Apteki online

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Apteki online

Postprzez BlueMan » 2011-07-29, 17:57:54

Jak macie kupić jakieś leki (nie mówię o lekach nagłej potrzeby na gorączkę, itp), to korzystacie z aptek internetowych, czy kupujecie zawsze lokalnie w aptece?

Ja od paru lat korzystam z apteki internetowej. Skusiły mnie ceny produktów, które są 10% tańsze niż w normalnej aptece. Zamawiam online leki jakie chcę (także te na receptę), a odbieram w lokalnej aptece tej sieci aptek :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-29, 18:49:11

Czyli nie płacisz nic za przesyłkę?

Muszę przyznać, że gdyby faktycznie było bez opłat za przesyłkę, a leki są tańsze to się to opłaca, jeśli natomiast trzeba wybulić za transport to chyba wyjdzie na to samo, o ile nie drożej.

Mi się jeszcze nie zdarzyło kupić żadnego leku tudzież suplementu diety za pośrednictwem internetu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-29, 22:04:31

Nie - żadnych opłat/prowizji nie pobierają.
Jedyny wymóg to zakupy za minimum 20 zł.
Leki ok 2 dni idą do lokalnego oddziału.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-29, 22:10:00

BlueMan - możesz podać nazwę apteki, która działa w ten sposób? Ewentualnie adres strony internetowej:)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-07-29, 23:37:02

Ja osobiście jeszcze nigdy z takiej internetowej apteki nie korzystałem...
Szymon, zapodaj adres, chętnie zobaczę co tam mają ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-30, 08:46:40

Apteka Dbam O Zdrowie - http://www.doz.pl/ - apteki w całym kraju, dobrze dostępne. Uważajcie tylko, bo nie wszystkie apteki doz mają możliwość odbioru leków :)

No i po złożeniu zamówienia, jak status transakcji zmieni się na "opuściło hurtowanie" (czy coś w tym stylu) (trwa to ok 2 dni), to można na spokojnie udać się do apteki i spytać się, czy zamówienie już dotarło :P Niestety, zauważyłem, że zanim apteka klepnie w systemie że "leki czekają na odbiór" to kolejne 2-3 dni mija, a można szybciej odebrać.

Zweryfikujcie proszę różnicę w cenach, bo ja od 3 lat korzystam z doz i dawno nie sprawdzałem, czy dalej cenowo są konkurencyjni :D

PS.
Wyszło, że temat jest jakimś marketingiem szeptanym xD Bo tylko ja z takich dobrodziejstw korzystam, zachwalam, itp :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-30, 10:57:03

Ta apteka to super sprawa - przykładowo, kolejka osób w aptece a my chcemy kupić lek na jakąś "wstydliwą" chorobę, tudzież na wspomaganie "pompki układu hydraulicznego", gdyż ciśnienie nie dochodzi :rotfl: abo 1 prezerwatywę bo kran cieknie - normalnie dużo osób będzie zawstydzonych a w takiej aptece BACH http://www.doz.pl/apteka/p10846-Maxigra ... 0_mg_1_szt i mam w domu xD

Inna kwestia to dowóz tych leków, ale naprawdę dla mnie jest to super sprawa :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-30, 11:35:49

O dowozie do domu nie słyszałem :) Ile to kosztuje? Jaka minimalna wartość leków musi być?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Eleo » 2011-07-31, 17:16:18

ja korzystam od lat z domuzdrowia.pl, suplementy, kosmetyki etc
powyzej 100zł dostawa gratis
nawet moja mama zalozyla konto tam :-) i zwyle razem robimy zamowienia by nie wydawac na transport

z recepta wole do normalnej apteki :-)
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2011-07-31, 19:55:49

ja sobie znalazłam aptekę galen - mają ekstra promocje. :)
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-10-14, 22:05:57

Co jak co, ale zachwalany wcześniej przeze mnie doz.pl nie jest teraz taki tani.

Z ciekawości spytałem się o cenę pewnego leku w jednej z aptek w centrum handlowych (uważałem, że ta apteka nie należała do najtańszych) i co się okazało - 39.99 zł w tej aptece, 44.90 zł w doz.pl . Aż zrobię rundkę po innych aptekach, może jeszcze taniej kupię.
Może tylko na tym leku doz ma takie przebicie, ale póki co ta apteka straciła w moich oczach :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Apteki online

Postprzez Kamilla » 2011-10-16, 23:19:09

Wydaje mi się, że to zależy co się kupuje. W jednej aptece to jest tańsze, a w drugiej tamto.

Ja kupuję różnie. Zdarzało mi się też zamawiać i odbierać w aptece.

Ta apteka online doz.pl funkcjonuje w sieci już jakiś czas, przez co mają w miarę ogarnięty system zamawiania/odbierania leków. :cool:
Avatar użytkownika
KamillaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-08-23, 15:14:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2012-08-06, 19:53:55

Odkopuję temat -bo ostatnio zdarzyło mi się coś kupić aptece internetowej. Były to głównie kosmetyki apteczne i suplementy. Aptekę poleciła koleżanka - ze względu na duży asortyment i przystępność cenową. I miała rację , zapłaciłam dużo mniej niż w normalnej aptece :) I te uświadomiły mi jedno- marże jakie stosowane są przez większość aptek muszą być cholernie wysokie.... Jeśli będę planowała zakup jakiś kosmetyków czy leków bez recepty(bo ta apteka nie prowadzi sprzedaży leków na receptę przez internet) to na pewno skorzystam jeszcze raz z tej apteki. Mowa o aptece Gemini.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apteki online

Postprzez kropla » 2012-08-08, 15:26:05

BlueMan napisał(a):Jak macie kupić jakieś leki (nie mówię o lekach nagłej potrzeby na gorączkę, itp), to korzystacie z aptek internetowych, czy kupujecie zawsze lokalnie w aptece?

Ja od paru lat korzystam z apteki internetowej. Skusiły mnie ceny produktów, które są 10% tańsze niż w normalnej aptece. Zamawiam online leki jakie chcę (także te na receptę), a odbieram w lokalnej aptece tej sieci aptek :]


Sądzę, że korzystasz z tej samej apteki co i ja - doz - co prawda od niedawna ale zawsze jak mam kupić leki. Czasami cena różni się nawet o 5zł. To jakaś paranoja, bo to ta sama apteka co w niej zamawiam online i odbieram.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez gagata » 2012-09-02, 15:24:12

Mam aptekę dwa piętra niżej - szkoda zachodu z zakupami przez internet ;) Może gdybym planowała jakieś duuuże zakupy to sprawdziłabym czy da się na tym przyoszczędzić, ale dla 2-3 zł to nie bardzo chce mi się zagłębiać w temat :)
Avatar użytkownika
gagataNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2012-02-20, 12:40:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pleple » 2012-09-08, 11:06:02

U mnie to różnie. Jakieś suplementy czy niedrogie leki, które raz na jakiś czas kupuję, to zwykle do pierwszej lepszej apteki wchodzę i tyle, ale jak kupuję takie środki, które łykam regularnie (Skrzyp z witaminami, Prouro, Ruthinoscorbin - na naczynka ;)), to szukam taniej... i wtedy często z internetowych korzystam, bo mają taniej czasami i nawet w niektórych mozna odebrać osobiscie więc fajnie :)
Było
Minęło
Nie wróci
Avatar użytkownika
plepleNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2006-11-17, 21:06:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apteki online

Postprzez olka5 » 2012-09-20, 09:26:25

Jeśli o mnie chodzi to staram się jednak w takich stricte aptekach nie kupować, ale jeśli np. w jakims e-sklepie kosmetycznym znajde coś coś mi odpowiada a czego np. Nie znajde w aptece, a powinno tam być to kupuje. Ostatnio tak było w olejkiem arganowym w kosmetolog.sklep.pl Tylko tam go dostałam.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apteki online

Postprzez bbar » 2019-05-08, 10:50:56

Regularnie zamawiam w https://www.doz.pl/ mam ich aptekę blisko domu więc sobie wybieram odbiór w aptece i nic za to ni płacę. Mają szybkie wysyłki, spory wybór i leków i kosmetyków. Zawsze najpierw u nich sprawdzam czy mój lek.
Avatar użytkownika
bbarNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2014-02-12, 19:05:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 246 gości

cron