Jak zareklamować firmę budowlaną?

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez night_rider » 2011-03-29, 14:47:53

Znajomy od niedawna prowadzi firmę budowlaną. Usługi wykończeniowe, handel materiałami itp. Niestety ostatnimi czasy ruch ma nie za duży. Zastanawiam się co mogę mu poradzić aby jakoś zareklamował swoją firmę. Kluczową kwestią jest to aby jak najwięcej ludzi szukających usług, którymi firma się zajmuje, mogło trafić na jego ofertę.
Tak dla orientacji dodam, że firma działa w woj. świętokrzyskim, to może ktoś mi pomoże z tego regionu lub ktoś kto się po prostu orientuje.
Z góry dziękuje za pomoc i sugestie
Avatar użytkownika
night_riderNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-12-22, 15:18:40
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dylan » 2011-03-29, 17:13:27

Jeżeli twój znajomy nie jest bezpośrednią konkurencją dla mojego stryja, który pracuje w tej branży, to myślę, że mogę wam coś polecić :)
Ma on wykupioną wizytówkę w Panoramie Firm. Są tam podstawowe informacje o firmie i jej ofercie, których poszukują klienci. Wujek chwali mi się, że bardzo dużo klientów znajduje jegho firmę właśnie tam.
Zastanów się nad tym. Może jeszcze w jakiejś gazecie lokalnej lub branżowej? Zobacz jak to wygląda w waszym regionie. Może coś ciekawego ze znajomym wymyślicie. Życzę powodzenia i dużej ilości klientów.
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Maciej » 2011-06-03, 16:27:01

To prawda! Wiele osób szuka jeszcze w starej dobrej panoramie firm. Ale opłaca się również mieć wizytówkę internetową, jakąś stronkę. Wchodzenie na fora internetowe i informowanie o swojej ofercie też jest dobrym pomysłem.
Avatar użytkownika
MaciejNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2011-05-12, 11:07:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-06-05, 00:00:34

Maciej - 2011-06-03, 16:27 napisał(a):Wchodzenie na fora internetowe i informowanie o swojej ofercie też jest dobrym pomysłem.

Wg. mnie jest to bardzo kiepski pomysł. Marketing szeptany już nie jest trendy i jest bardzo dobrze rozpoznawany, a przez to mało skuteczny :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-05, 14:35:29

Dokładnie. Prędzej kolego załóż sobie fanpage na facebooku i tam działaj. Pomysł może nieidealny lecz o niebo lepszy niż marketing szeptany na forach internetowych, który z reguły daje odwrotne skutki wręcz.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez TabacMan » 2011-06-19, 10:09:03

W sieci jest sporo portali gdzie można zareklamować Firmę w większości odpłatnie jeśli serwis jest dość popularny , Twój znajomy może założyć sobie stronę www swojej firmy taką jak ta : http://www.elektrobud.firmeo.biz , za darmo .
Avatar użytkownika
TabacManNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-02-18, 12:18:21
Lokalizacja: Kalisz(wielkopolska)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Eleo » 2011-06-19, 20:45:52

cre[a]tive napisał(a):Dokładnie. Prędzej kolego załóż sobie fanpage na facebooku i tam działaj. Pomysł może nieidealny lecz o niebo lepszy niż marketing szeptany na forach internetowych, który z reguły daje odwrotne skutki wręcz.



blagam... firma budowlana na FB??? Kto szuka uslug firm budowlanych na FB? Beziesz aktywnym fanem i kilentem firmy budowlanej? bedziesz czytal jak to panu x zrobili elewacje a od miesiaca maja swietny beton? wezmeisz udzial w konkursie na tone cegly? hehehe

Tu dziala przede wszystkim rekomendacja - szukamy wsrod zanjomych polecanej sprawdzonej firmy. Moja kolezanka robiac remont wziela z gazety 3 ekipy... wszyskie okazaly sie nieterminowymi partaczami....

Z drugiej strony bez reklam w gazecie, w tej ksiazce tel ani rusz....
Mysle ze mozna tez popatrzec czy nie ma jaichs przetargow publicznych...
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-05, 00:19:41

Eleo - 19 cze 2011 20:45 napisał(a):blagam...



Błagaj o mniej spamu na forach, którego zapewne nie chciałabyś czytać.
Tak jak napisałam, skoro ma zdzierać klawę na pisanie postów i uprawianie marketingu szeptanego na forum, gdzie posty takie są usuwane, tudzież linki są eliminowane to chyba lepiej wyjdzie na założeniu fanpage'a na facebooku, nieprawdaż? Tam mu przynajmniej nikt linka nie usunie i jego klikanie na marne nie pójdzie. Widzisz różnicę? Czy niekoniecznie?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez niania_ogg » 2011-07-31, 20:01:30

Według mnie, może się nie znam, ale co to za durna moda - złoty środek to fb? Co za bzdura? Zbadaj rynek i konkurencje podglądaj, rozwiń się a potem leź na fb.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Konewka » 2011-08-01, 16:59:24

Wchodzenie na fora nie jest takim głupim pomysłem, ale nie na zasadzie "cześć mam super firmę, wybierz mnie!" Tylko raczej na zasadzie pomocy, dawania porad - jeśli się coś robi to ma się dużą wiedzę na dany temat.
Z czasem człowiek staje się rozpoznawalny i wiadomo że jest godny zaufania.
Wydaje mi się, że czasy kiedy można było coś zakombinować na zasadzie "a może się uda" już dawno minęły - teraz trzeba po prostu budować markę na zaufaniu i pokazać, że się coś umie. A jeśli jest się dobrym - to z czasem polecenia od zadowolonych klientów same się rozejdą
Avatar użytkownika
KonewkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2011-08-01, 16:46:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez jackass182 » 2011-09-22, 19:49:59

Fora internetowe i facebook są zupełnie bez sensu. W ten sposób Twój znajomy nie znajdzie nawet jednego zlecenia. Najgłupszy pomysł o jakim słyszałem, to reklamować firmę budowlaną na FB i forach :)

Odradzam też Panoramę Firm. To wyciąganie pieniędzy od ludzi, nie daje żadnych efektów. Wiem to z doświadczenia, bo wpompowałem kiedyś w rekamę w PF kilka ładnych tysięcy i miałem przez rok... 1 telefon!

Dla firmy budowlanej polecam:
1. Przede wszystkim marketing szeptany ale w swojej pierwotnej formie. Po prostu zadowolony klient poleca firmę Twojego znajomego swoim znajomym. Jest to najskuteczniejsza forma reklamy dla małych firm budowlanych, które mają roczy obrót poniżej 500.000,00 zł.
2. Ogłoszenia w prasie lokalnej. Muszą się ukazywać w każdym numerze, bo taka gazeta szybko ląduje w śmietniku.
3. Tablice ogłoszeń w marketach budowlanych. Jeżeli w Twoim mieście jest jakiś większy market budowlany w rodzaju OBI, Castorama albo Majster, to zwróć uwagę na tablice ogłoszeniowe, które się w nich znajdują. Na tych tablicach ekipy remontowo-budowlane zamieszczają swoje ogłoszenia ze zrywkami, ulotki i wizytówki. Wiele osób właśnie z tamtąd znajduje potrzebnych im wykonawców.
Przeglądaj aktualne oferty pracy na e-posredniak.pl i dodawaj własne ogłoszenia za darmo!
Avatar użytkownika
jackass182None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2011-09-22, 17:55:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez MyBikeIsBlue » 2011-10-01, 23:02:23

moim zdaniem najlepiej sprawdza się outdoor, zresztą przeczytaj sobie ten artykuł http://news-media.pl/informacje-prasowe ... ginie.html i zobacz ile zalet posiada taka forma promocji firmy
Avatar użytkownika
MyBikeIsBlueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-10-16, 13:31:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez civette » 2012-11-30, 11:08:48

No tak byłoby super, żeby zdobywać klientów z polecenia, ale jednak nie bywa tak kolorowo i warto pomyśleć o innej formy promocji. Może zatrudnisz sobie jakąś dobrą firmę, jak Advanced Art, która dobierze i przeprowadzi promocję w Internecie. Wiesz dzięki pozycjonowaniu i marketingowi szeptanemu też możesz do siebie klientów przyciągnąć.
"biała kredka - nierozwiązana zagadka dzieciństwa"
Avatar użytkownika
civetteNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2009-08-06, 14:38:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2012-12-20, 10:35:54

Ha! Ale śmieszny wątek, na początku niby pytanie o firmę budowlaną a potem cała litania linków i "poleceń". No to jest właśnie reklama. A sio na fb! ;)
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez DeI » 2014-01-22, 21:58:03

Witam

Jeśli szukasz strony która wypromuje twoją firmę mogę ci polecić firmy.net dają ci darmową reklamę. Co miesiąc prawie 5 tysięcy firm dodaje się do katalogu Firmy.net samodzielnie bo uważają go za doskonałą formę promocji. Dzięki darmowym wizytówkom, firmy są widoczne w katalogu branżowym Firmy.net, odwiedzanym przez ponad sto tysięcy użytkowników dziennie, 21 portalach partnerskich (np: Money.pl, INFOR.pl) oraz we wszystkich najważniejszych wyszukiwarkach na polskim rynku.

Jeśli Ci pomogłem byłbym wdzięczny gdybyś się zarejestrował z tego reflinka https://ssl.afiliant.com/affskrypt,,4f7 ... firmy.net/)
Avatar użytkownika
DeINone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-01-22, 21:55:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Irek1 » 2014-02-24, 14:36:06

Dobrym sposobem na zareklamowanie swojej firmy są samochody firmowe i nie tylko.
Można zapłacić komuś za to,że będzie jeździł z reklamą danej firmy.
Już raz spotkałem się z takim czymś i właściciel w szybki sposób dorobił się klientów.Dostawał też również coś za to,że ma 50 samochodów,które jeżdżą oraz reklamują jego firmę.Oczywiście 50 na początek nie miał.Jak dobrze pamiętam zaczynał od 6-7.Może wydaję się to straszne jeśli chodzi o koszta paliwa jak i wynagrodzenia kierowcom,ale ja postawiłbym(jeśli miałbym dostateczną ilość pieniędzy) na oklejanie samochodów poznań chyba jest bardzo rozwinięty jeśli chodzi o tą usługę.
Avatar użytkownika
Irek1Male
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-02-24, 14:11:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Budomax Parkiety » 2014-03-18, 10:20:17

Najlepszą formą reklamy jest dobrze wykonana praca, a to skutkuje poleceniami od klientów. Kolejnym sposobem jest udzielanie się na tematycznych forach budowlanych i udzielanie fachowych oraz pozytecznych porad. Unikałbym portali typu PF, nic Ci to nie da, a wydasz tylko pieniądze.
http://budomaxparkiety.pl/
Avatar użytkownika
Budomax ParkietyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2013-11-07, 11:20:15
Lokalizacja: Białystok Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez Albert » 2014-04-28, 11:07:30

Polecam http://skuteczni.pl/, to firma zajmująca się reklamą. Od pozycjonowania przez marketing szeptany po social media. Wysoka jakość usług w niskiej cenie
Avatar użytkownika
AlbertNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-04-28, 11:06:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak zareklamować firmę budowlaną?

Postprzez dumla » 2014-05-01, 02:29:29

Witam, polecam firmę IBE specjalizującą się w reklamie firm internetowych, która istnieje na rynku od 2003 roku. IBE oferuje serwery wirtualne, rejestrację i utrzymanie domen internetowych, wykonanie unikalnych projektów graficznych, tworzenie profesjonalnych serwisów internetowych w oparciu o najnowocześniejsze technologie oraz pozycjonowanie i optymalizację serwisów internetowych. A to wszystko w zaskakująco niskiej cenie. Zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie http://www.ibe.pl/
Avatar użytkownika
dumlaNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-05-01, 02:28:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Krysia26 » 2014-10-21, 12:15:45

zgadzam sie dobrze wykonana praca bedzie skutkowala kolejnymi poleceniami i w zwiazku z tym bedzie coraz wiecej klientow
Zdecydowanie warto Wynajem busów Warszawa polecam!
Avatar użytkownika
Krysia26None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-10-21, 12:13:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości

cron