Państwo opiekuńcze

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-16, 14:44:41

Brauning napisał(a):Liberalizm to był w Chile za rządów Pinocheta

Ja bym to nazwał skrajnym liberalizmem
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-16, 15:08:35

Brauning napisał(a):Większość z was nie pamięta jak to wyglądało dotychczas ulegając bełkotowi medialnemu i powtarzanemu jak mantra twierdzeniu o zagrożeniu demokracji.

I słusznie nazywasz to bełkotem. Ja nigdy nie mówiłem, że Kaczyńscy to zagrożenie dla demokracji, a jedynie obraza zdrowego rozsądku.
hitman1986 napisał(a):Brauning napisał/a:
Liberalizm to był w Chile za rządów Pinocheta

Ja bym to nazwał skrajnym liberalizmem

Szczególnie liberalne były mordy na opozycji.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-16, 15:47:24

ET napisał(a):I słusznie nazywasz to bełkotem. Ja nigdy nie mówiłem, że Kaczyńscy to zagrożenie dla demokracji, a jedynie obraza zdrowego rozsądku.


Pisałeś o nadziei na to, że ten styl sprawowania władzy nie powróci. Więc uświadamiam Ciebie, że powrócił jeszcze gorszy. Bo kto nie wpuszczał ministrów Olszewskiego do ich gabinetów? Oczywiście koalicja SLD-UW. A Platforma to oczywiście w 90% ludzie UW.


ET napisał(a):Szczególnie liberalne były mordy na opozycji.


Ta tzw. opozycja to ludzie, których obalono, a którzy chcieli wprowadzić dyktaturę jak na Kubie. Pinochet ratował własny kraj. Zobacz jak po ponad 40 latach rządów Castro wygląda zubożona Kuba, a jak po 17 Pinocheta wygląda bogate Chile. Wypominasz zabójstwo 3000 aparatczyków komunistycznych. Jako socjalista powinieneś wiedzieć, że Stalin zabił kilkanaście milionów własnych obywateli, a 3 miliony Ukraińców zagłodził na śmierć w tym Państwie powszechnego dobrobytu jakim było ZSRR.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-16, 18:45:10

Brauning napisał(a):Bo kto nie wpuszczał ministrów Olszewskiego do ich gabinetów?

Może to nie było zbyt szczęśliwe, ale Olszewski to polityczny paranoik (do spółki z tym idiotą Macierewiczem).
Brauning napisał(a):Pinochet ratował własny kraj.

Pinochet to zwykły morderca. Nic nie usprawiedliwia terroru, który rozpętał w swoim kraju. Jeśli masz zamiar go wychwalać, to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać.
Brauning napisał(a):Jako socjalista powinieneś wiedzieć, że Stalin zabił kilkanaście milionów własnych obywateli, a 3 miliony Ukraińców zagłodził na śmierć w tym Państwie powszechnego dobrobytu jakim było ZSRR.
_________________

Oczywiście, że pamiętam. Pamiętam setki zbrodni tego chorego ustroju. I z całego serca go potępiam, jak wszelkich dyktatorów. I żeby nie było wątpliwości: potępiam każdy reżim, zaczynając od Franko i Pinocheta, a kończąc na Castro, Guevarze, Stalinie..
Jedyny ustrój jaki uznaję to Republika Demokratyczna.
Nie wiem dlaczego ciągle słyszę, że Stalin niby był socjalistą... to wierutna bzdura.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-16, 22:28:51

ET napisał(a):Może to nie było zbyt szczęśliwe, ale Olszewski to polityczny paranoik (do spółki z tym idiotą Macierewiczem).


Dla niektórych Tusk jest politycznym paranoikiem...

ET napisał(a):Pinochet to zwykły morderca. Nic nie usprawiedliwia terroru, który rozpętał w swoim kraju. Jeśli masz zamiar go wychwalać, to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać.


Dla mnie Pinochet jest symbolem walki z komunizmem. Więc jak chcesz możesz wybrać tą drogę i ze mną nie rozmawiać.

ET napisał(a):Nie wiem dlaczego ciągle słyszę, że Stalin niby był socjalistą... to wierutna bzdura.


Oczywiście Stalin był liberałem. Było to szczególnie widoczne, gdy upaństwowił całe rolnictwo w wyniku czego 3 miliony Ukraińców zmarło z głodu.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-16, 22:42:48

Brauning napisał(a):ET napisał/a:

Pinochet to zwykły morderca. Nic nie usprawiedliwia terroru, który rozpętał w swoim kraju. Jeśli masz zamiar go wychwalać, to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać.


Dla mnie Pinochet jest symbolem walki z komunizmem. Więc jak chcesz możesz wybrać tą drogę i ze mną nie rozmawiać.

Wybierz sobie jakiś szlachetniejszy sposób walki z komunizmem. A może masz ochotę mojej koleżance, której starzy uciekli z Chile powiedzieć w oczy, że jej dziadek był łotrem albo może komunistą? Tak, dobrze myślisz. Został jedną z ofiar Pinocheta.
Zwykły zbrodniarz. Mord jest mordem, nie wierzę w "szlachetne zabójstwa".
Brauning napisał(a):Oczywiście Stalin był liberałem. Było to szczególnie widoczne, gdy upaństwowił całe rolnictwo w wyniku czego 3 miliony Ukraińców zmarło z głodu.

Stalin był zbrodniarzem, pragnącym władzy absolutnej. A pseudo- komunizm był dla niego środkiem, nie celem. Prawdziwi socjaldemokraci to demokraci, którzy proponują państwo opiekuńcze.
Brauning napisał(a):Dla niektórych Tusk jest politycznym paranoikiem...

Tak, dla Macierewicza.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-16, 22:53:47

Brauning napisał(a):Dla niektórych Tusk jest politycznym paranoikiem

Tusk, w przeciwieństwie do Macierewicza nie jest "chory na przeszłość"...
Brauning napisał(a):Dla mnie Pinochet jest symbolem walki z komunizmem

Czyli pochwalasz jego metody? Uważasz, że "cel uświęca środki" ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-16, 22:59:40

hitman1986 napisał(a):Czyli pochwalasz jego metody? Uważasz, że "cel uświęca środki" ?
_________________


Skoro kilka tysięcy ofiar to dla Brauninga nic, to chyba naprawdę tak myśli..
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-16, 23:30:33

ET napisał(a):Wybierz sobie jakiś szlachetniejszy sposób walki z komunizmem. A może masz ochotę mojej koleżance, której starzy uciekli z Chile powiedzieć w oczy, że jej dziadek był łotrem albo może komunistą? Tak, dobrze myślisz. Został jedną z ofiar Pinocheta.
Zwykły zbrodniarz. Mord jest mordem, nie wierzę w "szlachetne zabójstwa".


Pinochet oddał władzę w 1988 roku. Więc uciekli wcześniej?? Do Polski? Czyli z jednego totalitaryzmu (wg Ciebie) do drugiego...

ET napisał(a):Stalin był zbrodniarzem, pragnącym władzy absolutnej. A pseudo- komunizm był dla niego środkiem, nie celem. Prawdziwi socjaldemokraci to demokraci, którzy proponują państwo opiekuńcze.


Co to jest pseudo-komunizm?? To gorszy komunizm czy lepszy?

hitman1986 napisał(a):Tusk, w przeciwieństwie do Macierewicza nie jest "chory na przeszłość"...


Co to znaczy "chory na przeszłość"? Jeśli chce rozliczyć takich ludzi, którzy przykładowo donosili na moją rodzicielkę to znaczy, że jest chory?

hitman1986 napisał(a):Czyli pochwalasz jego metody? Uważasz, że "cel uświęca środki" ?


Przede wszystkim uważam, że w życiu można wybierać tylko między mniejszym, a większym złem. Czy "cel uświęca środki"? Przeczytaj kilka książek Machiavellego, a wtedy możemy podyskutować o tym na jego przykładzie. Ponieważ ten cytat to właśnie Machiavelli...

ET napisał(a):Skoro kilka tysięcy ofiar to dla Brauninga nic, to chyba naprawdę tak myśli..


Bez urazy. Rzeczywiście większości osób trudno jest zrozumieć moje przemyślenia. Jednak biorąc pod uwagę, że średnie IQ w Polsce to jakieś 100, a mój 136, staram się to zrozumieć. Syndrom grupowego myślenia jest niestety skuteczny w oponowaniu moich poglądów.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-17, 00:43:36

Brauning napisał(a):Pinochet oddał władzę w 1988 roku. Więc uciekli wcześniej?? Do Polski? Czyli z jednego totalitaryzmu (wg Ciebie) do drugiego...

Gdzie uciekli to już zupełnie inna sprawa. Ale jak można mówić dobrze o człowieku , który spowodował exodus swoich własnych obywateli, a część wymordował.
Brauning napisał(a):ET napisał/a:

Stalin był zbrodniarzem, pragnącym władzy absolutnej. A pseudo- komunizm był dla niego środkiem, nie celem. Prawdziwi socjaldemokraci to demokraci, którzy proponują państwo opiekuńcze.


Co to jest pseudo-komunizm?? To gorszy komunizm czy lepszy?


Definicja komunizmu:
"Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - ustrój państwowy negujący własność prywatną. System ideologiczny, będący modyfikacją socjalizmu, zmierzający do stworzenia społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnoty."
Popatrz na tę definicję i pomyśl: Lenin stworzył tak zwaną "Awangardę Proletariatu": ludzi, którzy zdecydowanie odstawali ponad normę.. Stąd moje stwierdzenie: "Pseudo-komunizm".
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 01:02:08

ET napisał(a):Gdzie uciekli to już zupełnie inna sprawa. Ale jak można mówić dobrze o człowieku , który spowodował exodus swoich własnych obywateli, a część wymordował.


Jak to inna sprawa? To kluczowa kwestia, bo podważa sens Twojego wywodu.
Wskaż, w którym miejscu pisałem dobrze o Pinochecie.
Jest dla mnie jednym z symboli walki z komunizmem. Poza tym określenie "cześć wymordował" jest świadomą manipulacją. Nie zabito kilku milionów ludzi, a ta wypowiedź to sugeruje. Poza tym cześć z tych 3000 to zaginieni i nie wiadomo, co się z nimi stało. Może żyją sobie gdzieś spokojnie. W ogóle to nie ma żadnych dowodów na to, że Pinochet wiedział o jakichkolwiek mordach.


ET napisał(a):Definicja komunizmu:
"Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - ustrój państwowy negujący własność prywatną. System ideologiczny, będący modyfikacją socjalizmu, zmierzający do stworzenia społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnoty."
Popatrz na tę definicję i pomyśl: Lenin stworzył tak zwaną "Awangardę Proletariatu": ludzi, którzy zdecydowanie odstawali ponad normę.. Stąd moje stwierdzenie: "Pseudo-komunizm".


Komunizm to całościowa ideologia, a socjalizm odnosi się ściśle do ekonomii. Dlatego mówienie, że Stalin nie był socjalistą uważam za hipokryzję. Czy awangarda proletariatu ma pokazać, że prawdziwy, lepszy komunizm nie został zrealizowany, bo zdradzili go jego budowniczowie? Może Ty chciałbyś budować prawdziwy komunizm "z dobrą, łagodną twarzą"?
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-17, 01:36:37

Brauning napisał(a):Co to znaczy "chory na przeszłość"?

To znaczy, że wszędzie szuka winnowajców przeszłości, w strukturach gdzie mogły one być i gdzie ich nie było. No oczywiście prócz tych sktruktur, które uważa za lepsze od innych...
Brauning napisał(a):Bez urazy. Rzeczywiście większości osób trudno jest zrozumieć moje przemyślenia. Jednak biorąc pod uwagę, że średnie IQ w Polsce to jakieś 100, a mój 136, staram się to zrozumieć. Syndrom grupowego myślenia jest niestety skuteczny w oponowaniu moich poglądów.

Widzę, że lubisz się popisywać przed ludźmi, jaki to wspaniały nie jesteś. Kocham takich lansujących się na lewo i prawo ludzi, którzy innych uważają za "gorszych". Dla Twojej wiadomości - moje IQ jest wyżesze niż 100 i tylko troszkę mniejsze niż 136 punktów.
Brauning napisał(a):Poza tym cześć z tych 3000 to zaginieni i nie wiadomo, co się z nimi stało

Skoro zaginęli, to odpowiedź "co się z nimi stało" nasuwa się sama...
Brauning napisał(a):W ogóle to nie ma żadnych dowodów na to, że Pinochet wiedział o jakichkolwiek mordach

Niee, on tam tylko sprzątał...
Brauning napisał(a):Czy awangarda proletariatu ma pokazać, że prawdziwy, lepszy komunizm nie został zrealizowany, bo zdradzili go jego budowniczowie?

Wg mnie komunizm w ogóle jest abstrakcyjnym pojęciem...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 01:49:36

hitman1986 napisał(a):To znaczy, że wszędzie szuka winnowajców przeszłości, w strukturach gdzie mogły one być i gdzie ich nie było. No oczywiście prócz tych sktruktur, które uważa za lepsze od innych...


Uważasz, że w przeszłości były struktury wolne od zdrady? To dość odważny pogląd. No, może Solidarność Walcząca była w miarę czysta... Po 1989 kto pełnił funkcje państwowe? Leśne dziadki? Ja chętnie ośmieszyłbym tych, którzy donosili na moją rodzicielkę. Tylko, że przy takiej konstrukcji sądownictwa i prawa jak obecnie, można tylko same procesy mieć przez ujawnianie prawdy o ludziach. Ofiary znów nie mają żadnych praw.

hitman1986 napisał(a):Widzę, że lubisz się popisywać przed ludźmi, jaki to wspaniały nie jesteś. Kocham takich lansujących się na lewo i prawo ludzi, którzy innych uważają za "gorszych". Dla Twojej wiadomości - moje IQ jest wyżesze niż 100 i tylko troszkę mniejsze niż 136 punktów.


Dlaczego mnie obrażasz? Nie zarzucałem Tobie braku inteligencji. Może po prostu uległeś syndromowi grupowego myślenia.

hitman1986 napisał(a):Skoro zaginęli, to odpowiedź "co się z nimi stało" nasuwa się sama...
Niee, on tam tylko sprzątał...


Każdy jest niewinny do momentu udowodnienia mu winy. Pinocheta nie skazał żaden sąd.

hitman1986 napisał(a):Wg mnie komunizm w ogóle jest abstrakcyjnym pojęciem...


Jest pojęciem, które niesie za sobą śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi na całym świecie.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-17, 01:55:42

Brauning napisał(a):Dlaczego mnie obrażasz?

Ja Cię obraziłem? Będę wdzięczny, jak mi pokażesz, w którym momencie.
Brauning napisał(a):Każdy jest niewinny do momentu udowodnienia mu winy. Pinocheta nie skazał żaden sąd

Jeden człowiek w Polsce pewnie powiedziałby w tym momencie "Jeśli to prawda, to wszystkie dowody zostały zniszczone" :) Aha, żeby nie było, mnie te słowa śmieszą.
Brauning napisał(a):Jest pojęciem, które niesie za sobą śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi na całym świecie

Chodziło mi bardziej o słownikowe wyjaśnienie terminu "komunizm".
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 02:10:44

hitman1986 napisał(a):Ja Cię obraziłem? Będę wdzięczny, jak mi pokażesz, w którym momencie.


Ponoć uważam innych ludzi za gorszych. Iloraz inteligencji nie jest dla mnie miernikiem "jakości człowieka". Jest natomiast naukowym faktem. Chyba go nie podważasz?
Nie "lansuje się" na prawo, a już na pewno nie na lewo :)

Na marginesie: w Stanach Zjednoczonych testy na inteligencję nie mogą być już częścią rekrutacji do pracy. Znowu poszło o kolor skóry...

hitman1986 napisał(a):Jeden człowiek w Polsce pewnie powiedziałby w tym momencie "Jeśli to prawda, to wszystkie dowody zostały zniszczone" :) Aha, żeby nie było, mnie te słowa śmieszą.


Mnie o wiele bardziej śmieszy wypowiedź: „Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i będę, kur.., jak brzytwa”

hitman1986 napisał(a):Chodziło mi bardziej o słownikowe wyjaśnienie terminu "komunizm".


Pojęcie: komunizm; podobnie jak pojęcie: zabijanie; nie jest abstrakcyjne. Po prostu jest częścią bezdennie głupich ludzkich zachowań.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-17, 02:20:32

Brauning napisał(a):Iloraz inteligencji nie jest dla mnie miernikiem "jakości człowieka". Jest natomiast naukowym faktem. Chyba go nie podważasz?

Nie, nie podważam, ale też nie widzę powodu, by się nim na chwalić :)
Brauning napisał(a):Mnie o wiele bardziej śmieszy wypowiedź: „Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i będę, kur.., jak brzytwa”

Byłbym wdzięczny, gdybyś napisał mi, czyje to słowa, bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć...

Dobra, uciekam zaraz, na dzisiaj koniec tych rozważań :) Dzięki za miłą pogaduchę, lubię się wypowiadać w tym dziale :)

Idę nad Bankowość i Fananse... Moja zmora...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 11:12:14

hitman1986 napisał(a):Nie, nie podważam, ale też nie widzę powodu, by się nim na chwalić :)


Nie widzę powodu, by go ukrywać.

hitman1986 napisał(a):Byłbym wdzięczny, gdybyś napisał mi, czyje to słowa, bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć...


Józek Oleksy na pogawędce u Gudzowatego

hitman1986 napisał(a):Idę nad Bankowość i Fananse


Zgłębiasz ekonomię?
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez hitman1986 » 2007-11-17, 11:38:26

Brauning napisał(a):Zgłębiasz ekonomię?

Jestem na III roku ekonomii ;)
Brauning napisał(a):Józek Oleksy na pogawędce u Gudzowatego

Aaa, no tak...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 12:23:12

Oczywiście domyśliłem się wcześniej.
Z reguły ludzie nie czytują ekonomii hobbystycznie.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Państwo opiekuńcze

Postprzez ET » 2007-11-17, 14:34:18

Brauning napisał(a):Jak to inna sprawa? To kluczowa kwestia, bo podważa sens Twojego wywodu.
Wskaż, w którym miejscu pisałem dobrze o Pinochecie.
Jest dla mnie jednym z symboli walki z komunizmem. Poza tym określenie "cześć wymordował" jest świadomą manipulacją. Nie zabito kilku milionów ludzi, a ta wypowiedź to sugeruje. Poza tym cześć z tych 3000 to zaginieni i nie wiadomo, co się z nimi stało. Może żyją sobie gdzieś spokojnie. W ogóle to nie ma żadnych dowodów na to, że Pinochet wiedział o jakichkolwiek mordach.


Tak i jakimś dziwnym cudem od 20 lat się nie odzywają.. Przepraszam, ale to jakieś nieporozumienie.
Ok, mieli lewicowe poglądy, ale czy to powód do ich wypędzenia?
Brauning napisał(a):Może Ty chciałbyś budować prawdziwy komunizm "z dobrą, łagodną twarzą"?

No patrz, jak mantrę to powtarzasz :P Ile razy mam powtarzać: nie chcę ustroju totalitarnego!
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

cron