Wakacje z biurem podróży

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Wakacje z biurem podróży

Postprzez BlueMan » 2010-06-07, 21:43:04

W tym roku nie mamy planów na wakacje z narzeczoną. Jedynie co przychodzi nam do głowy to spontaniczny wyjazd nad polskie morze, lub jakaś fajna oferta last minute z biura podróży.

Jak spojrzałem na ceny to mi szczena opadła. Oferta (wyjazd jutro :P ale na takie super tanie i spontaniczne oferty czekamy) allinclusive do Egiptu na 14 dni za 1550zł/osobę z biura podróży Itaka :o mega tanio uważam!

Wiele było afer związanych z wycieczkami z biur podróży, więc chciałem się dowiedzieć trochę na ten temat - co i jak.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu wczasów? Jakie mogą być haczyki w ofercie, itp. Poradźcie coś.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez KenWatanabe » 2010-06-07, 22:19:11

BlueMan napisał(a):Jedynie co przychodzi nam do głowy to spontaniczny wyjazd nad polskie morze
To jest myśl ;)
Wg mnie taki spontaniczny wyjazd jest najlepszy. Kupuje się bilet lotniczy w dowolne miejsce na ziemi, melduje w hotelu i robi co chce. Żadnych głupich wycieczek po piramidach z autokarem i 40 innymi ludźmi. Fakt, można czasem poznać kogoś na takim wyjeździe, ale mnie się wydaje, że zawsze lepiej sam na sam :zawstydzony:, jak się nie podoba, to kolejny bilet i lecimy gdzie indziej :D, pełna wolność i autonomia w gospodarowaniu czasem. No i rzecz jasna żadne biuro podróży nie oszuka nas i nie doliczy ukrytych kosztów. Problemem są tylko koszta właśnie, bo pewnie będą większe niż przy skrupulatnie zaplanowanym przez speców z biura pobycie w którym przeliczone jest nawet spożycie wody :P

BlueMan napisał(a):Egiptu na 14 dni za 1550zł/osobę z biura podróży Itaka :o mega tanio uważam!
To aż podejrzane moim zdaniem, trzeba by zrobić wywiad na ten temat. Ale z drugiej strony Itaka to raczej marka wzbudzająca zaufanie.

BlueMan napisał(a):Na co zwracać uwagę przy wybieraniu wczasów? Jakie mogą być haczyki w ofercie, itp. Poradźcie coś.
Moim zdaniem pierwsze pytanie które trzeba zadać to o transport. Kiedyś była afera z jakimś biurem które wywoziło ludzi na wycieczkę, a potem okazywało się, że rejs powrotny nie był wliczony w cenę i ludzie musieli wracać na własną rękę albo dopłacić organizatorowi jakąś horrendalną stawkę.

Drugie które przychodzi mi na myśl to o warunki, kiedyś w Uwadze pokazywali jak ludzie wpadli bo na zdjęciach były piękne wnętrza jak z pocztówek, a na miejscu po ścianach biegały karaluchy, a obsługa nie znała słowa w żadnym europejskim języku, podczas gdy pilot wycieczki zniknął.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-06-08, 00:54:13

petreus007 - 2010-06-07, 22:19 napisał(a):Drugie które przychodzi mi na myśl to o warunki, kiedyś w Uwadze pokazywali jak ludzie wpadli bo na zdjęciach były piękne wnętrza jak z pocztówek, a na miejscu po ścianach biegały karaluchy, a obsługa nie znała słowa w żadnym europejskim języku, podczas gdy pilot wycieczki zniknął.

Takiego wałku liczę że takie biuro jak Itaka nie zrobi :)

Mogą być jedynie ukryte koszty - typu właśnie transport, ale dodatkowe atrakcje (choć to lepiej na miejscu we własnym zakresie organizować myślę).

http://www.itaka.pl/last_minute/wczasy.php - sam zobacz, że takie są ceny. Ciekawe jakie oferty Last Minute będą w środku wakacji :P
Rzuciłem okiem na Orbis Travel, ale ceny były znacznie wyższe.
Jakie inne biura podróży są jeszcze znane, sprawdzone?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez KenWatanabe » 2010-06-08, 01:18:02

BlueMan napisał(a):Takiego wałku liczę że takie biuro jak Itaka nie zrobi :)
Nie no wiadomo, że Itaka czegoś takiego nie zaliczy. To robią raczej biura które zaraz po sprzedaży wycieczki znikają z rynku, a ich właściciele sami wyjeżdżają za granicę :D

Z innych biur tego typu najbardziej znana jest chyba Triada. Kiedyś nawet byłem na wycieczce do Włoch organizowanej przez nich, już dość dawno i wszystko było w porządku. Ale z drugiej strony z tego co pamiętam to właśnie biuro Triada zaliczyło jakąś wpadkę transportową. Więc raczej bym ich nie polecił mimo pozytywnego doświadczenia.
Z biur które przychodzą mi na myśl tak na poczekaniu to jest jeszcze Alfa Star, mają reklamy w telewizji. Raczej nie powinni wpuszczać ludzi w kanał.

A co do cen to faktycznie, ostatnio wiele się pozmieniało. Teraz te demoty "Jade do Egiptu, bo na bałtyk mnie nie stać" nabierają sensu ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez czajnik » 2010-06-19, 09:24:04

hmm... ap ropo wycieczek ... czy jak się jedzie z biurem podróży to jest się z automatu ubezpieczonym czy lepiej sobie osobne ubezpieczenie wykupić? ew. gdzie i jak ?
pozdrowionka
Avatar użytkownika
czajnikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2009-01-18, 21:37:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-06-19, 10:35:51

masz w biurze podróży nnw... tyle, że często jest to ubezpieczenie na najniższą możliwą kwotę i ze sporo ilością zastrzeżeń...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez olka5 » 2010-06-19, 16:52:54

BlueMan napisał(a):
petreus007 - 2010-06-07, 22:19 napisał(a):Rzuciłem okiem na Orbis Travel, ale ceny były znacznie wyższe.
Jakie inne biura podróży są jeszcze znane, sprawdzone?



A to wlasnie zalezy tez jakiej oferty szukasz.Ja jak patrzyłam na Orbis Travel- to maja najniższa oferte do Bułgarii( chodzi o Last Minute) 802zł na tydzień.
Wiec czasami maja naprawde dobre oferty.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez rivela » 2010-06-21, 18:27:02

czajnik napisał(a):hmm... ap ropo wycieczek ... czy jak się jedzie z biurem podróży to jest się z automatu ubezpieczonym czy lepiej sobie osobne ubezpieczenie wykupić? ew. gdzie i jak ?

Lepiej sobie wykupić bo można się przejechać tak ja ja w tamtym roku, musiałam wcześniej wracać na własną rękę i koszta poniosłam niesamowite, a jak jesteś ubezpieczony to przynajmniej zwróci ci się wszystko.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez czajnik » 2010-06-23, 11:47:25

a jak to załatwić i gdzie najlepiej, bo trochę jestem zielony w tym temacie ?
pozdrowionka
Avatar użytkownika
czajnikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2009-01-18, 21:37:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rivela » 2010-07-06, 09:28:16

No nie wiem, co najlepiej by Ci pasowało, ale spróbuj zapoznać się z Wojażerem, bo właściwie to chyba jedna z najlepszych polis w tej chwili.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nasic » 2010-07-07, 18:02:38

ja jak na razie korzystałam tylko z jednego biura podrózy - Ok-tours, jeżeli nie skończyłeś jeszcze 25 lat to mogę polecić ich obozy, bardzo dobrze wspominam wypady z nimi, a do tego faktycznie ceny wyjazdów bywają niższe niż w innych biurach
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez eiffel65 » 2010-10-18, 19:57:32

Tak czy siak na podróż warto się ubezpieczyć już abstrahując nawet gdzie. Nieduży koszt rzędu kilkunastu złotych dziennie pomóc może uniknąć poważnych kłopotów w razie wypadku bądź nagłej choroby.
Avatar użytkownika
eiffel65None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2009-11-13, 12:59:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malgoja » 2010-11-03, 19:49:47

Czy był ktoś z Was na nartach w Bułgarii? ja widzę, że oferta Itaki jest dośc interesująca cenowo ale szukam opinii o kurorcie w Bułgarii no i o samych biurze też :D
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-11-03, 21:55:25

Najprawdopodobniej w kwietniu będę śmigać na nartach we francuskich Alpach :) Cena śmieszna za cały tydzień. Oby wszystko wypaliło :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez malgoja » 2010-12-03, 21:40:39

no to tylko pozazdrościć.
Ja właśnie znalazłam w ofercie Itaki: narty 9 dni, bułgaria, kurort Pamporovo, dość bogate zaplecze jeśli chodzi o wyciągi, karnety czy szkółki narciarskie. cena niewiele ponad 1300zł. co myślisz?
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Aleksy » 2010-12-20, 14:48:25

Powiedzcie z jakich biur podróży korzystacie? Jeśli macie jakieś sprawdzone to piszcie, bardzo ułatwi to sprawę przy poszukiwaniu.
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez makoomba » 2010-12-20, 15:27:05

Ja nie korzystam z biur podróży. Jak gdzies jadę to wole sobie sam wszystko pozałatwiać, mam wtedy pełna dowolność i nie musze sie do nikogo dostosowywac. Poza tym nie ma ryzyka że biuro międzyczasie zbankrutuje ;)
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-20, 20:21:34

makoomba - 2010-12-20, 14:27 napisał(a):Ja nie korzystam z biur podróży.

Podczas ostatniej wycieczki zagranicznej również nie korzystałem z żadnego biura, jednak teraz jak będę jechał na wakacje, to będę kupował wycieczkę w biurze podróży - Last Minute.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez olka5 » 2011-01-03, 19:17:05

A czy np.korzystacie z serwsów turystycznych,na których mozna sobie zarezerwowac wycieczki,znacznie tańsze niz w duzych biurach podrózy...
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez Aleksy » 2011-01-19, 13:22:20

olka5 napisał(a):A czy np.korzystacie z serwsów turystycznych,na których mozna sobie zarezerwowac wycieczki,znacznie tańsze niz w duzych biurach podrózy...



Jest to trochę ryzyko, osobiście nie zdecydowałbym się zarezerwować wakacji przez internet, wolałbym iść do biura, gdzie mogę zadać pytania i chyba miałbym spokojniejsze sumienie.
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 255 gości

cron