Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Antykoncepcja, podryw, miłość, seks.

Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez bonnie » 2007-09-22, 22:44:23

Dziewictwo do ślubu - powód do wstydu czy dumy?

Dziewictwo, "czystość", w biologicznym rozumieniu oznacza istnienie błony dziewiczej u kobiety. W rozumieniu aktywności seksualnej oznacza brak współżycia seksualnego danej osoby niezależnie od płci; w rozumieniu fenomenologicznym oznacza gotowość do oddania siebie danej osobie, idei przy dotychczasowym braku kontaktów seksualnych.


_temat_
Ostatnio edytowano 2008-02-07, 14:36:54 przez bonnie, łącznie edytowano 1 raz
Down to ride 'til the very end, it's me and my boyfriend.
Avatar użytkownika
bonnieNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-08-16, 08:05:04
Lokalizacja: z miasta
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez hitman1986 » 2007-09-22, 23:01:11

Ani tego, ani tego. Każdy ma prawo decydować, co i kiedy zamierza uczynić. Tyle. Chociaż nie mówię, że nie chciałbym, aby moja żona nie była dziewicą w czasie brania ślubu :mrgreen:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez cre[a]tive » 2007-09-23, 12:04:09

wszystko zależy od moralności danej kobiety. dla jednej jest to ważne i chce pozostać dziewicą aż do ślubu a i jej facet jest w stanie na nią poczekać - i to jest piękne z tego względu, bo na pewno takie czekanie nie jest łatwe. inna nie chce czekać i nie może w sensie fizycznym - to nie czeka i dla nich to również może być piękne.

ja nie rozumiem jedynie osób, które twierdzą, że to wstyd być dziewicą do ślubu. gdzie tu wstyd? że ktoś jest na tyle silny, że jest w stanie poczekać?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez BlueMan » 2007-09-23, 14:33:48

Ja rozumiem termin "do ślubu" w tym sensie, że z tym jednym jedynym mężczyzną/kobietą mieć stosunek.
Można uprawiać seks dużo przed ślubem, jeśli jest się pewnym, że spędzi się resztę życia z tym partnerem(-ką).


hitman1986 napisał(a):Chociaż nie mówię, że nie chciałbym, aby moja żona nie była dziewicą w czasie brania ślubu :mrgreen:
A że tak spytam - jesteś prawiczkiem, czy nie? Może żona też by chciała mieć prawiczka, kiedy sama jest dziewicą. To działa w dwie strony :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez figmar » 2007-09-23, 14:35:44

Ja uważam, że to piękne kiedy podczas nocy poślubnej dla obydwojga-czyli kobiety i mężczyzny jest to pierwszy stosunek. Tak więc moim zdaniem zachowanie dziewictwa do ślubu jest jak największym powodem do dumy, w żadnym wypadku wstydu. Nigdy nie można się wstydzić szacunku do siebie a takim szacunkiem jest dla mnie zachowanie czystości do ślubu
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez Júzek » 2007-09-23, 17:02:53

Moim zdaniem bliżej do dumy ale wg. mnie nie ma tu z czego być dumnym. Owszem można pochwalić wytrwałość ale czy to jest tego warte (?). Oczywiście zależy od podejścia. Niektórzy pogratulują siły woli natomiast inni wyśmieją brak doświadczenia seksualnego...

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez cre[a]tive » 2007-09-23, 17:36:35

tyle że doświadczenia seksualnego zawsze można nabrać a takiej siły woli tak łatwo się nie nabierze i o ile to w ogóle możliwe u ludzi, którzy nawet małą siłą woli nie grzeszą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez BlueMan » 2007-09-23, 21:24:53

Juzek napisał(a):Owszem można pochwalić wytrwałość ale czy to jest tego warte
Jasne, bo w 100% należysz do tej drugiej osoby, bo tylko ona Cię miała "w obrotach" - dla mnie to jest piękne, cudowne i opłaca się właśnia dla takiego poświęcenia dla drugiej osoby utrzymać "czystość" :inlove:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez amanita_citrina » 2007-09-23, 21:39:40

BlueMan napisał(a):Jasne, bo w 100% należysz do tej drugiej osoby, bo tylko ona Cię miała "w obrotach" - dla mnie to jest piękne, cudowne i opłaca się właśnia dla takiego poświęcenia dla drugiej osoby utrzymać "czystość"

No, aż muszę Cię poprzeć :P
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez figmar » 2007-09-23, 22:11:21

Juzek napisał(a):Owszem można pochwalić wytrwałość ale czy to jest tego warte (?).


moim zdaniem zdecydowanie tak!

Juzek napisał(a):Niektórzy pogratulują siły woli natomiast inni wyśmieją brak doświadczenia seksualnego...


jakby tak patrzeć na sprawę, to niektórzy mogliby wyśmiać kupno nowego samochodu z salonu. Woleli by kupić używany, bo już ktoś nim jeździł i nie narzekał.
Można by też powiedzieć, że bardziej warto się związać z panną z dzieckiem niż z dziewicą, bo ta pierwsza będzie lepszą matką Twoich dzieci, bo już ma doświadczenie w wychowywaniu swoich.
Ja tam uważam, że jeśli i dla chłopaka i dla dziewczyny noc poślubna będzie ich pierwszą nocą razem to nikt nikogo nie będzie wyśmiewał, tylko będą się dobrze razem bawić :]
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez ET » 2007-10-03, 16:20:31

Czystość przedmałżeńska jest jak lokata.... bez sensu.
Często tan noc poślubna u par, które wcześniej ze sobą nie spały...to po prostu klapa na całej lini: ludzie są zestresowani i nic nie umieją, ją boli, on nagle nie ma wzwodu. I to wszystko dlaczego ?
Bo ksiądz- proboszcz tak powiedział.

W związku, szczególnie długim, seks stanowi wspaniałe spoiwo łączące związek.

Nienawidzę wiecznego poczucia winy, wywoływanego przez Kościół Kat.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez Madzias » 2007-10-03, 20:49:50

Juzek napisał(a):Niektórzy pogratulują siły woli natomiast inni wyśmieją brak doświadczenia seksualnego...


Nie wiem skad ten tok myslenia. Doswiadczenie seksualne to calkiem cos innego od fantazji tego "czegoś". Mozna miec 10 partnerow a byc jak kłoda a można miec jednego i być jak ogień. "To" zalezy od człowieka a nie od ilości partnerów seksualnych. Doswiadczenie seksualne, to nie ilosc ale jakosc. A chyba zgodzicie sie ze liczy sie jakosc a nie ilosc?
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez figmar » 2007-10-03, 21:43:38

ET napisał(a):Czystość przedmałżeńska jest jak lokata.... bez sensu.


moim zdaniem ma to sens, bo pomijając aspekt czysto fizjologiczny zbliżenia kobiety i mężczyzny, to musimy spojrzeć na ten akt z innej strony. Seks to nie tylko fizyczne zbliżenie, bardzo ważne jest także co odgrywa się w głowach kochanków. Ja na przykład nie chcę podczas mojej pierwszej nocy myśleć czy jestem lepszy od jej poprzednich partnerów, czy też na przykład nie zarazi mnie "czymś" co złapała podczas seksu z innym kolesiem. Chcę czuć pewnego rodzaju komfort psychiczny, że jestem jej pierwszym facetem. To samo chciałbym zagwarantować jej, dlatego wybieram czystość przedmałżeńską. I nie robię tego tylko dlatego, że ksiądz coś kazał-żyjemy w świecie, w którym nikt Ci nie może zabronić seksu, bo ksiądz za Tobą nie pójdzie i nie będzie Cię pilnował. Robisz co chcesz, wszystko na własną odpowiedzialność.
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez Madzias » 2007-10-03, 22:19:20

Musze pogratulowac...obys wytrwal w tym postanowieniu. Uwierz mi to nie jest takie proste. Tylko nie zakladaj ze do slubu. Poprostu do momentu, jak bedziesz pewny, ze "ta" to własnie ta jedyna.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez Kropelka » 2007-10-04, 11:32:17

Ja uwazam, ze nie trzeba koniecznie czekac do slubu, bo noc poslubna moze byc zepsuta wowczas zupelnie choc niekoniecznie ;) ale jesli sie jest pewnym ze z tym kims sie chce byc do konca zycia to mysle ze i do lozka mozna pojsc ale to tez zalezy tak mysle od dojrzalosci psychicznej. 14letnia dziewczyna tez moze powiedziec o swym chlopaku ze beda zawsze razem i sie bzykaja ale kurna co jesli taka osoba teraz zajdzie w ciaze? to jest tak ze niewazne kiedy , wazne z kim... :)
Love Me or Hate Me
Avatar użytkownika
KropelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-05-22, 19:01:38
Lokalizacja: england
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez thalcave » 2007-10-04, 14:04:33

figmar napisał(a):ET napisał/a:
Czystość przedmałżeńska jest jak lokata.... bez sensu.


moim zdaniem ma to sens, bo pomijając aspekt czysto fizjologiczny zbliżenia kobiety i mężczyzny, to musimy spojrzeć na ten akt z innej strony. Seks to nie tylko fizyczne zbliżenie, bardzo ważne jest także co odgrywa się w głowach kochanków. Ja na przykład nie chcę podczas mojej pierwszej nocy myśleć czy jestem lepszy od jej poprzednich partnerów, czy też na przykład nie zarazi mnie "czymś" co złapała podczas seksu z innym kolesiem.

Nawet prostytutk w oczach ukochanego pozostaje dziewicą
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez privace » 2007-10-04, 22:52:23

Tak się przyglądam tej dyskusji od dłuższego już czasu... I szczerze przyznam, że moim zdaniem obie strony mają rację, bo każdy ma prawo do własnego zdania i swojego życia. Jednym chce się czekać na sex z tą jedyną poślubioną osobą, inni wolą posmakować tej przyjemności wcześniej.
Nie uważam, że sex jest "dobry" tylko z jednym partnerem przez całe życie. Jeśli ktoś tak trafi, to ma wielkie szczęście. Ale myślę, że mało jest osób decydujących się na sex dla zabawy- a w końcu każdy ma prawo do przeżywania i poznawania miłości. Więc nie można źle oceniać tych, którzy stracili tą "niewinność" przed ślubem- i to bez względu na to, czy ich pierwszym partnerem był przyszły małżonek, czy inna osoba.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez smonia » 2007-10-05, 09:10:51

Ja uważam, że seks przed ślubem tak, ale tylko z osobą "tą jedyną". Wiem, że ile osób, tyle zdań, ale jak podzielilam się moim zdaniem, z osobami na tym forum: [CIACH] to delikatnie mówiąc, nie zgodzili się ze mną :P
_ostrzezenie_
Ostatnio edytowano 2007-10-05, 11:38:38 przez smonia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
smoniaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2007-08-21, 13:11:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez BlueMan » 2007-10-05, 21:57:50

Musze pogratulowac...obys wytrwal w tym postanowieniu. Uwierz mi to nie jest takie proste. Tylko nie zakladaj ze do slubu. Poprostu do momentu, jak bedziesz pewny, ze "ta" to własnie ta jedyna.
Zależy to od osoby :) jednym prosto będzie wytrzymać, drugich ciągnie do stosunku i nie powstrzymają się :)

Obie strony mają rację w tym sporze - dopóki szanują się obie strony w związku.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Fizyczność w zwiazku - od dziewicy po orgazm

Postprzez Madzias » 2007-10-06, 11:24:44

Kropelka napisał(a):noc poslubna moze byc zepsuta


Noc poślubna zazwyczaj się nie udaje. Jeśli się mówi o nocy poslubnej jako nocy po weselu, to jest to czasem niewykonalne. Ja padłam o 7 rano i ostatnią rzeczą o jakiej marzyłam, to był sex. Zasnęłam zanim do końca się rozebralismy. Fakt, ze mieliśmy noc przedślubną. Generalnie później każda noc jest poślubna.
Uważam, że najważniejsze jest szanowanie swojego ciała i ciała drugiej osoby.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Erotyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości

cron