Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-04, 14:34:18

Madzias napisał(a):Może ich naprawdę to interesuje a przedstawiają to poprostu w taki beznadziejny, wulgarny sposób bo się wstydzą.


No wiesz, wstydzą się? Jaja sobie robią.
Ale do Jacka na PW możesz Zupek napisać jak będziesz miał problem z sexem... tzn. z onanizmem, bo na panienki masz jeszcze czas ;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-09-04, 19:01:10

Tak hitman.. Jak napisales ze wszytko jest i tak uwazasz to tylko swiatczy o tym ze tak naprawde gó^^o wiesz! Mam siedziec od 7 do 20 w szkole? To by byla porazka... A pozatym nie kazdy nauczyciel sobie tak pozwala :D A co do twardej reki to powiem Ci 1. Przyjedz do Bydgoszczy naprzyklad i nastepnie dojedz do fordonu i sie dowiesz co to tzw "twarda reka". Prawo dzungli! Silniejszy przetrwa slabszy dostanie wpierdo^^l... I na tym sie konczy. Jacek i Agatka, ja mam czas bo tak chce. Cytat kumpla jak czekal ze mna na przystanku. "Jest taka jedna z 95 co przyszla do budy i daje dupy. Ale juz tak wyruchana ze nikt nie chce dotknac ^^" I powymienial pare "sukcesow" ziomkow z osiedla.

Bez komentarza
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez hitman1986 » 2008-09-04, 20:18:40

Zupek napisał(a):to tylko swiatczy o tym ze tak naprawde gó^^o wiesz!

Ty, Ty, nie pozwalaj sobie ! Za smarkaty jesteś :zdegustowany:
Zupek napisał(a):1. Przyjedz do Bydgoszczy naprzyklad i nastepnie dojedz do fordonu i sie dowiesz co to tzw "twarda reka".

Mieszkałem w Bydzi przez cały okres studiów. Jeździłem też na Fordon często. Nic mi nigdy się nie stało. I co kozaczku, minka zrzedła ?
Zupek napisał(a):"Jest taka jedna z 95 co przyszla do budy i daje dupy. Ale juz tak wyruchana ze nikt nie chce dotknac ^^"

Heh, a co, kumpel już taki doświadczony, kto przez kogo jest już, jak to piszesz, wyruchany ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-09-05, 18:41:56

Ze smarkaty jestem to wiem ^^ :D
Nie jestem kozakiem (moze czasami ;]) i mi "minka" nie zrzedla... Moze nie miales "szczescia" spotkac ziomkow z 4donu :D Jakbys mial szalik poloni to watpie ze gdybys spotkal pare osob to bys wyszedl calo :D Oczywiscie ta laska o ktorej mowa jest "wyruchana" :) Ale on powiedzial ze kijem by sie bal nawet ja dotknac... "ja tam to bym kur.a nawet kijem tego nie dotknol"
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-05, 20:23:32

Nie będę cytował Zupka bo nie przystoi ;) ale czy ktoś ma jeszcze wątpliwości że potrzebne jest wychowanie w szkole? Seksualne też.
To co szkoła robi ze swoimi podopiecznymi widać na załączonym obrazku.
Zupek, Bravo nie dawaj się, pisz dużo i mądrze jestem Twoim fanem. Pokaż prawdziwe oblicze młodzieży XXIw.
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez paimka » 2008-09-05, 22:07:03

Lawenda napisał(a):Moim zdanie pomysł jest naprawdę ok,ze względu na to że młodzież po prostu potrzebuję takowych informacji.Świat poszedł do przodu a dorastające dzieciaki razem z nimi,i nie ma co już mówić o tym co prowadzi do rozwiązłości a co nie a pilnować aby to była mądra rozwiązłość.

Tak jest przynajmniiej w większych miastach. Na wsiach(porównuje skrajne przypadki) zazwyczaj jest nioedoinformowanie. Dziewczyna/chłopak dowiadują się najwięcej na pierszej dyskotece, gdzie robią to pierwszy raz i często, ona zachodzi w ciążę, a on zaraźa się jakąś ciekawą choróbką. Bojąs ię iść do lekarza, bo to wstyd, bo wszyscy będą widzieć, wiedzieć.
thalcave napisał(a):Wszystko zależy od ich ciekawości i dotychczasowych doświadczeń.

Dodałabym jeszcze, środowiska i statusu materialnego. Co jedno z drugim się baardzo łączy.
Madzias napisał(a):Pomysł nie jest głupi. Miałoby to sens, gdyby tylko dobrze został wprowadzony w życie. Obawiam sie, że to nie wyjdzie i bedą na lekcjach puszczane beznadziejne filmy, osoby zupełnie niekompetentne będą prowadziły takie zajęcia i dziwne pytania zbywały beznadziejnymi odpowiedziami.

Odpowiednich osób, znalazło by się 1 na 200/300 przypadków. Wniosek jest taki, że w tym społeczeństwie i przy tych warunkach nie ma sensu to przedsięwzięcie.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez puszka » 2008-09-05, 22:10:35


Dziecko, tak jak dorosły, jest istotą seksualną. Dlatego od najmłodszych lat interesują je ?te? sprawy. Pytanie tylko, które z dziecięcych zachowań seksualnych są w ich rozwoju czymś oczywistym i normalnym, a które powinny wzbudzić nasz niepokój?

Rodzice kilkuletnich dzieci przychodzą do poradni i zaczynają rozmowę z wyraźnym zakłopotaniem: „Nie wiemy co robić, jak się zachować, bo nasze dziecko, no wie pani..., ojej! Ono jeszcze jest takie małe, a już...”. Dopytywani, jakie zachowania dziecka budzą ich niepokój, z trudnością wyznają: „Ono tak jakby... masturbuje się”. Kiedy mówię, że takie zachowanie nie jest niczym nieprawidłowym, oddychają z ulgą, ale w ich oczach widać zdziwienie.
Rodzicom trudno przyjąć, że ich dziecko jest istotą seksualną. Choć dziś częściej mówi się o seksualności, to i tak w wielu rodzinach jest ona tematem tabu. A przecież seksualny rozwój biologiczny następuje właściwie już w okresie płodowym, kiedy rozpoczyna się identyfikacja płciowa człowieka. Różnicowanie się cech płciowych zaczyna się w 45. dniu życia płodowego i trwa do pokwitania. Do 45. dnia ciąży zarodki, niezależnie czy to jest dziewczynka, czy chłopiec, rozwijają się jednakowo, różnią się tylko chromosomami. Pomiędzy 8. a 10. tygodniem życia płodowego u płodu o genotypie XY rozwijają się m.in. nadjądrza, nasieniowody, między 11. a 15. tygodniem prącie i moszna. To wtedy rodzice mogą ujrzeć w obrazie USG ten „dowód” męskiej płci. W przypadku genotypu XX między 8. a 10. tygodniem życia płodowego rozwijają się jajowody, macica i 2/3 górnej części pochwy, a między 11. a 15. tygodniem kształtują się łechtaczka, wargi sromowe i reszta pochwy. Dzięki najnowszym technikom ultrasonograficznym wiemy, że około 16. tygodnia życia u płodu pojawiają się reakcje seksualne, np. erekcja. Występują one dużo wcześniej niż funkcje oddechowe, które są uruchamiane prawie 12 tygodni później.


Jest to artykuł z najnowszego numeru Charakterów, a właściwie jego fragment. Ponieważ, jak wyżej zostało napisane, seksualność jest tematem tabu w wielu rodzinach, uważam, że powinno się taki temat podejmować w szkole. Skoro dziecko, tak jak dorosły, jest istotą seksualną - a w szkole poznaje świat z bardzo różnych stron - matematyka, biologia, historia, geografia - dlaczego ma nie poznać i tej strony życia.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-13, 21:21:11

puszka, a pogadałabyś z nami na ten temat...choćby przy piwku? :hyhy:
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez winet » 2008-09-13, 21:56:02

Jacek i Agatka napisał(a):Jakbys mial szalik poloni to watpie ze gdybys spotkal pare osob to bys wyszedl calo :D


To pojechałeś :D Może mam lepsze porównanie, ubierz koszulkę i szalik Lechii i idź na mecz Arki na 'zegar'. Do tego możesz krzyknąć 'Arka świnia' itp. Ciekawe wyszedłby w lepszym stanie? koleś z mojego przykładu czy z Twojego?

Ale offtop :P

@Topic
Jacek i Agatka napisał(a):Zupek, Bravo nie dawaj się, pisz dużo i mądrze jestem Twoim fanem. Pokaż prawdziwe oblicze młodzieży XXIw.


Jacku i Agatko, bez uogólnień proszę ;) nie każdy nastolatek jest taki jak ten powyżej ;)
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-09-13, 22:01:27

Dzieki ^^ Dzieki!! winet, No raczej ze nie kazdy ja jestem soba ^^ A tak wogole to przeciez jestem prawie dorosly :dance: :yahoo: :super:
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez cre[a]tive » 2008-09-13, 22:07:30

Zupek napisał(a):A tak wogole to przeciez jestem prawie dorosly


Pamiętaj, że bycie pełnoletnim a dorosłym - czyli odpowiedzialnym i dojrzałym, to dwie różne kwestie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez puszka » 2008-09-13, 22:52:41

Jacek i Agatka napisał(a):puszka, a pogadałabyś z nami na ten temat...choćby przy piwku? :hyhy:


Mogę porozmawiać i na taki temat. :)
Seksualność chyba nie powinna być tematem tabu, czy to w rodzinie, w szkole czy w jakiejkolwiek innej sytuacji... :) :zakrecony:
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez cre[a]tive » 2008-09-13, 22:56:20

puszka napisał(a):Seksualność chyba nie powinna być tematem tabu, czy to w rodzinie, w szkole


w szkole? a jak to sobie wyobrażasz? by nauczyciele rozmawiali z dziećmi o seksie od tak sobie? ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez puszka » 2008-09-13, 22:57:29

Nie napisałam seks, a seksualność, a to jednak robi różnicę :)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez cre[a]tive » 2008-09-13, 22:59:23

Ok :) Ale moje pytanie nadal aktualne, jak konkretnie sobie wyobrażasz rozmowę nauczycieli z dziećmi o seksualności? Masz jakiś pomyśl na to? Skoro poruszyłaś tę kwestię, to pewnie masz :-)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-13, 23:03:33

winet napisał(a):Jacek i Agatka napisał(a):Jakbys mial szalik poloni to watpie ze gdybys spotkal pare osob to bys wyszedl calo :D

A gdzie ja tak napisałem?
Nie przypominam sobie akurat archiwum milczy ;)
winet napisał(a):Ciekawe wyszedłby w lepszym stanie? koleś z mojego przykładu czy z Twojego?

Ja bym nie wychodził z niczego bo za stary jestem na takie gierki :rotfl2:
Zupek napisał(a):wogole to przeciez jestem prawie dorosly

Bądż sobą wiek nie gra roli, ja zaraz mogę się przyznać że mam 12 lat a TY że trzdzieści osiem, to jest forum przez duże F (eF)
puszka napisał(a):Mogę

My tez ;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez winet » 2008-09-13, 23:07:10

Jacek i Agatka napisał(a): winet napisał(a):Jacek i Agatka napisał(a):Jakbys mial szalik poloni to watpie ze gdybys spotkal pare osob to bys wyszedl calo :D


A gdzie ja tak napisałem?
Nie przypominam sobie akurat archiwum milczy ;)


Błąd przy cytowaniu ;) miał być: Zupek napisał(a):

;)
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-13, 23:13:05

Wow? można się tk aby pomylić?
Ej chłopcy jak robicie robote to róbcie ja perfekt ;)
hahaaha
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-09-14, 09:01:21

Zupek napisał(a):Dzieki ^^ Dzieki!! winet, No raczej ze nie kazdy ja jestem soba ^^ A tak wogole to przeciez jestem prawie dorosly :dance: :yahoo: :super:

Jestem PRAWIE dorosly :) jeszcze 3 lata+ do doroslosci formanej a drugiej hmm... Jak to nazwac psychicznej? To jeszcze troche mi brakuje ^^ Troooche :dance:
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-15, 06:12:43

Zupek napisał(a):Jestem PRAWIE dorosly :) jeszcze 3 lata+ do doroslosci formanej a drugiej hmm... Jak to nazwac psychicznej? To jeszcze troche mi brakuje ^^ Troooche :dance:

Nic dodać nic ująć, wszystko pisze między wierszami.
To jak kiedy można się bzykać? Osiągając "dorosłość" formalną, czy "psychiczną" i uczą o tym w szkole czy nie? :hyhy:
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości

cron