Europa coraz bardziej obawia się GMO

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-15, 17:59:16

zuyboy napisał(a):Żadna firma nie może mieć prawa do nasion pszenicy.

Podobnie jak do świnek - przecież Montanto ma tylko jeden gen opatentowany, a to że występuje on u 95% populacji wieprzowiny to zupełnie inna historia ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez zuyboy » 2013-03-15, 19:47:56

dkm1941bismarck napisał(a):
zuyboy napisał(a):Żadna firma nie może mieć prawa do nasion pszenicy.

Podobnie jak do świnek - przecież Montanto ma tylko jeden gen opatentowany, a to że występuje on u 95% populacji wieprzowiny to zupełnie inna historia ;)


Poproszę o wiarygodne źródło tej informacji.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-15, 21:07:39

http://www.wykop.pl/link/170801/monsant ... lasnoscia/ wystarczające źródło ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zuyboy » 2013-03-15, 21:26:05

Nie ma w tym materiale ani słowa o tym, że 95 % świń ma gen opatentowany przez Monsanto, więc zdecydowanie nie jest to wystarczające źródło na poparcie Twojego twierdzenia.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-15, 22:35:04

zuyboy napisał(a):Nie ma w tym materiale ani słowa o tym, że 95 % świń ma gen opatentowany przez Monsanto, więc zdecydowanie nie jest to wystarczające źródło na poparcie Twojego twierdzenia.
To poszukaj proszę, główną frazę masz - resztę znajdź sam, bo jakoś pisać potrafisz więc z pewnością sam wyklikasz ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zuyboy » 2013-03-16, 09:11:31

dkm1941bismarck - 15 mar 2013 21:35 napisał(a):To poszukaj proszę, główną frazę masz - resztę znajdź sam, bo jakoś pisać potrafisz więc z pewnością sam wyklikasz


Nie jestem zbyt dobry w szukaniu rzeczy, które nie istnieją.

To Ty napisałeś o tym, że Monsanto opatentowało 95% świń, więc to Ty powinieneś znać wiarygodne źródło tej informacji. Jeżeli go nie znasz to znaczy, że albo bezmyślnie powtarzasz kit, który ktoś inni Ci wcisnął, albo sam zmyślasz takie bzdury.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-16, 12:22:55

zuyboy napisał(a):Nie jestem zbyt dobry w szukaniu rzeczy, które nie istnieją.

A może po prostu nie potrafisz ?? Naprawdę przyznać się do tego to nie wstyd ;)

zuyboy napisał(a):To Ty napisałeś o tym, że Monsanto opatentowało 95% świń.

Czytanie ZE ZROZUMIENIEM się kłania:
dkm1941bismarck napisał(a):Podobnie jak do świnek - przecież Montanto ma tylko jeden gen opatentowany, a to że występuje on u 95% populacji wieprzowiny to zupełnie inna historia ;)
- tak brzmi moja wypowiedź o JEDNYM świńskim genie, występującym u 95% populacji świń na Świecie - jeden gen to nie wszystkie geny - ot taka mała różnica ;)

zuyboy napisał(a):więc to Ty powinieneś znać wiarygodne źródło tej informacji. Jeżeli go nie znasz to znaczy, że albo bezmyślnie powtarzasz kit, który ktoś inni Ci wcisnął, albo sam zmyślasz takie bzdury.



PS GMO to największe świństwo wymyślone przez koszernych ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zuyboy » 2013-03-19, 08:53:54

To nie jest wiarygodne źródło. Już sam opis filmu zawiera bzdury, więc na pewno nie poświęcę 40 minut na coś co może być zwykła propagandą jakiej pełno na youtube.
dkm1941bismarck - 16 mar 2013 11:22 napisał(a): tak brzmi moja wypowiedź o JEDNYM świńskim genie, występującym u 95% populacji świń na Świecie - jeden gen to nie wszystkie geny - ot taka mała różnica

No i niby na czym polega ta różnica? Albo jeden gen wystarczy, aby opatentować świnię, albo informacja jest zupełnie nieistotna, ot po prostu tworzysz szum i zamazujesz temat.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Europa coraz bardziej obawia się GMO

Postprzez privace » 2013-03-19, 17:18:32

Nie chce mi się szperać i oglądać, wspomnę jedynie:
1. Monsanto posiadało i sprzedało patent na hodowlę świnek opartej na tym genie (nie chciało mi się czytać całego tekstu po angielsku naszpikowanego naukowym żargonem, zainteresowani sobie mogą doczytać)
2. jeden gen NIE wystarczy, by opatentować świnię- aby opatentować zwierzę, musi być ono transgeniczne.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-20, 14:41:51

zuyboy napisał(a):Już sam opis filmu zawiera bzdury, więc na pewno nie poświęcę 40 minut na coś co może być zwykła propagandą jakiej pełno na youtube.

Może ale...nie musi - poza tym ignorancja to siła, fakt - lepiej nie dopuszczać do siebie nic co mi moja korporacja zabrania, prawda ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2013-03-22, 17:53:51

Skontrolują czy polscy rolnicy wysiali GMO

Opublikowano: 22.03.2013

Jeszcze w tym roku mają ruszyć kontrole pól sprawdzające, czy polscy rolnicy wysiali rośliny genetycznie zmodyfikowane (GMO). Jeśli okaże się, że tak, będą musieli zapłacić wysokie kary i zniszczyć uprawy – podaje Agencja informacyjna Newseria.

Od 28 stycznia br. w Polsce obowiązuje zakaz stosowania materiału siewnego GMO odmian kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora. Zastosowanie materiału siewnego zakazanych odmian GMO podlega sankcjom finansowy (200 proc. wartości zastosowanego materiału siewnego) łącznie z nakazem zniszczenia uprawy!

– Są to znaczne kary i mam nadzieję, że nasi rolnicy będą przestrzegać prawa – powiedział agencji Newseria Kazimierz Plocke wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. – W związku z tym, że wegetacja zostanie pewnie za chwilę rozpoczęta, to myślę, że pod koniec pierwszego półrocza, a na pewno też w drugim będziemy mieli możliwość kontrolowania plantacji, jeśli takowe będą zgłoszone.

Ministerstwo Rolnictwa zaznacza, że jeżeli rolnik ma wątpliwości, czy nasiona, które posiada są genetycznie modyfikowane, może w marcu bezpłatnie to sprawdzić w specjalistycznym laboratorium w Toruniu. Resort przypomina, że każda partia zakupionych nasion powinna posiadać stosowną etykietę. Kontrolą upraw zajmie się Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), która przeprowadzi wyrywkowe badania na terenie całego kraju. Skontrolowanych zostanie w sumie 5 proc. gospodarstw zajmujących się uprawą kukurydzy

MRiRW przypomina, że przepisy dopuszczają obrót materiałem genetycznie modyfikowanym i jeżeli rolnik nabył takie nasiona, będzie on skontrolowany, czy przypadkiem ich nie wysiał.

24 stycznia 2013 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował Komisję Europejską o wprowadzonych w Polsce zakazach.

– Rozporządzenie zostało wydane przez Radę Ministrów, zawiadomiono także Komisję Europejską o zakazie upraw GMO w Polsce. Czekamy na odpowiedź, mam nadzieję, że zostanie przesłana w ciągu najbliższych tygodni. Nie spodziewamy się, żeby KE ten zakaz uchyliła – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Kazimierz Plocke.

Polski rząd przesłał KE uzasadnienie decyzji, w której przedstawił powody wprowadzanie zakazu. Wymienia w niej m. in. zagrożenie dla hodowców pszczół i rynku miodu, brak autoryzacji pyłku genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON 810 zgodnie z przepisami UE i aspekty związane z zagrożeniem dla środowiska i zdrowia ludzi.

KE do tej pory nie zajęła stanowiska w sprawie wprowadzenia przez Polskę zakazu upraw tego typu roślin.

Źródło: Ekologia.pl


Jak dla mnie to jest krok we właściwym kierunku. Może dla naszych rolników będzie to drogowskaz aby nie brnąć w ślepą uliczkę jak rolnicy w Indiach.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zuyboy » 2013-03-28, 07:56:26

dkm1941bismarck - 20 mar 2013 13:41 napisał(a):Może ale...nie musi - poza tym ignorancja to siła, fakt - lepiej nie dopuszczać do siebie nic co mi moja korporacja zabrania, prawda


Lepiej nie tracić 40 minut na oglądanie czegoś co wrzucił nie tylko ignorant(nie wie o czym), ale i zwykły matoł(gdyby potrafił pomyśleć to by zauważył, że dwie sensacje, które wrzucił do opisu praktycznie się wzajemnie wykluczają).
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-03-28, 11:48:17

zuyboy napisał(a):
dkm1941bismarck - 20 mar 2013 13:41 napisał(a):Może ale...nie musi - poza tym ignorancja to siła, fakt - lepiej nie dopuszczać do siebie nic co mi moja korporacja zabrania, prawda


Lepiej nie tracić 40 minut na oglądanie czegoś co wrzucił nie tylko ignorant(nie wie o czym), ale i zwykły matoł(gdyby potrafił pomyśleć to by zauważył, że dwie sensacje, które wrzucił do opisu praktycznie się wzajemnie wykluczają).

Niech o GMO decydują Ci co mają wpływ na plony, a nie młodzi, wykształceni z wielkich miast ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2013-03-30, 19:03:05

Obama podpisał “Monsanto Protection Act”

Opublikowano: 30.03.2013

Amerykański prezydent Barack Obama podpisał ustawę HR 933, która została w części napisana przez przedstawicieli biotechnologicznego giganta Monsanto. Firma ta będzie czerpać bezpośrednie korzyści z nowego prawa. W zapisach znalazły się rozporządzenia, które będą chronić przodujące w produkcji nasion modyfikowanych korporacje, takie jak Monsanto, przed odpowiedzialnością odnośnie bezpieczeństwa ich produktów.

Nowe prawo daje tym firmom zielone światło w produkcji i sprzedaży modyfikowanych genetycznie nasion, nawet jeśli nie jest dowiedzione ich bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka.

Przeciwko podpisaniu przez prezydenta ustawy zebrano 250 tysięcy podpisów. Sygnatariusze chcieli, aby Obama zawetował kontrowersyjne prawo znane opinii publicznej jako “Monsanto Protection Act”. Jednak prezydent zignorował głosy przeciwników żywności GMO.

Jak działa nowe prawo? Pozwala uniknąć korporacjom sądowych kontroli ich produktów. Do tej pory amerykański Departament Rolnictwa (US Department of Agriculture) nadzorował i zatwierdzał (lub odrzucał) nasiona modyfikowane przeznaczone do sprzedaży, natomiast sądy federalne zachowywały prawo do ingerencji i wstrzymania sprzedaży jeśli zachodziła obawa, że zagrożone jest zdrowie konsumentów. Z wejściem w życie nowego prawa sądy nie będą mogły ingerować w proces sprzedaży nasion. Krytycy mówią także o dużym zagrożeniu dla środowiska naturalnego.

Według New York Daily, nad projektem ustawy pracował związany z Monsanto senator Roy Blunt. Jak donosi Center for Responsive Politics, senator Blunt otrzymał od Monsanto ponad 64 tysiące dolarów na swoje kampanie pomiędzy 2008 i 2012 rokiem. Media zauważają także, że Blunt był ostatnio największym beneficjentem datków od Monsanto wśród republikańskich polityków.

Na podstawie: New York Daily
Źródło: Autonom



Interesuje ich tylko zysk i władza. Kto ma kontrolę nad żarciem ten jest bogiem życia i śmierci.
Można jeszcze opatentować wodę i powietrze, zatem spierzcie się z patentem, bo Monsanto zagarnie wszystko.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Europa coraz bardziej obawia się GMO

Postprzez Babyblue » 2013-04-02, 14:31:04

Nie wiem jako to jest proentowo i jakie firmy co... wiem, że nie jest to naturalne i jest coraz więcej przypadków, kiedy małym dziewczynkom rosną piersi od tego gmo żywności - też cięzko to udowodnić,a le lekarze nie widzą innego wytłumaczenia niż jedzenie, i to jedzenie, kótre często wydaje się zdrowe - kurczak, kukurydza itp.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2013-07-10, 11:20:48

Kahuna - już ostatnio sąd najwyższy w USA rozstrzygał sprawę firmy, które chciała patentować geny człowieka. :)
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez katowiciak » 2013-11-02, 11:02:29

od kiedy to w ogóle zwierzęta modyfikuje się na masową skalę??
biura do wynajęcia w Katowicach
Avatar użytkownika
katowiciakMale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2013-10-26, 15:18:24
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 161 gości

cron