Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez _pawel85 » 2008-06-19, 02:32:17

Amd64 napisał(a):No i moje spostrzeżenia są słuszne, niektóre portale nie pokazuję niektórych połączeń, mimo, iż przewoźnik wykonuje takie połączenia. Na http://smartfly.pl nie wykryłem na razie takich uchybień, ale będę jeszcze szperał:) :rotfl:


te portale to jak agenci turystyczni, wspolpracują z kim chcą, wiec nic dziwnego że gdzieś nie ma połaczen cetralwing a gdzie indziej norwegian, znając mniej wiecej co gdzie lata, latwo szukajac sie zorientowac ze czegos gdzies brakuje, i nie twierdze tez ze nie znajdzie sie jakis rodzynek ktory bedzie mial wszystko u siebie

pzdr
pawel
Avatar użytkownika
_pawel85None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2008-06-18, 16:30:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez kajak » 2008-06-19, 20:56:44

a to Ty dobry jestes, jezeli wiesz z pamieci, dokad lata Norwegian a dokad Centralwings. ja dwa razy lecialem Centralem i nie znam jego wszystkich tras
Avatar użytkownika
kajakNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2007-04-04, 14:16:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez _pawel85 » 2008-06-22, 02:15:19

no co Ty, a myslalem ze to sie pamieta :) a tek juz serio na powaznie, to jasne ze nie pamietam co gdzie lata, i czy nie lata tam gdzie chce, ale ok, zle sie troche wyrazilem, chodzilo mi raczej o to ,ze nie zawsze posrednik pokaze wszystkich przewoznikow i ofert np lotów do londynu, powod, wg mnie prosty, tzn jezeli z wawy do londyny lata 5 przewozniów i trafi sie jakis 6 ktory bedzie mial o ponad 200% drozsza oferte to ja tez bym juz jego nie wystawial w swojej ofercie, co nie?


pzdr
pawel
Avatar użytkownika
_pawel85None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2008-06-18, 16:30:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-07-15, 10:56:14

Faktycznie przy tak mocnej złotówce to smutno wymieniać pieniążki zarobione tam. Ale wracając do tematu tanich biletów to trzeba jeszcze wziąć pod uwagę na pewno to, czy masz kartę kredytową czy nie posiadasz jej i wtedy chcesz płacić przelewem. Ja często spotykam się z tym, że część osób mimo zapewnień o zabezpieczeniach, etc. woli płacić przelewem, mimo, że czasem kupują bilet ciut droższy, bo na portalach, a nie od przewoźnika bezpośrednio.
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez hitman1986 » 2008-07-15, 12:26:34

EEEeee moim zdaniem problem zabezpieczania transakcji kartą kredytową już nas nie dotyczy. Zabezpieczenia są tak dobre, że takie informacje są w pełni bezpieczne. Dodatkowo system "pre-paid" karty kredytowej do płatności internetowych (np. w mBanku) jest tak stworzony, że wpierw na podkonto trzeba przelać odpowiednią kwotę, by móc z niej opłacać rachunki kartą w necie... I to jest w 100% bezpieczne, bo nawet jak ktoś przechwyci wasz nr karty kred. to nic z tym nie zrobi, bo nie ma tam środków pieniężnych, a w debet wejść nie można :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-07-15, 17:03:34

Hitman, ja się z Tobą zgodzę:) Ale wiesz, mam takich starszych znajomych, którym tego nie jesteś w stanie przetłumaczyć. I całe szczęście, że dla takich jest alternatywa. Jaki z tego wniosek - młodzi są odważniejsi;)
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez mandatyr » 2008-07-18, 21:09:38

Cała wiara zatem w młodych, że przekonają starszych, że wszystko jest bezpieczne (przez internet) jeśli właściwie się działa;)
Avatar użytkownika
mandatyrNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-12-21, 23:12:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez mandatyr » 2008-07-18, 21:11:33

_pawel85 napisał(a):
Amd64 napisał(a):No i moje spostrzeżenia są słuszne, niektóre portale nie pokazuję niektórych połączeń, mimo, iż przewoźnik wykonuje takie połączenia. Na http://smartfly.pl nie wykryłem na razie takich uchybień, ale będę jeszcze szperał:) :rotfl:


te portale to jak agenci turystyczni, wspolpracują z kim chcą, wiec nic dziwnego że gdzieś nie ma połaczen cetralwing a gdzie indziej norwegian, znając mniej wiecej co gdzie lata, latwo szukajac sie zorientowac ze czegos gdzies brakuje, i nie twierdze tez ze nie znajdzie sie jakis rodzynek ktory bedzie mial wszystko u siebie

pzdr


- nie ma idealnych firm ale za tego co przeglądam ofertę nie należy ona do ubogich, a wręcz przeciwnie. Miło jednak, że jest coś takiego w ogóle jak kupno przez internet, nie każdy zawsze ma ochotę wychodzić gdzieś poza dom.... :oczami:
Avatar użytkownika
mandatyrNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-12-21, 23:12:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez girl_97 » 2008-08-08, 11:49:19

na lotnisku sie kupuje bilety :rotfl2:
Avatar użytkownika
girl_97None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2008-08-08, 11:24:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez kicia54 » 2008-08-24, 11:34:36

Ja polecam flicket.pl . tam macie dokładne przeszukiwanie baz przewoźników w optymalnie najkrótszym czasie co się ceni .
Avatar użytkownika
kicia54None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-08-24, 11:27:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-08-24, 12:02:37

kicia54 napisał(a):Ja polecam flicket.pl . tam macie dokładne przeszukiwanie baz przewoźników w optymalnie najkrótszym czasie co się ceni .


Odwiedziłam ten portal, muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka nie gorszy od tych które wcześniej widziałam, fajnie, że oferują sporo połączeń. A czy juz zamawiałaś u nich bilet? Jesli możesz, proszę napisz, jak wygląda u nich obsługa klienta? Dla mnie to bardzo ważne. Nio, jak również ceny, ale w sumie bawiąc się ich wyszukiwarką chwilkę muszę przyznać, że wyszukuje lepsze połączenia (tańsze nawet) niż na innych tego typu portalach. Nie wiem, jak to możliwe, bo do tej pory wydawało mi się, że wszystkie portale lotnicze działają na jednym systemie i nie mogą wyszukiwać tańszych/droższych połączeń.
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez peacee » 2008-08-25, 13:22:11

a ja jestem wierna stronce:

http://oferta-partner.systempartnerski. ... nicze.html

ile razy gdzieś lece to zawsze tam kupuje :P
coprawda nie ma za dużo do wyboru bo jest tylko jedna linia lotnicza, ale mi osobiście odpowiada :P
co do "załatwiania" formalności, to wszystko zawsze idzie w miare sprawnie i szybko, nigdy nie miałam jakiś jaj :P
więc mogę śmiało polecić ;)
Avatar użytkownika
peaceeNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2008-08-25, 13:16:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-08-26, 14:09:41

A to, co nam przedstawiasz to portal finansowy, a nie lotniczy nawet, mają tylko centralwings. Więc może nam polecisz coś ciekawszego???

Niezbyt ciekawa ta strona, którą polecasz...
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez musli » 2008-08-28, 15:58:07

dokładnie, a poza tym leciałam kiedyś centralwings i nie wspominam tego za dobrze - musiałam czekać prawie 5 godzin na samolot. odwiedziłam też ten flicket.pl pl i rzeczywiście ciekawa strona musze poszukać opini na jego temat
Avatar użytkownika
musliNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-08-27, 22:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-08-28, 18:53:27

Ja tam radzę kierować się głównie intuicją. Sama jestem w stanie ocenić, czy warto korzystać z danej strony czy nie. Owszem, opinie tych, którzy korzystali też są ważne, ale ostateczną decyzję i tak warto podjąć samemu. Muszę przyznać, że dla mnie ważne jest pierwsze wrażenie, jakie robi na mnie dany portal, a później to, jak wygląda kontakt z nimi.
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez kicia54 » 2008-08-29, 11:42:16

musli napisał(a):dokładnie, a poza tym leciałam kiedyś centralwings i nie wspominam tego za dobrze - musiałam czekać prawie 5 godzin na samolot. odwiedziłam też ten flicket.pl pl i rzeczywiście ciekawa strona muszę poszukać opinii na jego temat

hehe skąd ja znam ten ból. Tych linii powinni zakazać to po pierwsze :D i po ostatnie. co do flicket.pl to zamawiałam już tam bilet do Barcelony noi wszystko poszło gładko. Tam fajną sprawa jest to że masz 3 formy płatności . Gotówka, karta kredytowa i przelew. nie wiem jak jest na innych serwisach ale słyszałam że gdzieś tylko była możliwość zapłaty karta kredytowa i ludzie się burzyli.

Beauvoir napisał(a):Ja tam radzę kierować się głównie intuicją. Sama jestem w stanie ocenić, czy warto korzystać z danej strony czy nie. Owszem, opinie tych, którzy korzystali też są ważne, ale ostateczną decyzję i tak warto podjąć samemu. Muszę przyznać, że dla mnie ważne jest pierwsze wrażenie, jakie robi na mnie dany portal, a później to, jak wygląda kontakt z nimi.


Jakbyś chciała tam zamawiać i miała jakieś problemy noto zawsze możesz zadzwonic tam masz podany kontakt do nich.

Tak osobiście to uważam że za dużo jest tych serwisó które zajmuja się pośredniczeniem w sprzedaży biletow litoniczych bo lol aj jestem leń i nie chce mi się wchodzić na nie wytszskie. W przypadku flicket.pl było tak że mi ktoś polecił noto skorzystałam . Ale za dużo za dużo heh.
Avatar użytkownika
kicia54None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-08-24, 11:27:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-08-29, 11:49:05

Konkurencja jest dobra, bo my na tym korzystamy - muszą czymś przyciągać klienta, jakaś promocja, jedni mają, to i drudzy próbują podpisać lepszą umowę z przewoźnikiem. A klient w sumie zyskuje.
Mnie tam nie przeszkadza fakt, że muszę szperać po różnych serwisach. Ważne, aby kupić bilet w dobrej cenie oraz być zadowolonym z usług danego serwisu.
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez musli » 2008-08-29, 17:03:49

Beauvoir napisał(a):Konkurencja jest dobra, bo my na tym korzystamy - muszą czymś przyciągać klienta, jakaś promocja, jedni mają, to i drudzy próbują podpisać lepszą umowę z przewoźnikiem. A klient w sumie zyskuje.
Mnie tam nie przeszkadza fakt, że muszę szperać po różnych serwisach. Ważne, aby kupić bilet w dobrej cenie oraz być zadowolonym z usług danego serwisu.


zgadzam się - konkurencja jak najbardziej :).
Najgorzej jest znaleść coś pierwszy raz bo nie wiesz jak sie masz do tego zabrac, na co zwracać uwagę, ale pożniej masz już jakieś doświadczenie. ja na poczatku zamawiałam tylko na jednym serwisie bo miałam do niego zaufanie, a teraz jak juz jestem bardziej w temacie to korzystam z kilku serwisów zależy, który w danej sytuacji mi bardziej odpowaiada.
Avatar użytkownika
musliNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-08-27, 22:43:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez Beauvoir » 2008-08-30, 18:20:19

Ale faktycznie jak ktoś pisał warto sprawdzić na WizzAir, mają teraz ciekawe promocje jesienne. Ja sporo czasu spędziłam w wakacje szukając biletu i pamiętałam już ceny pewnych połączeń na pamięć. Jestem w szoku, że teraz można nabyć już o wiele taniej bilet. Ale ważne jednak, najważniejsze chyba, by z wyprzedzeniem rezerwować bilet, wówczas mamy pewność, że nie przepłacimy. Dzisiaj pobawiłam się na tym www.flicket.pl - ciekawy portal, oferujący zarówno tradycyjne linie lotnicze (LOT,Lufthansa,,Air France) jak i tanie linie lotnicze oferujące low costy (wizzair, ryanair, centralwings, norwegian). I panie z call center bardzo miłe.
Avatar użytkownika
BeauvoirNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-06-08, 16:06:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdzie kupywać bilety lotnicze??

Postprzez kicia54 » 2008-09-06, 10:15:55

No co do flicket.pl to mnie głównie przyciągnął layout, no wiadomo pierwsze wrażenie się liczy. SZybko wyszukuje połączenia, warto zaznaczyć że sortuej wyniki wiem że na fru tez tak jest tylko tam wszystko takie pomieszane i za bardzo mi nie podeszło.I najważniejsze że nie ma tam ograniczenia do płacenia karta kredytowa bo jesli ktoś nie posiada noto co wtedy ? a na flicket.pl można zapłacić przelewem i gotówka także i mysle że to też jest duzy plus.
Avatar użytkownika
kicia54None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-08-24, 11:27:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 256 gości

cron