Umowa w pracy

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Umowa w pracy

Postprzez faynie » 2007-05-28, 22:52:45

Siema!
Podpisałem ostatnio umowę o pracę na 6 miesięcy.
Jednakże chciałbym zauważyć, że w mojej firmi utarło się tak, że najpierw pracuje się przez miesiąc na próbę (pracowałem miesiąc), później jest umowa podpisana na 3 miesiące, a po tych 3 miesiącach na okres nieokreślony oraz podniesienie pensji. Nietrudno się domyślić, że ja po przepracowaniu miesiąca powienienem mieć umowę na 3 miesiące, a dostałem na 6.

Jak sądzicie, co o tym myśleć?
Poniekąd będę dostawał mniej pieniędzy, ale umowa jest na dłużej. Nie rozumiem mojego pracodawcy, który tylko i wyłącznie w stosunku do mnie poczynił taki wyjątek. Mam rozumieć, że jestem wykorzystywany jako tania siła robocza, czy może ona (kierowniczka) jednak chce mnie zatrzymać na dłużej...
Dodam, że pracuję w sklepie, gdzie reszta personelu to same kobiety - ja jestem rodzynkiem :zawstydzony:

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez privace » 2007-05-28, 23:06:38

faynie napisał(a):Mam rozumieć, że jestem wykorzystywany jako tania siła robocza

Raczej stawiam na ta opcje.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez Q3lo » 2007-05-28, 23:10:40

Nie martw się, wszystko co chciałeś wiedzieć powinien Ci przekazać pracodawca oraz powinno znajdować sie na umowie o prace. Podpowiem Ci że Twój pracodawca nie może Ci w nieskonczoność dawać umów na czas określony, 3 umowa z jego strony musi być ostatnią określającą jasno czy dostaniesz umowe na rok, dwa czy na czas nie okreslony. Pózniej może tylko przedłużac. No... jesli sie nie bedziesz sprawdzał może napisać wypowiedzenie ;)
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez BlueMan » 2007-05-29, 00:12:00

faynie, może po prostu pracodawca boi się, że wyemigrujesz do Anglii i dlatego tak się zabezpiecza :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Umowa w pracy

Postprzez evil » 2007-05-29, 11:49:17

faynie, a czy po Tobie został ktoś jeszcze zatrudniony? jeśli tak to na jakich warunkach? Najlepsze rozwiązanie to iść i się zapytać pracodawcy - jak masz rozumieć fakt, ze w Twoim wypadku poczyniono takie a nie inne kroki. Nie ma nic gorszego jak niepewność, czy niedomówienie między pracownikiem a szefem...
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez mampytanie » 2007-05-29, 12:13:06

Pewnie boi się, że będziesz flirtować zamiast pracować :-)
Chcesz kupić artykuły fryzjerskie, takie jak Matrix i Biolage ? Odwiedź sklep fryzjerski.
Avatar użytkownika
mampytanieNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2007-05-27, 21:27:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez hitman1986 » 2007-05-29, 13:00:57

po tej umowie na 6 miesiecy, pracodawca bedzie musial podpisac z toba umowe na czas nieokreslony. pracodawca ma prawo dwa razy przedluzyc umowe na czas okreslony (po 3 miesiace za kazdym razem) lub raz na 6 m-cy
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez Kropelka » 2007-05-29, 19:26:56

A jesli moge zapytac, to po co siedzisz w Polsce? Ja rozumiem tylko tych ktorzy siedza dalej w Polsce bo maja tam dobra prace, no a jak pracujesz w sklepie to smialo moglbys pojechac do Anglii i za te sama robote zylbys na godniejszych warunkach :) Pomysl! Masz moje wsparcie!
Love Me or Hate Me
Avatar użytkownika
KropelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-05-22, 19:01:38
Lokalizacja: england
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez evil » 2007-05-29, 20:16:57

Kropelka, a skąd wiesz jaką ma kasę za siedzenie w sklepie? może ma rodzinę? to, ze Ty chciałaś wyjechać i siedzieć w Anglii to Twoja sprawa nie musisz od razu wszystkich nakłaniać. Denerwuje mnie takie gadanie...ja też siedzę w Polsce nie mam super zarobków, ale stąd nie wyjadę.Poza tym lepiej chyba w Polsce robić i mieć nadzieję, że będzie lepiej (zresztą nie jest tak źle). Pomyśl w taki sposób, ze tobie się wydaje, ze zarabiasz kokosy - a Twój szef ma Cię za osła bo robisz czarną robotę za grosze.

P.S nie traktuj tego osła osobiście-to tylko moje przypuszczenia, nie oznacza to, ze mam takie zdanie na Twój temat. Jeśli czujesz się urażona to sorry :P.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowa w pracy

Postprzez faynie » 2007-06-06, 10:14:37

evil84, nikt nie został zatrudniony po mnie.
Kropelka, nie wyjadę, ponieważ studiuję zaocznie, i raczej nie będę przerywał nauki. Zresztą mam tutaj swoją ukochaną kobietę, rodzinę, samochód... :P

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron