paralizator do samoobrony

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-06-26, 19:17:50

Gracee89 napisał(a):249zł A sam paralizator na takie coś 1700 :D także raczej gaz pieprzowy albo zwykły niestrzelający ;p


249? sam "wkład"??????
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez pawlicki » 2013-07-01, 23:51:12

hakan napisał(a):a co jeśli nie trafisz albo nie zadziała?



run Forest run

o narzedzio do samoobrony ostatecznie kazdy musi sam zdecydowac, jaka forma, jaki rodzaj mu odpowaida najbardziej
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-07-03, 19:00:14

:) czyli jednak run
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Żaba » 2013-07-17, 13:46:08

Paralizator, albo gaz pieprzowy to dobry pomysł i zwiększa też poczucie bezpieczeństwa u kobiety
Biblioteka na własność? Wypełnij ankietę i wygraj zestaw 20 książek
Avatar użytkownika
ŻabaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2011-11-14, 14:47:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Nervous » 2013-07-17, 18:18:22

hakan napisał(a):
Gracee89 napisał(a):249zł A sam paralizator na takie coś 1700 :D także raczej gaz pieprzowy albo zwykły niestrzelający ;p


249? sam "wkład"??????

Też mi sięwydaje, że trochę dużo. Bardziej się opłaca kupić taki ręczny a nie strzelający
The hardest thing in the world to understand is the income tax.
Avatar użytkownika
NervousNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 131
Dołączył(a): 2010-04-27, 18:34:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-07-17, 19:53:42

nie no ten paralizator z wymiennymi wkładami to jakaś porażka. a tak w ogóle jak wyglądają zabezpieczenia przed nieproszonym użyciem w paralizatorach strzelających tak samo jak zwykłe?
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez ridz » 2013-07-18, 11:12:15

hakan napisał(a):nie no ten paralizator z wymiennymi wkładami to jakaś porażka. a tak w ogóle jak wyglądają zabezpieczenia przed nieproszonym użyciem w paralizatorach strzelających tak samo jak zwykłe?

Porażka nie, to jest profesjonalny sprzęt ale właśnie z tego powodu dla większości ludzi jest bezużyteczny, za drogi i zupełnie niepotrzebny. w szczególności dlatego, że z reguły to kobiety są narażone na napady i powinny mieć coś poręcznego.
ten paralizator jest dla służb, ochorny itd.

pawlicki napisał(a):o narzedzio do samoobrony ostatecznie kazdy musi sam zdecydowac, jaka forma, jaki rodzaj mu odpowaida najbardziej

no to ucieczka to generalnie dobry pomysł. nawet specjaliści tak radzą by w takich sytuacjach po prostu trzeba znaleźć się wśród ludzi, nawet obcych- w tłumie jest bezpiecznie.

Gracee89 napisał(a):249zł A sam paralizator na takie coś 1700 :D także raczej gaz pieprzowy albo zwykły niestrzelający ;p

no to odpowiedź sama sie nasuwa :) nie ma co wydawać takich kokosów na paralizator w pełni profesjonalny...
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Gracee89 » 2013-07-19, 10:05:52

hakan napisał(a):249? sam "wkład"??????

wkład, pocisk, kabelki, kartridż - jakkolwiek to nazwiesz to tyle kosztuje :D
Żaba napisał(a):Paralizator, albo gaz pieprzowy to dobry pomysł i zwiększa też poczucie bezpieczeństwa u kobiety

A to chyba najważniejsze, żeby czuć się bezpiecznie spacerując po zmroku, czy parku.
hakan napisał(a):nie no ten paralizator z wymiennymi wkładami to jakaś porażka. a tak w ogóle jak wyglądają zabezpieczenia przed nieproszonym użyciem w paralizatorach strzelających tak samo jak zwykłe?

Model, o którym napisałam (te wkłady) są do paralizatora, który po strzeleniu tymi haczykami może pełnić funkcje normalnego ręcznego paralizatora i ma też w sobie latarke. Także full bajer. :D Tutaj wiesz, w sumie płacisz za możliwość zachowania dystansu. Po za tym jak często będziesz do kogość strzelać z tego? :D
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-07-19, 23:42:33

może nie za często ale jednak... to tak jak byś po każdym strzale miał kupować nowy paralizator (ręczny) taka sama kasa idzie. co do latarki to fajnie bo to zmyłka dla przeciwnika co mamy w dłoni
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hakan » 2013-07-19, 23:45:01

"A to chyba najważniejsze, żeby czuć się bezpiecznie spacerując po zmroku, czy parku." - tak naprawdę nawet gdy masz paralizator nie czujesz się w pełni bezpiecznie, przynajmniej jeśli jesteś kobietą bo zawsze pozostaje strach że mimo tych zabezpieczeń i tak ktoś cię zaskoczy. ale jak już wiemy lepiej mieć niż nie mieć a później narzekać
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Dekont » 2013-07-20, 13:16:30

Dla nieco sprawniejszych polecam pałkę teleskopową. Zmieści się w kieszeni, a po rozłożeniu potrafi bardzo wiele :) Trzeba jednak trochę sprytu, bo sama pałka nie bije :) Co do paralizatora to także polecam, jednak jego również trzeba umieć używać. Paralizator wykorzystany w samoobronie jest legalny.
Avatar użytkownika
DekontNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2013-07-10, 19:59:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-07-22, 22:51:41

no ale ja nie wiem czy umiałabym kogoś pałką zlinczować. chociaż znając moje szczęście to pewnie bym się przycięła przy rozkładaniu jej
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez ridz » 2013-07-23, 00:16:53

Gracee89 napisał(a):Model, o którym napisałam (te wkłady) są do paralizatora, który po strzeleniu tymi haczykami może pełnić funkcje normalnego ręcznego paralizatora i ma też w sobie latarke. Także full bajer. :D Tutaj wiesz, w sumie płacisz za możliwość zachowania dystansu. Po za tym jak często będziesz do kogość strzelać z tego? :D

Oby ani razu... tak by było najlepiej- no ale co kupisz sobie taki?


hakan napisał(a):może nie za często ale jednak... to tak jak byś po każdym strzale miał kupować nowy paralizator (ręczny) taka sama kasa idzie. co do latarki to fajnie bo to zmyłka dla przeciwnika co mamy w dłoni

Tym bardziej uważam, że to sprzet dla służb- im się przydaje sprzęt do obrony i latarka zazwyczaj w tym samym czasie a i druga ręka wolna się przyda...


hakan napisał(a):no ale ja nie wiem czy umiałabym kogoś pałką zlinczować. chociaż znając moje szczęście to pewnie bym się przycięła przy rozkładaniu jej


no i dlatego do pałki wypada przejsć jakiś kurs posługiwania się nią, wtedy liczy się doświadczenie. Mówimy o pałce teleskopowej do samoobrony... ;)
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-07-23, 18:45:29

ridz napisał(a):
hakan napisał(a):może nie za często ale jednak... to tak jak byś po każdym strzale miał kupować nowy paralizator (ręczny) taka sama kasa idzie. co do latarki to fajnie bo to zmyłka dla przeciwnika co mamy w dłoni

Tym bardziej uważam, że to sprzet dla służb- im się przydaje sprzęt do obrony i latarka zazwyczaj w tym samym czasie a i druga ręka wolna się przyda...

dla służby.... ale w ostateczności w końcu to kasa podatników na takie coś idzie czyli w sumie nasza

hakan napisał(a):no ale ja nie wiem czy umiałabym kogoś pałką zlinczować. chociaż znając moje szczęście to pewnie bym się przycięła przy rozkładaniu jej


no i dlatego do pałki wypada przejsć jakiś kurs posługiwania się nią, wtedy liczy się doświadczenie. Mówimy o pałce teleskopowej do samoobrony... ;)


o innej "palce" by nie śmiała:P ale gdzie można zrobić taki kurs posługiwania się ... pałką... na policji?
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Synoise » 2013-07-24, 21:03:49

hakan napisał(a): tak naprawdę nawet gdy masz paralizator nie czujesz się w pełni bezpiecznie, przynajmniej jeśli jesteś kobietą bo zawsze pozostaje strach że mimo tych zabezpieczeń i tak ktoś cię zaskoczy.

Jak tak będziesz się nakręcać to długo nie pożyjesz. :D Trzeba być przygotowanym na wszystko, ale bez przesady. ;)

Dekont napisał(a):Dla nieco sprawniejszych polecam pałkę teleskopową. Zmieści się w kieszeni, a po rozłożeniu potrafi bardzo wiele :) Trzeba jednak trochę sprytu, bo sama pałka nie bije :) Co do paralizatora to także polecam, jednak jego również trzeba umieć używać. Paralizator wykorzystany w samoobronie jest legalny.


Kurs samoobrony by się przydał do takiej pałki żeby wiedzieć jak uderzać i nie dać jej sobie odebrać.
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Re:

Postprzez hakan » 2013-07-25, 08:47:30

Synoise napisał(a):
hakan napisał(a): tak naprawdę nawet gdy masz paralizator nie czujesz się w pełni bezpiecznie, przynajmniej jeśli jesteś kobietą bo zawsze pozostaje strach że mimo tych zabezpieczeń i tak ktoś cię zaskoczy.

Jak tak będziesz się nakręcać to długo nie pożyjesz. :D Trzeba być przygotowanym na wszystko, ale bez przesady. ;)


nie chodzi o nakręcanie i życie cały czas z myślą że i tak cię zabiją :) tylko o to żeby jednak nie polegać tylko na sprzęcie... wiedzieć że coś może pójść nie tak. po prostu zdawać sobie sprawę
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez ridz » 2013-07-25, 22:30:52

Synoise napisał(a):Kurs samoobrony by się przydał do takiej pałki żeby wiedzieć jak uderzać i nie dać jej sobie odebrać.


To chyba nawet podstawa. odebranie pałki to strata 100 do 200 zl :)

hakan napisał(a):o innej "palce" by nie śmiała:P ale gdzie można zrobić taki kurs posługiwania się ... pałką... na policji?


No może jeżeli policja zorganizuje coś to tak ale nie o to mi chodziło.
Są podręczniki, widziałem na youtubie też pokazówki. poza tym szkoły sztuk waki organizują takie kursy.
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2013-07-25, 22:34:14

Ja myślałem, aby jakiś baton teleskopowy kupić do auta i trzymać gdzieś przy fotelu od strony ręcznego.
W różnych sytuacjach człowiek może się znaleźć i może to się przydać... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez ridz » 2013-07-26, 14:20:34

21 calowy baton będzie mało poręczny w aucie...
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2013-07-26, 14:27:33

Tak jak pisałem - baton teleskopowy ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron