Bog Wszechmocny

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-20, 12:13:03

cre[a]tive napisał(a):Wg Twojej wiary.
Nie wciskaj człowieku innym swoich śmiesznych wierzeń.
Miejże rozległe horyzonty i na tyle inteligencji, by zaakceptować, iż nie każdy musi wyznawać te same wartości, co Ty.

Nie wciskaj mi człowieku, że trzymam Ciebie za włosy i na siłę zmuszam do czytania tego co piszę!
Jeśli masz rozległe horyzonty i na tyle inteligencji, to spróbuj rozmawiać inteligentnie szanując moje zdanie. Nic więcej nie musisz robić.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-20, 12:32:39

hitman1986 napisał(a):A ja wciąż czekam na jakąś inteligentną ripostę wobec mojego "zarzutu" o to, że jeśliby bóg istniał, to jest on ateistą, bo sam w siebie nie może wierzyć, bo byłaby to pycha (a to podobno grzech), a nikogo "powyżej" boga nie ma, dlatego też ateistów umiłował sobie najbardziej, bo są tacy sami jak on...

Fajnie! Masz dowcip!
Sądzę, że koniecznie musisz przyjąć, iż Bóg dokładnie wie, że jest Bogiem, a nikogo innego nie ma.
Czy to nie wystarczy? Zobacz jak się ludziom - swoim Świadkom przedstawił:
(Izajasza 43:10-12) „"...ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”.
„Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano, gdy nie było wśród was obcego boga. Wy zatem jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — a ja jestem Bogiem"
".
(Izajasza 41:4) "Kto działał i to uczynił, wzywając pokolenia od początku?
„Ja, Jehowa, Pierwszy; a z ostatnimi jestem ten sam”
."
(Ozeasza 13:4) „Lecz ja jestem Jehowa, wasz Bóg — już od ziemi egipskiej — i nie było Boga oprócz mnie, którego znaliście; i oprócz mnie nie ma wybawcy".
(Izajasza 46:9) "Przypomnijcie sobie rzeczy pierwsze, dawne, że ja jestem Boski i
nie ma innego Boga ani nikogo podobnego do mnie
";

Pozycja Boga we wszechświecie, to rzecz niewyobrażalna, wszystko stworzył, ale i nad wszystkim czuwa. Ty może masz problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju lub torbie, a próbujesz oceniać Stwórcę?
Ateiści to wybitni ignoranci. Sam takim byłem.
Bardzo cienka jest ich podstawa, stale się chwieją, każdego argumentu przeciw Bogu chwytają się oburącz, a za chwile szybko poszczają, bo jest kolejny, a poprzedni nic niewart.
Rzucili się na "teorie ewolucji" zapominając o reszcie nauk, uciekli w "eksperymenty myślowe" - poza nawias nauki. Pogłębiają swój brak wiedzy, wpadają w ciemność.
Pożałowania godni przedstawiciele ludzkości.
I tyle. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-20, 12:37:51

Miłujący prawdę a pewnie, że nie czytam tego co piszesz. Najgorsze, że spamujesz tymi swoimi cytatami w wielu tematach i nie da się normalnie prowadzić dyskusji, bo wszędzie się wtryniasz z tymi fragmentami, przez co zwykli userzy przestają dyskutować w danym temacie. To jest najzwyklejszy spam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-20, 12:43:49

cre[a]tive napisał(a):Miłujący prawdę a pewnie, że nie czytam tego co piszesz. Najgorsze, że spamujesz tymi swoimi cytatami w wielu tematach i nie da się normalnie prowadzić dyskusji, bo wszędzie się wtryniasz z tymi fragmentami, przez co zwykli userzy przestają dyskutować w danym temacie. To jest najzwyklejszy spam.

Czyżby temat Ciebie przerastał?
Gdzie nie mam nic do powiedzenia tam nie wchodzę. Ty zaś?!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-20, 17:46:27

Miłujący prawdę napisał(a):Ateiści to wybitni ignoranci. Sam takim byłem.
Bardzo cienka jest ich podstawa, stale się chwieją, każdego argumentu przeciw Bogu chwytają się oburącz, a za chwile szybko poszczają, bo jest kolejny, a poprzedni nic niewart.
Rzucili się na "teorie ewolucji" zapominając o reszcie nauk, uciekli w "eksperymenty myślowe" - poza nawias nauki. Pogłębiają swój brak wiedzy, wpadają w ciemność.
Pożałowania godni przedstawiciele ludzkości.

Poczytaj choćby La pensee sauvage, Claudea Levi-Straussa, ma tam ciekawe poglądy na temat istoty nauki i jej roli. Po części pewnie nawet być się z nim zgodził bo wykazuje pewne wątpliwości na różne tematy. Dobra pozycja dla ludzi pozbawionych wszelkich wątpliwości.

Miłujący prawdę napisał(a):Czyżby temat Ciebie przerastał?

Forum jest wielotematyczne i panuje na nim wolność poglądowa. Są tematy w których zakładamy sobie, że Bóg może nie istnieć. W każdym takim temacie będziesz się starał nas przekonywać do tego, że nie widzimy prawdy zawartej w biblii, i w efekcie ciągle będziemy dywagować nad tym samym. Nie starczy Ci jeden temat w którym będziemy dyskutować nad istnieniem Boga?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-20, 19:11:45

Miłujący prawdę - 20 kwi 2011 12:43 napisał(a):Gdzie nie mam nic do powiedzenia tam nie wchodzę. Ty zaś?!


A ja wchodzę wszędzie, bo jestem moderatorem i taki mam obowiązek. Mam obowiązek również upomnieć Cię, byś nie spamował wszędzie tymi cytatami z Biblii, bo w niektórych tematach userzy chcą normalnie pogadać a nie być przekonywanymi na każdym kroku o istnieniu Boga.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-20, 21:48:47

Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Fajnie! Masz dowcip!

To zupełnie jak Ty :]
Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Sądzę, że koniecznie musisz przyjąć, iż Bóg dokładnie wie, że jest Bogiem, a nikogo innego nie ma.

Ja też dokładnie wiem że jestem człowiekiem. Czy to, że ktoś jest człowiekiem determinuje fakt, że nie można mu w coś/kogoś wierzyć? Nie. Dlaczego bóg nie mógłby mieć swojego własnego boga, mimo, że sam jest bogiem dla niektórych? Czy gdyby bóg miał boga, to bóg Twojego boga byłby Twoim bogiem? Czy wtedy by oznaczało, że Twój bóg nie jest Twoim bogiem, ale jest nim bóg Twojego boga? A może, skoro Biblia pisze, że "powyżej" boga nie ma nikogo innego, to bóg w rzeczywistości jest ateistą, bo nie można wierzyć i modlić się do samego siebie?
Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Pozycja Boga we wszechświecie, to rzecz niewyobrażalna, wszystko stworzył, ale i nad wszystkim czuwa.

Wiesz, czego mi brakuje w Twoich zdaniach? Zwrotu "moim zdaniem".
Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Ty może masz problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju lub torbie, a próbujesz oceniać Stwórcę?

Człowieku, talk to hand. Nie wiesz, czy mam porządek, nieporządek. Nie wiesz o mnie nic. Więc nie pisz takich pierdów. I dlaczego w ogóle uzurpujesz sobie prawo do stwierdzenia, że kogoś/coś oceniam?
Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Ateiści to wybitni ignoranci. Sam takim byłem.

Świadkowie Jehowy to wybitni ignoranci. Wciąż to obserwuję.
Miłujący prawdę - 2011-04-20, 12:32 napisał(a):Bardzo cienka jest ich podstawa, stale się chwieją, każdego argumentu przeciw Bogu chwytają się oburącz, a za chwile szybko poszczają, bo jest kolejny, a poprzedni nic niewart.

Wciąż powtarzają ślepo te swoje regułki, wykute na pamięć lub spisane w jakimś dokumencie Worda, aby mieć do nich szybki dostęp. Uważają, że tylko oni mają rację, żadne kontrargumenty do nich nie trafiają, a jak otrzymają problematyczne pytanie, na które nie znajdują w swojej Biblii odpowiedzi, to próbują deprecjonować zachowanie i poglądy osoby zadającej pytanie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez daras » 2011-04-20, 22:23:49

Miłujący prawdę napisał(a):
daras napisał(a):To co Bog nam objwil to moze byc prawda jesli w Bibli jest sama prawda a tego nie wiemy.

Wiemy. Wiemy! To sprawdzone i udowodnione.
Są jednak tacy, którzy nie chcą zmienić swego zdania, wstydzą się.
Ktoś mógłby im zarzucić, że wierzą w Boga!
W takich sytuacjach najlepiej widać, dla kogo najcenniejsza jest prawda, bo czy nie znając jej będziesz selekcjonował jej źródła?
Trzeba samemu podejść aktywnie do kwestii prawdy ujętej w Biblii, jest Słowem Boga, a Bóg prawdziwy nie może kłamać.
Jasne?
W tym kierunku musisz szukać dowodów, czy takie są! I wszystko.
Znajdziesz je, są jak na dłoni. Pomogę. Musisz chcieć!
Pozdrawiam

NIe mowie ze Bog klamie. Tylko skad wiesz, ze to co napisanie w biblii to jego slowa?
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-20, 22:26:26

daras - 20 kwi 2011 22:23 napisał(a):Tylko skad wiesz, ze to co napisanie w biblii to jego slowa?


Nikt tego nie wie. Gdyby były dowody to nie można by mówić o 'wierze'.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez daras » 2011-04-20, 22:53:38

hitman1986 napisał(a):A ja wciąż czekam na jakąś inteligentną ripostę wobec mojego "zarzutu" o to, że jeśliby bóg istniał, to jest on ateistą, bo sam w siebie nie może wierzyć, bo byłaby to pycha (a to podobno grzech), a nikogo "powyżej" boga nie ma, dlatego też ateistów umiłował sobie najbardziej, bo są tacy sami jak on...

Dlaczego mialby w siebie wierzyc?
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-21, 14:40:59

Hitman, niestety ale bardzo się zagalopowałeś w swoich ateistycznych wierzeniach.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-21, 20:48:47

daras - 2011-04-20, 22:53 napisał(a):Dlaczego mialby w siebie wierzyc?

Dlaczego miałby wierzyć w ogóle?
Codino - 2011-04-21, 14:40 napisał(a):Hitman, niestety ale bardzo się zagalopowałeś w swoich ateistycznych wierzeniach.

W którym miejscu ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-22, 02:29:51

hitman1986 napisał(a):Ja też dokładnie wiem że jestem człowiekiem. Czy to, że ktoś jest człowiekiem determinuje fakt, że nie można mu w coś/kogoś wierzyć? Nie. Dlaczego bóg nie mógłby mieć swojego własnego boga, mimo, że sam jest bogiem dla niektórych? Czy gdyby bóg miał boga, to bóg Twojego boga byłby Twoim bogiem? Czy wtedy by oznaczało, że Twój bóg nie jest Twoim bogiem, ale jest nim bóg Twojego boga? A może, skoro Biblia pisze, że "powyżej" boga nie ma nikogo innego, to bóg w rzeczywistości jest ateistą, bo nie można wierzyć i modlić się do samego siebie?


hitman1986 napisał(a):
Codino napisał(a): Hitman, niestety ale bardzo się zagalopowałeś w swoich ateistycznych wierzeniach.

W którym miejscu ?


To, że Bóg może być ateistą, nie znaczy, że ceni sobie ateistów. Może być strasznym hipokrytą i potępiać ateizm sam nie wierząc. To zresztą do niego podobne skoro będąc nieskończenie sprawiedliwym chce jednocześnie być nieskończenie miłosierny.

Czy Bóg mojego boga byłby moim bogiem, tego się akurat nie da stwierdzić. Za to nasuwa mi się pytanie, czy skoro Bóg tworzy boga który tworzy człowieka, to człowiek też może sobie stworzyć coś stając się tego bogiem? Poza tym czy nasz wszechświat rozgrywa się w świadomości boga, czy jest dla niego rzeczywisty? Bo jeśli jest rzeczywisty to musiałby być jednak skończony żeby zmieścić się u boga w pokoju, czy gdzie tam se ten Bóg mieszka :P

To tak trochę po pijaku udało mi się wykminić :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-22, 02:41:34

KenWatanabe - 22 kwi 2011 02:29 napisał(a): Bo jeśli jest rzeczywisty to musiałby być jednak skończony żeby zmieścić się u boga w pokoju, czy gdzie tam se ten Bóg mieszka :P


Jesteś moim idolem :dance:

-


Ja jestem słabo wierząca. Bardziej na nie niż na tak, niestety. Aczkolwiek, jeśli już miałabym wierzyć, to oczywiste wydaję się, że jako ludzie używamy na tyle mały procent swego umysłu, iż nie jesteśmy w stanie zrozumieć zamysłu Boga. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, wszelkie teorie i próby rozwikłania, dlaczego tak a nie inaczej, wydają się być bezcelowym marnowaniem czasu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-04-22, 06:23:50

moje wnioski po ostatnich postach:
1. bóg jest albo schizofrenikiem albo ateistą (albo wierzy sam w siebie, albo w nic)
2. jeśli nie było nic prócz boga to kto stworzył miejsce gdzie bóg mógł tworzyć swoje stworzenie, a może bóg je sobie ubzdurał co również nasuwa nam myśl o chorobie psychicznej.
3. bóg nie może być nieskończenie miłosierny, bo stworzył świadków jehowy którzy przychodzą zawsze wtedy gdy mam kaca, albo smacznie śnie.
4. gdyby bóg istniał to świadkowie jehowy jako jego gorliwi wyznawcy nie musieliby czytać pisma, bo bóg by przemawiał do każdego z osobna i do wszystkich razem.
5. jeden świadek jehowy wiosny wiary nie czyni :mrgreen:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-22, 09:07:34

junior uwziąłeś się na tych świadków ;P
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-04-22, 09:28:51

ojtam, ojtam, zwyczajnie wychodzę z założenia, że nieszczęścia chodzą parami tak jak świadkowie:)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez daras » 2011-04-23, 01:03:08

KenWatanabe napisał(a): Poza tym czy nasz wszechświat rozgrywa się w świadomości boga, czy jest dla niego rzeczywisty? Bo jeśli jest rzeczywisty to musiałby być jednak skończony żeby zmieścić się u boga w pokoju, czy gdzie tam se ten Bóg mieszka


Jezeli wszechswiat jest rzeczywisty to jak moze go inaczej odbierac?

cre[a]tive napisał(a): Aczkolwiek, jeśli już miałabym wierzyć, to oczywiste wydaję się, że jako ludzie używamy na tyle mały procent swego umysłu, iż nie jesteśmy w stanie zrozumieć zamysłu Boga. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, wszelkie teorie i próby rozwikłania, dlaczego tak a nie inaczej, wydają się być bezcelowym marnowaniem czasu.


Zamysl Boga wyglada w ten sposob, ze stworzyl ludzi aby go wielbili i zyli zgodnie z tym co im nakazal.
Proby rozwiklania maja sens, poniewaz ktos moze stracic wiare lub przeciwnie.
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-25, 11:59:40

hitman1986 - 2011-04-21, 20:48 napisał(a):W którym miejscu ?

Stworzyłeś jakąś swoją wizję chrześcijańskiego Boga i oczekujesz poważnych odpowiedzi. Zresztą, nie wiem skąd Ci wyszło, że wiara w siebie to pycha? Że to w ogóle wiara? Wiara jest niepodparta dowodem. Ja nie wierzę w swoje istnienie tylko wiem, że istnieje, o tym mówił Descartes. I tak samo jak Bóg jest istotą świadomą, to wie, że istnieje, nie musi w to wierzyć.
KenWatanabe - 2011-04-22, 02:29 napisał(a):to człowiek też może sobie stworzyć coś stając się tego bogiem?

Śmiertelny bóg? Jak dla mnie oksymoron. Ale zdaje się, że cała myśl nowożytna w tym kierunku poszła, jednostka jest bogiem swojego świata i jeśli tylko jest wystarczająco konsekwentna to ma prawo robić wszystko, co jej odpowiada.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-25, 16:56:41

daras - 23 kwi 2011 01:03 napisał(a):Zamysl Boga wyglada w ten sposob, ze stworzyl ludzi aby go wielbili i zyli zgodnie z tym co im nakazal.



Bóg dał ludziom wolną wolę i do niczego ich nie przymusza.

Śmiesznym wydaje mi się pisanie, że " Bóg stworzył ludzi by go wielbili". Bóg nie jest tak pusty i próżny. Gdyby był nigdy nie poświęciłby swego syna dla ludzi. Oczywiście zakładając, że Bóg istnieje i to wszystko prawda, ale załóżmy to na potrzeby dyskusji.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości

cron