Głośniki typu tallboy

Wszystko co związane z kolumnami i głośnikami.

Głośniki typu tallboy

Postprzez BlueMan » 2011-11-11, 18:06:48

Jakiej mniej więcej są głośniki typu tallboy wykorzystywane w kinach domowych?
Nigdzie nie mogę znaleźć ich wysokości :/

Czy ma znaczenie, czy te głośniki umieszczę z przodu, czy z tyłu? Czy zawsze kino ma dedykowane głośniki na przód i na tył? Jaki skutek akustyczny będzie jak złamię tą zasadę? :D

Rozważam jakieś kino domowe, ale problemem jest rozmieszczenie głośników.

http://www.agito.pl/kina-domowe/sony-bd ... 279-430681
http://www.agito.pl/kina-domowe/sony-bd ... 575-420726
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2011-11-29, 13:57:18

BlueMan - 11 lis 2011 17:06 napisał(a):głośniki typu tallboy

Od razu napiszę,że rewelacji się po nich nie spodziewaj.Zagrać zagrają,ale nie poczujesz z nich tej głębi i mocy.Głośniki takie są "uniwersalne",nie ma w nich podziału na różne typy tylko jest jeden lub kilka takich samych głośniczków które wydają dźwięk.Dlatego możesz mieć odczucie że dochodzi z nich za mało sopranu.Bass oczywiście będzie potężny,nieźle zatrzęsie Ci pokojem,ale to nie jest najważniejsze.
Mój tata pozbywając się kiedyś sprzętu Technicsa kupił sobie takie kino domowe,bass niesamowity,lecz sopran nie ten,odrazu było widać że nie jest zadowolony z tego zestawu.Praktycznie takie kina nie nadają się do słuchania muzyki lecz tylko do filmów.Dopiero jak po jakimś czasie przestawił się na kino Denona z kolumnami Wharfedale to powiedział że jest to idealny sprzęcik i jest z niego w pełni zadowolony.
BlueMan - 11 lis 2011 17:06 napisał(a):Czy ma znaczenie, czy te głośniki umieszczę z przodu, czy z tyłu? Czy zawsze kino ma dedykowane głośniki na przód i na tył?

Jeżeli kino domowe ma 4 takie same głośniki typu surround to rozmieszczasz je po prostu w czterech "kątach" pokoju,jeżeli są dwa przednie plus dwa surround to przednie dajesz po dwóch stronach telewizora(mogą być także w dwóch przednich kątach pokoju a surround do tylnych "kątów" lub na boczne ściany mniej więcej w tym miejscu by uszy dobrze odbierały z nich dźwięk.
Nie zawsze kino domowe ma dedykowane głośniki na przód i tył,pierwszy link który podałeś ma a drugi nie,czyli rozstawienie jest takie jak wcześniej napisałem.
BlueMan - 11 lis 2011 17:06 napisał(a):Jaki skutek akustyczny będzie jak złamię tą zasadę?

Prawidłowe ustawienie jest ważne głównie podczas oglądania filmów,z przednich głośników słyszysz większość dialogów i niektóre dźwięki które powinieneś usłyszeć z przodu na pierwszym planie.Słuchając muzyki także z przednich dochodzi najwięcej dźwięków i musisz je ustawić na przodzie.
BlueMan - 11 lis 2011 17:06 napisał(a):Rozważam jakieś kino domowe, ale problemem jest rozmieszczenie głośników.

Myślę że po moim poście rozmieszczenie głośników nie będzie dla Ciebie problemem ;)

Z dwóch co podałeś wybrałbym pierwsze,zawsze lepsze jest kino z przednimi kolumnami niż tylko z czterema surround,przednie oddadzą Ci więcej dźwięku i będzie on bogatszy.Lecz tak jak wcześniej napisałem możesz odczuć niedosyt sopranu,w takich kinach nie ma osobnej regulacji barwy dźwięku,tylko są gotowe ustawienia które mogą nie spełnić oczekiwań słuchacza.

Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem,jak to mówią "wal śmiało" :D
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2011-11-29, 14:23:16

Zwróciłeś moją uwagę głównie na podział głośników - przednie, tylne i ogólne surround :) będę na to zwracać uwagę.
W tym pierwszym zestawie, te głośniki tailboy są na tył?

Kina będę używać głównie do filmów, sporadycznie do muzyki.

Jeszcze nie zdecydowałem się czy chcę tailboy, czy mniejsze głośniki. Do świąt podejmę decyzję (prezent gwiazdkowy od rodziców :D)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2011-11-29, 14:51:12

BlueMan - 29 lis 2011 13:23 napisał(a):W tym pierwszym zestawie, te głośniki tailboy są na tył?

Dwa wysokie na przód lub do przednich kątów,małe surround do tylnych kątów lub boczne ściany.
BlueMan - 29 lis 2011 13:23 napisał(a):Jeszcze nie zdecydowałem się czy chcę tailboy, czy mniejsze głośniki.

Niektórzy biorą mniejsze głośniki ze względu na oszczędność miejsca,żeby coś grało i nie było tego widać :D
Jednak jeżeli przestrzeń w Twoim pokoju pozwoli na większe,to bierz większe ;)

I jeszcze jedno,w tego typu kinach rzadko zdarzają się głośniki tylne.W Denonie mojego taty są dwa dodatkowe wyjścia na kolumny i w tym przypadku mogą one służyć jako tylne lub przednie (mimo że pisze Front) [patrz załącznik],bo z zestawu A będzie płynął ten sam dźwięk jak w zastawie B.
Załączniki
post-9382-050371700 1293552200.jpg
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz


  • Inne

Powrót do Systemy Audio i Akustyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron