Pochowanie pary Kaczyńskiej na Wawelu

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Czy uważasz, że Wawel to odpowiednie miejsce dla pochówku?

Tak
3
18%
Nie
14
82%
 
Liczba głosów : 17

Postprzez BlueMan » 2010-04-13, 12:31:23

Prezydent z małżonką będą pochowani na Wawelu.

Z całym szacunkiem do niego i jego wiary katolickiej, ale uważam miejsce pochówku za nieodpowiednie. Tylko dlatego, że zmarł w nienaturalny sposób nie należy wynosić go na piedestały i chować w tak ważnym miejscu. Jakby zmarł śmiercią naturalną to na pewno nie zostałby pochowany w Krakowie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Zginal prezydent ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-13, 14:08:44

BlueMan napisał(a):Prezydent z małżonką będą pochowani na Wawelu.
Wg mnie to nie najlepszy pomysł. Człowiek będący głową państwa powinien zostać pochowany w obecnej stolicy, a nie gdzie indziej. Tyle jest u nas ładnych miejsc na pochówek w Warszawie, wcale nie mniej prestiżowych niż Wawel.

BlueMan napisał(a):Z całym szacunkiem do niego i jego wiary katolickiej, ale uważam miejsce pochówku za nieodpowiednie. Tylko dlatego, że zmarł w nienaturalny sposób nie należy wynosić go na piedestały i chować w tak ważnym miejscu. Jakby zmarł śmiercią naturalną to na pewno nie zostałby pochowany w Krakowie.
Z drugiej strony oczywiście nie umniejszając znaczeniu tego miejsca, ale nie leżą tam sami wybitni mężowie stanu; Król Michał Korybut Wiśniowiecki, znany z pijaństwa, prawdopodobnie umarł z przejedzenia, chyba jeden z najgorszych władców tego kraju; August II Mocny, elektor Saksonii który będąc królem Polski planował jej rozbiory. Nie mniej jednak miejsce jest niezwykle nobilitujące, też uważam, że to przesada.

Edit:
Btw, dzisiaj przejeżdżałem krakowskim i postanowiłem zapalić świeczkę przed Pałacem Prezydenckim. Chciałem też wejść do tej sali kolumnowej ale rano jeszcze nie była dostępna bo nie przywieźli jeszcze trumny Prezydentowej. Teraz to już chyba nie da rady, bo tłumy przed pałacem są niesamowite, trudno uwierzyć ale na prawdę wygląda to jak na pielgrzymce Papieża.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-13, 15:18:59

BlueMan - 2010-04-13, 12:31 napisał(a):Z całym szacunkiem do niego i jego wiary katolickiej, ale uważam miejsce pochówku za nieodpowiednie. Tylko dlatego, że zmarł w nienaturalny sposób nie należy wynosić go na piedestały i chować w tak ważnym miejscu. Jakby zmarł śmiercią naturalną to na pewno nie zostałby pochowany w Krakowie.

Św. Wojciech, Św. Stanisław - byliby patronami Polski, gdyby zginęli naturalną śmiercią? Właśnie w tym rzecz, że sposób śmierci przyczynił się do bardzo doniosłego wydarzenia, które teraz mamy okazję oglądać na ulicach polskich miast. Z politycznego punktu widzenia ważniejszym wydarzeniem po '89 roku jest chyba tylko wejście do UE. Rodzina wyraziła wolę, by parę prezydencką pochować na Wawelu, ja żadnych przeszkód nie widzę.

junior - 2010-04-13, 15:05 napisał(a):to tylko pokazuje jaki dwulicowy jest nasz naród, i jak robimy wszystko na pokaz...

Możesz rozwinąć? Niestety, ani Ciebie, ani tego mądrali z youtube w tej kwestii nie rozumiem.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 09:29:34

Pochówek na Wawelu nie tylko prezydenta, ale też jego żony to niestety dalej polityka. Wielu ludzi jest przeciw temu. Hitman kliknij w link żeby nie było, że coś piszę bez argumentów.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-14, 13:03:13

junior - 2010-04-13, 22:12 napisał(a):co do dwulicowości to już tłumaczę, chodzi mi o to, że ludzie którzy do niedawna wieszali psy na kaczorze, wyzywali od ostatnich, życzyli mu śmierci teraz nazywają się jego przyjaciółmi, leją krokodyle łzy i opłakują.

Może się zreflektowali, nie wieszaj psów na ludziach dla zasady szukania hipokrytów.

hitman1986 - 2010-04-14, 00:33 napisał(a):Całość dostępna tutaj. Jak dla mnie haniebne wypowiedzi...

Górskiego nie ma co komentować.

Decyzja co do wyboru miejsca pochówku na pewno mogła być lepsza, mogła tak nie dzielić narodu, ale bez przesady, jak komuś się chce w takiej sytuacji protestować to się dziwie, na jakich wartościach ci ludzie są wychowani. To tylko miejsce spoczynku, którego znaczenie nie wiadomo czemu zostało tak wyolbrzymione, lewica już robi swoją teorię spiskową, a dla Prezydenta Piłsudski był wielkim autorytetem, więc uznałbym to, po prostu za ładny gest.
Problem w tym, że co niektórym najwyraźniej demokracja z mózgu zrobiła wodę, bo tylko tak mogę sobie wytłumaczyć propozycję przeprowadzenia referendum w tej sprawie, czy te żenujące protesty w Krakowie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-04-14, 13:26:48

Codino - 2010-04-14, 13:03 napisał(a):Decyzja co do wyboru miejsca pochówku na pewno mogła być lepsza, mogła tak nie dzielić narodu, ale bez przesady, jak komuś się chce w takiej sytuacji protestować to się dziwie, na jakich wartościach ci ludzie są wychowani.

na takich jak być powinni, widzą po prostu, że robi się komedię z tragedii
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 14:46:42

Wawel nie jest w tej chwili cmentarzem. Jest też tylko w części lapidarium. Przede wszystkim jest to muzeum narodowe. Dokładnie "muzeum o charakterze rezydencji historycznej". Dlaczego o tym co się zmienia w muzeum decyduje ksiądz i rodzina zmarłego? Jest to dla mnie dziwne. Na pewno jest to budowanie pomnika Prezydentowi. Budowanie w miejscu bardzo nobilitującym. Szkoda, że robi się tą akcję kuchennymi drzwiami. Powinien chyba o tym zdecydować Sejm. Nie było przecież problemem aby podczas wspólnego żałobnego spotkania Sejmu i Senatu przegłosować tą jedną jak widać kontrowersyjną rzecz.
Kaczyńscy są traktowani jak bohaterowie narodowi, a bohaterami w moim odczuciu nie są. Mimo swoich zasług za życia, zginęli w wypadku i nie stali się przecież z tego powodu bohaterami. Skojarzyło mi się to z życiem i śmiercią Piotra Curie, który zginął pod kołami dorożki.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-14, 15:16:37

blues - 2010-04-14, 14:46 napisał(a):Dlaczego o tym co się zmienia w muzeum decyduje ksiądz i rodzina zmarłego?

A kto ma decydować do diabła? Czy to Twoja własność, że tak ochoczo tym rozporządzasz? Krypta jest własnością Kościoła, więc jeśli nie ma z jego strony sprzeciwu to tym bardziej stulić mordę powinna ateistyczna lewica, która w tej sprawie widzę ma najwięcej do powiedzenia.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 17:18:42

Kto powinien decydować o miejscu pochówku Prezydenta napisałem powyżej. Czytaj uważniej.

Ateistyczna lewica uważa, że jeśli zasłużył na Wawel Kaczyński z małżonką to zasłużył na pewno też prezydent, który więcej zrobił dla Polski czyli Wałęsa. Wałęsa ma kiepskie serce więc może to nie być taka odległa przyszłość. No i jak sprawiedliwie to Pani Wałęsowa również powinna tam spocząć. Zgadzasz się z tym?

Dobrze, że onegdaj Miller wyszedł cało z wypadku śmigłowcem, bo jak nic leżał by teraz między Janem III Sobieskim, a Tadeuszem Kościuszko.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-04-14, 20:38:53

prawda jest taka, że mało kto popiera tę decyzje bo ani dziwisz ani rodzina jej nie chcieli, tylko ktoś ich namówił i teraz nawet nie wiadomo kto...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 20:59:46

Wiedzieć to pewnie oni doskonale wiedzą, ale nikt się nie chce teraz przyznać, bo z badań OBOPu wynika, że 85% ludzi jest przeciw tej decyzji. Osobiście nie mam wątpliwości czyj to pomysł. Zaczęła się kampania.
Załamuje mnie postawa decydentów w tym Komorowskiego który mówi, że decyzja już zapadła i nie ma od niej odwołania. To jest lekceważenie opinii społeczeństwa. Dałoby się przecież zrobić tak, żeby pochować ich gdziekolwiek na Powązkach, a z czasem uhonorować i przenieść na Wawel. Takie pospieszne ruchy są zawsze wykonywane gdy większość ludzi jest temu przeciwna.
Miała być zgoda, pojednanie, a doprowadzili do kolejnego zamieszania. Do dupy Ci wszyscy politycy. W najbliższych wyborach będę głosował na POPCORN i CocaColę. :pudlo:

p.s. i poważnie uważam, że w tej sytuacji Wałęsa też powinien spocząć na Wawelu.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-14, 21:05:48

El Limon - 2010-04-14, 20:10 napisał(a):ale też nie zamierzam skandować w Krk swojego niezadowolenia.

Dokładnie. Niezadowolenie niezadowoleniem, ale jakieś protesty to mogli by sobie ludzie darować. To jest już cios poniżej pasa :/

blues - 2010-04-14, 20:59 napisał(a): z badań OBOPu wynika, że 85% ludzi jest przeciw tej decyzji

Pokaż mi te badania. Dzisiaj oglądałem TV i nie wspominali o tym.
Za to wspomnieli o chowaniu Wałęsy na Wawelu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2010-04-14, 21:20:20

http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/ank ... niki,18495 71 do 29 na interii
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 21:42:58

Dziwisz: "Cały dzień poświęciliśmy na rozważanie, dyskusje, gdzie ostatecznie prezydent, który zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć. Poleciał do Katynia by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom Katynia. Żeby mu dać godne miejsce wraz z małżonką do jego wiecznego spoczynku i ostatecznie decyzja padła, że tym miejscem najbardziej godnym jest Wawel a żeby tam spoczął razem z tymi którzy zasłużyli się dla dobra naszej ojczyzny. Wśród królów, bohaterów, wodzów. W ten sposób rodzina przede wszystkim, a także i społeczeństwo chciało zapisać wśród wybitnych bohaterów naszego narodu, zaliczając go do grona najbardziej zasłużonych dla naszego społeczeństwa ludzi."

Czy to jest o Kaczyńskim? Bohater ? Najbardziej zasłużony ?
Chyba też wyjdę na ulicę... :wsciekly:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-14, 21:55:08

blues - 2010-04-14, 17:18 napisał(a):Kto powinien decydować o miejscu pochówku Prezydenta napisałem powyżej. Czytaj uważniej.

Widziałem co napisałeś. Tylko widzisz, problem to ani nie Twój, ani nie tych protestujących błaznów tylko rodziny i właścicieli krypty wawelskiej. Wykup ją to będziesz mógł tam wsadzić zamiast Kaczyńskiego Gomułkę.

blues - 2010-04-14, 17:18 napisał(a):Ateistyczna lewica uważa, że jeśli zasłużył na Wawel Kaczyński z małżonką to zasłużył na pewno też prezydent, który więcej zrobił dla Polski czyli Wałęsa. Wałęsa ma kiepskie serce więc może to nie być taka odległa przyszłość. No i jak sprawiedliwie to Pani Wałęsowa również powinna tam spocząć. Zgadzasz się z tym?

A Wałęsy może jeszcze nie uśmiercaj. Czy się zgadzam? W tym rzecz, że mam to gdzieś, bo nie jest to moja sprawa. Na pewno po jego śmierci nie biegałbym z transparentami pod okno Dziwisza.

blues - 2010-04-14, 17:18 napisał(a):Dobrze, że onegdaj Miller wyszedł cało z wypadku śmigłowcem, bo jak nic leżał by teraz między Janem III Sobieskim, a Tadeuszem Kościuszko.

Tak, zapewne Kościół zgodziłby się pochować na Wawelu aparatczyka komunistycznego :zdziwko:

El Limon - 2010-04-14, 20:10 napisał(a):Więc PiS raczej nie ma już mocnych kandydatów

PiS może wystawić Ziobrę, a wtedy sytuacja na scenie politycznej może się zmienić o 180 stopni.

junior - 2010-04-14, 20:38 napisał(a):prawda jest taka, że mało kto popiera tę decyzje bo ani dziwisz ani rodzina jej nie chcieli, tylko ktoś ich namówił i teraz nawet nie wiadomo kto...

Nie wiem skąd bierzesz te informacje. Jak rodzina nie chce i Dziwisz nie chce, to znaczy, że ktoś ich zmusza... może ruscy?

blues - 2010-04-14, 20:59 napisał(a):Wiedzieć to pewnie oni doskonale wiedzą, ale nikt się nie chce teraz przyznać, bo z badań OBOPu wynika, że 85% ludzi jest przeciw tej decyzji.

Całe szczęście są jeszcze dziedziny życia, gdzie motłoch nie ma nic do gadania.

blues - 2010-04-14, 20:59 napisał(a):Załamuje mnie postawa decydentów w tym Komorowskiego który mówi, że decyzja już zapadła i nie ma od niej odwołania. To jest lekceważenie opinii społeczeństwa.

Proponuję referendum. Zresztą, co ma do tej sprawy Komorowski?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-14, 22:07:31

a kto jest wlascicielem wawelu? przeciez wstep kosztuje.. przeciez bedzie tyle chetnych ze szoook! ktos na tym niezle zarobi
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-14, 22:09:55

noid - 14 kwi 2010 22:07 napisał(a):a kto jest wlascicielem wawelu? przeciez wstep kosztuje.. przeciez bedzie tyle chetnych ze szoook! ktos na tym niezle zarobi


Na czas pogrzebu Wawel będzie zamknięty dla osób z zewnątrz. Jedynie delegacje będą miały wstęp. Także nikt nie zarobi..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-14, 22:13:55

ale pozniej. duzo narodu chcialo bedzie odwiedzic wawel, pomodlic sie przy grobie prezydenta. wiec zarobi. i to nie malo. ile kosztuje bilet? kolo 10 zl chyba. moze nie na miejscu jest teraz mowic o kosztach ale warto sie bardziej przyjrzec tej decyzji :looka:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-14, 22:26:17

Nie zgadzam się z opinią, że wyłącznym dysydentem w sprawie pochówku tej lub innej osoby w krypcie wawelskiej powinien być Kościół. Mimo tego, że jest ona w formalnym posiadaniu Kościoła. Dla mnie jest to muzeum pokazujące wyjątkowe osobistości, które zasłużyły się w sposób wyjątkowy dla dobra Polski.
Lech, a tym bardziej jego żona nie zasłużyli się w sposób wyjątkowy.
Skoro Codino masz gdzieś, gdzie spocznie kiedyś Wałęsa to zapewne też nie będziesz miał nic przeciw temu żeby spoczywali tam wszyscy prezydenci wraz z żonami. O ile oczywiście dogadają się z Kościołem. To jak to mówią politycy "nowe otwarcie" :-))

Odnośnie mocnych kandydatów PiS może wystawić tylko i wyłącznie Jarka. Moim zdaniem z psychologicznego punktu widzenia on przejmie cały elektorat PiS i trochę z PO. Już teraz widać takie przechodzenie ludzi z PO na stronę PiS na zasadzie "może niesprawiedliwie go oceniałem", pojawia się jakieś poczucie winy. Ci wszyscy ludzie z poczuciem winy zagłosują teraz na Jarka.

Codino - minutę temu napisał(a):Całe szczęście są jeszcze dziedziny życia, gdzie motłoch nie ma nic do gadania.

Taka wypowiedź odnośnie tego, że większość chce inaczej? Motłoch? No tak. Nie uważasz, że w tej sytuacji można sobie wsadzić w D wszystkie Twoje wypowiedzi na temat Państwa? Przecież ten "motłoch" to państwo.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-04-14, 22:31:07

Codino - 2010-04-14, 21:55 napisał(a):Nie wiem skąd bierzesz te informacje. Jak rodzina nie chce i Dziwisz nie chce, to znaczy, że ktoś ich zmusza... może ruscy?

przeczytaj wywiad z Dudą z kancelarii prezydenta, który mówi, że tak naprawdę nie wiadomo kto to wymyślił
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 286 gości

cron