Donosicielstwo

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Donosicielstwo

Postprzez kahuna » 2011-08-16, 10:32:16

KenWatanabe napisał(a):
Wydaje mi się, że np w fabryce na taśmie może to zdać egzamin ale jeśli firma świadczy jakieś usługi i zależy jej na dobrych projektach to donosicielstwo tylko podkopuje jej sprawność i jakość.



Całkowicie się zgadzam, tacy ludzie wprowadzają tylko złą atmosferę do grupy
i ograniczają przejawianie inicjatywy przez resztę. Więcej nieporozumień to
obniżenie sprawności całej grupy, a przełożeni patrzą na efekty a nie na przymilanie się
donosicieli.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Donosicielstwo

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-16, 17:16:20

Hmm ludzi w grupie trudno kontrolować, zespół ludzi oparty na donosicielstwie (dodatkowe profity) i niesnaskach ludzi do siebie, bardzo łatwo kontrolować i wiedzieć wszystko co się dzieje - doświadczam tego w swojej pracy, u mojej kierowniczki liczy się albo donosiciel, abo przysłowiowa osoba nadużywająca wazeliny - zależy wszystko (według mnie) czy osoba kierująca ma zasady moralne i czy nimi się kieruje, bo powtórzę się: donosiciel to najgorsze "ści*rwo" żyjące wśród normalnych ludzi.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Donosicielstwo

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-16, 22:25:14

dkm1941bismarck napisał(a):Hmm ludzi w grupie trudno kontrolować, zespół ludzi oparty na donosicielstwie (dodatkowe profity) i niesnaskach ludzi do siebie, bardzo łatwo kontrolować i wiedzieć wszystko co się dzieje - doświadczam tego w swojej pracy, u mojej kierowniczki liczy się albo donosiciel, abo przysłowiowa osoba nadużywająca wazeliny


Łatwiej kontrolować? Z pewnością.
Ale czy ta grupa ma dobrą efektywność? Nie wiem co Wy tam robicie ale jeśli zadania pracowników wymagają jakiejkolwiek inwencji to jestem niemal pewien, że trochę luzu i zaufania pozwoliłoby osiągać lepsze rezultaty. Bo ludzie którzy się boją i wiedzą, że są pod stałym nadzorem, czegokolwiek by nie robili, zaczną to robić mechanicznie i bez zastanowienia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Donosicielstwo

Postprzez kahuna » 2011-08-17, 11:11:50

KenWatanabe napisał(a):]

Łatwiej kontrolować? Z pewnością.
Ale czy ta grupa ma dobrą efektywność? Nie wiem co Wy tam robicie ale jeśli zadania pracowników wymagają jakiejkolwiek inwencji to jestem niemal pewien, że trochę luzu i zaufania pozwoliłoby osiągać lepsze rezultaty. Bo ludzie którzy się boją i wiedzą, że są pod stałym nadzorem, czegokolwiek by nie robili, zaczną to robić mechanicznie i bez zastanowienia.


Też tak myślę, z niewolnika nie ma dobrego pracownika. Zawsze będzie starał się robić tylko
tyle aby się przełożeni nie czepiali i on sam nie podpadł. Zapewne będzie brak inicjatywy ze
strony pracownika, czym większa kontrola tym większy opór z drugiej strony to naturalna reakcja na przymuszanie.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 653 gości

cron