Z ekologią za daleko? Menstruacyjne kubeczki.

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Z ekologią za daleko? Menstruacyjne kubeczki.

Postprzez privace » 2012-02-11, 14:41:13

Ot z nudów dotarłam do czegoś, co mnie lekko... wzburzyło?(nie wiem, czy to odpowiednie słowo)
Otóż za pogonią życia zgodnie z naturą, bycia proekologicznym i ogólnie modnym ktoś wpadł na pomysł "eukologicznienia" menstruacji. Bo jak wiadomo każda kobieta śmieci na potęgę co miesiąc, zużywając rocznie około 150 bardzo nieekologicznych tamponów, podpasek, waty, wkładek itp.
Stąd pomysł na całkowicie bezpieczny, zdrowy i ekologiczny kubeczek menstruacyjny.
Jest to niewielki pojemnik, który zastępuje tampony oraz podpaski. Jeden podobno może wystarczyć nawet na 10 lat. Wykonany jest ze specjalnego medycznego silikonu na bazie krzemionki. Umieszcza się go podczas okresu w pochwie. Dzięki swojej elastyczności kubeczek dopasowuje się do jej ścianek i zbiera krew. Co kilka godzin należy go wyjmować, opróżnić i dokładnie umyć. Jest higieniczny, nie powoduje alergii ponieważ nie zawiera żadnych wybielaczy, środków zapachowych ani absorbujących. Producenci kubeczka menstruacyjnego zgodnie twierdzą, że ten wynalazek jest wygodny, nie dotyka szyjki macicy ani nie wysusza pochwy.kubeczki cieszą się bowiem sporym powodzeniem. Jeden kosztuje ok. 70-100 złotych. Można je kupić w sklepach internetowych i na różnego rodzaju aukcjach. Najpopularniejsze to MoonCup i LunaCup. I mimo tego, że producenci prześcigają się w kolorystyce i chwytliwym nazewnictwie, niektórym trudno przekonać się do kubeczka...

Hmmm... mnie nie przekonało, a Was? Jakieś to dziwne, wydumane i chyba lekko niesmaczne :pudlo:

źródła
http://dziecisawazne.pl/kubeczek-menstruacyjny/
http://dziecisawazne.pl/kubeczki-menstr ... -ekologia/
http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=5883
http://portal.abczdrowie.pl/kubeczek-menstruacyjny
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Z ekologią za daleko? Menstruacyjne kubeczki.

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-11, 16:27:48

Co w tym złego? Dla każdego coś dobrego, może to wygodne, choć raczej się nie dowiem :). Ale jeśli niektórym kobietom się podoba to znaczy, że to pożyteczny wynalazek. Inne wynalazki służące do tego samego doczekały się w dzisiejszych czasach bardzo dziwnych reklam, więc i kubeczek musi być "dogłębnie" opisany. Akurat jego zaletą jest ekologia i jeśli to się sprzedaje to nie dziwne, że producent o tym mówi.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nadgiri » 2012-02-15, 13:21:55

A jak to się, hmmm, instaluje? :zdziwko: "W" czy na zewnątrz? Do mnie to też nie przemawia :P
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-15, 13:24:35

Ja rozumiem, że "w", na zewnątrz by chyba się nie utrzymało :oczami:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-19, 02:29:05

Ja prdl. To może wyprodukujmy też kubeczki na kał? Umieści się taki w dupce i tam się będą zbierać nieczystości. Raz na dwa dni trzeba będzie go wyjąć i dokładnie umyć. Środowisko odżyje! Kto chętny?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Z ekologią za daleko? Menstruacyjne kubeczki.

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-21, 21:28:31

Ależ kał nie potrzebuje kubeczka bo się sam z jelita nie wydostaje, trzeba go wypuścić :P. No chyba, że dla dzieci to może być dobra alternatywa dla pampersa :D.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-21, 21:32:00

KenWatanabe - 21 lut 2012 20:28 napisał(a):Ależ kał nie potrzebuje kubeczka bo się sam z jelita nie wydostaje, trzeba go wypuścić :P.



Jasne, ale wydalasz w kubeczek zamiast marnować wodę przy spłukiwaniu toalety i papier toaletowy! Ekologia? Ekologia! Skoro może być menstruacyjny kubeczek to niech będzie też kakaowy kubeczek :pudlo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez mrumru » 2012-02-21, 21:34:00

Nie ma to jak...jeszcze jeden "insekt" w ciele kobiety :pudlo:
Podane są rozmiary tego czegoś?
Pewnie iadro-14x14x20 xD
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez privace » 2012-02-22, 11:43:44

mrumru napisał(a):Nie ma to jak...jeszcze jeden "insekt" w ciele kobiety :pudlo:
Podane są rozmiary tego czegoś?
Pewnie iadro-14x14x20 xD


Rozmiar S - śr. 0,40cm, dł. 0,40cm + uchwyt. Polecany dla kobiet, które nie rodziły.
Rozmiar M - śr. 0,45cm, dł. 0,45cm + uchwyt. Polecany dla kobiet, które rodziły i nie mają obfitych krwawień
Rozmiar L - śr. 0,45cm, dł. 0,54cm + uchwyt. Polecany dla kobiet, które rodziły i mają obfite krwawienia.

W sumie niewiele się różni rozmiarem od tamponu.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości

cron