zawody przyszlosci

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

zawody przyszlosci

Postprzez kosmowski.be » 2009-05-29, 00:10:22

jak myslicie, jakie zawody w przyszlosci beda na topie? ktore zawody dadza dobre wynagrodzenie? w jakim kierunku jest sie teraz najlepiej ksztalcic, tak aby potem znalezc prace na 100% ? wiele mowi sie o informatyce ale czy nie uwazacie ze jak bedzie tylu informatykow to rynek sie szybko nasyci? piszcie :)
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez puszka » 2009-05-29, 09:01:28

Jeżeli chodzi o informatyków - sądzę - że w informatyce znajdzie się tyle odgałęzień, że każdy znajdzie coś dla siebie - szczególnie, że ta nauka rozwija się w bardzo szybkim tempie i powiększa się zapotrzebowanie na specjalistów. :)
Co do innych zawodów - sądzę, że przyszłość zapewnioną mają absolwenci uczelni technicznych i kierunków "ścisłych" - gdyż trąbi się, że aktualnie największe zapotrzebowanie jest na inżynierów.
Można też podkreślić, że są kierunki, które zawsze są popularne - maturzyści oblegają je co roku - ekonomia, prawo, psychologia, architektura.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez kosmowski.be » 2009-05-29, 09:08:20

a co sadzicie o ratownictwie medycznym? jest to przyszlosciowy zawod? w tym roku chce isc na ten kierunek
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez BlueMan » 2009-05-29, 09:09:02

Myślę, że jak ktoś będzie super specjalistą w jakiejś wąskiej dziedzinie to na pewno znajdzie pracę.
Uważam także, że rynek informatyków w pewnym momencie po prostu się nasyci.

Inne przyszłościowe zawody?
- lekarz i ogólnie wszystko co związane z medycyną (fizjoterapeuta, itp.)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: zawody przyszlosci

Postprzez puszka » 2009-05-29, 09:51:23

noid, mam koleżankę na tym kierunku - i szczerze - nie jest zadowolona - ciężkie studia, częste darmowe dyżurowania w szpitalach, potem ciężka praca za niezbyt wysoką pensję, no ale co kto lubi.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez kosmowski.be » 2009-05-29, 10:00:14

puszka, ja mam ojca ratownika i zafascynowal mnie tym zawodem. narazie chce isc do policealnej, potem licencjat zaocznie. co do pensji, nie wiem jak w Twoim miescie (miescie kolezanki) ale w lodzi jest to mniej wiecej 1600 zl (do reki) za etat. a etat to 12 dyzurow po 12 godzin. 1600zl/144h = 11,(1)zl/h. jednak jest to stawka poczatkowa, z czasem pensja wzrasta. ostatnio z tego co slyszalem to w lodzkim pogotowiu jest sporo mlodej krwi. boje sie ze jak skoncze szkole to juz nie bedzie miejsca.. praca srednio ciezka chyba. wiadomo, zdarzaja sie dni gdy jest duzo roboty ale i takie jak jezdzi sie do bolow brzucha itp. podoba mi sie w tym zawodzie ze jest to praca roznorodna. ciagle sie cos dzieje, ciagle robi sie cos innego dzieki czemu praca nie staje sie monotonna
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez kamil » 2009-05-29, 11:20:38

W przyszłości z pewnością będzie zapotrzebowanie na budowlańców z wyższym wykształceniem. Mając na uwadze plany budowania dróg, no i pewnie nowych budynków. To zawsze będzie powstawać. A ten kierunek nie jest chyba zbytnio oblegany.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez Oyen » 2009-05-29, 15:28:27

najstarszy zawod swiata nadal bedzie zawodem przyszlosci xD

ale tak na serio to tak jak piszą inni - wszystkie techniczne kierunki beda najbardziej oblegane. zreszta... wszedzie gdzie mozliwa do zarobienia jest duza kasa beda oblegane i 'potrzebne'. lekarze w kazdej chyba specjalizacji sa potrzebni ale w Polsce nie zawsze duzo zarobia..
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez puszka » 2009-05-30, 16:11:26

noid, skoro tak i Ci się to podoba - to realizuj swoje plany :-) ja Ci to tylko opisałam z perspektywy owej koleżanki.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez BlueMan » 2009-05-30, 16:37:56

ważne aby robić to co się lubi :) inaczej życie będzie nudne
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: zawody przyszlosci

Postprzez Kira » 2009-05-30, 19:33:44

Ja zamierzam od października zacząć studiować inżynierię produkcji, budownictwo albo jeszcze coś innego. Wiem tylko że na pewno będzie to kierunek techniczny.

noid, ja bym nie dał rady w ratownictwie. Te wszystkie wypadki, krew, ciała... brrr to nie dla mnie :pudlo: Ale jeśli taki zawód Cię interesuje to powinieneś spróbować żeby potem nie żałować że nie próbowałeś :ok: Myślę też że ze znalezieniem miejsca pracy też raczej nie powinieneś mieć problemu bo karetki zawsze będą jeździć do ludzi (miejmy nadzieję) a pewnie wielu z tej młodej krwi nie wytrzyma stresu takiej pracy. Raz był u mnie w szkole pewien pan co zajmował się pomocą uzależnionym i wspominał że kiedyś, że pracował w ratownictwie i przez cały dzień spalał 3 paczki papierosów :kwasny:
Avatar użytkownika
KiraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:30:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez donhasatrone » 2010-06-16, 06:39:05

Mój post może nieco odbiegać od tematu:P

W dzisiejszych czasach stawiane jest na innowacyjność. Powszechnie wiadomo, że można starać się założyć własną firmę z dofinansowaniem około 20tys. Trzeba mieć tylko pomysł i wolę działania.

Pomysły nietypowe mają największą szansę powodzenia, tak oto mój dobry znajomy otworzył wytwórnię fontann czekolady na imprezy okolicznościowe w swoim regionie (łódzkie, Kutno)
Nie chodzi tutaj o czekoladową fontannę, tylko o mechanizm pozwalający na nieustanne dozowanie płynnej czekolady, działający jak zwykła fontanna, rozmiary uzależnione są od wymagań klienta tak samo jak dodatki i kompozycje czekolady. Nie znam szczegółów jego projektu ale póki co klientów ma i nie narzeka.
Nie zamieszczam żadnych linków bo nie chcę tutaj robić dodatkowej reklamy

Warto może więc spróbować zrealizować swoje czasem szalone pomysły, które powstają na kibelku, pod prysznicem, podczas imprezy zakraplanej czy innych sytuacjach gdzie do głowy różne myśli przychodzą :mrgreen:

(żeby nie było że offtop)
Zawody przyszłości zapewne będą związane z internetem i komputerami w dużej mierze. Nawet zawody pozornie nie mające związku z komputerami, ścierają się z nimi na jakieś płaszczyźnie.
Moim marzeniem jest stworzenie portalu społecznościowego (nie, nie kolejna nasza-klasa...) dość w moim mniemaniu nietypowego, moje umiejętności jednak są zbyt małe i pozwalają zaledwie napisać proste strony internetowe, gdzie mi do portalu :emo:
Reklama dźwignią handlu!
Avatar użytkownika
donhasatroneNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:24:16
Lokalizacja: Żory/Bartoszyce
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-06-30, 19:05:42

Ale w jakim sensie zawody przyszlosci? Chcesz pomysl na pewna kariere, niekonieczne spektakularna ale latwa, czy chcesz byc w czyms dobry, poswiecic sie temu i byc niejako pionierem?
W tej drugiej sprawie prym wioda nauki interdyscyplinarne. Bioinformatyka, nauki kognitywne. Oraz oczywiscie najnowsze technologie - nanotechnologie, nowe kierunki inzynierii procesowej.
Ale jak mialbym polecic cos po srodku to -matematyka/informatyka. Hurtownie danych, eksploracja danych, metody statystycznej analizy danych. Przez najblizsze piec-osiem lat bedzie spory niedobor specjalistow tej dziedziny w calej Europie.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-06-30, 19:11:48

co do ratownictwa medycznego to rynek sie niestety nasycil juz prawie. wieksze zapotrzowanie jest teraz na pielegniarzy/pielegniarki. dlatego jezeli ktos ma mozliwosc wyboru niech wybierze pielegniarstwo.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez krasnal_ogrodowy » 2010-07-21, 14:11:26

Najważniejsze aby byc profesonalista w swojej dzedzinie,a na pewnow przyszlosci zaowocuje to licznymi sukcesami
Avatar użytkownika
krasnal_ogrodowyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-07-21, 13:42:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-25, 07:14:57

Język chiński, angielski i marketing.

Ale nic nie zastąpi sprytu i smykałki do interesu :)
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2010-07-25, 12:33:47

cyzmen - 25 lip 2010 07:14 napisał(a):Język chiński,


Co do chińskiego to racja,na pewno opłaca się znać. :) Ale wydaje mi się ,że nauka może być nieco problematyczna :P

Generalnie wydaje mi się że znajomość jakiegoś oryginalnego , języka jest dobrym pomysłem
na karierę/ rozwój zawodowy.

Poza tym zawsze będzie istnieć pewna liczba zawodów, w których warto będzie się kształcić -bo specjaliści z tych dziedzin będą zawsze potrzebni- lekarze , farmaceuci itd.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zawody przyszlosci

Postprzez andy4andy » 2011-02-28, 23:32:20

Tak przewrotnie napiszę, że wojskowy :) Wygląda na to, że zarobki nie są w wojsku takie złe: http://www.kariera.pl/czytaj/924/zawod-zolnierz-czy-warto-pracowac-w-wojsku/
Avatar użytkownika
andy4andyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2010-12-27, 00:07:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-01, 02:09:01

A ja zaskoczę pewnie wszystkich :P

Oczywiście nauki techniczne mają sporą przyszłość, teraz inżynieria wszelkiego typu to podstawa i taki trend się powinien utrzymać, na to będzie największe zapotrzebowanie. Ale jeśli chodzi o to jak będą się plasować dochody to sądzę, że zwyciężą ludzie kreatywni. Socjologia! Tak, panie i panowie z kas biedronki :D. Ktoś powiedział, że milionerami XXI wieku będą ludzie potrafiący zarządzać społecznymi zasobami i kreować trendy jakimi się to społeczeństwo będzie kierować. W sumie nic nowego, tak jest pewnie od dłuższego czasu, ale przyszłość ciągnie nas w rejony pełnego totalizmu. Niby demokracja etc, ale w I połowie XX wieku zaczęła umierać tak na prawdę indywidualność jaką znaliśmy, teraz wszystko jest już podporządkowane kulturze masowej i sukces osiągną Ci którzy, może nie tyle będą tym kierować, co będą potrafili przewidzieć kolejny krok ;).

Tyle pierdół, a tak poza tym to przyznam się, że ostatnio sam zacząłem się na własną rękę dokształcać w takich okołosocjologicznych tematach xD.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez paimka » 2011-03-05, 12:13:41

KenWatanabe - 01 mar 2011 01:09 napisał(a):Ale jeśli chodzi o to jak będą się plasować dochody to sądzę, że zwyciężą ludzie kreatywni. Socjologia! Tak, panie i panowie z kas biedronki :D. Ktoś powiedział, że milionerami XXI wieku będą ludzie potrafiący zarządzać społecznymi zasobami i kreować trendy jakimi się to społeczeństwo będzie kierować


Socjlologia to bardziej opisywaie zjawisk niż kreowanie i zmienianie zachowan, trendów...

Tym się zajmuje cybernetyka.

Pozatym załamanie gospodarki światowej powinno nastąpic szybciej niż co niektórym wydaje. Z jednego prostego powodu. Obecnie państwa, caly rząd światowy, opiera swoja gospodarke na tym iż: istnieje nieskończona liczba zasobów naturalnych z ktorej czlowiek może korzystać. Co jest kompletną bzdurą.

Wiec moim zdaniem dużo bardziej będą potrzebni ludzie z technicznymi umiejetnościami. Bo jak sobie poradzić gdy rynek zniknie nie bedzie czego sprzedawać i czgo kreować bo np. Ropa/ węgiel się skończy?
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości

cron