Regeneracja głośników

Wszystko co związane z kolumnami i głośnikami.

Regeneracja głośników

Postprzez Zilog » 2010-12-21, 00:07:53

Ostatnio regenerowałem dwa głośniki niskotonowe i dwa średniotonowe. Kolumny typu Alton zakupiłem za grosze,głośniki w nich były w opłakanym stanie,zakupiłem zestaw naprawczy z allegro i przywróciłem je do życia :) Skrócony opis regeneracji:

1 - Odcięcie starej membrany od karkasu,pozostałości na karkasie w postaci kleju usunąć bądź zrównać za pomocą lutownicy,
2 - Wsunięcie odpowiedniego kawałka papieru w nabiegunnik (tam gdzie jest cewka) w celu unieruchomienia karkasu,
3 - Dokładne wyczyszczenie kosza w miejscu gdzie naklejone jest zawieszenie,
4 - Docięcie nowej membrany do odpowiednich rozmiarów i równe nałożenie jej na karkas,
5 - Przyklejenie membrany do karkasu za pomocą kleju np. butaprenu lub vicolu,
6 - Po przeschnięciu sklejenie zawieszenia do kosza (zawieszenie musi swobodnie przylgnąć na odpowiednie miejsce kosza),
7 - Po przeschnięciu należy wyjąć kawałek papieru z nabiegunnika i sprawdzić czy podczas ruchów karkas nie ociera o nabiegunnik,
8 - naklejenie kopułki przeciwpyłowej na membranę.

Film :



W ten oto prosty sposób ze starego głośnika zrobimy praktycznie nowy :) Jeżeli ktoś kiedyś zdecyduje się na taką regenerację to z chęcią służę pomocą :)

Efekt mojej pracy :
Załączniki
P1020779.JPG
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BaQStiC » 2010-12-21, 13:52:07

Moje diorki trzeba bylo by wyregenerowac tylko potrzebuje do jednej zwrotnicy :)
Avatar użytkownika
BaQStiCNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2010-05-23, 19:10:18
Lokalizacja: Kielce/Wro
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Systemy Audio i Akustyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron