Umowy smieciowe

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Postprzez sztormowa » 2012-12-18, 14:00:53

Jak studiowałam, to umowy śmieciowe mi nie przeszkadzały. Teraz jestem na etapie zakładania rodziny, chciałabym mieć - przynajmniej złudną - stabilna sytuację zawodową i finansową. W przypadku umowy zlecenia niesamowicie wkurza mnie fakt, że pracodawcy naginają prawo do granic możliwości, śmiejąc się podwładnym w nos. Praca na pełen etat z ustalonym odgórnie grafikiem i tak cały czas przez rok, to już nie jest zlecenie :-/ Skoro ktoś wymaga od pracownika, aby za gorszą umowę robił to, co pracownik zatrudniony na umowę o pracę, to niech chociaż da płatny urlop :super:
Avatar użytkownika
sztormowaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2012-12-11, 16:51:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowy smieciowe

Postprzez KenWatanabe » 2012-12-20, 00:08:38

dylan napisał(a): taka umowa powoduje też większą rotację pracowników, więc w dłuższej perspektywie czasu firma na tym traci :mur:


Od kiedy to rotacja oznacza stratę dla firmy? Toż tylko japoński model pracy może być przykładem, że patriotyzm firmowy jest skuteczniejszy. W Japonii bywa, że pracownik przez całe życie zmienia tylko stanowiska i awansuje w ramach jednej korporacji i jest to efektywne tylko ze względu na szczególne oddanie i lojalność japońskich pracowników. W modelu zachodnim, europie i usa, pracownik zmienia w ciągu swojej kariery 6-7 razy firmę - statystycznie. I jest to zjawisko pozytywne zarówno dla pracowników którzy w tych krajach nad lojalność cenią sobie korzyści materialne ze zmiany pracodawcy ale też dla firm, bo większa konkurencyjność to większy wkład i staranność w wykonywaniu swojej pracy, gdyż nowi zazwyczaj chcą się wykazać.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-12-20, 09:20:43

A ja ostatnio zastanawiam się nad przejściem na umowę śmieciową. Na zasadzie - minimum krajowe na UoP, a reszta kasy pod stołem, albo na umowie zlecenie.
Dlaczego? Z emeryturą nigdy nic nie wiadomo - raczej szykuje się klęska systemu emerytalnego. Więc zamiast odkładać te kilkaset złotych ZUSowi, to wolę odłożyć na własne konto i mieć pewność, że ta kasa jest u mnie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez niania_ogg » 2012-12-20, 10:26:48

I to jest właśnie ta nasza gospodarka, minimum w oficjalnych zarobkach a reszta pod stołem. Tak robi się na górze i na dole. ZUS to pomyłka, droga pomyłka i topienie pieniędzy milionów polaków. Oczywiście, że nic z emerytur o tym dobrze wiedzą nasi rządzący sami odkładają kasę w zagranicznych lokatach, funduszach.
Umowy śmieciowe były i będą - patrzcie ile jest pomagierów urzędników, którzy istnieją na takich umowach. Ci wszyscy eksperci, doradcy, specjaliści. Walkę z umowami śmieciowymi trzeba rozpocząć od góry a nie od dołu, dobijając pracodawców kolejnymi opłatami, większymi stawkami ZUS.
Albo niech każdy będzie na DG i wywalić do kosza inne formy zatrudnienia.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2013-02-14, 15:53:42

Jestem podobnego zdania. O ile rozumiem kwestię oszczędności na skladkach (jak pisłam nie chcę Zusu!), to takie kwestie jak wypowiedzenie, urlop, zwolnienie lekarskie już bywają problematyczne dla pracownika. Jeśli chodzi o pracodawcę, to tak jak z dnia na dzien może pozbyć się pracownika, ta też on z dnia na dzień może odejść.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umowy smieciowe

Postprzez dalissa » 2015-02-09, 10:38:08

ferty napisał(a):Zastanawia mnie widząc toczaca sie debate o umowach o dzielo, zlecenie czy nawet samozatrudnienie lub na czas określony - ilu z Was ma takie umowy? Wolelibyscie mieć umowę na czas nieokreślony?



Chyba każdy by taką wolał. Ja się zastanawiam gdzie mogę się zgłosić z prośbą o pomoc jeśli na umowę o dzieło dostała tylko część zrobionych pieniedzy (byle nie Sąd.)
Avatar użytkownika
dalissaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-08, 21:40:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malakoza » 2015-03-26, 19:51:42

Jestem osobą samozatrudnioną. Nie narzekam.
Avatar użytkownika
malakozaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:14:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

cron