcia że po najechaniu na "lubię to" rozwinie się dodatkowe menu,tam wystarczy kliknąć ustawienia i kliknąć "wszystkie zdarzenia"

Dzięki :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez Zilog » 2013-11-13, 21:21:11

Za szybko cię cieszyłem,znowu FB stoi w martwym punkcie :zdegustowany:

Mam zaznaczone by pokazywał wszystkie zdarzenia w aktualnościach a nie pokazuje żadnych.Natomiast jeżeli zaznaczę "otrzymuj powiadomienia" to dostaję te powiadomienia ale postu w aktualnościach nie widać. Ma ktoś jakieś pomysły??
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2013-11-13, 23:20:29

BlueMan - 2013-11-09, 16:08 napisał(a):Ogólnie Facebook jest inteligentny. Nie wyświetla wszystkiego na tablicy tylko te rzeczy którze uważa, że będą dla Ciebie fajne/ważne.
Jeśli nie klikasz lubie to, nie komentujesz wpisów osób/profili, to wtedy taki profil spada z rankingu "popularności" i pewnie dlatego nie wyświetla się u Ciebie na ścianie.

skomentuj parę wpisów tych profili, polub parę wpisów. To FB się nauczy co lubisz i zacznie ci to pokazywać :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2013-11-14, 00:02:28

Zilog już ponad rok temu Mark Zuckerberg zrobił wielką konferencję, na której ogłosił nowe algorytmy Facebooka. Twierdząc, że mózg ludzki nie jest w stanie przetworzyć takiej ilości informacji jaka napływa do nas każdego dnia, a jest dodatkowo nieźle potęgowana przez serwisy społecznościowe, dobrotliwy Mark zechciał zmienić ustawienia tak, by na Twojej własnej ścianie wyświetlało się nie to, co chcesz, lecz to co Facebook uważa za słuszne i wystarczające, by nie przemęczyć Twojego i tak już zapracowanego mózgu. Witamy w nowym w świecie :evil:

P.S. jeśli naprawdę interesują Cię wpisy jakieś strony to możesz co jakiś czas wchodzić na jej profil i wówczas widzisz wszystkie opublikowane informacje.

P.S. 2. algorytm ogranicza dopływające do nas informacje, lecz nie jest stały, zmienia się wedle naszych preferencji i zainteresowań. Wejdź na dany profil strony, która Cię interesuje i chciałbyś ją widzieć w aktualnościach. Polub parę wpisów, skomentuj, algorytm zapisze, że jesteś zainteresowany i będzie wyświetlał wpisy z tej strony w aktualnościach.

P.S. 3. Po prawej stronie nad aktualnościami masz przycisk "sortuj". Klikasz. Domyślnie jest zaznaczone "najciekawsze wydarzenia", zaznacz "najnowsze".

P.S. 4 Zastosowanie się do wszystkich trzech powyższych rad powinno rozwiązać problem :hyhy:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-11-14, 19:01:28

cieszcie się mnie facebook wszystkie wiadomości wysyła smsem mimo, że dałem serwis sms na nie w ustawieniach fb
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Zilog » 2013-11-14, 20:58:58

Jakie to wszystko głupie jest z tym FB :P Internet ma za mnie decydować co jest dla mnie najlepsze... Dziś zrobiłem porządek w polubieniach,zostało kilka profili,ustawiłem by przychodziły powiadomienia i tak zostawię.Dzięki Marta za wyjaśnienie tego chorego systemu ;)

BlueMan - 13 lis 2013, o 23:20 napisał(a):skomentuj parę wpisów tych profili, polub parę wpisów. To FB się nauczy co lubisz i zacznie ci to pokazywać

Polubiłem kilka postów,zobaczymy czy coś się zmieni ;)

junior - 14 lis 2013, o 19:01 napisał(a):cieszcie się mnie facebook wszystkie wiadomości wysyła smsem mimo, że dałem serwis sms na nie w ustawieniach fb

Wpisz inny numer telefonu w FB i problem powinien zniknąć.Bym nawet poświęcił 5zł na starter by zmienić numer a potem bym go wyrzucił ;) Ja nigdy nie podam im mojego numeru,a jeżeli będzie taka konieczność np. do weryfikacji autentyczności konta to pożegnam się z tym raz na zawsze :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez feminiistka » 2015-03-31, 11:53:42

FB jest stabilny więc nie wiem skąd Twoje problemy.
Avatar użytkownika
feminiistkaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-03-30, 20:33:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 327 gości

cron