Leasing na firmę

Nasze rozmowy o pracy i tematy z nią związane. Kwestia bezrobocia także w tym subforum jest poruszana.

Leasing na firmę

Postprzez kornel » 2010-11-03, 15:35:31

Czy ktoś z Was kiedyś wziął samochód na firmę w leasing? Bo ja się zastanawiam poważnie nad tym, tylko nie za bardzo wiem, jakich kosztów mogę się spodziewać.
Avatar użytkownika
kornelNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-11-03, 15:32:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-11-03, 18:04:50

Mój znajomy kiedyś brał.
Leasing załatwiał w salonie. Warunki leasingu raczej są nienegocjowalne, ale można sporo utargować za to od salonu do dodatkowego wyposażenia auta.


PS.
Jeśli jesteś od marketingu szeptanego, to daruj sobie umieszczania linków do jakiś serwisów ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez apritta » 2010-11-05, 16:26:26

najlepiej isc chociaz na jedna rozmowe do konsultanta, w obojetnie jakiej firmie, wtedy bedziesz mial ogolny zarys. jak juz masz zamiar wybierac firme na serio to po pierwsze sprawdz czy jest na liscie zpl.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-06, 09:54:22

Dużo zależy od samochodu -marki jakie autko weźmiesz
czy to będzie fiat panda,czy też leksus :szook:
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-08, 12:48:29

wiem tez, ze jest leasing finansowy i operacyjny. w przypadku pierwszegio raty beda wyzsze i ty ponosisz koszty amortyzacji, ale auto pozniej bedzie twoja wlasnoscia, a w przypadku l. operacyjnego koszta beda nizsze, ale po uplywnie np. 2 lat na ktore przeiwidziany jest leasing auto wraca do firmy lub masz mozliwosci go wykupienia.
zalezy wszsytko od twoich mozliwosci.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kinga.only » 2010-11-08, 17:40:43

BlueMan, ja wlasnie czytalam, ze w leasingu mozna sie "targowac", a przynjamniej negocjowac warunki. Oczywiscie dotyczy to pewnie jakis wiekszych srodkow, a nie malego auta. W kazdym razie, znajomi mowili (ja sama nie mam niczego w tej chwili w leasingu ) ze wynegocjowali lepsze warunki.
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Kinga.only » 2010-11-08, 17:43:18

apritta napisał(a):najlepiej isc chociaz na jedna rozmowe do konsultanta, w obojetnie jakiej firmie, wtedy bedziesz mial ogolny zarys. jak juz masz zamiar wybierac firme na serio to po pierwsze sprawdz czy jest na liscie zpl.


Co to zpl?
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez thalasa » 2010-11-08, 17:56:27

Kinga.only napisał(a):BlueMan, ja wlasnie czytalam, ze w leasingu mozna sie "targowac", a przynjamniej negocjowac warunki. Oczywiscie dotyczy to pewnie jakis wiekszych srodkow, a nie malego auta. W kazdym razie, znajomi mowili (ja sama nie mam niczego w tej chwili w leasingu ) ze wynegocjowali lepsze warunki.


Jeżeli ktoś bierze kilka lub kilkanaście samochodów to pewnie może negocjować.
Co się dotyczy zaś jednego pojazdu to wątpliwe :kwasny:
Można tylko poszukać lepszej oferty,lepszej nie znaczy tańszej.


Kinga.only napisał(a):
apritta napisał(a):najlepiej isc chociaz na jedna rozmowe do konsultanta, w obojetnie jakiej firmie, wtedy bedziesz mial ogolny zarys. jak juz masz zamiar wybierac firme na serio to po pierwsze sprawdz czy jest na liscie zpl.


Co to zpl?


Jest to związek do których należą polskie firmy leasingowe.Jeżeli tam jest to jest wiarygodna i nie zwinie żagli.


ostrzeżenieEdytowany przez: creative
Powód edycji: NIE pisz posta pod postem!
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kinga.only » 2010-11-08, 18:09:00

Dzieki za tak szybka odp :) Zaraz sobie posprawdzam co tam jest napisane (wygooglewalam sobie ten zwiazek leasingu), sporo informacji tam jest podanych tak na pierwszy rzut oka, ciekawe czy to ogarne :)
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-09, 10:38:44

z negocjaca to faktycznie prawda, ale musiy wchodzic tutaj w gre wieksza kwota, mozna tez powiedziec co oferuje nam konkurencja, kazdy chce zatrzymac klienta u siebie:)
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-09, 11:28:43

apritta masz rację.
jeżeli wiemy co chcemy i jak kształtuje się rynek i znamy konkretne dane innych ofert (mam na myśli )innych firm to wtedy ,,coś'' tam pewnie można wynegocjować.
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez apritta » 2010-11-10, 12:03:19

chcoiaz tutaj juz sie przydadza wlasnie umiejetnosci negocjacji,a nie kazdy potrafi tak dobrze walczyc o swoje;)
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-10, 15:32:40

kinga
sporo informacji i bardzo dużo firm,ale skup sie na tych które mają wysokie notowania.
Poczytaj opinii osób które brały leasing w danych firmach .I co najważniejsze odrzuć opinie skrajnie negatywne i skrajnie pozytywne.Wypośrodkuj.
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kinga.only » 2010-11-13, 23:57:37

No wlasnie zauwazylam, ze opiniami nie ma co sie kierowac za bardzo, sa takie strony ze zbiorowiskiem negatywnych komentarzy jakby wszyscy sie zmowili i takie gdzie pisza o tej samej firmnie same supelatywy. Ja zawsze jak czytam to omija wszelkie komnetarze bez uzasadnienia. Jak ktos krytykuje to powien napisac dlaczego, czego sie wystrzegac, na czym dal sie nabrac itp. Wiec masz racje, ze trzeba wyposrodkowac i raczej kierowac sie obiektywnymi przeslankami.
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-11-14, 10:35:24

u mnie w rodzinie jest leasing na firmę, w sumie fajna forma, przy czym trzeba uważać na takie aspekty jak droższe ubezpieczenie (część leasingów ma warszawskie blachy), często bank wprowadza ograniczenie liczby kierowców którzy mogą prowadzić pojazd (millenium) bądź zakaz opuszczania kraju bez zgody banku (volkswagen), ten ostatni ma ponadto łódzkie tablice :ok: negocjować to sobie można jak się ma flotę u nas volkswagen dał do leasingu tylko zimowe kapcie:P
z doświadczeń z milenium wiem że potrafią, zawyżone ceny ubezpieczenia chcieć i trzeba negocjować (dosłać ofertę innego ubezpieczyciela) no i każdy dodatkowy kierowca to chyba 500zł (powyżej 4, ale tu mogło się coś zmienić)...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez thalasa » 2010-11-14, 12:42:15

Tak też myślałam .Na jeden pojazd raczej trudno coś ,,wytargować"
Jeżeli chodzi o te ograniczenia np opuszczenie kraju to również mają wprowadzone tylko niektóre banki, czy też również firmy leasingowe?
A ograniczenie kierowców pojazdu -wydaje mnie się słuszne.
Wszystko zostało wymyślone z wyjątkiem tego, jak żyć.
Avatar użytkownika
thalasaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2010-03-15, 14:20:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez apritta » 2010-11-15, 00:04:28

junior napisał(a):u mnie w rodzinie jest leasing na firmę, w sumie fajna forma, przy czym trzeba uważać na takie aspekty jak droższe ubezpieczenie (część leasingów ma warszawskie blachy), często bank wprowadza ograniczenie liczby kierowców którzy mogą prowadzić pojazd (millenium) bądź zakaz opuszczania kraju bez zgody banku (volkswagen), ten ostatni ma ponadto łódzkie tablice :ok: negocjować to sobie można jak się ma flotę u nas volkswagen dał do leasingu tylko zimowe kapcie:P
z doświadczeń z milenium wiem że potrafią, zawyżone ceny ubezpieczenia chcieć i trzeba negocjować (dosłać ofertę innego ubezpieczyciela) no i każdy dodatkowy kierowca to chyba 500zł (powyżej 4, ale tu mogło się coś zmienić)...


a masz kogos znajomego z leasingiem w efl?
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Kinga.only » 2010-11-15, 00:09:28

junior napisał(a):u mnie w rodzinie jest leasing na firmę, w sumie fajna forma, przy czym trzeba uważać na takie aspekty jak droższe ubezpieczenie (część leasingów ma warszawskie blachy), często bank wprowadza ograniczenie liczby kierowców którzy mogą prowadzić pojazd (millenium) bądź zakaz opuszczania kraju bez zgody banku (volkswagen), ten ostatni ma ponadto łódzkie tablice :ok: negocjować to sobie można jak się ma flotę u nas volkswagen dał do leasingu tylko zimowe kapcie:P
z doświadczeń z milenium wiem że potrafią, zawyżone ceny ubezpieczenia chcieć i trzeba negocjować (dosłać ofertę innego ubezpieczyciela) no i każdy dodatkowy kierowca to chyba 500zł (powyżej 4, ale tu mogło się coś zmienić)...

Obeznany jestes :) Macie leasing az w tylu firmach> Czy to po prostu taka wiedza z doswiadczenia, bo przeciez trzeba byc zorientowanym zanim sie cos podpisze? Ja aktualnie analizuje gdzie najkorzystkij wziac leasing.
Avatar użytkownika
Kinga.onlyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2010-09-25, 22:17:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-11-15, 02:25:55

jedno auto było w milenium jedno w volkswagen ... w reszcie banków, firm nie wiem jak jest
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Re:

Postprzez apritta » 2010-11-15, 12:31:39

Kinga.only napisał(a):
junior napisał(a):u mnie w rodzinie jest leasing na firmę, w sumie fajna forma, przy czym trzeba uważać na takie aspekty jak droższe ubezpieczenie (część leasingów ma warszawskie blachy), często bank wprowadza ograniczenie liczby kierowców którzy mogą prowadzić pojazd (millenium) bądź zakaz opuszczania kraju bez zgody banku (volkswagen), ten ostatni ma ponadto łódzkie tablice :ok: negocjować to sobie można jak się ma flotę u nas volkswagen dał do leasingu tylko zimowe kapcie:P
z doświadczeń z milenium wiem że potrafią, zawyżone ceny ubezpieczenia chcieć i trzeba negocjować (dosłać ofertę innego ubezpieczyciela) no i każdy dodatkowy kierowca to chyba 500zł (powyżej 4, ale tu mogło się coś zmienić)...

Obeznany jestes :) Macie leasing az w tylu firmach> Czy to po prostu taka wiedza z doswiadczenia, bo przeciez trzeba byc zorientowanym zanim sie cos podpisze? Ja aktualnie analizuje gdzie najkorzystkij wziac leasing.


jakie firmy bierzesz pod uwage?
ja poki co leasingu nie potrzebuje, ale w przyszlosci chcialabym miec swoja firme i leasing wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem niz kredyt na auto czy jakis sprzet.
Avatar użytkownika
aprittaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:21:13
Lokalizacja: ...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości

cron