Najprostszy skrypt oceny - "system gwiazek"

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

Najprostszy skrypt oceny - "system gwiazek"

Postprzez Shaken » 2011-07-20, 18:56:42

Witam!
Poszukuję najprostszego, działającego skryptu oceniania według "systemu gwiazdek".
Najlepiej z jakąś możliwością edycji wyniku przez Administratora (ewentualne zerowanie)
i zabezpieczeniem przed kilkakrotnym głosowaniem z jednego IP.

Wykorzystać chcę to do katalogu produktów. Na jednej stronie chcę kilkanaście takich możliwości oceny.

Z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-20, 21:18:44

Taki skrypt co piszesz nie istnieje ;) trzeba samemu rozbudować jakiś skrypt oceniania gwiazdek. I to dość znacznie :)

Ostatnio wykorzystałem ocenianie gwiazdkami przy ocenianiu zdjęć - http://myih.zf.blueman.pl/zdjecie/pokaz ... zodqywpomw
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-20, 21:41:31

Nie istnieje? Nie rozumiem. Znalazłem kilka przykładów, ale głównie pytam czego Wy używacie.
http://cssgallery.info/css-and-ajax-rating-scripts/
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-20, 22:06:42

Shaken - 2011-07-20, 18:56 napisał(a):Najlepiej z jakąś możliwością edycji wyniku przez Administratora (ewentualne zerowanie)
W takim razie który skrypt to obsługuje?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-20, 22:40:44

Może masz jakiś inny sposób?
Chodzi mi o to, że chcę zrobić stronkę na której zamieszczę kilka produktów (ich opis, działanie...) a chciałbym, aby użytkownicy oceniali poszczególne produkty z mojej listy za pomocą komentarzy słownych i oceny w postaci "systemu gwiazdek".
Chciałbym wykorzystać w miarę darmowe sposoby. (myślałem aby to komuś zlecić, ale jeszcze nie do końca jestem przekonany) Przydałaby się jednak jakaś rejestracja, zabezpieczenia. Wiadomo - zaraz znajdzie się autor danego produktu i zacznie go w komentarzach wychwalać pod niebiosa i stawiać same najwyższe oceny.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-07-21, 10:32:44

ale system systemem, musiałbyś rozbudować to co wykorzystujesz do tych produktów, bo musisz mieć id produktu, w praktyce można wykorzystać ajax od gwiazdek z jakiegoś gotowca, ale całą resztę łącznie z bazą trzeba by napisać.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-21, 10:48:03

Jak będziesz mieć rejestracje, tylko po to, aby wpisać komentarz pod produktem, to mało tych komentarzy będziesz mieć :) W dzisiejszych czasach nikomu nie będzie chciało się rejestrować tylko po to, aby zostawić "komcia".

Ceneo, Skąpiec i inne sklepy internetowe - czy tam wymagana jest rejestracja, aby napisać opinię o produkcie? Nie :) i dlatego tyle tych opinii maja. Możliwe, że część jest "fake'owa" napisana przez producentów, ale w gąszczu innych komentarzy one giną.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-21, 12:35:26

Tak sądzicie? Myślałem, że rejestracja "w dzisiejszych czasach" jest obowiązkowa.

Strona bardzo prosta, napisana w samym HTML i CSS. Produktów będzie co najwyżej kilkanaście.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najprostszy skrypt oceny - "system gwiazek"

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-21, 16:29:20

Zgadzam się z BlueManem, rejestrować się by napisać opinię? Bez sensu. Tak samo jak odstraszają mnie fora, gdzie trzeba się zarejestrować, by poczytać tematy (po co mam się rejestrować gdzieś, gdzie może nic ciekawego nie ma), tym bardziej nie rejestrowałabym się po to, by zrobić komuś przyjemność i pochwalić produkt tudzież ostrzec przed jego używaniem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-07-21, 16:35:56

rejestracja miała by sens jak by to była część sklepu w którym i tak się rejestrujesz by zrobić zakupy, w innym wypadku to bez sensu
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Shaken » 2011-07-21, 17:40:34

Rzeczywiście - coś w tym jest. Tylko na ile wiarygodne będą te opinie?
No ale też można się kilkanaście razy zarejestrować i pisać fałszywe opinie.
Przed tym chyba nie da się uciec.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-21, 21:14:32

Wiarygodność opinii - nie zmierzysz tego. Możesz ewentualnie moderować te najbardziej podejrzane.
Tak samo nie zmierzyłbyś opinii ludzi zarejestrowanych :]


Ja bym zabezpieczenie przed takimi fakeami zrobił niejawne ;)
Na każdym kompie z którego by leciała opinia zapisywałbym jakieś bardzo długo trzymające ciasteczko z jakimś hashem. Hash zapisywał do bazy danych.
Przed wysłaniem komentarza odczytałbym sobie czy dane ciasteczko jest na kompie, jak jest, to hash z ciacha zapisuję do bazy danych. No i albo email do admina, że coś nie halo, albo jakaś podstrona w adminie wyławiająca te komentarze z tego samego kompa :]

Problem jest z generowaniem tego hasha - nie ma idealnej metody na to niestety :/ Ale chyba md5() z danych o przeglądarce by wystarczył. Można zmienić przeglądarkę, dlatego mówię, że nie ma idealnej metody.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-22, 20:14:05

No ok. Zdecydowałem, że rejestracji nie będzie.
Skrypt oceny - trochę skomplikowany. Znacie może jakiś dobry darmowy skrypt komentarzy?

Przy produkcie mamy np. Komentarze (6) - gdy klikniemy mamy widoczne te sześć komentarzy
i możemy dodać kolejny.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-07-22, 20:42:24

komentarze facebooka, masz rejestrację (konto na fecebooku) każdy komentarz promuje twoją stronę na facebooku, łatwa administracja przy pomocy konta facebook... wystarczy javascript, polecam http://developers.facebook.com/docs/ref ... /comments/ zwłaszcza dla stron o uproszczonym zapleczu bądź jego braku
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości

cron